Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

O iubire moderna

#1
Discamler: Nu detin niciun personaj din animeul naruto (inafara de ale care le voi crea eu) si nu fac profit de pe urma accestora
Mai intai stiu ca mai am un fic dar il continui mai tarziu sau il sterg
Dar mai intai muzicaaaa http://www.youtube.com/watch?v=q75Rh_zMb...re=related[/img]
Buna ma numesc Sakura Haruno am parul roz ca florile, de cires ochi verzi ca iarba proaspata si sunt cea mai, puternica kunoichi din sat doamna Tsunade adica al 5-lea Kohake ma chemat in misiune deal ucide pe Sasuke un baiat cu parul negru, ochi de onixun tip care a plecat si mi-a frant inima pentru a deveni mai puternic si al ucide pe Itachi Uchiha fratele lui mai mare care ea ucis clanul.
Ma duc spre dulap im iau niste manusi negre o fusta mini si rosie si o bloza rosie o bandala ninja cu semnul, frunza si am plecat la Tsunade
-Sakura:Doamna Tsunade ce trebie sa fac?
-Tsunade:Lam gasit peSasuke la intrae dn satul ierbi iau pe Naruto si pe Sai si dute acolo
Eu, am figit si m-am intalnit cu Naruto si iam spus cea m-ia zis si doamna Tsunade
-Nauro:Bine Sakura, eu ma voi duce dupa sai tu asteaptane la intrare din sat bine?
-Sakura:Da! spunad eu farte hotarata
Intr-un final am ajuns la intrar din sat si am vazut, banca pe care Sasuke ma lasat sa plang veni insfarsit Sai si Naruto am plaecat spre satul ierbi era un tunel lung si intunecat toti fugeam prin el simteam ca nu mai are capat insfarsit am ajuns la capatul tulenulu dupa 3 ani lam vazut pe Ssuke pesobolanul lui Orochimaru si chiar si Orochimaru
-Orochimaru:Kabutotu ial pe inlocuitorul lui Sasuke u ma duc dupa Naruto Saske tu dute dupa par roz hai!!!
lupta a inceput Sasuke a aruncatcu mai multi cu kunai si eu normal ca m-am ferit cu usurinta si apoi am dat cu pumnul dupa Sasuke si el sa ferea cu usurinta Naruto a fost grav ranit dar lam vindecat intr-o clipa si idiotu a apela la chackra vulpi si a ajuns la 4 cozi cat il vindecam pe Naruto o ploaia de Kunai de la Sasuke ma asteptat dar Saima ferit si pe mine si Naruto Sai il rezolvase pe Kabuto Naruo si Sai se luptau cu Orochimaru si eu cu Sasuke venisera la spre mine niste Shuricken normal ca m-amferit ushor dar pe el era pus ceva care te adormea cat stateam pe jos adormita Sasuke ma loat in brate si ma dus in barloc dupa aproximativ 1 ora eram legata pe un pat
-Mainile mele sa facura albastre si au rupt curelele cautam o iesire dar nu am gasit din gresala am dat peste Sasuke caci acoloera o besna mare eu crezand ca este Orochimaru m-am pus sa lupt Sasuke cand ma vazu si el loa pozitia de lupta si aruncandmi mai multi Kunai de data accesta nu tinuse asa ca im puse niste foi de explozivil si cat era ceata el putea aruca cu cunoiul dar ma intreb dece nu ma omorat?
-Sakura:Sasuke dee mai adus in grota asta pustie
-Sasuke:Nu te intereseaza
-Sakura:Cum... ce Saske? dece mai adus
-Sasuke:Chiar vrei sa sti?
-Sakura:Dece te mira ?
-Sasuke:Sa it lom organele....
-Sakura:Ai vrea tu aa si api adumcandum spre deget niste chackra chackra cat il tineam de vorpa pe Sasuke facandumi o clona si disparund
cand sasuke sa apropiat sa ma scoata a opservat ca este decat o clona
dupa acceia tipana Sakura in timpul accela am facut un ghenjutsu sa ma fac invizibila dar ma azut cu sharinganul m-am uitat o secunda in mangekyou sharingan si am inceput sa tip si sa urlu m-am trezit eram doar un vis nu scapasem de 2 ori ci visam
Sasuke era acolo

Capitolul 2 aflarea iubirei mai incolo ca ma duc la o nunta o sa fiu domnisoara de onoare!!!

