Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

One Shot

#1
O sa fac One Shot-uri de 2-3 capitole si voi incerca sa aduc repede nexturile.
Nu vreau sa criticati faptul ca e Yaoi si relatia este intre baieti. Criticati ideea, modul meu de a scrie si greselile pe care le fac. Vor fi si capitole +18, dar voi pune avertismentul inainte.

Varsta minima: 18
Gen: Yaoi
Limba: Romana
Observatii: Limbaj vulgar
Tipul de critica: La alegerea cititorului


Prima şi ultima iubire
Capitolul 1

- Vad că te-ai întors. Ce vrei acum?
- Ce vrea orice persoana ce intra aici, doar ca gandacul tau nu mă serveste.
Barbatul imi arunca o privire aspra si îi face semn tanarului de langa el sa plece. Ei, asta-i buna! Cred ca-mi pot lua gandul de la bautura mea.
- Daca nu te-a servit inseamna ca-si face treba, noi nu servim alcol minorilor.
- Glumesti! Pana acum am baut aici de mi-a sunat apa in cap si acum brusc nu mai vrei sa ma servesti. Ce mama masii inseamna si asta?
- Ai grija ce cuvinte scoti pe gura pustiule ca s-ar putea sa nu mai fiu atat de dragut. Seful a cerut sa nu mai vindem bauturi alcolice copiilor, chiar daca au buletine false.
Am ranjit la barbat. Se pare ca si-a dat seama ca bletinul meu e un fals. Ori nu e bine facut, ori par eu prea tanar pentru a avea 19 de ani. Stiam ca trebuia sa-i spun lui unchiu’miu sa treacă 18 ani, dar nu vreau sa ma laud ca am 19.
La naiba cu limita de varsta, orice persoana are dreaptul la libera exprimare, si eu ma exprim cu sticla in mana. Oricum nu pot intra în nici un alt bar de prin oras, am fost dat afara din toate.
- Ahh, la naiba, adu-mi un suc pana nu o iau razna. De portocale.
Il vad cu se indeparteaza razand. E asta-i buna, nu tu bautura si mai rade si ospatarul de tine. Asta-i sigur vina fratelui meu, o trebuit sa-l sun chiar pe el sa vina sa ma adune din bar saptamana trecuta. Tradatorul, imediat m-a dat în gat la parinti, vai de steau lui de medic. Asta-mi trebuie, fara bautură si femei voi ajunge la nebuni, sau mai rau,voi devenii gay. Am simtit cum imi ingheta sangele în vene doar la gandul ca as putea fi impreuna cu un tip. Doamne, te rog nu ma lasa fara femei o saptamana, mai bine renunt la bautura decat la funduri bombate si sani siliconati.
Andrei, ospatarul pe care l-am facut gandac cu cateva clipa in urma, imi pune sucul în fata si-mi arunca o privire de gheata. De parca mi-ar pasa, dar tipu n-are chef sa-si miste picioarele alea de gandac de langa masa mea.
- De ce dracu tot vi aici? Mai bine ti-am bea sucul si-ai disparea din bar pustiule.
- Auzi gandacule, mai bine miscate de la masa mea pana nu te strivesc. Poate că nu atii de ce acest bar e singurul in care pot intra, dar...
- Stiu foarte bine de ce nu mai ai dreptul sa intri in majoritatea barurilor din oras, dar tot nu suport sa vad cum iti misti fundul pe aici incercand sa atrangi atentia.
Ok, tipul asta si-a ceruto singur. Imi e martor al se sus, si al de jos, ca nu eu l-am provocat si ca ceea ce fac e pentru a ma apara. Imi las jos bautura si ma ridic intr-o clipa apuncandul pe saten de gulerul camasii. Ochii lui verzi si mari ma priveau cu uimire, se pare ca nu se astepta sa-l atac. Il imping in zid destul de tare sa-i aud spatele trosnind urat. Nu i-am rupt nimic, inca, asa ca n-are de ce sa se planga. Ii eliberez camasa si el cade gramada pe podea. Toate privirile erau atintite asupra mea, toti ma priveau cu ura si dezgust.
- Esti un demon.
- Si tu probabil ca esti ingerul care a incercat sa ma opreasca pentru binele oamenilor din jur.
Satenul a ridicat mana dreapta aratandu-mi degetul mijlociu. M-am aplecat asupra lui pana ce chipurile ne erau la mica distanta.
- Inteleg ca vrei sa ti-o pun, dar nu o cere asa pe fata, oricum nu esti genul meu.
M-am intors la masa si-am pus banii pe ea apoi am luat-o spre iesire. Toate privirile ma urmareau de parca se asteptau sa explodez in orice secunda, sau sa scot pistolul si sa-i ucid pe toti. Sa se mai duca naibii, ma privesc pe mine ochii critici cand nu sunt nici ei cu nimic mai buni.
Am iesit din bar si ploiai s-a napustit asupra mea cu toata puterea. Acum imi amintesc de ce eram in bar, afara natura era dezlantuită. Il injur în gand pe fratemiu, pe gandac, pe mama si pe tata, pe bunicu si pe primul alcolic din familie. Aveam o problems cu bautura, la fel ca tata si toti din partea lui. Cand eram mic tata a petrecut o buna pucata de timp la dezalcoolizare si il vedeam foarte rar, dar cu ajutorul unor oameni priceputi si cu vointă a reusit sa se abtina de la bautura. Acum nu mai are el probleme, dar am eu si bunicul. Nu cred ca vreti sa ne intalniti într-un bar. Bunicu e cu gura mare, iar eu cu pumnul tare, facem o echipa de neegalat cand suntem sub efectul bauturii. Prima mea noapte dupa gratii a fost cand aveam 14 ani, am fost la majoratul unui priten si am luat mult la bord. Anul dintre colegii mei de clasa a venit si el si o început sa facă baza de femiliile tuturor de la party. Eu erau deja cu fitilul pregatit, iar el a venit cu focul si l-a aprins. L-am batut sunt ochii petrecaretilor si ai parintilor prietenului meu. O trebuit sa vina salvarea sa-l adune de pe podea si politia m-a saltat atunci pentru prima data. Norocul meu ca parintii si fratele meu erau la nu stiu ce concurs in capitala, dar tot am fost certat urat de Eddy, un tradator si mincinos de primă clasa.
Gandurile mi-au fost intrerupta de vocea seducatoare a unei fete, atunci am realizat ca stateam in mijlocul soselei si cineva imi tinea o umbrela deasupra capului. Am ridicat capul privind ochii mari si caprui ai satenei din fata mea. Cine mai ii si asta? Cred ca am fost cu ea, dar nu-mi pot aminti exact cand. Are socea melodioasa, fara pitigalii enervante.
- Nu ti-a fost dor de mine motanel?
- Sigur ca mi-a fost, Amalia.
He he, se pare ca mi-am amintit, cine ar putea uita astfel de picioare lungi.
- Andreea.
- Si eu ce am spus?
- Ce spui, sunt singura si...
- E ocupat, e pedepsit, e terminat.

