Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Oameni si fantome

#1
Capitolul 1
Intuneric. Nu este asa infricosator cum pare. In intuneric poti gandi limpede. Nu este nimeni care sa te supere. Nimeni care sa te raneasca. Dar ce faci cand vrei sa vorbesti cu cineva ? Nu este nimeni. Nimeni drag care sa te asculte. Intunericul are si parti bune dar si rele. Acum eu nu ma indrept spre un intuneric linistitor,ci spre un intuneric infricosator fara cale de intoarcere. Singurul lucru pe care il mai stiu este cum in intersectie o alta masina a lovit masina tatei cand megeam in centru. Acum tot ce aud sunt aparatele din spital. Nu simt,nu vad,nu pot vorbi si mi-e teama.
Ce e asta? O lumina? Oare am murit deja? Cand am vrut sa ma indrept spre lumina ochii mi s-au deschis brusc. Eram intr-o camera de spital. Un doctor si vro doua asistente erau pe langa mine. Deodata am vazut intr-un colt un baiat cu parul rosu si ochii verzi. Cand doctorul si asistentele au plecat am inceput sa vorbesc cu acel baiat.
-Hei cine esti ? intreb eu speriata
-Numele meu este Kay.
-Si ce cauti aici? Nici nu te cunosc.
-Normal ca nu ma cunosti. Sunt fantoma.
-Ce? Tu fantoma?
-Nu ma crezi?
-Nu prea. Daca esti fantoma demonstreaza.
-Bine.
Baiatul s-a indreptat spre perete si a trecut pur si smplu prin perete. Era cat pe ce sa lesin. Kay s-a intors in camera si mi-a zambit.
-OK te cred ca esti fantoma dar ce cauti aici?
-Te apar pe tine.
-De ce naiba ma aperi.
-De demoni,alte fantome,monstri etc.
-Pai ce vor toate chestiile astea de la mine de trebuie tu sa ma aperi?
-Vor sa te omoare. Chiar daca nu te gandesti tu ai niste puteri exceptionale. Trebuie doar sa le descoperi.
-Da sigur.
-Ai crezut ca eu sunt fantoma. De ce nu ai crede si ca ai puteri?
-Bine o sa incer sa cred.
-Bine.
Kay a inceput sa imi povesteasca mai multe lucruri despre puterile mele si despre alte fiinte supranaturale. Deodata pe usa a intrat o asistenta.
-Domnisoara Cloe cu cine vorbeati?
-Cu nimeni.
-Bine. Doctorul spune ca tu si parintii tai puteti pleca chiar azi din spital.
Asistenta a plecat iar eu l-am dat afara pe Kay pentru ca trebuia sa ma schimb. M-am inbracat repede cu o pereche de blugi si o bluza neagra. Mama si tata ma asteptau afara. Am plecat acasa pe jos din moment ce masina era distrusa. Cand am ajuns acasa si am intrat in camera mea l-am vazut pe Kay in patul meu.
-Ce mama dracu cauti si aici?
-Crezi ca te las singura? Trebuie sa stau cu tine tot timpul.
-Bine dar cred ca poti sa pleci cat ma schimb.
-As putea dar nu vreau.
-Iesi afara sau te fac fantoma dubla! strig eu nervoasa
Kay a iesit afara razand ca un tampit. M-am schimbat si am iesit afara. Primisem un sms de la prietena mea cea mai buna Mia. Trebuia sa ma intalnesc cu ea in parc. Cand am ajuns Mia m-a luat in brate.
-Cloe ce ma bucur ca ai scapat cu viata! Zice ea fericita
-Da dar daca ma mai strangi mult o sa mor.
-Gata scuze. Hai sa mergem la o cafenea.
Am plecat amandoua la o cafenea din centru. Cand am ajuns eu am comandat un suc si un profiterol si Mia a comandat o amandina. Mia tot trancanea de noul ei iubit iar Kay tot statea pe langa mine si imi spune nustiu ce poveste despre o fata cu puteri. Pana la urma m-am saturat.
-Da mai taci odata! strig eu nervoasa
-B..Bine dar....puteai sa ...zici frumos. zice Mia speriata
-Scuze. Trebuie sa plec.
Am plecat repede. Cand am ajuns acasa se facuse noapte. Kay vroia sa doarma cu mine dar s-a razgandit cand i-am dat una in cap. M-am shimbat in pijamale si m-am culcat destul de cinfuza in urma lucrurilor ce s-au intamplat in aceea zi.
Bleidy e sora mea si cine se i-a de sora mea inseamna ca sa luat si de mine si va da de necaz.

