Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Lost remember...

#1
Deci, m'am gandit sa pun si eu cel mai nou fic al meu, si sper ca pe acesta il pot scrie pana la capat! Dupa ce uil citit astept critici sincere si sfaturi daca este nevoie... Chu :*


[center]LOST REMEMBER


PROLOG[/center]



Este nopate, sau poate este zi. Nici eu nu mai stiu. Stiu doar ca in jurul meu este un intuneric de nedescris caruia nu'i pot rezista. Unde ma aflu oare? Privesc pierdut in jurul si tot ce vad este un vid intunecat. Acest purtagoriu este de nesuportat. Focurile iadului se imbina cu frigurile mortii, iar trupul meu este cuprins de spasme puternice ce ma fac sa'mi pierd mintile. Incerc sa deschid ochii dar tot ce fac este sa ma obosesc si mai tare. Stiu prea bine ca as putea sa cedez si sa las intunericul sa ma absoarba cu totul. Dar dacacedez, oare fac bine? Nu pentru ca am motive bine intemeiate pentru a trai. Dintr'o data mintea incetosata isi aminti de singura persoana care nu merita singuratatea. Micuta Angelique, care ma astepta acolo sa revin. Corpul meu cuprins de spasme incepe sa arda. As vrea sa tip, sa ma rostogolesc, orice numai sa scap de fierbinteala aceea. Jumatate din corpul meu, care este amortit din cauza veninului, arde acum. O conexiune rupta se vindeca - innodata de degetele arzatoare ale flacarilor.
Dogoarea nestavilita continua sa'si faca de cap.

Poate trecusera secunde sau zile, saptamani sau ani, dar intr'un tarziu timpul incepu sa insemne ceva din nou. Trei lucruri se intamplasera in acelasi timp; crescusera unul dintr'altul asa ca nu eram sigur care fusese primul: timpul isi relua cursul, greutatea veninului scazu, iar eu am devenit mai puternic. Simteam cum imi revine din ce in ce mai mult controlul asupra corpului meu si in acele momente puteam marca trecerea timpului. Incerc sa deschid din nou ochii, dar aceeasi oboseala ma cuprinde. Trupul meu continua sa arda, dar focul pare mai bland sa data asta. Imi misc degetele de la picioare si strang in pumni cearsaful. Dupa cateva minute durerea focului incepu sa se retraga din degetele de la maini si picioare. Se retragea incet, dar, macar disparea. Poate ca asta era finalul. Dar dintr'o data m'am simtit foarte rau. Focul din gat nu era la fel ca inainte. Nu numai ca imi ardea gatul, dar il simteam si foarte uscat. Eram atat dwe insetat! Un foc arzator si o sete la fel de arzatoare.
Inima mea o lua la goana, batand puternic. Focul, care acum zvacnea in piept ducea o lupta inauntrul meu. Inima incerca sa lupte cu fierbinteala, dar se parea ca si ea si focul pierdeau. Focul se micsora treptat, iar inima mea se oprii.
Nu se mai auzea nici un sunet, nici macar o respiratie. Nici macar respiratia mea.
Apoi am deschis ochii si am privit cu uimire si incantare tavanul de culoarea cerului senin de deasupra mea.



[center]CAPITOLUL 1

"Ne contopim unul cu altul asemenea unor note, pentru a crea o melodie incantatoare..."

****[/center]

Un an. Oare poate timpul sa treaca mai repde de atat? Imi amintesc durerea si fierbinteala de parca ar fi fost ieri si totusi a trecut un an de atunci. Ma ridic din pat si casc zgomotos. Imi trec mana prin par si cu pasi mici ma indrept spre baie. Dau drumul la apa lasand cada sa se umple, iar apoi intru in camera pentru a'mi pregatii hainele. Am deschis dulapul urias si am privit nauc in el. Mi'am scos o pereche de blugi negrii cu taieturi si lanturi, si un tricoul rosu ce avea scris pe el "Gree ul vrri em vulr mru s'lol ". Ma uit putin la el vrand parca sa inteleg acea inscriptie ciudata. Am oftat putin ofticat, iar apoi imi indrept pasii spre baie. Dupa ce ma dezbrac intru in cada, lasand apa sa'mi rasfete trupul. Dupa zece minute ies din baie si aud melodia "Uso", al celor de la Sid. Ridic mobilul dupa pat si raspund plictisit.
-Deah, spun eu in timp ce'mi luam boxerii pe mine.
-Alexander William Smith, misca'ti fundu'l odata! striga prietenul meu.
-Chris, daca nu ai fi prietenul meu cel mai bun te'as strange de gat, spun eu si il aud razand. Mormai o injuratura si inchid telefonul, imbracandu'ma rapid. Imi pun cei doi cercei in buza, ma incalt si ies in fuga din camera coborand scarile imensei vile.
-Am plecat! strig eu stiind ca mama sau sormea ma vor auzi. Ies afara si observ masina ce ma astepta in fata portii. Deschid usa din spate si intru in masina dand noroc cu baietii de acolo.
-Ai auzit vestile? ma intreba Josh.
-Ce vesti? intreb eu curios.
-Scoala de vampiri se va uni ca sa spun asa cu scoala muritorilor si varcolacilor, spune Chris.
-Minunat, mormai eu.
-Si asta nu e tot, se vor alege cate doi elevi din fiecare scoala pentru a face pe gardienii!
-Vrei sa spui doi elevi muritori? Dar e imposibil! spun eu mirat.
-Nu toti oamenii sunt orbi, multi au afla de noi, dar putini au mai trait dupa aceea, spune Josh.
-Din nou, minunat, spun eu si tac din gura. Imi rezem capul de geam, asteptand sa ajungem la academia de vampiri "Florile noprii".
Pe tot drumul nimeni nu a mai spus nimic, fiecare fiind ocupat cu diverse activitati. Eu unul stateam si imi beleam ochii pe geam ca idiotul asteptand sa ajungem mai repede.

