Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

O ultima lacrima de sange pe o petala de trandafir

#21
In primul rand mersi ca m-ai anuntat :* Ce pot sa zic... a fost destul de scurt, dar mi-a placut cum ai descris acele momente de neliniste. A fost atat de trist:( speram sa nu moara, Ada, dar poate ca e mai bine asa. Banuiesc ca si Lady va face acelasi drum, sper ca nu se va termina totul asa :| Greseli nu am vazut :) Spor la scris in continuare! Si sa nu uiti sa ma anunti cand vei pune next-ul :*
[Imagine: grellslutcliffbyhowling.gif]


♥ Live Every Second Like It Was Your Last One ♥


[Imagine: mukurosignbynaladrield3.png]

[Imagine: sigg3.jpg]


#22
buna sweetie, ura sunt prima. mersi mult ca m-ai anuntat si scuze ca nu am lasat nici un comentariu. rusine sa-mi fie. ideea e originala si imi place. Cum n-am mai lasat nici un comentariu las acum, poate e plictisitor, poate nu..in fine. Descrii foarte bine sentimentele, dar mie imi venea sa plang :((. Biata Ada si Lady... Nu intelg cum pot fi unii parintii atat de cruzi! Adica nu murea daca o intarziat o ora, important e ca e bine. Inca sunt in soc:)) cum sa-ti bati copilul cu atata cruzime, pana cand moare. stii..eu sunt mai buna la critici:)). nu ca as avea cu ce sa te critic;)
astept nextu si te rog mult cu o cireasa in varf sa ma anunti
:pls:
:bye:
[Imagine: h8v.gif]
 

#23
Buna draga... capitolul acesta m-ia dat fiori... ai descris atat de bine suferinta femei incat am simtit-o si eu... imi pare rau pentru Ada, dar intr-un fel ma bucur ca Lady intr-o zi a simtit suferinta de care Ada a avut parte toata viata... si totusi sunt confuza, de ce mai sta cu barbatul care ia ucis copilul?... eu una l-as fi distrus pe nemernic... anyway o sa moara si Lady sau are doar vedeni din cauza lovituri?... a fost un capitol reusit si desigur sa ma anunti cand pui nextu:*:bye:

#24
Buna, vreau sa incep prin a-ti multumii ca m-ai anuntat si pe mine apoi vreau sa mai mentionez ca mi-a placut ca ai pus in evidenta toate sentimentele si tot ce avea Lady pe suflet. Intradevar e trist ca Ada a murit dar e interesant cum unii isi dau seama ca au avut ceva important doar dupa ce il pierd. Sincer sunt foarte curioasa ce se intampla cu Lady si ce parere are Duke de ce a facut.
sper ca ma vei anunta cand vei pune nextu asa ca nu iti mai pot ura decat spor la scris.
http://farm3.static.flickr.com/2496/4202...a4a1_b.jpg


infrunt furtuna si ma gandesc
oare cat mai trebuie sa supravietuiesc
visele se sting usor
la fel ca un gand de dor
se duc departe si dispar
ca umbra dintr-un suflet amar
si nu raman decat regrete
fara sperante sau chiar secrete

[Imagine: chibi_8329.gif]
lolix kid, chibi-ul lui
lolix


[Imagine: 6141910.png]


[Imagine: 6fd6871.png]

#25
Hei.Mersi ca m-ai anuntat.Imi place mult ficul tau.e foarte interesant.dar pacat ca e asa scurt.totusi pacat ca Ada a murit.faza asta aproape ca mi-a dat lacrimile.si-mi place ca n-ai lasat-o pe Lady sa fie un cub de gheata.se vede cat sufera pentru fata ei desi a tratat-o ca o servitoare.deci,vreau nextu.:zuppy02:
[Imagine: 989369nkhwxrd6yq.gif]

#26
Hello hello. Stiu ca am spus ca noile capitole vor veni mai greu, dar maine este 1 Martie, si m-am gandit sa postez astazi.
In legatura cu acest capitol, este prima data cand scriu ceva in genu' si nu prea ma pricep asa ca as prefera sa fiti mai duri aici decat in celalalte capitole. Astea fiind spuse
Lectura placuta!