High and mihty color,Good Bye:
http://www.youtube.com/watch?v=04x9dnP0f2A

[Imagine: chibi_4812.gif]
, chibi-ul lui Yoko-sama

#2
Capitolul 2
Dimineata cand m-am trezit am simtit o prezenta in camera. Habar nu aveam cine e pana nu m-am trezit cu o perna in cap.
-Trezirea proasto ca intarzi la scoala? a strigat el la mine
-Dute naibi Kay. Vreu sa dorm.
-Nu prea vreau sa fac asta dar...
Dupa ce a zis asta nu stiu cum a facut dar m-a aruncat intr-un perete.
-Esti prost? Parca ma aparai!
-Da.
-Eu vad ca vrei sa ma omori!
-Ai tu minte de om prost si te gandesti la tampenii.
-Iesi afara pana nu te casapsc!
Kay a iesit afara si imediat dupa aceea am auzit o bufnitura. Am iesit repede din camera si il vad pe Kay pe jos cu o farfurie in cap si pe mama cazuta pe jos putin mai incolo.
-Mama ce sa intamplat? intreb eu ingrijorata
-M-am lovit de ceva cand veneam sa iti aduc sa mananci,dar habar nu am de ce m-am lovit.
-Stai calma mama. Probabil te-ai impiedicat. Dute sa te odihnesti.
-Bine iar tu Cloe sa te pregatesti de scoala.
-Bine mama.
Mama a rat in camera ei iar Kay si-a dat farfuria jos din cap. Avea parul plin de gem. Eu incepusem sa rad ca o nebuna.
-Te amuza situatia nu? intreaba Kay suparat
-Da.
M-am dus in camera sa ma schimb inca razand. Am pus pe mine o bluza mov cu cranii albe si o pereche de blugi. Am iesit din casa iar Kay dupa mine. Trebuia sa stea cu mine si la scoala ceea ce era groaznic. Cum sa fiu eu atenta cand o fantoma e pe langa mine. Deodata pe strazi am inceput sa vad mai multe fantome. In statia de autobuz se afla bunica Miei care era moarta de doi ani. Am incercat sa nu bag in seama aceste chesti si am ajuns la scoala. Mia statea sub un pom si plangea.
-Mia ce ai? intreb eu ingrijorata
-Marcus m-a parasit! zice ea jelind
-O haide de asta plangi? Lasal naibi de idiot ca oricum nu te merita.
-Dar il iubeam!
-Hai in scoala si mai vorbim acolo.
Am intrat amandoua in cladire si eu am inceput sa o consolez si chesti dastea. Kay tot statea pe langa mine si se uita la ceilalti colegi. In pauza am iesit pe hol. Mai incolo erau cativa tipi de la o alta clasa care se tot holbau la mine. Ma da astia nu au televizor acasa? Deodata s-au apropiat de mine.
-Ce faci papusa? ma intreaba unul din ei
-Dute dracu. raspund eu si intru in clasa
Am auzit cum aia au inceput sa susoteasca ceva despre mine. In ora de boilogie nu intelegeam nimic. Ferestrele erau deschise iar afara cineva clacsona si o striga pe un Roxy. Nu puteam inchide ferestrele ca muream de cald. Doamna s-a oprit din predat. Soferul ala ba facea pauzba clacsona si striga iar. Daca ata mai face asa o singura data il injur.
-Roxy! se aude iar de afara
In clipa aia ma ridic si mer la fereastra apoi strig:
-Da mai dute dracu cu Roxy a ta!
Soferul a bagat cheia in contact si a plecat speriat iar cei din clasa au inceput sa ma aplude. Ora a continuat bine. La sfarsitul orelor am plecat acasa. Pe drum acei tipi din scoala au inceput sa se tina dupa mine. La un moment dat s-au apropiat si unul din ei m-a prins de mana.
-Ne mai ti mine papusa? intreaba unu din ei
-Da. Voi sunteti idiotii aia de la scoala.
-Idioti. I-a uite ce cuvinte mari pentru o fetita asa mica.
Doamne astia chiar sunt idioti. Kay unde o fi disparut? Tipi aia au inceput sa ma impinga de la unul la altul zici ca eram minge de fotbal.
-Nu ar trebui sa va purtati asa cu o fata. s-a auzit o voca de mai incolo
Am reusit sa vad un baiat care semana foate bine cu Kay. El este.
-Si tu cine esti ma rog? zice unul din ei
-Moartea voastra.
Dupa ce a spus asta i-a batut pe fiecare in parte fara sa isi ia si el vreo lovitura. Eram soca. Habar naveam ca Kay se bate asa bine. Kay a venit si m-a luat de mana. Am plecat amandoi spre casa. Mi-a spus ca poate lua si forma umana. Cand am ajuns i-am multumit. Am intrat in casa,mi-am facut temele si m-am culcata fara sa ma mai ingrijoreze nimic.
Bleidy e sora mea si cine se i-a de sora mea inseamna ca sa luat si de mine si va da de necaz.