Alexander: http://i1014.photobucket.com/albums/af27...021649.jpg
Chris: http://i218.photobucket.com/albums/cc97/.../ikki2.jpg
Josh: http://i226.photobucket.com/albums/dd263...110653.jpg

__________________

Deci pentru moment asta e tot :)
Sper sa va placa
Chu :*
[Imagine: tumblr_m5081nasq41qi2adeo1_r1_500.gif]
Love? No, I prefer vodka <3

#2
Hei Alle~.
Mi-a placut acest mic prolog, desi ai avut ceva greseli de tastare.
nopate- noapte
jurul- jur/ juru-mi.
dacacedez- daca cedez
dwe- de

"... si focul pierdeau.
Focul se micsora treptat, iar inima mea se oprii."
Repetitie...

Nu mi-a placut ca in loc de "-" ai pus '. Crede-ma, e destul de suparator la ochi. Incearca sa folosesti cratima.
Pai, descriere ai avut.... De actiune nu prea am ce sa zic aici, iar dialogul este inexistent.
Mi-a placut.
Tin sa-ti spun ca nu ai patruzeci de randuri, ai doar treizeci, si da, le-am numarat. E o regula care spune ca un capitol trebuie sa aiba patrzeci de randuri. ;).
Pai, cum asta a fost prolog, astept primul capitol sa vad despre ce e vorba si de unde vine acel venin :-?
*Hug* >:D<

#3
Stiu ca a trecut mult timp dar am fost in spital si nu am putut sa postez. Deci, am revenit cu capitolul doi si sper sa va placa. Astept critici sincere si sfaturi....


[center]CAPITOLUL 2
-Yasmine P.O.V.-



"Amintirea este cel mai pretios diamant al sufletului."
******[/center]


