Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Oameni si fantome

#11
Mersi mult pentru comentariu si promit ca voi incerca sa nu mai grabesc actiunea.

Capitolul 5
Dimineata cand m-am trezit simteam ceva ciudat in camera. Era o prezenta necunoscuta. Cand am vrut sa ma ridic am simtit o greutate peste corpul meu care nu ma lasa s ama ridic. Draperiile erau trase si nu vedeam prea mult in camera. Am incercat sa strig dar nu am reusit. Habar nu aveam ce se intampla. Deodata usa sa deschis si prezenta a disparut. M-am ridicat repede si m-am uitat in spre usa. Acolo era Kay. Imediat am sarit din pat si l-am luat in brate.
-Domane fato ce ai? ma intreaba el speriat
-Nu stiu ce s-a intamplat. Am simtit o prezenta in camesi m-m speriat apoi...
-Stai. Cum era prezenta?
-Adica?
-Calda sau rece?
-Rece.
-Ce miros avea?
-Aaa,stai sa ma gandesc. Mere. Stai! Ce facem aici? Interogatoriu?
-Vreu doar sa aflu cine era tipul ca sa te ajut.
-Ok. Mai ai si alte intrebari domnule politist?
-Nu. Deocamdata.
-Ok atunci iesi sa ma schimb.
-Bine.
A iesit afara mai repede de data asta. Ma rog. M-am schimbat intr-un tricou top sangeriu si o pereche de blugi. Am iesit afara si imediat mi-am adus aminte. Era luni. Mergeam la scoala. M-am repezit in camera,mi-am facut la repezeala ghiozdanul si am fugit pe usa. Era sa il daram pe Kay in timp ce ieseam pe usa. Cand am ajuns la scoala totul era pustiu. Ma uit pe usa de la intrare si van afis pe care scria mare cu mov "GREVA". Aproape ca am dat cu ghiozdanul in usa. M-am intors nervoasa acasa si cand Mark a vrut sa ma salute i-am dat cu ghiozdanul in cap de l-am daramat jos. Kay ma tot intreba ce am si pana nu i-am dat cu geamul in cap nu ma lasat in pace.Amandoi vroiau sa stie ceam patin si le-am zis de greva aia stupida. Am uitat sa mentionez ca mama,tata,doamna si domnul Lowles erau la munte si mau lasat singura acasa pentru ca sunt foarte "responsabila". Dupa ce le-am spus amandoi au inceput sa rada. Le-am dat cate o scatoalca peste cap de au lesinat. Prosti ca de obicei. Cand sau trezit au inceput sas trige ca apucatii la mine. Deodata Mark s-a oprit din tipat si a inceput sa se holbeze la mine.
-Mark ce ai? intreb eu ingrijorata
Deodata Kay ii da lui Mark un pumn.
-De ce ai facut asta? intreb eu
-Idiotu se holba la decolteul tau.
-A atunci e bine ca l-ai pocnit.
M-am ridicat si am mers in bucatarie. Cineva trebuia sa gateasca. Nu ma prea pricepeam eu dar tot reuseam sa fac ceva comestibil. Cel putin asa cred. M-am apucat sa fac spaghete boloneze. Am prajit sunca si am pus spaghetele dar smatana nu aveam. A trebui sa ma apuc sa fac smanatana de casa. nd am pcomponentele in mixer am dat din greseala si totul s-a imprastiat. Kay a venit in fuga la mine. A inceput s aimi zica ca sunt proasta si ca nu fac nimic bine. El a continuat sa faca mancarea. Cand am mancat eram uimita. Era delicios. Dupa ce am mancat am mers al culcare. Noaptea am dormit cu cruci de argint langa mine.
Bleidy e sora mea si cine se i-a de sora mea inseamna ca sa luat si de mine si va da de necaz.

High and mihty color,Good Bye:
http://www.youtube.com/watch?v=04x9dnP0f2A

[Imagine: chibi_4812.gif]
, chibi-ul lui Yoko-sama

#12
Buna!!Ma bucur ca ai pus asa rapid continuarea :):)
Ai avut vreo trei greseli de tastare..minore...
A fost un capitol bun..scurtut dar bun...
De data asta nu ai mai grabit actiunea doar ca nu prea ai descris cum aratau azi Mark si Kay....
Naratiunea este buna
Descrierea.tocmai am zis ce lipseste
Actiunea nu mai este grabita ca in capitolul anterior
Dialogul bun ca de obicei..

Astept nextul..Iti urez succes
Deabea astept sa vad cine era acea prezenta misterioasa..:-?
Kiss
:X:X