Nu am apucat să corectez capitolul, îmi cer scuze pentru greşelile de tastare.
Edit: Sper ca am scapat de toate dicriticile.

#2
Nimeni! Trist. Am trecut si eu pe la threadul tau, am pus ochii pe el de ceva vreme, pacat ca nu am venit mai repede.
Nu stau sa mai critic acum, oricum imi place stilul tau, doar sa ai grija la greselile de tastare, caci doar acolo trebuie sa corectezi, in rest descrii interesant si bine, nu prea am inteles eu foarte multe, dar sunt sigura ca se vor petrece destule in nexturi.
Faza cu tipa mi-a placut, m-a amuzat mai mult. Amelia, nu Andreea, dragut si epic.

Pai nu prea am foarte multe de spus acum, e tarziu si nu mai am putere, astept nextul, succes si multa inspiratie si de asemenea sa postezi chiar daca inca nu ai multe comuri, sa spun asa, nu lasa asta sa te impiedice. Eu una voi veni si voi comenta fiindca am mai spus si sus, imi place stilul tau.

#3
Multumesc de comentariu scumpo, scuze caa durat atat să aduc nextul, dar am avut o problema.
Sper sa-ti placa noul capitol, si nu am de gand sa ma dau batuta daca nu am comentarii.

Capitolul 2


- Cat de rau ii?
- Foarte.
- Mama si tata au aflat deja?
- Nu.
- Merci frate’miu, raman dator.
- Cred ca ei te-au cam scapat din mana asa ca m-am hotarat sa ma ocup chiar eu. Sa vad daca imi vei mai multumii dupa ce aflii ce am discutat cu patronul localului.
Mda, se pare ca m-am cam grabit cu multumirile. Sunt sigur ca discutia lui cu patronul nu a fost despre cum nu voi mai face probleme, dar totusi merita sa vad ce pune la cale. Hmm, termin repede cu treaba asta si ma intorc la Amalia.
- Hei frate, ce zici sa ma lasi sa merg sa-i explic Amaliei tot si apoi ne vedem la bar.
- Andreea, si nu.
Ma rog, care-i diferenta, Amalia sau Andreea, amandoua scot aceleasi sunete. Daca asta e Andreea, atunci cine-i Amalia? Oare blonda aia cu buze cat casa era Amalia? Nu aia e Cristina, iar cealalta blonda obsedata de culoarea negru este Roxana. Trebuie sa-mi fac ordine în telefon si în pat, nu stiu de ce nu am tinut un registru. La naiba, mi-am amintit, Amalia e roscata a carei mama e avocata si m-a amenintat ca voi intra la racoare ca i-am agresat fica. Alo, tanti, sunt minor! Din acest motiv nu am sa uit nici o data de Amalia, e singura care a reusit sa ma puna cu botul pe labe. Dupa ce i-am platit, adica parintii mei i-au platit, o sumă destul de frumoasa, am mai mare grija la ce fete imi trec prin pat. Pe langa asta nu ma vad de mai mult de doua ori cu una, prima data e norocul meu, iar a doua oara al ei.
- Am ajuns.
In mod normal as intreba unde suntem, m-as plange ca nu-mi place locul si as încerca sa o tirez, dar am ramas bloncat. Eram la poarta unei case cat un palat. Si nu, nu exagerez, era o vila al naibii de mare. Am flurierat usor apreciativ in timp ce priveam, cu ochii cat farfuriile, Ferrariul Enzo rosu ca focul. Privesc in jur si-l vad pe Marius cum intra fara probleme în casa si ma grabesc sa-l prind din urma. Vad privirile urate ce mi le arunca angajatii, la naiba, ma întreb daca scrie pe fata mea „diavol”.
- Bai omule, daca ai o iubita ce sta aici s-ar putea sa incerc sa ti-o fur.
L-am vazut cum m-a privit urat pentru o secunda apoi a realizat ca era doar o gluma nevinovata. A început sa-mi explice cum aici nu sta nici o fata, doar cele care muncesc. Apoi a continuat cu o predica despre munca si satinsfactia pe care o ai cand iti castigi singur banii si, intr-un final, mi-a aruncat bomba.
- Voi lucra aici?! Pai tu cu mama si tata ce faceti?
- Ai aproape 17 ani, cred ca poti sa-ti iei un job cu juma’ de norma. Am vorbit cu un prieten si esti aranjat, vei locui aici, si te vei curata puscina. Apropo, ar trebuii sa ai grija cu banii pentru ca pana nu te cumintesti nu vei mai primii nici un ban de la mine sau de la parinti.
Am simtit cum se darama palatul peste mine. Pe langa ca mi-am pierdut dreptul la a mai intra in vre-un bar in oraselul asta, mai trebuie sa muncesc pentru banii mei. Cred ca am fost blestemat, ei bine sper ca cel, sau cea, care m-a blestemat sa fie la randul sau blestemat/blestemata.
Il intreb pe frate’miu, cu jumatate de gura, cand va trebuii sa încep munca, iar el afisaza cel mai satisfacut zâmbet.
- Imediat ce vine fratele prietenului meu. Prietenul asta al meu a promis ca fratele lui te va lamurii în legatura cu tot ce trebuie sa stii, vei face si pe salvamarul pentru ca nu stie sa înoate.
Marius imi ureaza bafta in timp ce pleca la spital pentru ca a fost un accident si e mare nevoie de el. Inteleg de ce nu s-a casatorit cu o femeie, deja e luat de spital. Burlacul de 27 de ani cautat zi si noapte de femei de toate varstele si natiile, asa il numesc prietenii mei. Ce mai prieteni, la primul pumn pe care l-am primit s-au facut nevazuti si m-au lasat balta. Daca nu ar fi fost Eddy as fi ajuns in spital, sau chiar la morga, dar si el m-a tradat. La naiba, de ce trebuie sa fie el în fiecare din amintirile mele? Mereu a fost acolo pentru mine, m-a jucat pe degete si a plecat fara a privii în urma, fara sa vada lacrimile din ochii mei, m-a uitat, dar eu tot ma gandesc la el. Credeam ca imi este prieten, spunea ca tine la mine.
O femeie de vreo 40 de ani m-a rugat sa o urmez în biroul „domnisorului Alexandru” pentru ca aceste prefera sa petreaca majoritatea timpului acolo. Cand am intrat am zarit pe unul dintre pereti o plasma uriasa asezata între doua refturi pline cu DVD-uri si jocuri pentru consola PS3, nici nu ma mira ca-i place in birou. Opus peretelui cu plasma se afla un mini-bar plin cu racoritoare, doar sucuri si prostii. In fata usii se afla un birou mare pe care erau asezate mai multe dosare si un lepton. Stiti si voi zicala „Curiozitatea a ucis pisica”, dar eu sunt motan deci nu am nici o problema. Incep sa ma uit prin dosare, dar nu prea ma intereseaza pentru ca trebuie sa întorc foliile cu documente si asta nu-mi sta în fire. Lovesc cu mana peste tastatura si leptopul se deschide. Serios, ce securitate de doi bani, nici o parola nimic. Am inceput sa caut prin documente si am gasit unul interesant. Exorcism ? Ce dracu mai e si asta?