#2
Băi mămică, e a cincea oară când postezi aici. Frate, ai auzit de secţiunea Naruto fics ? Ce e frate aşa greu. Nu ai 40 de rânduri, de ce ? Ai încălcat regula asta de vreo 3 ori.
-

#3
Hello eneryone, Manu is back. Dupa o absenta de pe zup de doua saptamani, m-am intors si am decis sa ma recreez cu un fic bun si asa am dat peste ficul tau. De acum iti spun ca nu ai 40 de randuri. Hai sa iti dau un comentariu a la Manu si apoi pot sa dorm pe tastatura :d

(01-08-2010, 09:14 PM)alexandravega A scris: Discamler: Nu detin niciun personaj din animeul naruto (inafara de ale care le voi crea eu) si nu fac profit de pe urma accestora
Mai intai stiu ca mai am un fic dar il continui mai tarziu sau il sterg Scumpo exista o mica-mare problema. Doar moderatori si adminul poate sa iti stearga ficul. Eu asa stiu, daca gresesc, coretati-ma, dar mai intai de toate, felicitari ca nu ai mai uitat disclamerul
Dar mai intai muzicaaaa http://www.youtube.com/watch?v=q75Rh_zMb...re=related[/img]
Buna ma numesc Sakura Haruno am parul roz ca florile, de cires ochi verzi ca iarba proaspata si sunt cea mai, fara virgula dupa mai puternica kunoichi din sat doamna Tsunade adica al 5-lea Kohake ma m-a chemat in misiune deal de-al ucide pe Sasuke un baiat cu parul negru, ochi de onixun onix tip care a plecat si mi-a frant inima pentru a deveni mai puternic si al ucide pe Itachi Uchiha fratele lui mai mare care ea ucis clanul. nici daca nu as fi super-mega-tare franta de obosita, dupa un drum de 20 si ceva de ore cu autocarul din Italia in Romania, nu as intelege ceva din acel paragraf. Propozitiile sunt incurcate mai ceva ca atele bunici mele
Ma duc spre dulap im imi iau niste manusi negre, o fusta mini si rosie si o bloza bluza rosie o bandala ninja cu semnul, frunza si am plecat la Tsunade tu ai ceva cu punctuatia, acum pe bune vorbind sau scriind
-Sakura:Doamna Tsunade ce trebie trebuie sa fac?
-Tsunade:Lam L-am gasit pe Sasuke la intraeintrarea dn din satul cred ca se scrie cu prima litera mare - Satul ierbi iau ii iei poate:-? pe Naruto si pe Sai si dute du-te acolo
Eu, am figit si m-am intalnit cu Naruto si iam i-am[b/] spus cea m-ia[b] mi-a zis si doamna Tsunade
-Nauro:Bine Sakura, eu ma voi duce dupa sai tu asteaptane asteapta-ne la intrare din sat bine?
-Sakura:Da! spunad eu farte hotarata
Intr-un final am ajuns la intrar din sat si am vazut, banca pe care Sasuke ma lasat sa plang veni insfarsit Sai si Naruto am plaecat spre satul ierbi era un tunel lung si intunecat toti fugeam prin el simteam ca nu mai are capat insfarsit am ajuns la capatul tulenulu dupa 3 ani lam vazut pe Ssuke pesobolanul lui Orochimaru si chiar si Orochimaru
-Orochimaru:Kabutotu ial pe inlocuitorul lui Sasuke u ma duc dupa Naruto Saske tu dute dupa par roz hai!!!
lupta a inceput Sasuke a aruncatcu mai multi cu kunai si eu normal ca m-am ferit cu usurinta si apoi am dat cu pumnul dupa Sasuke si el sa ferea cu usurinta Naruto a fost grav ranit dar lam vindecat intr-o clipa si idiotu a apela la chackra vulpi si a ajuns la 4 cozi cat il vindecam pe Naruto o ploaia de Kunai de la Sasuke ma asteptat dar Saima ferit si pe mine si Naruto Sai il rezolvase pe Kabuto Naruo si Sai se luptau cu Orochimaru si eu cu Sasuke venisera la spre mine niste Shuricken normal ca m-amferit ushor dar pe el era pus ceva care te adormea cat stateam pe jos adormita Sasuke ma loat in brate si ma dus in barloc dupa aproximativ 1 ora eram legata pe un pat
-Mainile mele sa facura albastre si au rupt curelele cautam o iesire dar nu am gasit din gresala am dat peste Sasuke caci acoloera o besna mare eu crezand ca este Orochimaru m-am pus sa lupt Sasuke cand ma vazu si el loa pozitia de lupta si aruncandmi mai multi Kunai de data accesta nu tinuse asa ca im puse niste foi de explozivil si cat era ceata el putea aruca cu cunoiul dar ma intreb dece nu ma omorat?
-Sakura:Sasuke dee mai adus in grota asta pustie
-Sasuke:Nu te intereseaza
-Sakura:Cum... ce Saske? dece mai adus
-Sasuke:Chiar vrei sa sti?
-Sakura:Dece te mira ?
-Sasuke:Sa it lom organele....
-Sakura:Ai vrea tu aa si api adumcandum spre deget niste chackra chackra cat il tineam de vorpa pe Sasuke facandumi o clona si disparund
cand sasuke sa apropiat sa ma scoata a opservat ca este decat o clona
dupa acceia tipana Sakura in timpul accela am facut un ghenjutsu sa ma fac invizibila dar ma azut cu sharinganul m-am uitat o secunda in mangekyou sharingan si am inceput sa tip si sa urlu m-am trezit eram doar un vis nu scapasem de 2 ori ci visam
Sasuke era acolo

