Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

O viaţă periculoasă | Se revarsă sângele

#1
Hehe ma paste gandul de a-mi arata "mareata opera de arta" o_o'' So, hope you like it ;;)

[center]O via?? periculoas? | Se revars? s�ngele[/center]

Capitolul 1


Incercam sa ma uit in jurul meu, dar ochii imi erau obositi si imi era greu sa-i deschid. Vedeam numai rosul sangelui de pe pleoapele ochilor mei si negrul elegant de pe cerul innoptat de deasupra capului meu. Nu stiam ce mi s-a intamplat, nu stiam de ce simteam durere, de ce imi era asa de frig, de ce ma aflam acolo, cand incetul cu incetul am inceput sa imi misc putin degetele de la mana stanga in speranta ca voi putea sa deschid usa dein dreapta mea care imi bloca caderea din acel vehicol batut de soarta.

Eram aproape inghetata, ma uitam in jurul meu ca o disperata, ploaia deasa imi lovea fata piscandu-mi pielea zgariata.

Eram toata plina manjita de sangele care imi curgea de sub piele si imi era un frig de moarte. Mi-am indoit putin picioarele si am incercat sa ma ridic de jos. M-am pus putin pe picioare, insa in zadar, eram prea ametita ca sa-mi mentin echilibrul, asa ca am inceput sa cad incet peste spate, nereusind sa mai stau in picioare si m-am izbit cu capul de peretele unei cladiri din spatele meu.

Simteam numai durere, simteam cum fiecare vena din mine statea sa imi puste. M-am ridicat din nou incercand sa ma indepartez de acel loc.

Strada era pustie, luminile felinarelor imi luminau pasii de pe drum, desi eu abia daca puteam sa vad ceva in fata mea.

Schiopatam intr-una cand dintr-o data am simtit o durere sfasietoare la glezna, imi venea sa mor, simteam cum imi venea sfarsitul, nu mai puteam asa ca o nota de un strigat de durere imi iesise pe gura, zbieram...Zbieram de durere caci nu o mai suportam.

Nu ma mai puteam tine pe picioare si am cazut langa o bordura de langa drum. Eram prabusita intr-o balta de sange, simteam un glont cum imi jena carnea ranita le la umar, era o durere insuportabila, mi-am pus degetele pe umar incercand sa-mi scot glontul cand o umbra neagra imi acoperise corpul.

Ma uitam in sus si tot ce vazusem era o roba neagra si o frunte de om alba ca o pana de inger. Ce se intampla? Chiar nu stiam, eram prea obosita ca sa mai gandesc, nu imi mai puteam tine ochii deschisi, simteam cum oasele mi se rupeau in mine, lesinam iar incetul cu incetul vazul imi era cuprins de culoarea neagra a nevederii. Oare era sa fie pentru totdeauna?

@_@
[center][Imagine: ChaceCreawford.png]

What a fool! I don't know about tomorrow...[/center]

#2
well, este chiar frumos textul si se potriveste cu titlul
dar nu ar strica ceva descriere, fiindca, totusi este un fic mai dramatic asa si ar trebui sa se constituie pe descrirere.Naratiunea este destul de buna, si estetica la fel, dar textul e cam scurt.Ma gandesc cum vei continua avand in vedere ca pare un one-shot, dar nu stiu de ce mi se pare.Poate pentru ca nu pare a avea final.Dar any way astept nextu.
-



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  ViaÅ£a mea e frumoasã exact asa cum e ... Pustoaica_cu_ochii_verzi 63 17.320 16-12-2011, 08:08 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  Sângele tău este cerneala mea Me†al. 135 52.129 01-12-2011, 12:20 PM
Ultimul răspuns: Me†al.
  Scris cu sânge. Bubbles. 1 1.748 26-11-2011, 07:31 PM
Ultimul răspuns: SnowFlake.
  Rânduri sângerii Jelly 2 1.736 06-10-2011, 11:43 AM
Ultimul răspuns: Jelly
  Plătind cu viaÅ£a Mad Hatter 32 9.819 04-10-2011, 06:58 PM
Ultimul răspuns: Grubbie
  O pată de sânge în trecutul meu Rena 14 4.253 23-07-2011, 06:17 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  [split] Sângele tău este cerneala mea sorynyk 2 1.506 15-07-2011, 12:47 AM
Ultimul răspuns: sorynyk
  ViaÅ£a în paÅŸi de vals Ruxi. 6 2.668 12-07-2011, 11:28 AM
Ultimul răspuns: Leontina
  Chemarea sângelui Raye 2 1.800 11-07-2011, 11:12 PM
Ultimul răspuns: Inocente
  AcelaÅŸi sânge LoloMark 7 3.480 06-06-2011, 11:13 PM
Ultimul răspuns: ~*Fallen* ~* Angel*~


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)