Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ohayo minna-san !!!!

#1
Salut ! Ma numesc Luiza, am 19 ani si sunt din Bucuresti ! Sunt un mare fan anime si mi-ar face mare placere sa intru in contact si cu alti fani al acestui gen. Seriile mele favorite sunt InuYasha,Maison Ikkoku, Clannad AfterStory, Air, Moryou no Hako. Autorul meu de manga favorit este Rumiko Takahashi. Nu am un gen de muzica favorit, pot asculta cam orice in afara de manele sau muzica de club. Printre artistii favoriti as vrea sa-i mentionez pe Shakira, Christina Aguilera, Evanescence, Within Temptation, Red Hot Chilli Peppers, Nirvana, Olivia Lufkin, Anna Tsuchiya,Nana Kitade, Yuki Kajura si Kalafina. Imi plac mult cartile de aventura, horros si SF ( in special lucrarile lui Michael Crichton si Stephen King). Filmele preferate : seria STAR WARS, Chicago, Fortareata si cam orice film in care il gasesti pe Jim Carrey. Hobbyuri :anime, manga, citit, photoshop ( mai nou, m-am reapucat dupa o pauza de cativa ani ), ascult muzica. In fine, sper ca mica mea prezentare v-a ajutat sa va faceti o idee despre mine si ca ne vom putea intelege bine cu totii.
[Imagine: ku-medium6788_zpsc6ad60de.gif]

#2
Bine ai venit pe Animezup, ZOZO-chan!
Sper ca o sa iti placa aici, o sa te simti bine si o sa iti faci multi prieteni!
Zuppy te primeste cu bratele deschise!

Happy posting si have fun! Nu uita sa te distrezi!
Salut! Eu sunt Zuppy, mascota oficiala a Animezup!
Daca esti nou pe site, poti citi aceasta introducere, si sa afli mai multe despre noi.
Nu uita nici de regulament!
Sper sa ne vedem pe forum sau pe portal. Pe forum iti poti posta fic-urile sau desenele, sau poti discuta cu ceilalti utilizatori. Avem categorii multe si diverse, pe gustul fiecaruia!

Daca esti fan manga, sa stii ca poti citi manga-uri traduse in romana pe Mangazup.

Zup e cel mai tare!

#3
Bine ai venit !
O micuta intrebare : Ai cont pe dA ( deviantArt) ?
distractie placuta si spor la postat !
Ja ne!
[Imagine: images?q=tbn:ANd9GcS01zy8m8SeBVZs5bp-eMS...rQLOe5hiNz]
[url] [Imagine: chibi_8577.gif]
Jumong, chibi-ul lui Dollydi [/url]

#4
Hello and welcome here. Sper ca o sa te simti bine aici, pe Zup, de fapt, sunt sigura b-)
Asaa, cateva intrebari pentru tine. Manga citesti? Daca da, ai favorite? Urmaresti yaoi/yuri/hentai? Daca da, iar, ai unele favorite? Sunt curioasa. Iti place sa citesti? Daca da, ce gen preferi? Ai un personaj masculin preferat dintr-un anime/manga/carte? Ce altceva iti mai place sa faci in timpul liber? iti place arta in general? Si nu in ultimul rand, ce te inspira?
Well spor la postat and have fun.
Buh Bye !!!
[Imagine: ak8THBQ.png]


#5
Bun venit ,nu uita sa te distrezi...si asa mai departe.
vroiam sa te bombardez cu intrebari dar am raspunsul la toate in descrierea ta.
Sper sa iti placa aici. Zuppy02
[center]Timpul trece fara noi cu tot ce a fost
Ramane numai amintirea fara rost
Eu te iubesc cum te-am iubit, tu m-ai uitat
Din clipa in care...ai plecat.
[Imagine: lenand10.png]
http://www.dailymotion.com/video/xcmsqp_...-me_webcam[/center]


#6
Dollydi
Nu, n-am cont pe deviantArt, din pacate nu am ce sa afisez pe acel site.