Capitolul cinci – Nici un regret


Un intuneric total pune stapanire pe fiinta mea. Ma plimb pe aleile pusti, doar luna imi mai lumineaza calea. Am uscis-o, dar nu simt nimic. Ar trebui sa sufar, sa ma doara inima, dar in schimb nu am nici un regret. Poate nu am iubit-o niciodata, dar acest lucru nu este o scuza pentru comportamentul meu. Am ajuns sa fiu un criminal. Acum ce mai conteaza? E moarta, iar inapoi nu o v-a aduce nimeni si nimic. Doar Lady mai sufera, si totusi nu inteleg, de ce? Daca a numit-o sclava in propria-i casa. De ce? De ce tine atat de mult la ea? Cu siguranta este fiica ei, dar chiar si asa nu ar fi avut dreptul sa o trateze asa cum a facut-o, cum nici eu nu l-am avut. Oricum v-a fi viata de acum inainte, trecutul trebuie lasat in urma. Vom da socoteala lui Dumnezeu. Doar El ne poate judeca... doar El ne poate alege soarta. Restul sunt doar niste persoane curioase care nu valoreaza nici cat viata asta de tot rahatul pe care o am. Sunt atat de satul de suferinta. Nu am simtit-o, nu o simt si nu o voi simti niciodata.
Lady... doar la ea imi sta gandul. As vre sa ma intorc, sa o iau in brate, dar o voi gasi plangand. Lacrimile ei amare scurgandu-se pe podeaua rece. Doar ea ma poate face sa ma simt trist. Mi se rupe inima cand o vad plangand. Ah, doar cum ma gandesc la Ada simt cum corpul meu o ia razna. Nervii mi se urca la cap. Este doar vina ei... daor din vina ei Lady sufera acum. Ma opresc langa un felinar pe aceasta strada pustie...
- Jur ca nu voi ceda! Voi fi puternic, iar spiritul Adei nu ma v-a bantui! Chiar si daca o v-a face ii voi tine piept.
Am inceput sa strig cat ma tin plamanii. Cuvintele mi-au iesit pe gura fara sa le gandesc.
Chiar daca sunt cuvinte negandite, am de gand sa respect acest juramant chiar cu pretul vietii. Trebuie sa fac tot posibilul ca Lady sa o uite pe Ada. Astfel se v-a intoarce la mine. Eu voi fi cel iubit, eu voi fi cel pentru care v-a varsa lacrimi peste pamantul ce imi tine cosciugul in siguranta adancit in pamant. Nu vad rostul varsarilor ei... daca a pierit, nu mai are cum sa o auda. De acum este doar un spirit. O fantoma plimbandu-se intre cele doua lumi cautand linistea, pe care nu o v-a gasi niciodata, ma voi asigura personal. Nu o voi lasa sa se odihneasca. Doar o fantoma care arde in focurile Iadului. Deja in mintea mea bolnava roiesc ganduri pe care un tata nu ar trebui sa le aiba. Amintiri care pentru ea insemnau doar suferinta si amaraciune, pentru mine sunt de neuitat. Nu am iubit-o! A fost doar un joc. Un joc tampit ce-i drept, dar totusi un joc. Pe care prin minune l-am castigat.

P.S. imi pare sincer rau ca este atat de scurt, dar as vrea sa va las mai mult in acest mister. Promit ca urmatorul capitol va fi mai lung si ( poate/ sper ) mai spectaculos.
So... astept critici ;)
[Imagine: 2rcpz12.jpg]

Cincizeci de minute ne despart privirile. Mă doare să te văd mereu atât de distant faţă de mine. Cu ea eşti simplu tu, cu mine de ce nu ai fi? Mă laşi să sper că într-o zi vei putea să-mi vorbeşti aşa cum şi eu încerc să îţi arăt că ţin la tine, dar eşti atât de orb încât nu vezi dincolo de această ceaţă densă pe care ai creat-o de unul singur. Flacăra ce trăieşte-n mine devine din ce-n ce mai puternică cu fiecare privire, cu fiecare literă pe care mi-o rosteşti, dar îmi este frică. Frică ca într-o bună zi această scânteie să se stingă în mometul în care te voi vedea de mână cu ea. Îţi cer un singur lucru, te implor nu mă lăsa în urmă. Nu mă lăsa să fiu doar o umbră a trecutului...

#27
O sa dau edit imedat
Edit:
Se pare că eu am ratat penultimul capitol, dar o să las comentariu la acesta, care a fost prea scurt şi s-a oprit aşa deodată şi mai lăsat în plop şi plopu în aer( deci vino repede cu nextu că mă ţii suspendată).
Descrierea a fost bună nu am ce comenta, acţiunea nu a fost grăbită iar despre greşeli, well eu nu le-am văzut nici nu cred că au fost. Cam atât singura mea nemulţumire este că a fost prea scurt , dar totuşi apreciez faptul că ni l-ai făcut cadou de 1 martie.
Spor la scris şi multă imaginaţie bye, bye.