High and mihty color,Good Bye:
http://www.youtube.com/watch?v=04x9dnP0f2A

[Imagine: chibi_4812.gif]
, chibi-ul lui Yoko-sama

#3
@Ruslana
Pune sus la primul capitol ce tip de critica vrei ca aici http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=23741 si cand o sa ajung acasa o sa las un com :P
[Imagine: aaaakip.jpg]

#4
Hey, Ruslana ! >:D< Stii...mie-mi pare rau ca nu-ti lasa nimeni comentariu. Pentru ca vad cat te trudesti in capitolele tale, si, sa stii ca multi iti citesc ficul. Doar ai 100 si ceva de vizualizari :]] In fine... Daca tot sunt aici sa zic cate ceva despre povestioara ta. Hm... cu ce sa incep? hai cu dialogul. ^^ Cam multicel. Mai taie din el. Este cam plictisitor si ai replici banale...sincer, mi se pare si sec. Descrierea este luata de vant in ficul tau. Ai descriere, dar nu indeajunsa. Descrie sentimente, peisaje, imbracaminte, modul unui om de a fi si asa mai departe... Plus ca la tine in fic actiunea e pusa pe banda rulanda. Mai incet ca o i-a radarul ! Nu trebuie sa sari de la o idee la alta, doar ca sa nu-ti piara imaginatia. Plus ca grabindu-te, apar si greselile.
(06-10-2010, 11:59 AM)Ruslana A scris: Habar naveam ca Kay se bate asa bine. Kay a venit si m-a luat de mana.
Cacofonia asta.... vezi ca te si repeti :) Kay, kay, kay si iar kay. Uhh, schimba-i numele in idiotul , acesta a.., roscovanul...etc. Alte greseli de tastare n-am vazut. In rest ideea este reusita, imi place. ar fii si mai buna, cum am mai spus, daca n-ai mai grabi actiunea si ai pune mai multa descriere. Oricum, vad ca depui mult efort in ceea ce scrii, iar eu iti urez succes ! :* Nu-ti face griji, o sa primesti incurand critici, sfaturi si felicitari. Doar ca acum mai toata lumea este ocupata de scoala si poate unii (ca si mine) cu antrenamente si meditatii. La fraza asta ma opresc. Astept continuarea si, sper sa vina cat mai curand. Zbye ! ^^
[Imagine: 1page-img1.jpg]
Ciumpy


#5
Citat:Stiu ca nu ma descurc dar va rog cititi si dati critica cat de rautacioasa vreti daca nu va place doar cititi va rog.Va implor in genunchi.te rog 108 (va rog nu ma faceti sa plng si cititi20 va rog din toata inima si tot sufletul 20)
Citat:Nu conteaza ce fel de critica e.
Doar sa fie acolo.
Sa stiu ca citeste cineva.