L.I.P.(S).
Citesc si manga, preferatele mele fiind Maison Ikkoku, InuYasha,Deep Love- Pao no Monogatari, Elfen Lied, Dance Subaru si Bitter Virgin.
Yaoi-urile nu-mi prea plac, prefer oricand yuri. Cel mai frumos Yuri pe care l-am vazut a fost Revolutionary Girl Utena Adolescence. Am vazut si putin hentai dar cum nu mi-a placut, le-am lasat balta.
Imi place sa citesc, si asa cum am mai zis , prefer cartile de actiune,aventura SF, horror si romantice.
Personaje masculine preferate sin anime-uri/manga-uri ? Bineinteles ca da : Sesshomaru ( InuYasha), Byakuya (Inuyasha), Kurama (Yuyu Hakusho), Vash ( Trigun), Takagi ( Bakuman), Ippo ( Hajime no Ippo), Sebastian si Grell Sutcliff ( Kuroshitsuji), Sunohara (Clannad), Shigure (Fruits Basket), Kenshin ( Rurouni Kenshin), Ran Ryuuren ( Sayunkoku Monogatari).
Ce mai fac in timpul liber ? : In afara de ceea ce am zis deja, ma joc cu cainele ( am un bichon), scriu poezii ( cand am inspiratie), mananc,dorm 24, ma ciondanesc cu fratele meu si invat.
Bineinteles ca imi place arta, desi ma supara faptul ca nu am timp sa o studiez mai mult.
Ce ma inspira ? O piesa muzicala frumoasa, imagini si uneori chiar si evenimente din viata de zi cu zi.

Charlotte


Multumesc mult. Voi incerca sa ma distrez si sa-mi fac cat mai multi prieteni. Smile
[Imagine: ku-medium6788_zpsc6ad60de.gif]

#7
Welcome ZOZO-chan ! ^^ Cute nickname, btw.

I hope you'll have fun here and you'll make a lot of friends!

Desenezi/scrii? O să ne uimeşti cu vreun desen/fic?
Ai spus că lucrezi in Photoshop, o să ne arăţi şi nouă câteva lucrări de'ale tale, aşa'i? 5
Ai spus că asculţi aproape orice gen de muzică. Rock/metal asculţi? Ce trupe?
Care e autorul/cartea preferată?
Cânţi la vreun instrument?
Şi ultima, dar nu cea din urmă, cum ai dat de AnimeZup şi ce părere ţi'a făcut până acum?

Welcome again, happy posting without spam and have fun!hug

Xoxo, Ang.:bye:
Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.

#8
HeYa there^^. I'm kites, incantata.:] Cateva intrebarute:
- Ce parere ai despre yaoi? Acum,serios, pun intrebarea asta la tot mai multi oameni xD.
- Am observat ca sunt printre cantaretele tale preferate si Olivia Lufkin, Anna Tsuchiya, asta inseamna 50% ca ai vazut Nana. Si totusi, ai vazut Nana? * laughs*
- Ce crezi despre a noastra vulpix-kittie?Smile Sti ca despre Zuppie vorbesc.
Sunt o tipa foarte stresanta, dar sper sa nu ne luam la paruiala, si sa ne mai intalnim pe Zup. Mi-ar face placere sa ne intelegem bine. Happy posting & have fun, dear! hug
[Imagine: hugmur.jpg]
'Căz te lăvesc, tu, genio, epico, huggo, culo, pervo and so on. Iu, twina mea. I don't care what ppl say, I do own iu. Hahs.

*realizează că twina ei apare ca o apariţie apariţională misterioasă.*





Mwhahihuhahahuahaihihihuahahahuhihihuahah


Monster me.