#28
Ti-am citit ficul e super...atata triatete:bv:
Imi place, subiectul e interesant
Nu cred ca o sa pot scrie critici :?:
Buna!
Vreau sa imi fac multi prieteni:[Imagine: chibi_8083.gif]
Sorinutza, chibi-ul lui



#29
(28-02-2011, 10:28 PM)CrissyBlueRose A scris: Hello hello. Stiu ca am spus ca noile capitole vor veni mai greu, dar maine este 1 Martie, si m-am gandit sa postez astazi.
In legatura cu acest capitol, este prima data cand scriu ceva in genu' si nu prea ma pricep asa ca as prefera sa fiti mai duri aici decat in celalalte capitole. Astea fiind spuse
Lectura placuta!


Capitolul cinci – Nici un regret


Un intuneric total pune stapanire pe fiinta mea. Ma plimb pe aleile pusti(cu 2 i) - poti pe toate de odata? pe " aleea pustie ", doar luna imi mai(nu au ce cauta...) luminandu-mi calea. Am uscis-o, dar nu simt nimic. Ar trebui sa sufar, sa ma doara inima, dar in schimb nu am nici un regret. Poate nu am iubit-o niciodata, dar acest lucru nu este o scuza pentru comportamentul meu. Am ajuns sa fiu un criminal. ! Acum ce mai conteaza? E moarta, iar inapoi nu o v-a aduce nimeni si nimic.( Nimeni si nimic nu o v-a mai putea aduce inapoi - suna mai bine...) Doar Lady mai sufera, si ,dar totusi nu inteleg,(cred ca ar fi mers fara virgula...) de ce? Daca a numit-o sclava in propria-i casa.(,) De ce? De ce tine atat de mult la ea? Cu siguranta este fiica ei, dar chiar si asa nu ar fi avut dreptul sa o trateze asa cum a facut-o, cum nici eu nu l-am avut. Oricum v-a fi viata de acum inainte, trecutul trebuie lasat in urma. Vom da socoteala lui Dumnezeu.(cam seaca aceasta propozitie...) Doar El ne poate judeca... , doar El ne poate alege soarta. Restul sunt doar niste persoane curioase care nu valoreaza nici cat viata asta de tot rahatul pe care o am. Sunt atat de satul de suferinta. Nu am simtit-o, nu o simt si nu o voi simti niciodata.
Lady... doar la ea imi sta gandul. As vre sa ma intorc, sa o iau in brate, dar o voi gasi plangand. Lacrimile ei amare scurgandu-se pe podeaua rece. Doar ea ma poate face sa ma simt trist. Mi se rupe inima cand o vad plangand. Ah, doar cum ma gandesc la Ada simt cum corpul meu o ia razna. Nervii mi se urca la cap. Este doar vina ei... ,daor(doar) din vina ei Lady sufera acum. (de la capat. ^^ )Ma opresc langa un felinar pe aceasta strada pustie... ( sec..)
- Jur ca nu voi ceda! Voi fi puternic, iar spiritul Adei nu ma v-a bantui! Chiar si daca o v-a face , ii voi tine piept.
Am inceput sa strig cat ma tin plamanii. Cuvintele mi-au iesit pe gura fara sa le gandesc.
Chiar daca sunt cuvinte negandite, am de gand sa respect acest juramant chiar cu pretul vietii. ! Trebuie sa fac tot posibilul ca Lady sa o uite pe Ada. Astfel se v-a intoarce la mine. Eu voi fi cel iubit, eu voi fi cel pentru care v-a varsa lacrimi peste pamantul ce imi tine cosciugul in siguranta adancit in pamant. Nu vad rostul varsarilor ei... daca a pierit, nu mai are cum sa o auda. De acum este doar un spirit. O fantoma plimbandu-se intre cele doua lumi cautand linistea, pe care nu o v-a gasi niciodata, ma voi asigura personal. Nu o voi lasa sa se odihneasca. (,) Doar o fantoma care arde in focurile Iadului. Deja in mintea mea bolnava roiesc ganduri pe care un tata nu ar trebui sa le aiba. Amintiri care pentru ea insemnau doar suferinta si amaraciune, pentru mine sunt de neuitat. Nu am iubit-o! A fost doar un joc. Un joc tampit ce-i drept, dar totusi un joc. Pe care prin minune l-am castigat.