Incep sa citesc si zambetul mi se lateste pe fata, ce cretin ar crede in puteri magice care te ajuta sa scapi de diavoli. Sigur gandacul de la „Barul lui Jonny” s-ar intelege bine nu „domnisorul Alexandru”, probabil ar face in asa fel incat sa scape de mine. Aud pasi pe coridor si inchid repede folderul si pun leptopul in stare de veghe asa cum era. Ma asez pe unul ditre scaunele de la mini-bar si incep sa ma prefac interesat de racoritoarele de acolo.
Cand usa se dechide am tipat socat la unison cu cel din usa:
- Ce cauti tu aici?
Am continuat sa-l privesc neincrezator pe Alex, sau gandac, si el pe mine. Clar, viitorul lui Marius tocmai a devenit previzibil, il distrug. Mormai un „ Imi pare rau pentru ce-am facut azi.” , dar în asa fel incat sa nu ma auda. Gandacul se apropie usor de birou si cauta un mic dosar, sibtire si simplu. Il rasfoieste cu atentie apoi ofteaza resemnat. Sa nu-mi spui ca ala e CV-ul meu, te rog Doamne, omoara-ma acum.
- Cand ti-am citit CV-ul am fost uimit de rezultate, iar in poza aratai foarte diferit. Daca stiam că esti tu nu i-as fi promis fratelui meu ca te voi angaja, asta imi trebuie daca nu sunt destul de atent.
- Mda, ar trebuii sa te bucuri, acum ai ocazia sa ma exorcizezi.
Mi-am lipit o palma peste frunte realizand ca tocmai am dat-o in bara. Am incercat sa-mi dau seama de ceea ce gandeste, sau daca e suparat ori furios, dar el doar a ridicat din umeri intrebandu-ma cand pot începe. Omul asta e normal, sau s-a lovit cu capul de zid cand l-am trantit in el. M-am ridicat furios si am lovit cu palmele în suprafata lucioasa a biroului, n-a schitat un gest, ma privea calm.
- La naiba, ce-i cu tine? Ar trebuii sa-ti chemi oamenii sa ma dea afara, era sa te bad pana de bagam in spital si tu ai de gand sa ma angajezi in propria casa.
A zambit, un zambet mic din colturile gurii, dar i-am putut observa gropitele din obraji. Nu era deloc un zambet fericit, dar nici unul trist sau resemna, nu stiu cum sa-l descriu. Poate era un zambet ce spunea „ Sper ca ne vom putea intelege, chiar daca nu cred.” Ah, de ce nu a tipat la mine spunand ca nu are de ales si e obligat sa faca asta, era mai bine decat sa-mi zambeasca asa. Mi-am intins mana spre a lui, gest ce l-a socat la inceput, dar apoi a acceptat si mi-a intins mana.
- Uite, chiar imi pare rau pentru ce-am facut azi. Stiu ca suna stupid, dar am un fel de probleme cu nervii si alcolul, dar... Stii tu, ma gandeam ca am putea uita tot, daca vrei poti sa ma lovesti si tu ca sa fim chit.
Ochii lui verzii ma priveau socati, dar nu tematori, era ceva diferit în privirea lui. Am realizat ca am inceput sa-i strang mai tare mana asa ca i-am dat drumul si el a clipit o data. Cand a deschis ochii am putut vedea cum zametul i sa latit si ochii i-au sclipit jucaus. A inceput sa rada si doua lacrimi i s-au pus în colturile ochiilor, era bine dispus acum. Fara sa ma gandesc mi-am asejat manile pe obrajii lui stergand cele doua picaturi sarate.
- Cred ca au avut dreptate, esti mai uman decat vrei sa arati. Hmm, s-a facut, facem pace, dar cu o conditie.
O conditie, ma întrebam despre ce e vorba, dar stiam ca-mi va spune in cele din urma. Macar eram in vacanta asa ca-mi voi petrece majoritatea timpului la piscina lui. Hi hi, poate ca e si ceva bun la acest job cu jumatate de norma. Stenul m-a condus dea lungul coridorului spunand diverse lucruri, dar eu eram atent la modul in care buzele i se miscau atat de ademenitor, avea trasaturi prea feminine.
- Bun, deci asta e conditia mea. Acum e timpul sa-mi spui ce crezi, fratele tau a crezut ca e o idee buna si ca pot fii cu ochii pe tine.
- Hmm? Aaa, eu... cred ca e o idee buna, doar ca nu am fost atent.
L-am observat ridicand o spranceana frumos conturata si cu o nuanta mai inchisa decat cea a parului. S-a apropiat de mine suficiet pentru a-i simti parfumul usor dulce, lavanda daca nu ma inselam.
- Ti-am spus ca vei locuii aici, dar nu ai voie sa mergi in corpul din spate. Si nici sa bei sau sa aduci femei aici.
- Stai, ai spus aici, dar în afara am voie.
Ofteaza inca o data, dar nu resemnat ci obosit. Isi da ochii peste cap explicandu-mi ca fratele meu nu a dorit sa ma inchidă intr-o clinică si ca fratele lui a spus ca ma ajuta. Deci nu e vorba de un loc de munca, ci de o inchisoare. Il privesc atent, nu se uita la mine, parea nerabdator sa plecam de acolo si lovea intr-una cu piciorul in podea.
- Crezi ca as putea renunta la bautura? Am mai incercat, dar fara nici un rezultat.
- Stiu cum te pot scapa de aceasta teama obsesiva. Tu nu esti bolnav, alcolismul nu este o boala ce se transmite de la un parinte la un fiu. Decă era asa de ce nu este bolnav si fratele tau? Problema ta este ca nu crezi ca te poti lasa de bautura, dar cat de curand vei afla ce te poate scapa de aceasta dorinta de a lua in brate sticla si a-ti inghitii durerea sau supararea.
S-a ridicat pe varfuri presandu-si buzele peste ale mele. Erau atat de dulci, dar era un tip la fel ca mine, ce e în mintea lui. Il dezlipesc de mine privind-ul urat, dar el nu pare afectat de privirea mea. Mana ii era asezata peste buza inferioara si obrajii au capatat o nuanta rosiatica. S-a apropiat tot mai mult de mine, iar eu m-am dat inapoi, pana am ajuns lipit de o usa.
- Vezi, puteai sa ma lovesti, dar nici macar nu ai avut un impuls, trebuie sa fac in asa fel incat sa te fac sa uiti de bautura.
- Cat de departe ai merge pentru a ma ajuta?
- Cat de departe vrei tu, voi face orice e nevoie pentru a te ajuta.
- De ce? N-ar trebuii sa faci un ritual magic pentru a scapade demonul din mine?
- Nu, pentru ca imi place acel demon. Imi placi, cu bune si rele, chiar si atunci cand m-ai lovit, Andrei a dorit sa-ti interzica sa mai intri in bar, dar credeam ca nu te voi mai vedea.
M-am uitat surprins la el, era cu un cap mai mic ca mine. Era slabut si aparent firav, dar avea o vointa puternica. Prima persoana care mi-a spus ca ma place asa cum sunt, primul care nu doreste sa tipe la mine pentru a ma schimba. Ceva parca m-a indemnat sa-l iau în brate si sa-l sarut, dar m-am opus impulsului. Doar pentru ca a spus ca ma place asa cum sunt nu inseamna ca ii sunt dator si trebuie sa-i impartasesc sentimentele.


