Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

O micuta problema ^^'

#21
well.... logic ca nu iti merge autologinul daca iti stergi cookies 22

sa iti explic cum functioneaza autologinul

1.intri pe site
2.websitul verifica daca ai cookies de la websitul respectiv
- daca da, iti ia username si parola care sunt stocate in cookies si te autentifica cu ele
- daca nu, iti zice sa te loghezi, cand te loghezi, iti creeaza automat un fisier de cookies(daca are permisiunea sa creeze cookies)

in concluzie, daca tu tot stergi cookies, logic ca mereu intri pe bucla cu nu, deci mereu iti va cere sa te loghezi -> nu merge auto loginul 3

#22
@mady, la extra cu loginul e de la mozilla -_- ca si eu am aceeasi problema, sunt logata, si vreua sa inlocuiesc un cod si ma delogheaza, si eu nu sterg cookie-urile sau history sau altceva, nu sterg chair nimica, si e pus mozilla sa le pastreze pana expira, deci nu-ti mai sterge cookie-urile.
la extra eroarea cu delogarea apare de obicei dupa 10 noaptea, dar apare doar la anumite persoane, marina nu are eroarea, si nu intotdeauna, doar cand intri si vrei sa inlocuiesti codurile la anumite animeuri, iar la jdrama, merue te va deloga cand vei vrea sa le inlocuiesti, cel mai bine cand te loghezi pe extra bifeaza casuta aia de sub parola, atunci cand te va deloga. e unica modalitate la extra ca sa nu te mai delogheze 2

#23
@Fly-fly-Butterfly:
Pe Zup portalul necesita login separat de cand l-am separat de forum. Parola si username-ul sunt aceleasi, dar tot ai nevoie sa te loghezi inca o data si acolo. Oricum, situatia asta nu va mai dura foarte mult, un nou portal e in lucru.

Pe Mangazup nu am avut niciodata nici un soi de problema cu logarea si nici nu am auzit pe nimeni sa se planga de asta. Am verificat acum setarile forumului si totul e ok... Faza cu monitorul sigur nu e de la noi, un site nu are cum sa faca asa ceva. Probleme cu monitorul am mai avut si eu (poate sa fie de la placa video, de la lipsa de suficienta memorie, de la monitor, etc.)

Delogarea de pe Extra s-ar putea sa fie din cauza ca nu folositi autologin-ul acolo (cel putin asa am inteles). In cazul asta, s-ar putea sa expire singura sesiunea de logare, mai ales ca spuneti ca se intampla de obicei dupa ora 10, fapt care ma duce cu gandul ca s-ar putea sa existe o diferenta de fus orar intre noi si server, ceea ce ar insemna ca ora 10 de aici e ora 12 de acolo, si deci se trece la o noua zi... expira cookie-ul/sesiunea. Dar nu bag mana in fac, e doar o presupunere. N-am mai lucrat cu php-fusion de muuuuuuuuuuuuuuulta vreme si niciodata nu m-am interesat sa vad cum functioneaza sistemul de logare acolo.

"Vulpita" a inceput sa faca figuri de la ultimele versiuni, eu am trecut la Opera si pana acum nu am avut probleme de nici un fel.

Ma gandesc ca s-ar putea sa aiba legatura si cu faptul ca iti stergi cookie-urile in mod constant. De Mangazup cel putin esti singura care s-a plans. 39

#24
1. Am rezolvat cu autologhinul21, intr-adevar era de la stersul excesiv al cookies -urilor.
2.Am incercat Aly si asa si tot ma scoate cand ii vine goanga. Asta numai pe extra, pe celelalte nu mai am probleme.
3.La faza cu monitoru am uitat sa mentionez ca se face neagra numai fereastra browser-ului,insa reclamele raman dar s-ar putea sa ai dreptate, Flaw, si sa fie de la mine. >.<
Si 4.(Nu c-ar fi vreo problema)Dar nu ar trebui sa fiu roz? (Btw, lipsesc picatelele) 21
[Imagine: eeeled-1_zpse54e7424.png]

#25
Cine stie ce o fi avand de se face neagra fereastra browserului. Sunt multe motive si mi-e greu sa iti spun ce anume ar putea fi. Era usor daca m-as fi lovit si eu de acea problema.

Te fac roz imediat.

#26
Flaw, asta e opera ta?
Pe langa faptul ca, atunci cand dai clikc spune ca nu exista, la autor e pauza. SI l-am vazut de pe la 15, chiar daca acolo scrie ca e de la 8:46


Edit: ok, daca mai gasesc iti dau PM, ca sa nu mai postez aiurea pe aici
[Imagine: eeeled-1_zpse54e7424.png]

#27
mady, ala e un topic ramas doar cu titlul, cand a fost "hackuit" site-ul mi se pare ca s-aus ters si au ramas doar titlurile, daca faic click iti zice ca nu exista :p il sterg eu acuma, desi nu credeam ca mai exista asemenea topicuri pe zup 39

#28
Revin cu o micuţă problemă. Nu pot să dau reputaţii.
Îmi apare la profil chestia cu rate, dar când dau click pe ea... pauză, nu-mi mai apare fereastra cu reputaţiile.
Am încercat la trei useri şi tot aşa îmi apare.
Menţionez că folosesc tema cea nouă.
[Imagine: eeeled-1_zpse54e7424.png]

#29
Eu am intrat la tine pe acest link -> http://animezup.com/forum/reputation.php?uid=1591
Am dat pe Rate user si ti-am adaugat o reputatie 39

Am intrat si pe profilul tau si am dat click pe Rate si a mers si de acolo. 39

Tie in ce sens nu iti merge? Iti da vreo eroare?

#30
Cred ca nu imi face bine sa ma trezesc de dimineata >.>
Nu era chiar o eroare, ci nu imi apare fereastra aceea in care apare punctul si comentaril, dar acum merge >.<
[Imagine: eeeled-1_zpse54e7424.png]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  problema - urgent! Wolves 10 7.221 19-03-2012, 12:57 AM
Ultimul răspuns: Aly
  Hmp... O problema mica~ Yun. 5 4.354 09-07-2011, 03:19 PM
Ultimul răspuns: KarinaD
  O problema tipica mie -.-" ~Pufarina~Puff~ 4 3.636 27-06-2011, 02:03 PM
Ultimul răspuns: Yondaime
  -_-" O micutza problema... +Rin+ 3 3.618 21-06-2011, 04:13 PM
Ultimul răspuns: Yondaime
  xD problema Ana 5 4.307 28-04-2011, 06:41 PM
Ultimul răspuns: Flaw
  ... --- ... Problema cu postarile chocolate muffin 4 3.913 19-07-2010, 12:41 PM
Ultimul răspuns: chocolate muffin
  Am o problema cu semnatura ♥Luchi♥ 9 6.105 10-07-2010, 11:27 PM
Ultimul răspuns: ♥Luchi♥
  o problema cu pm'urile ._. Teru 5 4.374 29-05-2010, 11:12 PM
Ultimul răspuns: Flaw
  Am o problema... Vir 7 5.086 10-05-2010, 09:15 PM
Ultimul răspuns: Aly
  Mica problema... Shye 4 4.047 11-03-2010, 02:34 AM
Ultimul răspuns: Flaw


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)