#13
Capitolul 6
Dimineata cand m-am trezit am observat ca,crucea de argint era rupta si aruncata pe jos. Deci nu e nici vampir,nici varcolac.
-Te contrezic. vice o voce dint-un colt al camerei.
-Cine esti? intreb eu ridicandu-ma speriata
-Numele meu e Alexander.
Mi-am indreptat privirea spre acel colt si am vazut un baiat cu parul blond si ochii verzi,inalt si imbracat cu o pereche de blugi si un tricou negru.
-Pai si ce esti?
-Varcolac si citesc gandurile oamenilor.
-A deci o sa ma enervezi. Dar parca varcolacii nu se inteleg bine cu argintul.
-Doar gloantele de argint ne fac rau.
-Da bravo voua. Acu zi ce vrei de la mine si mars deaici.
-Pai vreau puterile tale asa cum vor toti dsmanii tai.
-Ma rog nu imi pasa de dusmani. Acum pleaca pana nu te arunc eu pe fereastra.
-Ok nu tre sa faci crize frumoaso.
Alexander a sarit pe geam si a plecat. Stai! Tampitu mi-a zis frumoasa. data viitoare il omor. Kay a intrat in camera. Cand m-am uitat la el era sa lesin. Azi arata mai bine ca oricand. Deobicei purta haine negre dar azi purta o pereche de blugi albastrii si o camba deschis la primi 3 nastruri.
-Cloe ce ai? ma intreaba Kay i ntimp ce se apropie de mine.
-Nimic.
-Pai stai si te holbezi asa la mine.
-Pai.. a...arati bine.
-Serios?
-Da. Acum iesi ca vreau sa ma imbrac de scoala.
Kay a plecat iar eu vrut sa me imbrac dar hainele erau in cosul de rufe. Tot ce mai aveam era o rochie lunga de un albastru foarte inchis. Am imbracat rochia si am iesit afara. In sufragerie Mark se uita la un meci de football. Cand m-a vazut a ramas cu gura cascata. Kay era in bucatarie si se holba si el zici ca eram printesa.
-Doamne dar mai terminati cu holbatul! strig eu enervata pana peste cap
-Sczue. spun amandoi in cor si fiecare incearca sa isi activitatea dinainte.
Mi-am luat ghiozdanul si am plecat. Cand Mia ma vazut era sa faca infarct.
-Fata ce bine iti sta in rochie! zice ea entuziasmata
De data asta avea dreptate. Ea purta o bluza roz si o pereche de colanti deci in comparatie cu ea,chiar aratam bine. Am intrat in scoala si toti se uitau la hainele mele. La un moment dat ma saturasem i pe unu l-am dat cu cpul de pereti. La ora de geografie am fost ascultata. Am luat 7. La mate am luat primul 10 deci era un eveniment. La restul materiilor m-am descurcat. Ma rog poate inafara de istorie unde nea cerut la test sa punem in ordine cronologica anii deci habar nam ce prostii oi fi debitat pe acolo. Pe drum m-am intalnit cu o vecina. Ma tinut la vorba o ora. Cand am ajuns nu aveam chef de nimic,dar aveam teme cu duiumul. Mi-am facut temele si am coborat jos. Mark nu stiu unde era ca eram sigura in casa impreuna cu,Kay. El statea pe canapea si se uita la televizor. Eu inca nu ma schimbasem.
-Ce faci? il intreb eu
-Bine tu?
-Bine. Pot sa stau langa tine?
-Sigur.
Kay mi-a facut loc pe canapea si m-am asezat. Kay parea foarte incordat. Cand l-am atins pe umar ma daramat cu totul pe canapea si sa asezat peste mine. Parca inebunise. A inceput sa ma mangaie si sa ma sarute. Eramfoarte speriata. Nu stiam ce sa fac. Deodata Kay si-a bagat mana pe sub rochia mea. Am reusit sa il imping si sa ma ridic.
-Idiotule ce naiba ti-a vebit? am strigat eu
-Scuze Cloe,dar mi-ai adus aminte de Katy.
-A deci nu e nimic cu mine. Nu ma placi sau ceva de genu?
-Nu.
-A ok.
Am plecat in camera si am inchis usa. Am cazut pe jos rezemata de usa. Nu stiam ce s intampla cu mine. Cand Kay mi-a spus ca nu ma place am simtit durere. Deodata ceva rece si umed mi-a cazut pe mana. Lacrimi. Plangeam. Habar nu aveam ce se intampla cu mine. Trebuia sa imi revin. M-am ridicat de jos si am mers sa ma schimb. M-am schimbat intr-un maieu negru si niste pantaloni mov. Cand s-a facut noapte m-am culcat gandindu-ma la cum m-am simtit cand mi-a Kay ca nu ma place.[posturi unite]
Poze:
1.Cloe cand a venit familia Lowless: http://static.desktopnexus.com/thumbnail...mbnail.jpg
2.Cloe cand a purtat rochie la scoala: http://media.photobucket.com/image/anime...e.jpg?o=16
3.O alta varianta a rochiei lui Cloe: http://userserve-ak.last.fm/serve/_/4549...+Carly.jpg
Bleidy e sora mea si cine se i-a de sora mea inseamna ca sa luat si de mine si va da de necaz.

High and mihty color,Good Bye:
http://www.youtube.com/watch?v=04x9dnP0f2A

[Imagine: chibi_4812.gif]
, chibi-ul lui Yoko-sama

#14
Am aterizat si eu aici!!!
Deci.......imi place acest fic mai ales acest capitol.
Descrierea:nu e rea dar mai poti descrie si sentimentele celor din jur.
Actiunea:e putin grabita dar vei primii experienta pe parcurs.
Si ador atitudinea lui Cloe.Si imi place mult Kay.
Ai avut o idee buna faptul ca Cloe semana mult cu iubita lui Kay.Si mi de pare ca Kay chiar tinea la Katy dar si la Cloe.Sper sa fie ceva intre ei.
Noroc la scris!!astept cu nerabdare sa citesc urmatorul capitol!!!
[Imagine: Anime-signature-redone.jpg]
[Imagine: 43272185_764421.gif]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Fantome vs. Adolescenti Rocky. 1 2.079 23-09-2010, 08:24 PM
Ultimul răspuns: Erina Ozaki
  Oameni de hartie Nevermind 0 1.685 18-09-2010, 12:38 PM
Ultimul răspuns: Nevermind
  ZEI ÅŸi OAMENI YamaMina 4 2.694 04-08-2009, 07:55 AM
Ultimul răspuns: Zyspar


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)