Edit: Am sters diacriticile si din acest capitol.

#4
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=29595

Citeste regulile, te rog.
[Imagine: Jun0xCa.png]

#5
Bun, bun, imi place mult ceea ce scri, insa ai probleme de tastare si foarte putine de exprimare(nu ca eu nu as avea). Nu ti-a comentat decat o persoana, asa ca m-am gandit sa trec si eu pe aici pentru ca asa vreau:-??. Ei, micutul are probleme cu bautura iar domnu' cu exorcismu:)) tocmai i-a marturisit ca-l place. Oricum, mi s-a parut tare amuzanta faza cand amandoi s-au intalnit, socati, dar eu am ras cu lacrimi:)). Uite nu mai e voie cu diactrice, asa ca ar fi bine sa nu le mai folosesti, fiindca daca site-ul ar din nou 'atacat' de pusti prosti ar aparea iar caracterele acele ciudate. Abea astept sa postezi si succes. Ja ne!
[Imagine: tumblr_mfcg2sBNaZ1rnbh24o3_r1_500_large.gif]
Boys love.

#6
O wow, ce chestie, chiar pare mai uman si e asa de adorabil. Aww!
Mi-a placut idea capitolului acesta, ma bucur ca intr-un fel a scapat de belele si faza cu exorcisismul m-a pus pe ganduri, chiar nu stiam la ce sa ma astept si nici acum nu stiu la ce sa ma astept. Pe scurt m-ai facut curioasa.
De asemenea as dori sa iti spun ca s-au ivit si greseli de tastare, destul de multe asa ca pe viitor incearca sa te corectezi mai cu atentie sau scrie cu privirea in ecran.
Pai cam atat, totusi a fost confuz totul, schimbarile acestea de comportament ale personajului m-au dat peste cap, sper ca in urmatorul capitol sa fiu mai bine lamurita.
Abia astept, succes!

#7
Scuze ca nu am trecut pe la reguli inainte, am editat primele doua capitole.
Ma bucur ca-ti place ceea ce scriu Lexxu. Si Nix, sper sa te lamuresc cat de cat in acest capitol. Multumesc pentru comentarii fetelor si spor la citit.