Am deschis ochii si am privit somnoroasa ceasul. Abia 6:30. Ok, deci aveam timp sa ma pregatesc. M'am ridicat din pat si am intrat baie dand drumul la apa. M'am deszbracat si am pasit sub dus lasand apa sa'mi mangaie trupul. Am oprit apa dupa 5 minute si am iesit din baie indreptandu'ma spre dulap. Mi'am luat pe mine o pereche de boxeri negrii si un sutien de aceeasi culoare. Mi'am ales un maieu rosu de la BSB cu decolteu adanc pe care scria "Just do it...", si o pereche de blugi grii de la MIss Sixty. In picioare mi'am luat tenisii preferati de la Converse si jambierele de la Grang Prix. Mi'am pus bratarile si cerceii de la Aldo, si mi'am luat geanta de la Koton in care am aruncat cateva carti si un caiet si am iesit din camera. Am coborat scarile si am intrat in bucatarie. La aragaz pregatind ceva de mancare statea doica mea Luise, care avusese grija de mine de cand murisera ai mei.
-Buna dimineata, Luise, spun eu zambind.
-Buna dimineata, copila! Ai dormit bine?
-Da doica, spun eu pe un ton decil. Mi'am luat ceasca cu model francez, umpluta cu ceai de flori de portocal si am iesit pe terasa indreptandu'mi privirea spre mama-natura.
Mireasma proaspata de iarba in care straluceau picaturile de roua, incepuse sa se amestece cu mirosul dulce al florilor si cu cel usor amarui al batranilor stejari. Cerul, din rosu insangerat, cu fusese la inceput, deveni trandairiu, dar si aceasta culoare fu repede inlocuita de un turcoaz intens care pana la urma, odata cu aparitia soarelui se preschimba intr'un albastru ca floarea de in. Am intrat inapoi in bucatarie si am lasat ceasca pe masa.
-Luise, am plecat, spun eu si zambesc cald.
-Bine, sa ai grija, spune doica.
Am aprobat si am iesit din casa indreptandu'ma spre academia de vampiri "Florile Noptii". Cand am ajuns aproape de padure am simtit un miros intepator si dulceag de sange. Ochii mei albastrii isi transformara culoarea intr'un rosu sangeriu. Parul de un blond deschis asemeni spicului de grau, incepu sa se inchida la culoare devenind negru. Gatul incepu sa'mi arda. Mi'am scuturat capul, incercand sa nu dau importanta gustului imbietor al sangelui. Am intrat in padure si am inceput sa alerg rapid spre academie. Cu cat ma afundam mai mult in padure, cu atat mirosul sangelui disparea, iar culoarea ochilor si a parului revenira la normal. Cand am ajund aproape de academie, Alexander si gasca lui imi iesire in cale. L'am privit pe brunet, analizandu'l cu coada ochiului.
Parul scurt ii era fluturat de vant din cauza vitezei. Buzele carnoase si rozalii ce ii ofereau senzualitate, erau arcuite intr'un zambet strangar in timp ce discuta cu baieii. I'am privit trupul, analizandu'i imbracaminte mai mult din plictiseala. Purta un tricou rosu cu o inscriptie pe el de la Twist, o pereche de blugi de la Levi's, iar in picioare avea o pereche de skateri de la Globe.
Am cascat plictista. Se parea ca nou-nascutul era un pusti de bani gata.
-Hey Yamashita, strig eu iar cei trei isi intorc privirea spre mine. Il vad pe brunet privindu'ma cu uimire, deoarece nu multi stiu ca este fiul cel mai mic al celebrului clan Yamashita. Draguti skateri, adaug eu afisand cel mai seducator zambet al meu. In mortii ei de treaba, de cand flirtam eu cu un nou-nascut? Tocmai eu, un pur-blood veritabil, nepoata conducatorilor consiliului de vampiri.
-Multam, spun el si ma minunez de cat de frumoasa avea vocea. f**k, trezeste'te Yasmine, ca nu'i bine sa dormi pe tine!
-Globe, ha? intreb eu sarind langa el pentru a'l auzi mai bine.
-Aham! Tenisii tai sunt de la Converse, nu? intreaba el afisand un zambet dulce. Dragut, baiatul stia despre ce vorbeste iar eu inebunisem de tot, deoarece discutam despre incaltaminte.
-Converse, aprob eu si zambesc. Il privesc cu coada ochiului si vad ca avea acelasi zambet strengar de mai devreme. Vai de capul meu, copilul asta o sa ma omoare. Privesc in jurul nostru si observ ca ceilalti doi baieti, Chris si Josh, disparusera din peisaj. Perfect! M'am uitat putin inainte si am vazut academia. Am simtit ca Alexander s'a oprit si m'am intors dupa el.
-S'a intamplat ceva? intreb eu.
-Nu, doar ca mi'a pierit cheful de ore, spune el.
Un zambet ironic imi paru pe chip. Mi'am lipit usor trupul de al lui si l'am privit in ochi. Ma astptam sa se rusineze, dar el a ranjit usor. WTF? Baiatul asta se juca cu mine sau ce?
-Esti cam grabita, nu crei? intreba el pe un ton batjocorito. Am facut ochii mari. Cine ar fi crezut ca acest baiat o sa'mi tina "piept". Niciunul dintre tipii din scoala nu'mi rezista. Intotdeauna gandeau dupa cum le atarna intre picioare, mai greu, mai usor. Dar uite ca domnul Alex aici de fata avea creier, si stia sa'l foloseasca. Am zambit si mi'am lipit buzele de ale lui, asteptandu'i reactia. M'am impins cu usurinta si a ras batjocoritor. Deja se stransesera mai multi colegi, care se uitau socati la noi. Ii puteam auzi pe unii care susoteau usor, spunand ceva de genul: "Ori Yasmine si'a pierdut farmecul, ori tipul e dat dracu!". Am scrasnit din dinti usor nervoasa. Alexander se apleca spre mine.
-Daca tu crezi ca eu sunt ca toti idiotii din scoala te inseli amarnic! Yuzuki te cunosc de trei ani, inca din vremea cand eram om si stiu ce'ti poate pielea, asa ca stai cumonte in banca ta si nu te juca cu focul! imi sopti el la ureche si pleca spre academie. M'am ridicat in picioare si am privind furioasa in jurul meu.
-Voi ce mortii vostrii va uitati asa la mine? Dispareti de aici pana nu ma enervez mai rau! suier eu si imediat am ramas singura. am sarit peste cateva crengi, apoi am aterizat in fata academiei si am intrat in ea.

Yasmine cand este normala: http://i251.photobucket.com/albums/gg283...lover1.jpg
Yasmine cand se transforma: http://i233.photobucket.com/albums/ee263...regirl.jpg

__________________

Atata pentru azi, astept comentariile voastre
Chu :*
[Imagine: tumblr_m5081nasq41qi2adeo1_r1_500.gif]
Love? No, I prefer vodka <3

#4
Deci, scuze pentru intarziere, dar am fost plecata la bunici si acolo nu s'au auit de calculatoare si internet ~~"... App, mesaj pentru Biush., imi pare rau, dar nu pot pune cratima, stiu ca te enerveaza ' dar asa m'am obisnuit. Srry >.<"


[center]CAPITOLUL 3

-ALEXANDER P.O.V.-

"Sentimentele sunt ca animalele salbatice - nu ne dam seama cat sunt de feroce, pana nu le deschidem custile."
****
[/center]

