Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

One-shot

#1
Si totusi ploua…

Cerul se innorase, avea sa ploua. Numai simplul gandul ca ploaia avea sa aduca cu ea pe cel care ii tortura mintea, dar si simturile o ingrozea.
<Poate azi nu o sa vina, poate e plecat intr-o misiune importanta > incerca sa se amageasca fata cu parul indigo care privea pe fereastra cum picaturile de ploaie loveau geamul, era o palma pe care o primea ea. Il ura, dar fara el se simtea pustie, nu-l iubea dar avea nevoie de prezenta, era drogul care o mai tine ape linia de plutire. O singura data l-a vazut zambit, in prima lor noapte impreuna, era un ranjet sarcastic a carui amintire o chinuia si acum.
Incerca sa se minta ca nu vrea sa vina, insa il astepta cu sufletul la gura, daca nu ar fi venit s-ar fi simtit tradata, intr-un fel ciudat devenise ratiunea ei de a trai.Ura si iubea ploaia in acelasi timp. Se imbraca cu pelerina de ploaia, trebuia sa ajunga la locul unde tot calvarul ei a inceput, in acea blestemata noapte, dar atat de dorita…Ciudat este cum dorinta se uneste cu calvarul, cu suferinta, insa pe drumul deznadejdii te intalnesti cu viata. Daca i-ar fi trebuit sa-i multumeasca pentru ceva, asta era singurul motiv pentru care ar fi trebuit sa-i fie recunoscatoare toata existenta ei, pentru ca o invatase ce e deznadejdea.
Stia ca el nu o iubeste, ca e doar obsedat de ea, ca nu este pentru el decat un obiect pe care-l foloseste si apoi pleaca, insa era constienta ca e unul dintre acei oameni care vor sa fie abuzati.
- Ai intarziat! O voce rece, metalica se auzi. Reprosul nu continua, nicioadata nu ii vorbea prea mult, aproape deloc, i-ar fi placut sa vorbeasca mai mult cu ea, sa simta ca pentru el ea conteaza, insa…
Fata cu parul indigo tacu, acest calvar trebuia sa se sfarseasca, o ranea din ce in ce mai mult, se atasase de el si stia ca el n-o sa o iubeasca niciodata.
- Itachi…fata cu parul indigo amuti, stia ca nu o brunetul o sa reactioneze prea bine. Totusi isi facu curaj, nu poate sa fie lasa, relatia dintre ei trebuia sa inceteze. Itachi, nu o sa mai vin cand o sa ploua, totul inceteaza aici. S-a terminat. Hinatei nu venea sa creada, in sfarsit rostise cuvintele pe care credea ca nu avea sa le spuna niciodata.
- Nu uita, nu tu ai ales, eu am ales… indiferent de ceea ce vrei, o sa fi a mea atata timp cat vreau, adica toata viata. Spuse tanarul calm uitandu-se in ochii ei. Nu incerca sa fugi de ceea ce nu poti fugi.
- Dar nu ma iubesti…sopti fata, sperand ca totusi o sa auda aceste cuvinte din partea lui. Dar tacerea era deplina…
Curand brunetul incepu sa revendice ceea ce dorea de la ea.


Si totusi ploua
It's a game...



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  One Shot Sushi 9 4.900 20-09-2012, 10:55 PM
Ultimul răspuns: Sushi
  One shot-uri Muad'Dib 1 2.439 05-06-2010, 08:22 PM
Ultimul răspuns: Hetalia
  one shot Alany Aysee 3 2.867 26-12-2009, 04:07 PM
Ultimul răspuns: MisS.sAdiStic
  One-shot Trix 0 1.680 14-01-2009, 11:04 PM
Ultimul răspuns: Trix
  One-shot andera 0 1.586 04-10-2008, 11:22 AM
Ultimul răspuns: andera
  One-shot Sloth 0 1.623 23-08-2008, 02:39 PM
Ultimul răspuns: Sloth
  One-shot Candy_Addicted 0 1.869 05-07-2008, 03:34 PM
Ultimul răspuns: Candy_Addicted
  One-shot Little Star 0 1.682 03-07-2008, 11:17 AM
Ultimul răspuns: Little Star
  One-shot ~X~LoVeLeSs~X~ 0 1.946 09-05-2008, 10:31 PM
Ultimul răspuns: ~X~LoVeLeSs~X~
  One-shot ShyLie 0 2.008 22-04-2008, 10:19 AM
Ultimul răspuns: ShyLie


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)