Pentru asta te uiti cate vizualizari ai primit la topic. Nici un user nu este obligat sa-ti lase comentariu pentru ca a trecut si ti-a citit ficul, deci nu mai face dublu posting cu astfel de cerinte.
[Imagine: chestia.png]
Thank you Isabela! ^^
[Imagine: ObeyMe.jpg]
[size=xx-large]

Blogareala, alea alea...Luftblasse[align=center]

#6
@ Ruslana
Intervalul de timp al postarii al ambelor capitole e prea scurt >.> crezi ca noi stam zi si noapte pe FF ca sa vedem cine si ce nou a scris .....cand postezi un capitol lasa sa treaca de la precedendutul cateva zile si nu mai fa posturi cu rugaminti :|

Well, ca ZuzUka a comentat la general la ambele capitole o.o
Capitolul 1
Ai actiunea grabita si din cauza asta nu ai explicat normal acele situatii in care se afla fata. Si fata cat a stat la spiatal vreo 4 ore ? de ce nu o noapte ? daca era in stare de soc :-?
Citat:Nu simt,nu vad,nu pot vorbi si mi-e teama
mai corect ar fi, asa:
Nu vad, nu simt,nu pot vorbi si mi-e teama
Citat:Nu este nimeni care sa te supere. Nimeni care sa te raneasca.

Nu este nimeni care sa te supere si sa te raneasca...........vad ca ai mania de a repeta cuvintele incearca sa folosesti sinonime.
Dialogul, da e sec cum a fost mentionat mai sus dar alt lucru m-a socat:iti lipsesc emotiilele si sentimentele ...........ai mentionat in dialog ca e speriata si doar atat, de parca tot capitolul e speriata si confuza >.>. Personajele au n evoie de scriere mai amanuntita, mai ales cele principale.
Citat:Cand am ajuns Mia m-a luat in brate
Vroiai sa spui ca a imbratisat-o :-? daca nu imi explici cum o fata ea in brate pe alta fata? c a e interesant 8->
Greseli ai minore la scris :
nustiu - nu stiu
cinfuza - confuza
vro - vreo
Pare a fi interesant ficul desi nu am inteles mare lucru din primul capitol.Am inteles ca Kay e fantoma si nu stiu de unde a aparut :-? dar vad ca scopul lui e sa protejeze fata de ura altora.

Capitolul 2
Din noi ai grabit actiunea >.< de parca te-ar fugari cineva cu matura. Am vazut 5 sau 6 situatii in care trece Cloe ( sau fata cu puteri care incepe sa devina). Momentul cu Mia l-ai scris fugitiv desi ele ambele sunt prietene cele mai bune. Ai inceput sa o consolezi dar mai apoi ai trecut la tipii aia si atat.
Ai greseli de scris:
Dute naibi - Du-te naibii
Dute sa te odihnesti. - Du-te sa te odihnesti.
Lasal naibi - Lasa-l naibi
a rat in camera - a intrat in camera
chesti - chestii
O haide :-? poate oh, haide ?
chesti dastea - chestii de astea
Dute dracu (nu stiam ca expresia e asa acuma =))) - Du-te la dracu
altul zici ca eram minge de fotbal - altul sa zici ca eram minge de fotbal.
soca - socata
m-am culcata - m-am culcat
Si inca mananci virgula de la dialog >.> tie foame sau ce ?
Citat:Mama, ce sa intamplat? intreb eu ingrijorata
-M-am lovit de ceva cand veneam sa iti aduc sa mananci,dar habar nu am de ce m-am lovit.
-Stai calma mama. Probabil te-ai impiedicat. Dute sa te odihnesti.
-Bine, dar tu Cloe sa te pregatesti de scoala.
-Bine , mama.
Mama a rat in camera ei iar Kay si-a dat farfuria jos din cap. Avea parul plin de gem. Eu incepusem sa rad ca o nebuna.
-Te amuza situatia, nu? intreaba Kay suparat
-Da.
Si ar mai fi propozitii in care lipseste virgula.