Capitolul 2 aflarea iubirei mai incolo ca ma duc la o nunta o sa fiu domnisoara de onoare!!!

Deci si prin urmare. Scumpo, tu parca nu vrei sa evoluezi defel? Adica iti place sa fi criticata atat de dur, incat sa iti dea lacrimile? Daca ai observat sau nu, nu m-am mai obosit sa iti corectez si restul "capodoperei" tale si chiar ai muuulllt de muncit la ficurile tale. In primul rand ortografia ta e la pamant, numai scrie dialogul in stil teatralic sau in traducere, ca la teatru, ca nu ii aduci pe Sasuke si Sakura, sa joace rolurile lor. Vezi ca ce e subliniat nu are nici o logica, descrierea e varza, la fel si naratiunea, actiunea grabita si dialogul sec. Astept o imbunatatire. Astept nextul si chuuuu
[Imagine: opus.jpg?t=1332600540]
If I can't move Heaven, I'll raise Hell... - Sebastian Morgenstern (The mortal instruments)
Perfect enemyMy fan fic blog[Imagine: chibi_4003.gif]Yo man, chibi Manu^.^

#4
ideea sete frumoasa si originala dar mai ai de lucrat la descriere si naratiune ,chiar si la dialog pentru ca este cam mult si putin cam sec dar cred ca vei reusi sa te indrepti daca ai vointa asa ca eu vreau sa scrii in continuare si sa nu te superi pe nimeni pentru ceea ce vor spune despre ficul tau ci sa il continui si sa il faci din ce in ce mai bun:zuppy02:(sper ca nu te superi repede pentru ca daca da poti sa imi spui dar sa stii ca nu am spus in nume de rau sa stii)papa si sumimase

