Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

O aventura cu peripetii

#21
Wow sys! Ficul tau e mirific! Si faza hentai a fost draguta avand in vedere ca e pentru prima data cand scri asa ceva! Ai avu greseli de tastare, dar le-au mentionat ceilalti! Ce pot sa mai spun?
Iubesc ficul tau si deabea astept continuarea!
Dialogul a fost dregut, chiar foarte dragut!:x
Descrierea ma- lasat praf:x
Naratiunea a fost nice,, very nice!
dar ai o problema cu "ca" Incearca sa nu-l mai folosesti pt ca asta dauneaza esteticii!
So...atat am avut de spus!
Bye-Bye!

#22
Schimbare de plan




Dimineata sosi pe neasteptate in camera celor doi adolescenti care dormeau imbratisati. Chiar daca perdelele erau trase razele soarelui reuseau cu usurinta sa intre in camera in care se aflat. Cum Sakura era cu spatele spre balcon lumina soarelui nu o deranja, in schimb pe Sasuke da. Nu a durat mult si brunetul a deschis ochii somnoros uitandu-se la fiinta gingasa din bratele lui. Radia a frumusete, iar parul ei rozaliu cadea in valuri pe perna cu impracaminte alba, doar cateva suvite ii cadeau pe fata alba ca o perla de margaritar. Brunetul a intins mana usor spre fata ei dand la oparte suvitele de par de pe chipul ei angelic. Se uita la ea pret de cateva secunde, dupa care isi apleaca capul si o saruta scurt pe buze nevrand ca sa o trezeasca. Dar din pacate rozalia de cum o simtit buzele moi ale baiatului a inceput sa se miste in bratele lui, intorcandu-se cu spatele. Atunci razele soarelui au inceput sa ii incalzeasca si ei fata reusind ca sa o trezeasca. De cum s-au deschis ochii de smarald brunetul a inceput ca sa zambeasca smecher uitandu-se in continuare spre ea.
Sakura se intoarce cu fata spre cel care o tinea strans in brate, luand o usoara nuanta de rosu in obrajii ei catifelati.
-Buna dimineata ingeras! Spune brunetul dupacare o saruta pe buze apasat si scurt, lasand-o sa vorbeasca.
-Da,...buna dimineata... Sasuke. Reuseste sa spuna timida aducandu-si aminte de cele petrecute seara trecuta.
-Hei, de ce iti este rusine? Acum esti a mea si nu trebuie ca sa te mai ascunzi de mine, spune Sasuke cu un glas dulce si cu o privire calda.
-Bine. Ma duc ca sa fac un dus dupa care sa ma schimb, spune rozalia in timp ce vroia sa se ridice din pat. Dar mana brunetului o opreste.
-Sakura, te rog mai ramai putin. Este deabea 8:14.
-Imi cer scuze Sauke dar vreau sa merg in camera mea deoarece nu vreu ca sa dam de banuit, nu cred ca ai vrea sa se intamble asta. Nu? Intreaba rozosina dupa care ii da un sarut dar baiatul nu se lasa mai prejos si o apuca de gat si a pune peste el bagadu-si degetele in parul ei adancind din ce in ce mai mult sarutul. Dupa aproape 2 minute sarutul celor doi se incheie, consecinta fiind respiratia lor sacada.
-Bine. Dute sa te schimbi, dupa ce ma imbrac si eu ma duc ca sa il iau pe Naruto, iar dup aceea venim la tine ca sa mergem impreuna sa mancam ceva. Ok?
-In regula, dupa ce spune asta il saruta scurt pe frunte, fugind in camera ei sa se schimbe.
Dupa 15 minute Naruto si Sasuke au ajuns la usa Sakurei batand in ea (usa).
-Da! Intrati usa este deschisa. In momentul acela cei doi adolescenti au intrat in camera. Sasuke avea pe el un maieu alb avand pe spate semnul Uchiha si o pereche de pantaloni scurti de culoare albastru inchis, in picioare niste slapi cu deget, iar in mana tinea borseta in care se aflau banii, telefonul si ochelarii de soare. Naruto avea un tricou portocaliu, pantaloni scurti negrii, in picioare o pereche de slapi albi si avea o borseta pe umar in care avea si el telefonul, banii si ochelarii de soare. Iar Sakura avea un maieu mov cu inscriptia familiei Haruno pe spate, o pereche de pantaloni destul de scurti de culoare alba si niste slapi albi cu deget, pe sub maieu se putea vedea sutienul de culoare mov. Avea geanta ei mov cu flori de ciresi pe ea in care isi pusese portofelul cu bani, telefonul, lotiunea pentru bronzat, leptopul in cazul in care Tsunade o contacta si ochelarii de soare pe care si puse pe cap.
-Gata? O intreaba blondinul pe Sakura.
-Da, sa mergem! Spune ea in timp ce ii apuca pe amandoi de mana, indreptandu-se spre un reustaurant din apropiere. Dupa ce au ajuns la local si au comandat ce au dorit, rozalia deschide un subiect deoarece peste ei se asternuse o patura de tacere.
-Stiti......spune ea in timp ce invarte lingurita in cupa de inghetata....as vrea ca sa ne petrecem cat mai mult timpul impreuna deoarece presimt ca dupa ce ne intoarcem in sat Tsunade ne va da tot felul de misiuni importante si dificile. Doar tot suntem “preferatii” ei. Daca nu eram noi, cine ar fi fost oameni ei de incredere? In timp ce spunea aceste cuvinte avea privirea atintita in jos.
-Ai dreptate, spune Naruto. Bunica ne va stresa din nou cu problemele ei, avea si el privirea acum in pamant dar dintr-o data aproape ca sare de pe scaun de fericire.
-Ce ar fi daca zilele pe care le mai avem la dispozitie ca sa ne distram sa le petrecem la maxim? Sa facem toate nebuniile pe care ni le trec prin cap, ca sa simtim ca suntem in vacanta! Sa nu regretam nimic dupa aceea! Ce ziceti? Sunteti de acord? Spune blondul incantat pana peste cap de ideea geniala care ii venise.
-Da Naruto, ideea ta este minunata. Si ce ar fii sa aplicam asta inca de cand gatam de mancat? De acord? Intreaba Sakura.
-Da! Spusera ei doi baieti simultan.
Se pare ca micuta lor discuta se adevereste. Chiar cand gatara de mancat Sakura a primit un e-mail chiar de la Tsunade in care scria:

“Draga Sakura. Stiu ca vacanta voastra nu s-a incheiat, trebuie sa veniti in sat peste doua zile. Se anunta ca cei din Akatsuki vor sa atace satul nostru, dupa ce au fost atacate si celalalte sate. Ceilalti Kage au trimis echipe de Ambu din satul lor ca sa ne anunte. In timpul care va ramas puteti ca sa va distrati linistiti, dar sa nu uitati ca satul are nevoie mare de voi.

Tsunade. “

Dupa ce au citit si Sasuke si Naruto, au inceput ca sa trimita SMS-uri celorlalti colegi ca sa ii anunte de schimbarea facuta. S-au hotarat ca sa se intalneasca cu totii pe plaja din fata hotelului, unde au stat si cu o zii inainte ca sa discute despre ce vor face in continuare. A ramas ca sa se intalneasca cu totii la ora 12:30. Pana atunci puteau ca sa isi mai iau suveniruri.
Sasuke,Sakura si Naruto au decis ca pana la ora stabilita sa mearga sa vizideze buticurile care se aflau acolo. Mergand pe aleea pe care se aflau si in dreapta si in stanga tot felul de tarae cu diferite lucrusoare care puteau devenii suveniruri. In timp ce se uitau au dat cu ochii de o taraba a unui batranel care avea lanturi, bratari si inele foarte dragute, si iti facea pe loc orice comanda. S-au hotarat ca sa faca si eu o comanda. Fiecare avand acelas lant care este un model originar negasindu-se niciunde. Au decis ca fiecare sa isi puna cate un strop de chakra in cazul in care unul din ei sa patea ceva iar apoi se reantorcea ,chiar daca era schimbat era recunoscut dupa lantisor si cantitatea de chakra bagata in el. Dupa ce au primit comanda au facut intocmai dupa cum au vorbit si s-au indreptat spre plaja unde urma sa se intalneasca cu ceilalti ca sa se distreze in continuare.