-Daca tu crezi ca eu sunt ca toti idiotii din scoala te inseli amarnic! Yuzuki, te cunosc de trei ani si stiu ce'ti poate pielea, asa ca stai in banca ta si nu te juca cu focul, ii soptesc eu la ureche si dispar in academie.
Stiam ca am socat'o cu gestul meu, dar sa mor daca'mi pasa. Josh si Chris aparura langa mine si privira amuzati. Puteam vedea pe fetele lor care era mtivul, asa ca nu era nevoie sa le citesc gandurile. Am zambit arogant si am dat din umeri in semn de raspuns la intrebarea nerostita de cei doi.
-Unde naiba ati disparut, fratilor? intreb eu privindu'i.
-Josh isi uitase telefonul in masina si ne'am dus dupa el, spune Chris.
-Aha, spun eu indiferent.
-Ce s'a intamplat cu tine si cu Yasmine? intreba Josh.
-Domnisoara "Eu controlez tipii din scoala" m'a sarutat, crezand ca voi face ca toti idiotii dupa aici, pun eu vizibil plictisit.
-Si tu ce ai facut? intreba Chris.
-Am impins'o si i'am spus sa stea in banca ei, spun eu dandu'mi ochii peste cap.
Cand am intrat in clasa toti ma privira cu ochi mari.
-Voi ce dracu va uitati asa? intreb eu privindu'i. Cativa dadura din umeri, iar trei baieti se apropiara de mine. Unul era roscat si avea ochii verzi, iar ceilalti doierau bruneti si ave ochii negrii ca si ai mei.
-Esti tare frate, spuse roscatul. Esti primul baiat cre se ia Yuzuki, adauga el.
-Mersi, spun eu ranjind.
-Eu sunt Kimiyura Axel, iar ei sunt Den si Rey Otaku, spune el iar eu ii privesc pe bruneti si observ erau gemeni.
-Incantat, eu sunt Alexander William Smith, spun eu si bat palma cu roscatul.
-Stai cu mine, spune Axel zambind. Banca de langa banca mea este goala, adauga el.
Am aprobat zambind. Mi'am aruncat rucsacul pe banca.
-Hai sa mergem afara, spun eu cascand plictisit. Josh, murmura ceva ca are de terminat o tema, iar Chris ca nu are chef. I'am injurat putin de toti sfinti, apoi am iesit din clasa indreptandu'ma spre acoperis. Pe drum m'am intalnit cu Den. am zambit si l'am salutat.
-Alex, ele sunt Adelle si Ame de Tournier, spune roscatul.
-'de Tournier? intreb eu. Tatal meu a facut afaceri cu tatal lor, adaug, explicandu'i lui Den cum de le cunosc.
-Tu esti Alexander Smith? intreba una dintre fete. O privesc si constat ca este satena si are ochi verzi.
-Da, eu sunt Alexander, spun eu. Tu trebuie sa fi Adelle, nu'i asa? intreb zambind usor. Satena incuviinta, iar eu am privit'o pe sora ei. Era bruneta si avea ochii negri ca si ai mei. Iar tu trebuie sa fi Ame, adaug eu. In acel moment, clopotelul care anunta inceperea orelor, suna. Am privit in jur cum toti elevii se indreptau spre clase.
-Alex, noi mergem in clasa, spune Den. Dau scurt din cap si dispar de langa ei. Ma opresc pe acoperis. Privesc in jur. Eram singur, perfect! M'am asezat jos, si am privit putin cerul, inchizand apoi ochii. O pala de vant imi flutura parul. am deschis ochii si in fata mea statea Yasmine.
-Ce vrei? intreb eu pe un ton rece.
-Pe tine, spune ea si eu incep sa rad batjocoritor. Ma ridic si dintr'o singura miscare am lipit'o de zidul iesirii pe acoperis.
-De ce? intreb eu. De ce dintre toti tipii de aici m'ai ales tocmai pe mine?
-Crezi ca eu stiu? intreba ea. Poate pentru ca esti diferit de toti! adauga ea si isi lipeste buzele de ale mele. Am oftat in sinea mea. Ma rog, ce'o fi o fi, asa ca de ce sa nu ma bucur de moment? Am lipit'o de mine si mi'am strecurat limba printre buzele ei. Blonda, isi duse mainile dupa gatul meu ridicandu'si un picior. I l'am prins si i l'am pus pe talia mea. Am sarutat;o pe gat, muscand'o usor. Mi'am trecut limba peste acel loc, intr'un mod pervers si vulgar. Acesta gemu si isi dadu capul pe spate. In acel moment telefonul meu suna. Am injurat printre dinti si m'am dat un pas mai in spate. Am raspuns, iar sora mea, Angelique imi spuse ca mama pleaca la tata in Vancouver.
-Ok, spun eu. Daca vrei pleaca si tu cu ea, sau mergi la colega, ma descurc, adaug si inchid. O privesc pe Yasmine.
-E totul in regula? intreba ea.
-Da, mama pleaca, iar sora m'a sunat sa'mi sunat zica, spun eu.
-Aha, murmura blonda. Ma apropii de ea si imi trec degetele pe obrazul ei.
-Vino diseara la mine sa mancam, voi fi singur, spun eu.
Acesta ma scruta odata cu privirea si aproba scurt. Am zambit dulce si am sarutat'o pe frunte.
-Ne vedem la 20:00, spun eu si dau sa plec insa fata ma prinde de mana. Ma opresc si o privesc. Stiam ce vrea si mai stiam ca si eu vreau acelasi lucru. Am lipit'o de mine si am sarutat'o apasat. dupa cateva minute bune, mi'am dezlipit buzele de ale ei, si am zambit, respirand greu.
-Nu ma mai satur de asta, murmura ea rosind. Am privit'o si am foat uimit sa vad cat era de schimbata fata de fata de dimineata.
-Da, nici eu, spun eu facandu'i cu ochiul. Nu uita, diseara la 20:00, adaug si intru in academie.
Cobor scarile si intru in clasa imediat dupa ce iesi profesorul. Imi iau ghiozdanul dupa banca si ma indrept spre usa.
-Pleci? intreba Josh. Ma intorc spre el si ii privesc pe Chris si pe Axel.
-Da, mi'a pierit cheful sa mai stau la ore, spun eu si ma intorc din nou spre usa. Ne mai vedem! strig iesind din clasa.