#5
umm...e un fic sau o poveste de clasa a 2-a?
nici macar nu are rost sa dau quite pentru ca m-ar durea mana la cate greseli ai si la cum ai "descris" actiunile pe care nici nu le deosebesc pentru ca nu ai pus virgule, iar cand le-ai folosit au fost doar de frumusete
Inceputul este foarte banal "Buna, ma numesc Sakura Haruno, am parul roz ca florile, de ciresi, ochi verzi ca iarba proaspata si sunt cea mai, puternica kunoichi din sat"...virgulele aiurea, descrierea varza...nici nu mai am ce sa spun
Dialogul e foarte sec si nu se intelege nimic...
Zici ca a scris un copil care tocmai a invatat alfabetul...
-Buna
-Buna
-Ce faci?
-Bine, tu?
-Bine, pa.
-Pa.
Cam asa ceva suna dialogul tau....
Ficul asta e dus pe apa sambetei...eu nu te sfatuiesc sa renunti dar incearca sa-ti dai silinta mai mult si pune si suflet in ceea ce faci...

#6
(01-08-2010, 09:14 PM)alexandravega A scris: Discamler: Nu detin niciun personaj din animeul naruto (inafara de ale care le voi crea eu) si nu fac profit de pe urma accestora
Mai intai stiu ca mai am un fic dar il continui mai tarziu sau il sterg
Dar mai intai muzicaaaa http://www.youtube.com/watch?v=q75Rh_zMb...re=related[/img]
Buna ma numesc Sakura Haruno am parul roz ca florile, de cires ochi verzi ca iarba proaspata si sunt cea mai,[nu inteleg de ce ai pus virgula] puternica kunoichi din sat doamna Tsunade adica al 5-lea Kohake ma chemat in misiune deal[de'al] ucide pe Sasuke un baiat cu parul negru, ochi de onix[space]un tip care a plecat si mi-a frant inima pentru a deveni mai puternic si al ucide pe Itachi Uchiha fratele lui mai mare care ea[ia] ucis clanul.
Ma duc spre dulap im iau niste manusi negre o fusta mini si rosie si o blo[u]za rosie o bandala[bandana] ninja cu semnul,[iarasi virgula unde nu trebuie] frunza si am plecat la Tsunade[punct]
-Sakura:Doamna Tsunade ce trebie[trebuie] sa fac?
-Tsunade:Lam[l-am] gasit pe[space]Sasuke la intrae[intrare] dn[din] satul ierbi[punct] iau[I-ai] pe Naruto si pe Sai si dute[du-te] acolo[punct]
Eu, am figit[fugit] si m-am intalnit cu Naruto si iam[i-am] spus cea[ce] m-ia[mi-a] zis si doamna Tsunade[punct]
-Nauro:Bine Sakura, eu ma voi duce dupa sai[Sai] tu asteaptane[asteapta-ne] la intrare din sat bine?
-Sakura:Da! spunad eu farte[foarte] hotarata[punct]
Intr-un final am ajuns la intrar[intrarea/intrare] din sat si am vazut, banca pe care Sasuke ma lasat sa plang[punct] veni[Veni] insfarsit Sai si Naruto am plaecat[plecat] spre satul ierbi era un tunel lung si intunecat toti fugeam prin el simteam ca nu mai are capat insfarsit am ajuns la capatul tulenulu[tunelului] dupa 3 ani lam vazut pe Ssuke[Sasuke] pe[space]sobolanul[Sobolan ?O_O] lui Orochimaru si chiar si Orochimaru[punct]
-Orochimaru:Kabutotu ial[ia-l] pe inlocuitorul lui Sasuke u[eu] ma duc dupa Naruto[punct/virgula] Saske tu dute[du-te] dupa par roz hai!!!
lupta[Lupta] a inceput Sasuke a aruncat[space]cu mai multi cu[ce-ai vrut sa zici nu stiu] kunai si eu normal ca m-am ferit cu usurinta si apoi am dat cu pumnul dupa Sasuke si el sa ferea cu usurinta[punct] Naruto a fost grav ranit dar lam[l-am] vindecat intr-o clipa si idiotu a apela[t] la chackra[mda..] vulpi si a ajuns la 4 cozi cat il vindecam pe Naruto o ploaia de Kunai de la Sasuke ma asteptat dar Saima[Sai ma] ferit si pe mine si Naruto[punct] Sai il rezolvase pe Kabuto[punct/virgula] Naruo si Sai se luptau cu Orochimaru si eu cu Sasuke[punct] venisera[Venisera] la spre mine niste Shuricken[-_-] normal ca m-amferit[m-am ferit] ushor[usor ... scumpa nu suntem pe mess] dar pe el era pus ceva care te adormea cat stateam pe jos adormita Sasuke ma loat in brate si ma dus in barloc dupa aproximativ 1 ora eram legata pe un pat
-Mainile mele sa facura albastre si au rupt curelele cautam o iesire dar nu am gasit din gresala am dat peste Sasuke caci acoloera[acolo era] o besna mare eu crezand ca este Orochimaru m-am pus sa lupt[punct] Sasuke cand ma vazu[t] si el loa[lua] pozitia de lupta si aruncandmi[aruncandu-mi] mai multi Kunai de data accesta nu tin[u-se] asa ca im puse niste foi de explozivil si cat era ceata el putea aruca cu cunoiul[cu ce??:))] dar ma intreb dece[de ce] nu ma omorat?
-Sakura:Sasuke dee[de ce] mai adus in grota asta pustie[punct]
-Sasuke:Nu te intereseaza[punct]
-Sakura:Cum... ce Saske? dece[de ce] mai adus[punct]
-Sasuke:Chiar vrei sa sti?
-Sakura:Dece[de ce] te mira ?
-Sasuke:Sa it lom organele....[ce-a mai tampita idee .. cum :|..]
-Sakura:Ai vrea tu aa si api adumcandum spre deget niste chackra chackra cat il tineam de vorpa pe Sasuke facandumi o clona si disparund
cand sasuke sa apropiat sa ma scoata a opservat ca este decat o clona
dupa acceia tipana Sakura in timpul accela am facut un ghenjutsu sa ma fac invizibila dar ma azut cu sharinganul m-am uitat o secunda in mangekyou sharingan si am inceput sa tip si sa urlu m-am trezit eram doar un vis nu scapasem de 2 ori ci visam
Sasuke era acolo[GOD !! nu am inteles nimic aici :|]