Imi cer scuze pentru eventualele greseli pe care le am..........nu am mai citit inca o data capitolul ca sa il corectez deoarece sunt obosita.
Sper sa fie indeajuns de lung si de bun capitolul dupa absenta pe care am avut-o.

Pana la urmatorul capitol ....... JA NE !!! :bye: :* :x :*


Lantul pe care il au toti trei : http://cgi.ebay.co.uk/Naruto-Necklace-Na...otohosting
Well there's a million other girls who do it just like you
Looking as innocent as possible to get to who
They want and what they like it's easy if you do it right
Well I refuse, I refuse, I refuse!

[Imagine: 365634ruvpqmirb5.png]

[Imagine: logosimple.png]


#23
Nu sunt rau intentionata asa ca daca te va supara comentariul meu putem discuta prin PM.
In primul rand: ideea ta este buna, nu grabesti actiunea, iar caracterul personajelor este ok - chiar ma atrage faptul ca Sasuke nu mai e tupeist, increzut, distant sau pervers si ca toti se inteleg bine intre ei.

In al doilea rand: eu nu vreau sa te critic ci pur si simplu sa-ti ofer niste sfaturi care sa te ajute.
1. Evita sa mai folosesti acel "ca" acolo unde nu este nevoie. Daca in viata de zi cu zi e folosit aiurea si e deranjant, gandeste-te cum poate strica frumusetea unui capitol. De exemplu:
"ca sa o trezeasca"
"ca sa zambeasca"
"ca sa te mai ascunzi"
"ca sa fac"
"ca sa dam de banuit"
"ca sa il iau", etc.

2. Incearca sa folosesti cat mai multe sinonime pentru a evita repetitiile gen:
"Imi cer scuze Sauke dar vreau sa merg in camera mea deoarece nu vreu ca sa dam de banuit, nu cred ca ai vrea sa se intamble asta."
sau
"uitandu-se in continuare spre ea.
Sakura se intoarce cu fata spre cel ..."
sau
"vor sa atace satul nostru, dupa ce au fost atacate si celalalte sate. Ceilalti Kage au trimis echipe de Ambu din satul..."

3. Fi atenta la ortograme si la semnele de punctuatie!
dute=du-te
va=v-a
Cat despre semnele de punctuatie, ei bine fi atenta la virgule atunci cand separi de exemplu o constructie gerunziala de restul propozitiei sau cand vrei sa punctezi o explicatie care poate lipsi.
Deasemenea, dupa verbele la imperativ pune intotdeauna semnul exclamarii! E important pentru aspectul pe care vrei sa-l oferi.

In rest nu am ce comenta. Dupa cum am spus mai sus, ideea e buna, actiunea deasemenea.
Ai naratiune cat trebuie si descrieri frumoase, iar dialogul nu e sec deloc.
Putina atentie si totul se rezolva. :-)
Sper ca ce ti-am spus sa te ajute atunci cand postezi continuarea pe care sa stii ca o astept.
Spor la scris!



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  PERIPETII LA NIVEL GANDACESC(la nivel de gandac) oV!K!o 1 2.343 02-01-2011, 12:44 AM
Ultimul răspuns: DeDal N.
  Eu Si Viata Mea Cu Peripetii(Hinata) HinataDulcika 3 2.943 12-08-2010, 01:29 PM
Ultimul răspuns: curcubeu fara culori
  O alta aventura a lui Naruto! Arken 1 2.724 27-04-2010, 09:45 PM
Ultimul răspuns: Gabriella
  Regis de Aeternum : Existenta duala [aventura / dragoste / shounen-ai] aurelia chircu 5 3.328 17-04-2010, 07:35 PM
Ultimul răspuns: aurelia chircu
  Regasirea & Aventura [+16 / +18] ^_^M@D!^_^D3M0N!k@ 8 5.070 17-04-2010, 11:53 AM
Ultimul răspuns: Emm` :x
  Logodna cu peripetii Mishelle 25 21.958 15-12-2009, 01:16 PM
Ultimul răspuns: Shadow.
  Aventura unei prajituri BlueGum 18 9.808 15-06-2009, 03:02 PM
Ultimul răspuns: Obsession.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)