Acum poze cu personajele:

Axel
Ame
Adelle
Angelique
Rey
Den
[Imagine: tumblr_m5081nasq41qi2adeo1_r1_500.gif]
Love? No, I prefer vodka <3

#5
CAPITOLUL 4
-Yasmine P.O.V.-

"Pentru dragoste absenta face ce face vantul cu focul - il stinge pe cel sblab, si'l inteteste pe cel puternic."

-Nu uita, la 20:00 la mine, spuse el si disparu in academie. M'am lasat in jos pe perete, parca euforica. Mi'am trecut degetlele peste buze, simtindu'le umflate. "Ok, aduna'te Yasmine!" imi spun in gand si ma ridic, aranjandu'mi parul si hainele. Intru in academie hotarata sa plec. Ma intalnesc cu Alice pe hol si o opresc.
-Alice, ia'mi si mie ghiozdanul si adu'mi'l, te rog, spun eu.
-Imediat, spuse fata si disparu spre clasa. Se intoarse in cateva secunde. Uite'l, spuse ea si imi intinse ghiozdanul.
-Mersi mult amiga, raman datoare, spun eu si zambesc.
-Pentru nimic, spuse ea. Hai ca plec, ma asteapta Josh! adauga roscata si disparu.
Ma uit dupa ea mirata. Am inteles eu bine? Josh? O doamne! Dau din umeri si ma indrept spre iesire. Dupa ce am iesit din academie, am inceput sa alerg spre iesirea din padure. Drumul imi lua cinci minute. Am iesit din padure si m'am indreptat spre casa. Trebuia sa ma pregatesc pentru diseara. Un gand imi trecu prin minte. Am rosit involunatar si recunosc ca era un gand pervers.
Am ajuns acasa foarte repede. Am intrat in curte si l'am observat pe Michael curatand piscina.
-Bine ai venit, My Lady, spuse el facand o mica plecaciune. Zambesc, desi nu'mi placea sa mi se spuna asa. Ascundeam faptul ca eram nepoata reginei vampirilor. Nimeni inafara de doica mea si cei doi fi ai ei nu mai stiau. Desigur, bunica mea aflase prima, dar deoarece eram fata nu mi se permitea sa conduc, decat daca ma casatoream cu un baiat din familia regala, iar singurii baieti erau verii mei si fratele meu. Daniel, Rafael si Dennis. Vroiam sa conduc, dar nu eram chiar atat de nenorocita pentru a le distruge vietile celor pe care ii iubeam. Fratele si cei doi veri ai mei si'au riscat viata pentru a ma proteja. Le cunoscusem partenerile cu care urmau sa'si petreaca restul eternitatii, si nu puteam face asta. In plus, era peste principiul meu sa ma casatoresc cu cineva din familie. Aveam si eu orgoliu, ce dracu. Pentru a fi in siguranta plecasem din Florenta si venisem aici.
Cufundata in ganduri, am intrat in casa si fara sa observ m'am lovit de Paul, fratele lui Michael.
-Scuze, My Lady, nu te'am vazut, spuse el aplecandu'se usor.
-Paul, spun eu pe un ton serios.
-Da, My Lady? intreba el si sincer imi veni sa'i dau cu ceva in cap.
-Spune'i si fratelui tau si i'a si tu aminte, nu'mi mai spuneti "My Lady", spun eu. Spuneti'mi Yasmine!
-Desigur, spuse el si iesi pe usa. Mi'am dat ochii peste cap si am urcat scarile spre camera mea. Am intrat si m'am indreptat spre dulap, deschizandu'l. Privirea imi cazu asupra unei rochii verzi, cu pietre semi-pretioase. Am scos'o si am lasat'o pe pat. Nu o purtasem niciodata.
-Hmm, cel mai bun moment, murmur eu.
Ma uit la ceas, abia 13:30. Inca sase ore jumate pana la opt. Ma asez pe un fotoliu in stil turceste, si deschid laptopul. Am dat drumul la muzica, sonorul fiind dat la maxim. Fredonam incet melodia "Decode", a celor de la Paramore. Am deschis messengerul, si imediat fratele meu ma saluta.


Dennis_Dark_Soul: Hey, ce faci Inaltimea ta?
Prettyrap_20: Stau si dau Maria Voastra. Dar tu?

Dennis_Dark_Soul: Ma gandeam, ca eu si Rosse sa venim in vizita.
Prettyrap_20: Oooo, suna bine, cand veniti?
Dennis_Dark_Soul: Nu stiu, poate saptaman viitoare.
Prettyrap_20: Ok, va asteptam! Pup'o pe Rosse din partea mea.
Dennis_Dark_Soul: Si tu pe Luise! Pa!
Prettyrap_20: Ciao!

Dennis_Dark_Soul is offline.