#9
Ang
Am incercat sa desenez, dar nu-mi prea iese figura, Cat despre ficuri, am inceput mai multe, dar toate sunt in limba engleza.
Voi posta si lucrari in photoshop (avatarul si sigul le-am facut acum cateva zile).
Ascult si rock/metal : Linkin Park, Serj Tankian, Evanescence, Nirvana, Queen etc.
Autorul/cartea preferata ? Crede-ma sunt atatea carti care imi plac, ca nici nu pe care sa le zic. La autori i-as da totusi pe Michael Crichton, Stephen King, Ion Luca Caragiale, si Jules Verne si James Clawell. Printre cartile care m-au impresionat cel mai mult se numara Shogun, Memoriile unei Gheise, Crima si Pedeapsa, Mataniile.
Intotdeauna mi-am dorit sa cant la chitara, dar ai mei nici nu au vrut sa auda. In scoala generala am fost totusi in corul scolii.
Cum am dat de AnimeZup ? Sincera sa fiu, stiam de existenta lui de mai mult timp, dar nu am reusit sa-mi fac timp sa postez pana acuma.
PS: Nickul vine de la porecla pe care am primit-o de la prieteni : Copil ZOZO
MilcşeicCuCiocolată.
Mi se face foame de la nickul tau
Si de ce intreaba toata lumea de yaoi ? Mie nu prea mi-au placut ( din ce-am vazut pana acum) deoarece baitetii, nu se comporta normal. In yaoi, acestia se poarta mai rau ca fetitele indragostite din animeurile shojo. Ma apuca nervii cand i vad. Am citit totusi un yaoi care mi-a placut, era simpatic si mi se pare ca se numea "Boku wa Pet" de Oki Ginjou.
Trecand mai departe, da, am vazut Nana si de acolo am aflat si de Olivia Lufkin si Anna Tsuchiya. Foarte buna seria, merita oricand vazuta.
Zuppy e tare draguta si e prima data cand dau peste un portal anime cu mascota proprie. Zuppy e perfecta si sper sa ramana aici inca multa vreme.
In fine, nu cred ca sunt sanse sa ne paruim, sunt genul timid Zuppy02 .Si nu consider ca esti stresanta.Am o colega de facultate care ma suna de 6 ori pe zi ca sa ma intrebe cam aceleasi lucruri, de fiecare data. Aia, da, stresant ! Smile
[Imagine: ku-medium6788_zpsc6ad60de.gif]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Konnichiwa minna-san~! Piko Tan 6 3.276 26-10-2014, 04:00 PM
Ultimul răspuns: Piko Tan
  Hi minna ! :) Hinata-san 9 3.124 01-06-2013, 04:12 PM
Ultimul răspuns: Hinata-san
  Yo minna ! theinnkeepervictor 8 3.080 12-05-2013, 01:51 AM
Ultimul răspuns: theinnkeepervictor
  Konban wa~ Minna-san~ ^ - ^ bittenichigo 2 1.655 05-01-2013, 02:17 AM
Ultimul răspuns: Stormrage
  Hello minna! •°●●๋•°YuMe•°●●ŭ 10 4.506 16-03-2011, 10:16 PM
Ultimul răspuns: •°●●๋•°YuMe•°●●ŭ
  Hi minna ! Dollydi 6 3.471 06-03-2011, 05:11 PM
Ultimul răspuns: Dollydi
  Ohayo , minna ! Michiyo-chan has come ! Michiyo道代 11 6.993 20-11-2010, 10:18 AM
Ultimul răspuns: Mitchy
  Konnichiwa minna-san! Aishitteiru Gackt 4 2.769 14-07-2010, 08:55 PM
Ultimul răspuns: Aishitteiru Gackt
  Konichiwa minna-san desu~ ~AyaneUmenii~ 3 2.714 12-07-2010, 08:42 PM
Ultimul răspuns: ~AyaneUmenii~
  Heyy, minna!!!!!!!!!!!!!!! ~Tokio~Hotel~Fan 2 2.289 20-05-2009, 11:03 PM
Ultimul răspuns: Hitman


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)