Capitolul 3
+ 18


A trecut deja o saptamana de „munca”, trebuie sa mentionez ca gandacelul nu a prea stat cu mine. Sigur ca am facut pe salvamarul, dar nu pentru el ci pentru verisoara lui, care arata al naibi de bine. Daca ar fi avut mai mult de 16 ani ar fi in patul meu acum, dar ceva m-a oprit si nu varsta ei. N-am iesit din casa in aceasta saptamna si nici nu am baut, pentru ca nu aveam ce, dar nici nu am simtit nevoia. Am incercat o data sa ies, dar cica nu am voie atat timp cat cineva este la piscina, si bruneta era mereu acolo. Cred ca misiunea ei era sa ma tina ocupat, dar era o plictiseala totala.
Prietenii mei nu au dat nici macar un telefon pentru a afla ce-i cu mine, halal prieteni. Un alt lucru care m-a deranjat a fost Alex, care mi-a spus ca are sentimente pentru mine, dar m-a evitat cat de mult a putu. M-am cam saturat de inchisoarea asta.
- Hei, eu trebuie sa plec, dar Alex vine in jumatate de ora, sa nu fugi de aici.
- Am inteles doama gardian. O intrebare, am voie la baie, sau si nevoile fiziologile se fac la ore fixe?
Fata isi da ochii peste cap injurandu-ma usor, se pare ca nu ma suporta. Nici eu nu sunt prea atras de ea, poate doar de corp. Uite cum ma contrazic singur, ba i-as puneo, ba nu. Doamne, ce-i cu mine? Nu am fost cu nici o fata de o saptamana si nici acum nu simt nevoia de a avea o „domnisoara” sub mine. Ma ridic de pe sejlong si ocolesc piscina destul de mare. Mi-as dori sa-l vad pe saten inotand, sau macar incercand.
M-am indreptat spre usa si, ca de obicei, paznicul m-a oprit intrebandu-ma unde am de gand sa merg.
- Pana la magazin, Alex vine abia peste jumatate de ora.
M-a privit urat, foarte urat, poate pentru ca vorbesc asa de usor despre seful lui. Mi-a facut loc sa trec si l-am auzit spunandu-i colegului sau ca nu l-ar deranja daca nu m-as intoarce.
Cand am iesit am observat ca nu mai era nici o masina in fata casei. Firar, m-as mai fi uitat un timp la frumusetea aia de Ferrari. Am luat-o dea lungul drumului fara chef, nici macar nu stiu exact unde vreau sa merg. Primul loc pe care il am in minte e Barul lui Jonny, dar o intalnire cu gandacelul nu era pe lista mea de activitati.
In lipsa de activitate am inceput sa merg de-a lungul unui rau care nici macar nu are nume, iar daca are eu nu-l stiu. De cand am fost mic am adorat golful, ratele salbatice erau mai mereu pe lac si asta imi aducea zambetul pe buze. Si, cu putin noroc, ma voi intalni cu Denis si baietii. Era amuzant sa vad cum chinuie cate un tocilar, sau un copil de bani gata de prin apropiere. Mereu le-am salvat fundurile cand aveau nevoie de ajutor, hai sa o fac si acum.
Nici nu am ajuns bine la golf ca deja ii auzeam pe baieti razand. Auzeam cum cineva le spunea sa-l lasa in pace, dar vocea lui Denis i-a oprit protestele.
- Asculta aici baietel, daca nu vrei sa ti-o pun aici taci din gura. Sau mai bine...
Nu si-a continuat replica, am auzit sunetul scos de apa cand baiatul chinuit a cazut in apa. M-am grabit sa vad si eu cine e nou victima si sa rad si eu putin de el. Armand, unul dintre prietenii lui Denis se uita socat spre apa, iar eu i-am urmarit privirea. Am simtit cum sunt lovit in moalele capului, Alex dadea energetic din maini incercand sa ramana la suprafata. Am facut un pas, apoi inca unul, fara a-mi desprinde privirea de pe saten si am luat-o la fuga. I-am impins pe cei care imi stateau in cale si m-am intreptat spre locul in care era satenul in urma cu cateva secunde. Am inceput sa inot cat de repede am putut, bine ca unul din visele mele copilaresti era sa devin scafandru. M-am scufundat o data, fara sa pot ajunge pana la Alex, apa era foarte adanca si nu am luat suficiet aer. A doua oara insa am izbutit sa-l scot si m-am indreptat cu el spre mal. Idiotii inca erau acolo, dar de data asta nu mai radeau, erau speriati. Daca murea dadeau de dracu, nu ma refer la politie ci la mine, desi nu stiu ei asta.
I-am facut respiratie gura la gura in timp ce-l apasat pe piept. Cand am vazut ca incepe sa scuipe apa am rasuflat usurat, dar m-a cuprins nebunia cand l-am auzit pe Denis. Roscatul si-a trecut o mana prin par rasufland usurat.
- Ca de obicei Sergiu ne salveaza pielea. Deci cum il confingem pe pustan sa-si tina gura inchisa, nu vreu probleme cu politia?
- Nu vrei probleme? Nici nu vei avea cu politia, va fi placerea mea sa-ti dau o lectie nenorocitule.
Pumnul meu sa izbit de fata lui si acesta s-a dat inapoi cativa pasi ramanand inca in picioare. Mai bine asa, nu-mi face placere sa lovesc pe cineva cand este la pamant. Denis a incercat sa riposteze si sa ma loveasca si el, dar i-am prins pumnul rasucindu-i mana la spate si intorcandul spre apa. Mi-am pozitionat piciorul pe spatele lui in timp ce-i dadeam drumu la maini si l-am impins cu putere. L-am vazut iesind la suprafata si incepand sa tipe la mine ca am probleme mintale.
- Nu am nici o probleme mintala, am una cu tine si cu faptul ca te atingi de ceea ce-mi apartine.
M-am intors la Alex care era in picioare si ma privea surprins, ori l-au socat cuvintele mele, ori modul in care am actionat. N-am simtit ca-i pot da o explicatie in acel moment asa ca l-am prins de mana si mi-am presat buzele peste ale sale. Satenul si-a intredeschis socat buzele, iar limba mea sa strecurat in cavitatea lui bucala. Atunci am simtit ccva inexplicabil pentru mine, pulsul mi-o luase razna si am simtit o agitatie ciudata in tot corpul. Satenul a rupt usor sarutul lasandu-si privirea in jos si am inteles mesajul. Nu era jenat ci emotionat, l-am tras de mana si am plecat de acolo.
Nu am scos un cuvant tot drumul, dar am observat incercarea lui de a-si elibera mana din stransoarea mea. Nici gand, n-am sa-i dat drumul, nici acum nici alta data. Cand am ajuns in fata casei i-am dat drumul si l-am urmat. Eram uzi din cap pana-n picioare, iar hainele lui ii erau lipite de corp trezind in mine acea dorinta. Deci asta a fost, nu-mi doream orice fata in pat, imi doream un baiat, dar nu pe ori care, pe Alex. Cum de pana acum nu l-am vazut asa de special, poate nu-i superb, dar in ochii mei e un inger. L-am urmat pe scarii, dar acesta a inchis usa in urma lui.
Am deschis usor usa si am observat ca nu era in camera. Am vazut usa deschisa la baie si am auzit sunetul scos de dusul pornit, nici eu nu am facut dus. Am zambit intrand in baie si m-am dezbracat aruncandu-mi hainele langa ale lui. Cand am deschi usa cabinei de dus acesta a tresarit speriat si m-a privit cu ochii cat roata de tractor. Mi-am intins mana spre el dorind sa-l ating, dar acesta m-a lovit peste ea spunandu-mi sa ies.