Am schimbat melodia care se auzea acum, cu cea a Selenei Gomez "Round and round". Nu stiu de ce, dar imi placea melodia asta. M'am uitat in lista de mess si am vazut ca Danu era online. Am dau un click pe imaginea de la avatar, iar casuta lui imi paru pe ecran.


Prettyrap_20: Buna, ce faci veri?
Dany_Kriminal_Mind: Bine, tocmai am venit de la scoala. Tu?
Prettyrap_20: Eu bine, Da' ce pana mea e cu id'u tau? "Kriminal Mind", serios? Hai frate...
Dany_Kriminal_Mind: Ce'i, mie imi place. Yamashita mi'a dat ideea!
Prettyrap_20: Ai spus cumva Yamashita?
Dany_Kriminal_Mind: Da, de ce?
Prettyrap_20: Intrebam doar. Hai ca ma vorbim, ciao!

Prettyrap_20 is offline.


Am inchis messengerul si am privit mirata ecranul laptopului. De unde, pana unde se cunosteau Alex cu varul meu? Hotarata sa mai aflu ceva despre brunet, am intrat pe site'ul scolii. Am tastat rapid "Alexander William Smith", dar nu am gasit nimic. M'am gandit sa incerc cu "Yamashita", dar jici asa nu a mers. Mi'am amintit ca azi la scoala, l'am auzit pe baiat spunandu'i lui Den ca tatal lui facuse afaceri cu tatal Adellei. Mi'am scos telefonul si i'am trimis un mesaj satenei. In scurt timp imi veni raspunsul. Se numea "William Yamashita". Am cautat pe net, iar ceea ce am gasit m'a facut sa gem de uimire. Tatal lui era regele varcolacilor, iar mama lui era vampir pur. Atunci de ce Alex fusese transformat in vampir acum un an? Mintea mea se lumina. Era pe jumatate varcolac. Dar mai era o intrebare, de ce era elev la "Florile noptii", cand ar fi trebuit sa invete la "Copii Lunii" ?
M'am uitat la ceas si am vazut ca se facuse deja sase jumatate. Am inchis laptopul si m'am ridicat pentru a ma pregati.
-Voi afla raspunsurile alta data, murmur eu intrand in baie.


Dennis
Rafael
Michael
Paul
Alice
Daniel
[Imagine: tumblr_m5081nasq41qi2adeo1_r1_500.gif]
Love? No, I prefer vodka <3

#6
Deci, am revenit cu urmatorul capitol...
Scuzati intarzierea ^_^"
Avertizare +16/+18 :>

[center]CAPITOLUL 5

-Alexander P.O.V.-


"Aud vibrand vocea ta in toate zgomotele lumii."[/center]
Paul Eluard

[center]***[/center]