P.S. imi pare sincer rau ca este atat de scurt, dar as vrea sa va las mai mult in acest mister. Promit ca urmatorul capitol va fi mai lung si ( poate/ sper ) mai spectaculos.
So... astept critici ;)

ce este subliniat nu are ce cauta...
hm...destul de multe greseli, ce pot spune? am editat capitolul si l-am "corectat" -daca pot spune asa...- dupaa mine? nu sunt 100% sigura ca ce am corectat acolo este corectat bine. Si cred ca mai sunt greseli pe care eu nu le-am observat. Sa vedem ce ti-a iesit :

Eeeeeste scuuurt !!!! ~X( FOARTE SCURT ! Nici 30 de randuri n-ai....Ai grija ! Nu-mi place deloc marimea capitolelor tale...Plus caa, povestii tale ii mai trebuie dialog. Nu mai fugi de el, nu te mananca... :]
Descrieree...hm? pai, cam putina deoarece ti-ai ingreunat si tu ... "sarcina" . daca i-ar fi pasat de moartea Adei ar fi fost alta chestie. Era mai usor de descris sentimentul de pierdere a unui lucru/om drag . Mai lucreaza la sentimente si la descrierea propiu-zisa(daca o pot numi asa..) . Puteai, de exemplu, sa descrii cum o vede el pe Ada moarta in acel pat de spital. -Exemplu, nu unul foarte bun. : d - Decorul camerei(nu mai stiu daca in celalalt capitol ai mentionat ceva de infatisarea spitalului)
Sii, cam atat. : d Ca si idee, nu stiu ce pot spune. O sa adaugi ceva cu puteri supra - naturale, poate chiar horror? : x :]] Observ ca incerci sa ne arati ce gandeste fiecare si, dupaia treci la actiune...cred? Deci, nu stiu la ce ma pot astepta... : d
Iti urez bafta si, mult spor. Ai grija ce faci la ceelalte capitole..Zbyeee!!! >:d<
[Imagine: 1page-img1.jpg]
Ciumpy


#30
Draga mea dau edit cand vin de la scoala..... :*:bye:

EDIT: Buna:*... capitolul asta chiar a fost neobijnuit de scurt pentru tine si putin putin putin putin putin foarte putin plictisitor, adica nu a avut ceva care sa imi atraga atentia sau sa ma fascineze(ai inteles tu)...
Acum sa vedem... numi vine sa cred cat de nemernica este persoana asta, adica el o omoara pe biata fata si tot pe ea da vina pentru lacrimile lui Lady... iar cand a spus ca nu intelege de ce plange pentru ea sau asa ceva am ramas masca... asta nu ma dus cu candul decat la un singur lucru, mai exact la cat de cretina poate fi o persoana care nu isi da seama de ce o mama isi plange copilul... adica e copilul ei la ce sa astepta sa rada sau mai stiu eu ce...
Oricum a fost un capitol destul de bun si astept nextu:*:bye:

P.S. Sper ca nu te-am suparat cu comentariul meu... eu te iubesc oricum my friend:)):*:*:*



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Zambet de trandafir [ YAOI ] Kohoko-sama 4 3.845 03-01-2014, 12:29 AM
Ultimul răspuns: Kira's Scarlet
  Sange pe zapada sikshot 0 1.889 30-06-2013, 06:01 AM
Ultimul răspuns: sikshot
  [Naruto] Sange rece ca gheata-Parodie EnzeruHaRoze 1 2.556 14-09-2012, 10:06 PM
Ultimul răspuns: Alisha
  Rebel cu Sange Regal Zuzy Is Angell 4 4.205 23-06-2012, 10:05 PM
Ultimul răspuns: Zuzy Is Angell
  Iubire imbibata in sange ***Sayu*** 1 2.070 03-04-2012, 08:34 AM
Ultimul răspuns: Maria
  O ultima amintire.. Kyandi. 2 2.143 29-03-2012, 10:52 AM
Ultimul răspuns: Diz
  Contur de sange [+16] Papple 2 2.107 21-02-2012, 08:27 PM
Ultimul răspuns: Hetalia
  Lacrima ÃŽngerului Akane Hime 22 7.988 21-11-2011, 10:05 PM
Ultimul răspuns: Miss M
  Nu-mi poti lua si ultima suflare [SF & Mystery] IceCat 33 20.188 11-09-2011, 05:43 AM
Ultimul răspuns: Dark Blue
  Un nou trandafir infloreste la Kaleido star Sasame 46 19.034 04-08-2011, 11:05 PM
Ultimul răspuns: ~*Fallen* ~* Angel*~


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)