- De ce a-si face asta? Recunoaste, ma vrei la fel de mult cum te vreau si eu. Lasa-ma sa te iubesc.
Nu mai era socat, dar era furios si indurerat. Lacrimile au inceput sa-i curga pe obrajii rosiatici in timp ce isi tinea o mana in fata pentru a tine distanta intre noi. Eu era lipit de usa cabinei, iar el de faianta rece. Am facut un pas prinzand-ul de mana si tragandul in bratele mele. Acesta a inceput sa planga ca un copil, dar ce-l mai insuportabil era durerea din pieptul meu. De ce ma doare sa-l vad plangand, atatea femei au plans pentru ca m-am jucat cu ele, dar el de ce-mi provoaca aceste reactii?
S-a desprins usor din imbratisarea mea privindu-ma cu durere. Buzele lui apetisante s-au arcuit intr-un zambet trist, un zambet ce mi-a facut inima sa se opreasca in loc. S-a ridicat pe varfuri apropiindu-si gura de urechea mea oftand usor.
- De ce te joci cu mine? Nu ma iubesti , il iubesti pe fratele meu si eu doar iti amintesc de el. E, hmm, iluzia dragostei. Spune-mi l-ai uitat vreodata pe Eddy, ai incetat sa te mai gandesti la el?
Am vrut sa-i spun ca se inseala, dar nu am avut ocazia pentru ca a trecut pe langa mine. Sunetul usii inchise m-a factu sa cred ca tocmai am pierdut orice sansa as avea cu el. De ce nu l-am prins de mana si nu i-am spus ca se inseala? Il iubesc, pentru numele lui Dumnezeu, chiar il iubesc. Trebuie sa-i spun, fie ca ma va crede sau nu, eu nu ma joc cu el, chiar il doresc. M-am oprit cu mana pe clanta usii, o intrebare mi-a trecut precum un fulger prin minte. Il iubesc sau doar il doresc in pat? Daca-l doream doar pentru o aventura insemna ca-s cel mai josnic om, dar cum imi pot da seama de ceea ce vreau cu adevarat?
Cand am iesit din baie privirea mea s-a plimbat prin camera observand-ul pe Alex stand pe pat, cu doar un prosop infasurat in jurul taliei. Nu era ata de slab pe cat mi l-am imaginat, dar mult mai frumos fara haine decat cu ele. Eu unul nu purtam nimic, dar asta nu m-a impiedicat sa ma asez langa el pe pat si sa-i iau mana intr-a mea. L-am privit in ochii, acum parea sa nu sufere, dar nici sa iubeasca, parea gol.
- Scuze, nu m-am obisnuit inca cu ideea ca sunt bun doar pentru a fi folosit.
A terminat de spus aceste cuvinte si a zambit amar. Cum sa-i spun acum ca eu nu sunt sigur de ceea ce simt, sau imi doresc? O voce din interiorul meu a tipat sa-i spun, sa nu ma mai joc cu el.
- De ce ai spus asta? Eu sunt sigur ca nu te plac pentru ca esti fratele lui Eddy, nici macar nu stiam, dar nu stiu daca te iubesc, sau doar te doresc. As putea afla, doar daca te-as avea, dar apoi s-ar putea sa te parasesc.
- Afla.
M-am intors spre el asteptand sa vad durerea in ochii lui, dar ma privea indiferent. Nu o pot face, desi imi doresc atat de mult sa-l am, sa-l stiu doar al meu. Cum ar trebui sa ma comport, nu am mai facut nici o data asa ceva cu un baiat. Nu pot sa ma pot cu el ca si cum ar fi o usuratica, chiar vreau sa-l fac sa se simta bine.
Am incepul sa-l sarut, ba incet si bulce, ba brutal si pasional. L-am intins pe pat in timp ce mainile mele au tras de prosopul ce-l acoperea aruncandul prin camera. Era sub mine, tremurand de emotii si dorinta, exact ce-mi doream. Am continuat cu saruturile coborand usor pe gatul acestuia, muscandul usor din cand in cand. Mana mea a trecut cu miscari lente si fine peste abdomenul lui, apoi i-am prins barbatia in mana strangand usor. Gemetele se desprindeau de pe buzele lui apetisante excitandu-ma tot mai tare. Vreau ca el sa se simta bine. Dar nu stiu cat mai pot rezista pana sa...
- Ce faci?
Satenul s-a rasucit schimband locurile, acum eu erau dedesubt si el deasupra. M-a sarutat scurt pe buze apoi a coborat incet pe gatul meu, mi-a prins unul dintre sfarcuri in dinti muscandul usor, iar pe celalalt il mangaia cu atentie. A continuat sa coboare cu saruturile, trecand de abdomen si prinzandu-mi comoara in mana. Mi-a sarutat fugar buzele apoi a inceput sa-mi sarute barbatia. Ce-mi face? Gemete de placere ieseau din gura mea in timp ce el continua sa-mi linga „amicul” si sa-l suga ca pe acadea. Ce priceput, nu cred ca am simtit asta cu nici o tarfulita. Nu mai rezistam.
- Te vreau acum.
Mi-am dus mainile la capul lui tragandul de par pana a ajuns la acelasi nivel cu mine, am inceput sa-l sarut cu lacomie, apoi am schimbat iar locurile. L-am mai sautat o data inainte de al penetra brusc. A scos un tipat ascutit si lacrimile i s-au adunat in colturile ochiilor. Nu ma puteam oprii acum, il doream prea mult si nu stiu sa fiu bland. Am inceput sa ma misc in el, repede si cu putere, auzindul cum scanceste si geme la fiecare miscare. Lacrimile imi curgeau lin si isi gaseau sfarsitul pe buzele mele.
Cand am simtit ca ma apropii de final l-am sarutat apasat pe buze apoi, fara sa gandesc, i-am spus:
- Ce tarfulita buna esti!
Am ramas deasupra lui respirand greu in timp ce asteptam sa vad ce simt. Nu-mi doream sa plec, din contra, mi-l doream chiar mai mult. M-am dat intr-o parte tragandul in bratele mele, dar el s-a impotrivit privindu-ma rece. Mi-a luat ceva timp pana am realizat ce i-am spus. La naiba!
- Deci ai inteles, nu ma iubesti, ti-am spus. Doar te-ai folosit de mine, oricum sunt obisnuit.
Ma durea raceala din vocea lui, eu am spus acele cuvinte pentru ca ma simteam bine. Am iesit numai cu usuratice toata viata mea, imi va lua ceva timp pana sa invat sa ma pot tandru, dar il iubesc.
- Te iubesc, crede-ma, nu-mi doresc decat sa ma trezesc iar tu sa-mi zambesti. Mai da-mi o sansa, promit ca voi incerca sa nu mai scot astfel de cuvinte, dar m-am simtit atat de bine incat mi-am imaginat...
- Sunt genul de persoana care se tavaleste cu altii pentru a obtine ce-si doreste. Asta-i parerea ta despre mine. De ce te-as ierta?
- Nu! Pentru ca nu am avut parte de cineva care sa ma iubesca si pe care sa-l iubesc. De ce sa ma ierti? Pentru ca tu esti precum un inger. Ai mai spus ca eu sunt un demon, ai dreptate, dar tu esti ingerul care reuseste incet sa ma schimbe. O sansa, atat iti mai cer, tu esti prima mea iubire, dar vreau sa fi si ultima.
A aprobat usor din cap, dar am putut observa nesiguranta din privirea lui. L-am sarutat usor si i-am luat mana asezando pe pieptul meu. Inima imi bateau cu putere si eram sigur ca si el simte acel ritm alert.
- Vreau ca toti sa stie ca ne iubim, nu-mi pasa de privirile celor din jur, imi pasa doar de tine, de noi.
- Nu inca, am 21 de ani si nu vreu sa intru la corupere de minori.
Eram socat, dar nu-mi pasa, il iubeam si nu conta cati ani are, nu conta e ca mai mare dacat mine. Abea astept sa fiu major, nu stiu chiar de ce, dar imi doresc ca relatia nostra sa nu fie ceva de care sa-i fie teama.