Am privit ceasul, 19:30. Mai aveam jumatate de ora. Elise pregatea masa, asa ca eu ma puteam duce sa ma pregatesc. Am urcat scarile, dandu'mi camasa jos. Am intrat in camera mea si m'am dus direct in baie. Am dat drumul la apa si mi'am dat si restul hainelor jos, intrand mai apoi in cada. Apa fierbinte incepu sa'mi gadile corpul intr'un mod placut. Mi'am lasat capul pe spate, gandindu'ma la familia mea. Tata era regele varcolacilor, iar mama era vampir pur. Ma nescusem pe jumatate om, pe jumatate varcolac, dar totusi incepusem sa invat la academia "Florile noptii". Directoarea academiei, fusese mai mult decat incantata sa ma primeasca in scoala, dar cu conditia de a fi tranformat cand implineam 18 ani, in vampir. In anul ce trecuse nu fusesem deloc la scoala, ci statusem la un conac al familiei mele. Dupa cate intelesesem eu de la mama, transformarea mea completa putea dura doi ani, maxim trei, dar printr'un mod, pe care niciunul dintre noi nu il stiam, intr'un an, transformarea mea fusese incheiata. Revenisem acasa la inceputul anului scolar, si, stiind, ca am lipsit o gramada de timp, ma asteptam ca toti sa'mi ofere atentie si cine stie ce alte lucruri, care, daca ma intrebai pe mine, nu ma prea incantau. Dar, cand ajunsesem acasa, familia si prietenii mei ma tratasera , ca si cand nu lipsisem decat cateva ore. Acest lucru era reconfortant si ma incanta nespus. Soneria telefonului ma trezi din visare. Am iesit din apa, stergandu'mi corpul bine-facut si mi'am infasurat un prosop in jurul taliei, intrand in camera. am deschis usa dulapului, luandu'mi pe mine o pereche de boxeri, niste blugi negri si o camasa neagra, pe care o las deschisa la primii patru nasturi. Mi'am aranjat parul si am coborat scarile, tocmai cand suna soneria usii.
-Deschid eu, ii spun elisei si aceasta intra din nou in bucatarie. Ma indrept spre usa si o deschid, iar ce vad in fata mea ma face sa raman cu gura cascata. Ok, poate nu chiar cascata, dar uimit tot am ramas. Yasmine statea in fata mea zambind usor. Purta o rochie verde, cu doua palme mai lunga sub cur, si un decolteu adanc. Inghit in sec. Parul lung si blond, era usor ondulat si prins. Cateva suvite ii incadrau chipul perfect alb.
-Buna, spuse ea.
-B-Buna, spun eu clipind des. Intra! adaug si ii fac loc. Fata zambi si intra in casa. Am clipit de cateva ori, incercand sa'mi revin si am inchis usa in urma noastra.
-Pe aici, spun eu si o indrum spre living. Am intrat amandoi in living, iar eu i'am facut semn sa se aseze pe canapea.
Doresti ceva de baut? intreb eu privind'o atent. O sorbeam din priviri, asta era clar si cred ca si ea observa ast deoarece zambea usor ironic. Da, se parea ca inca mai ramasese ceva din acea Yasmine de azi dimineata cu care era cat pe ce sa ma omor. Am chicotit, un chicot slab si am ridicat o spranceana. Deci? intreb eu din nou.
-Ceva alcool daca ai, spuse ea si de data asta eu am fost cel care am zambit ironic.
-Desigur, imediat, spun eu si ma indrept cu pasi mici spre bucatarie. Ma opresc in usa si o privesc pe Elize. Adu'ne doua pahare cu whisky in living, spun eu.
-Cu gheata sau fara? intreba aceasta scotand doua pahare.
-Cu gheata, spun eu. Atmosfera este destul de fierbinte din cate vad, adaug si femeie rade.
-Nu te inveti niciodata minte, ai? intreba ea si eu am ranjit.
-Stii cum se spune scumpa mea Elize, lupul isi schimba parul, dar naravul ba, spun eu si ma intorc pe calcaie pentru a merge in living. Imi trec mana prin par si intru in camera privind'o pe blonda. Doamne, cat de bine arata. "Hmm, cred ca voi renunta la mancare si voi trece la alceva!" gandesc eu trecandu'mi limba peste buze. Ma apropii de canapea si ma asez langa blonda. O privesc cu coada ochiului, in timp ce aceasta se intoarce spre mine. Elize intra in camera avad o tava cu bautura ceruta.
-Elize ea este Yasmine, Yasmine ea este Elize, spun eu facand rapid prezentarile.
-Incantata, spuse Elize si zambi bland.
-Ely, du te rog du tava, sus la mine, spun eu privind'o. Am clipit usor din gene, emanand un aer inocen. Da, inocent pe dracu'. O vroiam sa blonda mai repede, dar nu trebuia sa ma grabesc. Elize clatina amuzata din cap si se indrepta spre scarile ce duceau la etaj. M'am ridicat dandu'mi bretonul dn ochi si am privit'o pe Yasmine. Mergem? o intreb eu intinzandu'i mana
-Desigur, spuse ea si ma prinse de mana. am strans'o delicat.
-Pe aici, doamna mea, spun eu chicotind usor. Blonda rase scurt si urca scarile. Pielea ei era catiflata, era placuta la atingere. Inca o tineam de mana cand am ajuns sus. "Nu ne mai aduce mancarea!" , ii trasmit eu telepatic lui Elize cand aceasta iesi din camera. Femeia incuviinta si ma privi.
-Cu permisiunea ta as dori sa ma retrag, spuse ea si i'am multumit in gand.
-Desigur, poti pleca, nu mai am nevoie de tine in seara asta, spun eu. Incuie si usa cand pleci, adaug eu si aceasta incuviinta coborand scarile. Am deschis usa de la camera mea si am lasat'o pe Yasmine sa intre prima. Acesgta privi in jur si se aseza mai apoi pe pernele ce stateau pe covot, pregatite probabil de Elize.
-Hmm, trebuie sa recunosc, ma asteptam sa fie o dezordine generala, spuse fata vizibil amuzata.