Capitolul 2 aflarea iubirei mai incolo ca ma duc la o nunta o sa fiu domnisoara de onoare!!!
sper sa nu te fi suparat pe mine .. dar trebuie sa te corectezi . Incearca sa fi mai atenta ce scrii ... si nu mai grabi actiunea asa mult ... ba faceau aia .. ba aruncau cu aia ... unele nici bine nu le-ai scris .. nu am mai stat sa le corectez . Nu cred ca mai are rost sa spun ca descrierea si naratiunea au luat o vacanta ... dialogul foarte mult si sec :| . Crede-ma acum ... punctul nu l.ai pus deloc .. ce ai avut noroc cu [? & !] ... Sper ca ai observat ca nu ti-am corectat toate greselile ... nu cred ca avea rost ... oricum cred ca o sa eviti comentariul meu [critica] . Nu te descuraja ! Astept nextu ;) vei vedea ca o sa evoluezi cu timpul ... nimeni nu s-a nascut perfect . Chuu * Kissu' .



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Viata adolescentei Barbie [o poveste moderna] Iryna 1 2.824 27-07-2010, 02:47 PM
Ultimul răspuns: Abbeh.
  O cenusareasa moderna Shadow. 18 12.553 20-04-2009, 11:35 AM
Ultimul răspuns: Shadow.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)