~Sfarsit~

#8
O sfarsitul a fost penal, sincer am ramas si eu uimita de ani lui, ama vut impresia ca el e mai mic sau macar de aceiasi varsta cu celaalt personaj. :))
Mi-a placut capitolul pentru ca ai dinamizat, totusi ai grabit actiunea intr-un fel sau altul si de asemenea ai avut destule greseli de tastare, insa nu conteaza acum, te vei corecta pe parcurs ca toti restul, ca si mine.
A fost interesant finalul si mi-a placut combinatia aceasta dintre cei doi. Sincer ma asteptam ca ... si nici acum nu stiu cum ii cheama, Domane! Sunt tampita, oricum ideea este ca te-ai descurcat si mi-a captat foarte mult atentia aceasta relatie dintre ei, felul in care Alex(minune, am recitit si am vazut) ajunge sa fie the bottom, iar dupa the top si apoi iar the bottom, el fiind si cel mai mare.

Deci dupa cum observi nu am prea multe de spus, astept urmatorul one-shot.
Succes si multa inspiratie in continuare! *hug*

#9
Buna,buna. Sfarsitu' chiar a fost destul de funny pentru mine. Adica Nu vreau sa intru la corupere de minori. Serios? :)) Nici nu mi-as fi inchipuit ca Alex are nici mai mult nici mai putin decat 21, ba mai mult, credeam ca el o sa conduca in 'mica' escapada romantica(oarecum). Mmm, mi-a placut mult cand Sergiu l-a salvat de la inec si i-a lovit fara mila pe tipu ala(al carui nume l-am uitat) si felul cum i-a spus ca e al lui. Duuh8-> ce kawaiii. Pai, pai pai, mi-a placut povestioara ta. Sper sa mai vi si cu altele (si cand asta o sa se intample sa ma anunti ca altfel ii vai di curu' tau:-w). Pai te pup si iti urez succes la celelalte povestioare care vor urma. Zbyeee.
[Imagine: tumblr_mfcg2sBNaZ1rnbh24o3_r1_500_large.gif]
Boys love.

#10
Ma bucur ca va placul one-shotul meu.
Am adus inca unul. Sper sa fie bun :*

Varsta minima: toate varstele
Gen: Yaoi
Limba: română
Observatii : cateva cuvinte vulgare
Tip de critica solicitat: cum va lasa inima


In mijlocul furtunii


Privesc lichidul maroniu din pahar. Oare de cat timp ma aflu aici? Candelabrul vechi si vulgar din mijlocul barului arunca o lumina slaba in separeul pe care l-am ales. Ridic sticla goala si ii fac semn chelnerului sa-mi aduca alta. In timp ce golesc paharul incep sa-mi plimb degetele pe suprafata aspra si plina de zgarieturi a mesei. Cred ar trebui sa o las mai usor cu bautura, dar nu prea am cum.
Chelnerul imi pune sticla in fata si sta sa ma priveadca in timp ce torn si vars lichidul ce pare sa tina locul apei in viata mea.
- Daca esti beat de ce nu te duci acasa tinere? Crezi ca-mi va face placere sa curat dupa niste betivi de teapa ta.
Asa e. Nu ma deranjeaza sau rusineaza ceea ce fac. Aici nu se stie cine sunt si ce caut. As putea sa dorm pe o banca sau intr-un sant si nici un fotograf nu s-ar obosii sa-mi faca poze. Ma chinui putin pana reusesc sa inteleg intrebarea ce imi este pusa. " De cat timp esti aici?", o intrebare buna, oare de cat timp?
- Sunt aici de cateva zile.
- Nu ma refer la oras, ci la bar.
- De vreo ora , mint cu nerusinare. Sunt aici de jumarate de zi, dar el nu trebuie sa afla pentru ca m-ar alunga din mica mea lume.
- Pai intr-o ora inchidem.
Simt cum lumea mea incepe sa fie asaltata de valuri maronii, la fel ca lichipul pe care-l invart usor in pahar. Ce voi face dupa ce plec de aici? Voi merge sa dorm pentru ca maine sa caut un alt bar darapanat in care sa-mi revizuiesc amintirile. Majoritatea oamenilor beau pentru a uita, dar eu beau pentru a-mi aduce aminte. Sunt un prost, prostia e genetica, mai mult ca sigur am mostenito de la mama, doar s-a casatorit cu un nenorocit ce nu dorea decat banii ei. Hee, am mostinit ceva si de la tata, sunt un nenorocit.
Ridic privirea si realizez ca chelnerul tocmai a plecat. Mai am o ora, sau mai putin, sa-ncerc sa-mi pun ordine in ganduri. Dau paharul pe gat apoi imi torn inca unul. Mana imi tremura si o cantitate considerabila se varsa pe supravata aspra a mesii. Incep sa ma joc cu degetul delimitand uscatul prin rauri mici. Oare el ar venii cu mine in aceasta lume pe care am creato pe aceasta masa? Ar fi lumea noastra, am putea fi fericiti, am avea propriile reguli si am fi impreuna. Ops, am cam uitat ca ma uraste, deci nu ar venii cu mine aici, dar e o lume perfecta si linistita, la fel ca el. De ce nu pot sa-mi amintesc motivul pentru care e asa pornit impotriva mea?

- La ce te gandesti, crezi ca e timpul sa discutam despre ceea ce s-a intamplat in urma cu un an?
- Ce vrei sa spui Jhon?
- Vei fi fericit impreuna cu ea?
Ii vad ochii ingustandu-se amenintator. La ce se gandeste, o va parasii?
- Ce-i cu intrebarea asta? Stii foarte bine ca o iubesc, o voi lua de sotie si vom avea un copil. Sper ca nu ai sa-i spui ce tampenii am facut in tinerete. Vorbesc serios Jhon.
Il privesc in ochii, el chiar nu-si aminteste. El, eu si ea, un trio complet nepotrivit. Ea: sotia lui si verisoara mea, eu - dupa cum mi-a cerut acum un an - amantul lui, el: cel ce se joaca cu noi. Nu cred, chiar s-a jucat cu mine?
- Chiar nu conteaza pentru tine acea noapte petrecuta impreuna? Leon?
Sprancenele s-au apropiat mai mult formand cute in jurul lor. Atat de frumos! A stat pe ganduri cateva secunde apoi ochii i s-au marit brusc. Isi amintea. Dar nu era usurat, sau fericit, era tulburat. De ce e speriat? Se teme de ceva, oare de mine? Ii rostesc numele in soapta in timp ce-i ating usor incheietura mainii.
- Nu ma atinge! Tu! M-ai folosit, credeam ca suntem prieteni, m-ai imbatat si m-ai folosit! Poponar nenorocit! Jigodie!
Pumnul lui m-a lovit brusc, puternic, in fata. M-am dat in spate, dar am ramas in picioare. Eu l-am folosit, el e vinovat de toate cele intamplate in acea noapte si tot eu sunt un nenoricit. Leon, cel pe care l-am iubit in taina atat timp, cel pentru care mi-as fi dat viata, ma insulta chiar acum. Nu m-a lovit niciodata, desi i-am dat de multe ori motive. Cand m-am jucat cu sentimentele surioarei lui mai mici, a fost dur, dar nu la fel ca acum. E un monstru, dar asta nu ma face sa nu-l mai iubesc.
- Dispari! Daca m-ai apari vreodata in calea mea nu te voi mai distruge. Sa nu mai pomenesti de acel episod in viata ta, doar ne-am satisfacut unul altuia poftele, nu a insemnat nimic. Inca ceva, nu vreau sa apari la nunta mea cu Eliza.