Al doilea capitol m-a dezamagit mai mult decat primul.......ai scris si ai repetat cam aceleasi greseli ca de la primu'. Si din nou nu inteleg nimic ca ai facut un ratatui cu acele 5 momente din capitol.

PS: atunci cand postezi un capitol recitestel din nou ca nu muriti, dar in schimb va mai corectati :P
[Imagine: aaaakip.jpg]

#7
Poze: Cloe: http://www.pobladores.com/data/pobladore...ladyyy.jpg nu bagati in seama aripile
Kay: http://quizilla.teennick.com/user_images...e_Boy1.jpg

Capitolul 3
Dimineata cand m-am trezit soarele stralucea puternic. Din moment ce era sambata m-am gandit sa umblu la calculator. M-am ridicat din pat si am vrut sa fac un pas dar m-am impiedicat de ceva,apoi am plonjat pe burta. Am intors capul nervoasa si l-am vazut pe Kay dormind pe jos in forma de om. M-am uitat mai bine la el si ceea ce am vazut m-a uimit. Kay arata ca un inger. Deodata mi-am dat seama ca fata mea si a lui erau cam apropiate. Nu prea stiam daca sa ma dau mai in spate sau nu. Deodata Kay a deschis ochii si nu am mai avut timp de gandire.
-Ce vreai sa faci? ma intreaba el
-Nimic scuze,am cazut doar. spun eu rosie la fata si rusinata
-Da sigur ai cazut. Vezi sa nu! Voroiai sa ma saruti!
-Ba nu!
-Ba da!
-Crezi ce vrei ca eu nu am chef sa stau la cearta cu tine.
Am mers la birou si am aprins calculatorul. Pe mail aveam o gramada de mesaje offlin gen "Ai murit?". Nu suportam sa ma intrebea lumea chestia asta. Deodata aud usa ca se deschide si pe acolo intra mama.
-Cloe,avem musafiri diseara. Imbracate frumos.
-Ok mama.
Mama a iesit iar Kay a venit repede spre mine.
-Ce musafiri? intreaba el
-Ce palaria mea ma intrebi pe mine? De unde vrei sa stiu? De la moartea?
-Ce glume seci ai in tine.
-Ce te oftici?
-Proasta mai esti.
-Hai vezi cum vorbesti ca poate iti dau o proasta de nu poti sa o duci.
-Ia sa te vad.
M-am ridicat nervoasa si am inceput sa ma bat cu Kay. Eu i-am dat o stanga -a dat o dreapta si tot asa cu pumni si cu picioare. Pana la urma am cazut pe jos obosita. Ala nici macar nu gafaie. Doamne zici ca e extraterestru. Deja se facuse ora 2 cat ne-am batut noi. Mai aveam timp vreo 5 ore sa ma odihnesc. M-am asezat in pat si am dormit pana la ora 6. La ora aia m-atzit si l-am vazut pe Kay stand la geam si uitandu-se la o poza. M-am furisat si am vazut o fata care seamana putin cu mine doar ca purta haine de epoca. Kay m-a observat si a bagat repede poza in buzunar.
