Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

O trecem pe feminin

Incomparabil. Genial. Memorabil. Superb. Magnific. Divin. Nici nu am cuvinte pentru a-ti spune cat de genial a fost ficul tau. In primul rand, stiu ca probabil pana acum nu am mai comentat dar incepusem sa-l citesc mai de mult pe la mijlocul primului sezon si pe urma m-am lasat si cand ai postat epilogul, ei bine, atunci m-am apucat sa-l citesc din nou pe tot. Wow. Fara nici o exagerare, opera ta este mai buna decat multe din cartile pe care le-am citit eu pana acum. Citindu-ti ficul, am ras, am plans, m-am bucurat si intristat, toate in acelasi timp prin intermediul personajelor. Urasc faptul ca s-a terminat, o ador pur si simplu pe Mirabela, dar ma gandesc la ce am citit mai demult habar nu am unde. "Don't cry because it's over. Smile because it happened." Cu privire la epilog, crede-ma, te inteleg. Eu la multe capitole din sezonul 2 am plans iar epilogul, ei bine, nu pot descrie...cand il citesc imi dau lacrimi care sunt de fericire, de tristete...tot felul. Ai foarte mult talent, crede-ma. Iar ficul acesta, "O trecem pe feminin", nu-l voi uita absolut deloc, niciodata. Pe Andrei Mirabela o voi admira intotdeauna. Felicitarile mele pentru incheierea unei povesti extraordinare. >:D<
P.S.: sunt constienta ca al meu comentariu suna foarte banal dar zau ca ficul tau mi-a taiat pur si simplu respiratia : ))
[Imagine: Urahara_Sig_by_KaitoWatanabe.png]

Off. si eu care speram ca nu are sfarsit....speram k e un fic de-ala de 500 de capitole, chiar mai mult. Deci, sincera sa fiu am ramas uimita la felul in care scrii, atat de f-r-u-m-o-s, incredibil, extraordinar. Crede-ma k vorbesc serios.
Mi-a luat in jur de 2 zile sa-l citesc cap coada si nu regret lucrul acesta. De la inceput mi-a placut de Dani, avea acel ceva, nush, nu pot explica. Apoi a aparut Will cu sarmul lui aparte. Insa, tot pe Dani il veneram. Mi-a parut atat de rau ca a plecat si a lasat-o. A fost atat de trist, sincer. Oricum, Mira a fost un personaj foarte puternic care a cedat la sfarsit, speram ca nu va pleca, k va infrunta destinul. Am ramas usor surprinsa cand am citit capitolul scris din perpectiva lu Daniel Bee. Un nenorocit, dar totusi a zis k o iubeste....credeam k il va ierta si nush, se vor casatori? Prostii :))
Pe parcursul fiecarui capitol, Mira devenea tot mai puternica. As vrea oleak sa am si eu caracterul ei. Cine nu ar vrea. :))
Pff, ce rau imi pare ca s-a sfarsit cum am zis speram sa dureze la nesfarsit :">
Ehh, am avut onoare de a citit un fic extraordinar, nu regret.
O.K. Enough :))
Kiss and Hug !

S-a terminat şi mi se pare foarte ciudat să spun asta . Îmi cer scuze că de abia reuşesc să las un comentariu .
Chiar îmi pare rău că s-a sfârşit şi ca nu pot să mai spun că aştept următorul capitol .
Mirabela s-a maturizat şi am fost acolo când s-a întâmplat asta , a făcut greşeli , a învăţat din ele , a luptat şi nu a renunţat niciodată. Într-un fel cred că a fost şi un exemplu pentru mine... Acum o să devin melancolică , amintindu-mi de Dani şi cum speram că atunci când o să termini facultatea cei doi vor reuşi să fie din nou împreună , fericiţi . Dar realitatea nu este o poveste ,dar poate că este mai bine că s-a întâmplat aşa .
Will s- a căsătorit , are copii , viaţa merge înainte ...
Multe felicitări pentru această minunută poveste >:D< .Mă bucur că am avut ocazia să o citesc!Mult succes în continuare:*




Utilizatori care citesc acest subiect:
5 Vizitator(i)