- Haide! Pleaca de aici!
Sunt smuls din lumea amintirilor de un chelner mic si indesat ce ma tragea spre usa barului. Ma desprind din mainile lui grusute si ma intrept clatinandu-ma spre usa. Ies si simt cum ploaia ma loveste in fata. E atat de rece, cum era si Leon in acea noapte, rece ca un cub de gheata. Eu am fost vreodata asa? Da, am fost, cand i-am spus lui Anthony ca nu sunt interesat de el asa cum este el. Atunci mi-am satisfacut doar poftele trupesti, dar in preajma satenului meu cu ochii turcoaz am fost mereu implicat sentimental.
Ma asez pe borbura, sub un felinar si ridic privirea spre cer. Simt cum ploaia ma loveste in fata spalandu-mi chipul schimonosit de durere si concentrare. Acum ce sa fac? Cred ca voi merge la nunta Elizei, este verisoara mea, nu o pot lasa balta, am promis ca o voi conduce la altar. Cum se va purta Leon cu mine? Ma va lovii? Ar fi interesant, o demonstratie de prietenie.
O umbrela se afla deasupra mea. Cat de cufundat am fost in ganduri? Urmaresc bratul ce tine umbrela si intalnesc privirea stralucitoare a celui ce o tine. Ochii lui de culoarea smaraldelor par sa straluceasca si in acea lumina slaba. Pustiul arata incredibil. Pe langa ochii stralucitori are un nas micut si niste buze extrem de senzuale. Parul brunet ii cadea neglijent peste ochii si ii dadea o aura de mister. Era superb, ca un inger, iar eu m-am jucat cu el. Ce cauta aici?
- Nu ar trebuii sa fi in America?
Vocea ii era ragusita, suna de parca as fi plans inainte. Am tusit usor in timp ce el se aseza langa mine. Continua sa ma priveasca. Atat de atent, calculat si , daca nu ma insel, ingrijorat.
- Arati groaznic. si-a asezat mana pe obrazul meu si la mangaiat usor inainte de a continua: Ar trebuii sa ai mai mare grija de tine. Unde stai?
Lapsus. Unde stau? Buna intrebare, eu nu mi-am pus-o cand am intrat in bar. E clar, am uitat la ce hotel stau. La unul mare, parca are si o piscina pe acoperis, dar nu sunt sigur. De ce nu am ramas la Eliza? O da! Leon.
- Nu mai stiu. Cred ca voi sta aici.
Ridic din umeri si ii privesc zambetul amar ce i se asterne pe buze. Il aud cum spune ca nu sta in cine stie ce hotel sau apartament luxos, dar va trebui sa ma multumesc. Ma ajuta sa ma ridic. Mana lui se asaza pe soldul meu drept in timp ce mana mea se afla dupa gatul sau. Bunul si loialul Anthony. Mereu m-a ajutat fara sa comenteze. De ce nu am putut sa ma indragostesc de el?
Simt ceva moale sub mine, un pat. Deschid ochii pe care habar n-am cand i-am inchis. Privesc dezorientat in jur. Camera in care stau e destul de spatioasa. Nu era nici o fereastra, lumina vine de la o lampa aflata pe noptiera din stanga patului. Sunt intr-un garaj amenajat in asa fel incat sa arate ca o camera.
O usa se deschide in stanga mea si il vad pe brunet indreptandu-se spre mine. Avea doua prosoape in mana. Mi le inmaneaza in timp ce incepe sa caute prin dulap dupa niste haine pentru mine. Nu cred ca va gasii ceva care sa mi se potriveasca. Vad ca scoate o pereche de pantaloni de trening negrii si un tricou alb cu un dragon. Maresc ochii de uimire. El chiar le-a pastrat dupa ce am fugit?
- Le-ai lasat la mine cand ai plecat. Se pare ca-ti vor fi de folos. Daca vrei sa faci un dus baia este prima la prima usa pe dreapta. Se nu faci galagie. Stau la o familie si nu vreau sa-i deranjez. Daca iti e foame...
- Anthony...
- Pot sa merg sa-ti fac...
- Anthony. vocea mea era ca o implorare ceea ce la facut sa ma priveasca, am continuat desi vocea mea era la fel de trista: De ce faci toate astea? Mi-am batut joc de tine, intr-un fel.
Se intoarce si imi pune hainele pe genunchi in timp ce se aseaza langa mine. Ochii lui se plimbau prin camera. Nu se uita intr-un punct fix, dar nici nu ma priveste. Intr-o fractiune de secunda a sare in picioare si pare brusc tulburat. Priveste in graba camera, apoi pe mine si in cele din urma patul.
- Nu e decat un pat, scuze.
Nu mi-am putut stapanii rasul. La inceput un chicotit apoi, un ras sanatos. Fata lui era atat de amuzanta. Pare un copil prins mancand o prajitura inainte de masa. Fara sa ma gandeasc il prind de ingheietura mainii si il trag peste mine. Ochii lui se maresc de surprindere si o doza mica de speranta. Stiu ce spera, dar oare ii pot oferii ce-si doreste? Il sarut usor, la inceput ezitant, dar el pare hotarat sa-l transforme intr-un sarut pasional. Rup repede sarutul privind-ul intens.
- Nu vreau sa ma joc inca o data cu tine, esti prea bun pentru ca eu sa fac asta. Nu te iubesc. Daca vrei sa risti sa fi cu mine, atunci o poti face. Daca vrei sa ma faci sa te iubesc... E alegerea ta, riscul tau.
- Daca vreau sa-l cunosc pe cal pe care tu il iubesti? Imi vei face cunostinta cu el?
- Nu. Ingerii n-au ce cauta in preajma demonilor.
Termin de spus cuvintele si ii acaparez buzele intr-un nou sarut. Simplu si banal, fara sentimente.


~ Sfarsit ~



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  One shot-uri Muad'Dib 1 2.439 05-06-2010, 08:22 PM
Ultimul răspuns: Hetalia
  one shot Alany Aysee 3 2.867 26-12-2009, 04:07 PM
Ultimul răspuns: MisS.sAdiStic
  One-shot Trix 0 1.680 14-01-2009, 11:04 PM
Ultimul răspuns: Trix
  One-shot andera 0 1.586 04-10-2008, 11:22 AM
Ultimul răspuns: andera
  One-shot Sloth 0 1.623 23-08-2008, 02:39 PM
Ultimul răspuns: Sloth
  One-shot Candy_Addicted 0 1.869 05-07-2008, 03:34 PM
Ultimul răspuns: Candy_Addicted
  One-shot Little Star 0 1.682 03-07-2008, 11:17 AM
Ultimul răspuns: Little Star
  One-shot ~X~LoVeLeSs~X~ 0 1.946 09-05-2008, 10:31 PM
Ultimul răspuns: ~X~LoVeLeSs~X~
  One-shot Red Baron 0 2.006 05-05-2008, 07:27 PM
Ultimul răspuns: Red Baron
  One-shot ShyLie 0 2.008 22-04-2008, 10:19 AM
Ultimul răspuns: ShyLie


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)