-Nu'mi place sa fie dezordine, spun eu si exact asa era. Imi placea sa tin totul in perfecta stare. Yasmine lua sticla de whisky dupa tava si o dechise, turnand in pahare, apoi puse cateva cuburi de gheata. Isi intinse unul dintre picioare, si lua o gura din pahar privindu'ma pe sub gene. Am inghitit din nou in sec, privindu'i fiecare miscare. Am inchis usa si m'am apropiat de ea incet. M'am asezat in dreapta ei si am dat peste cap bautura din pahar. Aceasta chicoti si isi intoarse trupul in directia mea. Am ranjit slab, punandu'mi o mana pe piciorul ei. Aceasta zambi si se lasa peste mine, lipindu'si copul de al meu. Mi'am pus mainile pe talia ei privind'o, examinandu'i fiecare miscare. Blonda incepu sa'mi desfaca nasturii camasii cu miscari precise si calculate, in timp ce ma privea in ochi. Mi'am bagat mana in parul ei, tragandu'i violent capul spre al meu. Am sarutat'o usor salbatic, strecurandu'mi limba printre buzele ei. Ma rasucesc, ajungand eu deasupra ei, in timp ce materialul de matase ce imi acoperea partea de sus a corpului fu inlaturat cu usurinta. Am inceput sa ma joc cu limba ei, simtind cum trupurile noastre se incalzesc, incetul cu incetul. Am sarutat'o pe gat, muscand si lingand fiecare particica, iar fata incepu sa scoate mici gemete, ce ma incantau la culme. Stiu, eram dominator, imi placea sa domin si ma incantau cand persoanele ce erau "sub mine" gemeau si respirau greu din cauza placerii ce le'o provocam. Blonda, isi lasa mana sa alunece pana in dreptul blugilor mei, desfacand cu usurinta nasturele si fermoarul. I'am dat usor bretelele jos dupa umeri, descoperindu'i sanii. Mi'am trecut limba peste sfarcurile ei intarite, iar aceasta gemu. Am inceput sa'i sug, sa'i musc si sa'i invart sfarcul intarit. Fata gemu ceva mai tare, si eu am zambit cu incantare. I'am dat rochia de tot jos, in timp ce Yasmine isi strecura mana in boxerii mei, masandu'mi membrul intarit. Mi'am muscat buza inferioara, si am sarutat'o salbatic. I'am muscat buzele trecandu'mi limba peste ele. Fata imi dadu pantalonii jos, si se rasucii fiind deasupra mea. Ma surata pe gat lingand senzual fiecare particica, in timp ce inca imi masa membrul in erectie. Am gemut usor. La dracu', blonda era buna! Cobora cu saruturile pe pieptul meu, incepand sa se joace cu unul dintre sfarcurile mele. Mi'am muscat buza, invadat de o placere de nedescris. Fata imi dadu boxerii ce'i purtam jos, masandu'mi "ouale". Cobora cu saruturile si mai in jos, pana ajunse la micutul meu prieten. Ranji, un ranjet pervers si usor salbatic, si incepu sa'si treaca limba peste membrul meu. Mi'am dat capul pe spate, simtind cum ma inrosesc. Ai, la dracu, de cand ma inroseam eu? Am gemut cand blonda, imi lua tot amicul in gura. Mi'am bagat mana in parul ei, micandu'i capul in sus si in jos, simtind ca ma infierband pe minut ce trece, mai mult. Incepu sa suga capul, trecandu'si limba peste el. Se ridica, si ma privi in ochi. I'am tras violent capul spre mine, sarutand'o. Mi'am bagat limba in gura ei, explorand fiecare particica. M'am rostogoli, ajungand deasupra ei. I'am dat chilotii jos, incepand sa ma joc cu prietena ei. Am muscat'o destul de tare de un san, si acasta scanci tragandu'ma de par. Gemu, iar eu am ranjit. Imi placea, nu puteam sa mint. Pot spune ca eram sadic, deoarece imi placea sa'i provoc durere. Am patruns'o cu un deget, iar aceasta gemu mai tare. Am musca'o usor de ureche, trecandu'mi limba peste acea parte. Am inceput sa'mi misc mana inauntrul ei, adaungand in scurt timp si al doilea deget.
-Ah, gemu ea tragandu'ma peste ea si sarutandu'ma. E-Esti b-bun, sopti ea printre gemete iar eu am ras scurt.
-Stiam deja asta, spun eu si ii pun picioarele in jurul taliei mele. O patrund usor la inceput, apoi intru cu totul in ea, facand'o sa cape mici scancete de durere. Cateva picaturi de sange patara covorul si am ridicat o sprancana. Era virgina? Nu'mi venea sa cred! Mi'am scuturat capul, incepand sa ma misc inauntul ei. Aceasta isi duse mainile dupa gatul meu, miscandu'se in acelasi timp cu mine. Am inceput sa ma misc din ce in ce mai repede.
-E t-timpul, spuse ea gemand tare.
-I-Impreuna, spun eu respirand greu. Dupa cateva minute, ne'am dat drumul amandoi, gemand puternic. Mi'am lasat trupul sa cada peste al ei, si am sarutat'o pe gat. Am tras cearsaful ce era pregatit pe pat si l'am pus pe noi. Am tras'o in bratele mele, sarutand'o pe frunte. Continuam sa respir greu, si incercam sa ma calmez. I'am ridicat chipul rosu si am sarutat'o tantru, jucandu;ma cu limba ei. Vrei sa fi cu mine? o intreb eu dupa ce imi dezlipesc buzele de ale ei.
-Ma mai gandesc, spuse ea zambind amuzata si e cuibarii la pieptul meu. Am ras slab si am inchis ochii, adormind in cateva clipe.
[Imagine: tumblr_m5081nasq41qi2adeo1_r1_500.gif]
Love? No, I prefer vodka <3



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Lost Alexya 2 2.644 19-05-2013, 03:38 PM
Ultimul răspuns: Alexya
  To remember the past. IzzieAd 0 1.655 30-08-2012, 01:36 AM
Ultimul răspuns: IzzieAd
  [Naruto] Lost hope hidden in the dark .. Kyandi. 10 5.222 29-08-2012, 09:26 PM
Ultimul răspuns: Erina Ozaki
  Do you remember? [yaoi +18] October 17 8.466 12-07-2011, 10:42 AM
Ultimul răspuns: alexutzy97
  Lost Souls Liar 2 2.931 27-06-2011, 03:42 PM
Ultimul răspuns: Liar
  Long-lost Memories !!! yaoi maniac 1 2.787 31-10-2010, 01:35 PM
Ultimul răspuns: Child Of Sunset
  A night to remember![+16] Ryuu 3 3.330 11-08-2010, 10:49 PM
Ultimul răspuns: A'Svear
  Lost forever, Love me beat Crazy Person 9 5.584 23-02-2010, 10:03 PM
Ultimul răspuns: Crazy Person


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)