-E frumoasa. Cine e? intreb eu curiasa
-Ce iti pasa?
-Nu imi pasa. Iesi afara sa ma schimb.
-Nu am chef.
-Ia vezi tu cum faci sa iti vina chefu.
Kay a iesit iar eu mi-am scos din dulap rochia nearga cu fluturi sangerii. M-am imbracat repede si am iesit afara. Kay statea langa perete si se benocla la mine. Am coborat scarile si la usa erau un barabat si o femeie cu un baiat cu un an mai mare ca mine. Am ajuns la usa,le-am spus buna seara intr-un fel politicos si m-am dus la masa. Toata seara a trebui sa suport privirile lui Kay si ale celuilalt baiat. Chiar cand era sa scap de ei,mama a propus ca musafirii sa mapeste noapte. Bine inteles ca au fost deacord. Am urcat nervoasa sus si am vrut sa ma schimb dar Kay tocmai intrase pe usa.
-Ce vrei? intreb nervoasa
-Sa stau.
-Da bine eu vreau sa ma schimb.
-Schimbate ca nu ma deranjezi.
Baiatul musafirilor a intrat in camera la mine.
-Cu cine vorbeai? m-a intrebat el
-Ce te intereseaza?
-Cloe ai grija. mi-a spus Kay
-Da,Cloe,prietenul tau fantoma are dreptate.
Kay si-a luat forma umana.
-Mark. a zis Kay maraind
-Va cunoasteti? intreb eu stupefiata
-Da.
-Ok. Daca tot va cunoasteti asa bine hai mars afara amandoi si mai discutati pana ma schimb eu. spun impingandui afara.
M-am schimbat in pijamale si am deschis usa. Idiotii se tot certau. Nu intelegeam nimic din ce spuneu asa ca m-am apropiat. Am auzit doar fraza "Cloe o sa fie a mea!".
-Ce,a cui o sa fiu? intreb eu nervoasa. Voi va certati pe mine?
-Cloe nu ne certam pe tine ci pe puterile tale. zice Kay
-Ma rog nu mai pricep nimic. Kay hai cu mine in camera iar tu mars in camera ta ca nu am chef de doi idioti.
Fiecare a facut cum am zis. Kay s-a culcat pe scaunul de la birou iar eu m-am asezat in pat si m-am culcat. Pe la 4 noaptea m-am trezit. Avusesem un cosmar. Deodata am vazut o perechi de ochi verzi care ma priveau. Am vrut sa ma ridic dar cel ce ma rpivea a venit repede langa mine si ma trantit pe pat sarutandu-ma. Cand m-a lasat m-am ridicat si eram ametita. Tot gustul de mere verzi de pe buzele lui ma ametise. Necunoscutul deja disparuse deci nu mai avea rost sa fac altceva decat sa ma culc. Maine trebuia sa aflu cine a fost si va fi cam greu pentru ca si Kay si Mark au ochii la fel doar culoarea parului difera. M-am culcat la loc.
Bleidy e sora mea si cine se i-a de sora mea inseamna ca sa luat si de mine si va da de necaz.

High and mihty color,Good Bye:
http://www.youtube.com/watch?v=04x9dnP0f2A

[Imagine: chibi_4812.gif]
, chibi-ul lui Yoko-sama

#8
Buna! am intrat pentru ca m-a atras titlul si pot spune ca este un ficfrumos.ar fi si mai frumos daca ai mai adauga descrierea fizica a lui cloe si a lui kay si mark si cum arata casa si mama ei....adica intelegi tu ..eu nu ma prea axez pe descrierea emotionala dar macar fizica sa umple golul....
naratiunea..bineinteles e buna..nu stau sa corectez greselile de tastare.
dialogul ..hm :-? e cam mult..mai taie din el...
si ..actiunea..e cam grabita ea..dar treaca mearga merge..
in concluzie ai un fic bun...continua sa-l faci si mai bun ..abea astept sa vad cine o fi fata din poza..si ..cine a sarutat-o pe cloe.....
paa. :-h :*:X

#9
Capitolul 4
Era dimineata iar eu incercam sa ma gandesc cine m-a sarutat. Kay sau Mark? Oricum u dei o sa moara cand o sa aflu. Deodata am auzit melodia mea preferata la televizor. Am zbughit-o pe usa si am coborat in garaba scarile ca sa nu pierd videoclipul. Cand am ajuns jos Kay era cu telecomanda in mana si tocmai vroia sa mute. Am sarit pe canapea,am zmuls telecomanda din mana lui si am dat melodia mai tare.
http://www.youtube.com/watch?v=zzTZeeMCUBk
-Ce ai femeie te doare ceva? ma intreaba el speriat
-Taci! Iubesc melodia asta.
-Nu stiu ce ar putea sa iti placa la toate strigatele astea.
-Du-te naibi si nu imi mai insulta melodia.
Deodata cineva s-a aruncat la gatul meu si a inceput sa ma straga in brate. Mi-am intors capul si l-am vazut pe Mark.
-Idiotule las-o in pace! a strigat Kay nervos
-Cu ce te deranape tine ca o tin in brate? intreaba Mark
-Pe el poate ca nu dar pe mine da!strig siil dau cu acapul de pamant. Na ca nici nu am auzit melodia. Mark te omor!
Kay m-a linistit si apoi am inceput sa ma gandesc din nou la sarut. Eram cu amandoi in camera deci acum era momentul potrivit sa aflu. Daca ii intrebam direct nu ar fi recunoscut nici unul. M-am ridicat de pe canapea si am inceput sa ma gandesc pe care din ei sa il sarut. Alta solutie nu aveam. Pe Mark nu il sarut nici sa ma trazneasca fulgeru. Ramane Kay. Nu pot sa cred ca faceam asta. L-am luat de mana si am mers cu el in camera. Am inchis usa.
-Ce e Cloe? De ce am venit aici? a intrebat el nedumerit
Nu i-am raspun si pur si simplu l-am luat in brate si l-am sarutat. Cand am simtit gustul de mere verzi m-am inrosit toata.
-Tu ai fost. am zis eu dupa ce am rupt sarutul
-Da eu te-am sarutat. Si ce?
-Pai de ce?
-Imi aduci aminte de cineva.
-Fata din poza?
-Da.
-Cine e?
-O chema Katy. A murit acum 10 ani. A fost jefuita si omorata de niste baieti. Katy a fost iubita mea si dupa ce am murit ea a trecut in lumina iar eu am ramas aici. Dupa ce te-am intalnit pe tine mi-am adus aminte de ea. Semanati foarte mult doar caea era mai blanda si nu injura.
-Aha. Cred ca iti e foarte dor de ea.
-Da. A fost singura persoana care m-a inteles vreodata.
-Daca te ajuta imi poti povesti mai multe desprea ea si despre tine.
-Nu,nu vreau sa te plictisesc.
-Nu ma plictiseti. Hai spune.
-Bine.
Kay a inceput sa imi povesteasca cum el si Katy se plimbau pe marginea lacului si cat de bine se intelegeau. Mi-a spus tot ce faceau impreuna. Mi-a povestit pana s-a facut noapte. M-am culcat gandindu-ma ca ar trebui sa ma port mai frumos cu Kay,la tot ce mi-a povetit si cat de fericit era el cu Katy.

Scz daca e prea grabita actiunea dar plec la scoala si sunt presata de timp si scz ca am scris putin.
Bleidy e sora mea si cine se i-a de sora mea inseamna ca sa luat si de mine si va da de necaz.

High and mihty color,Good Bye:
http://www.youtube.com/watch?v=04x9dnP0f2A

[Imagine: chibi_4812.gif]
, chibi-ul lui Yoko-sama

#10
Bunaaa!!
Din prima mi-am dat seama ca ..[virgula]Kay a sarutat-o de cand a venit faza cu poza....
Este un capitol bun ..nu stau sa enumar gresile de tastare..
Descriere nu prea ai..dar nu prea ma interesa in capitolul asta...
Actiunea cum ai spus e cam grabita caci..dupa ce sa sarutat cu kay n-ai zis ce sa inamplta cu mark :))..ala a ramas la usa..noaptea cat au povestit ?
Astept sa-ti vad evolutia...
Next please
Kiss...
Succes :X ..Deabea astept sa vad ce mistere mai adaugi



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Fantome vs. Adolescenti Rocky. 1 2.082 23-09-2010, 08:24 PM
Ultimul răspuns: Erina Ozaki
  Oameni de hartie Nevermind 0 1.685 18-09-2010, 12:38 PM
Ultimul răspuns: Nevermind
  ZEI ÅŸi OAMENI YamaMina 4 2.695 04-08-2009, 07:55 AM
Ultimul răspuns: Zyspar


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)