Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

O alta lume...

#1
Cine isi poate imagina ce se afla dincolo de stele? Oare o alta lume, oare nu se mai afla ninic, oare daca exista si alte planete locuite, locuitori lor isi pun aceleasi intrebari ca si noi? Oare ei se gandesc daca pe vreo alta planeta exista viata? Oare sfarsitul este mai aproape decat ne imaginam? Oare suflerul este cu adevarat nemuritor? Cate si mai cate intrebari si intrebari si-au pus unii... Dar de ce nu le raspunde nimeni la ele? De ce trebuie sa existe intrebari fara raspuns?
Un doctor nebun... dintr-un satul retras in munti, a incercat sa construiasca o masinarie, care sa raspunda la toate intrebarile acestea.
Dupa ce a considerat ca masinaria este gata, a mers cu ea la un targ de stiinta.
Statea el dezamagit ca nimeni cu ii admira creatia, pana, ce o fata gingasa, cu un par lung, si cu o privire care cucerea pe oricine, s-a oprit in fata acelui aparat. S-a uitat la el si a oftat. Stia ca nu va functiona . Nu avea cum. Si a intrebat:
-Aceasta masinarie functioneaza?
-Probabil..ca...da?
-Nu ati incercat-o?
-Nu...
-Ai vrea sa vezi... daca functioneaza?
-Pai... as vrea...
-O incerci acum?
-Da..dar... pune-ti tu intrebarea.
-Bine... Mi-o pun...:
"Oare exista o lume a Animeurilor?"
In acel moment, o lumina orbitoare iesi din acel aparat, incat nimeni nu se putea uita la el, iar cand lumina inceta, fata disparu. Nimeni nu indrazni sa spuna nimic. Doar savantul se intreba: "Oare unde s-a dus?"
Targul se tarmina. Nimeni nu stia nimic de aceea fata. Doctorul se gandi sa arunce masinaria, dar se gandi ca poate va putea sa faca sa o aduca inapoi pe fata. Se retrase in munti, in coliba lui darapanata si veche. Aseza masina intr-un colt al odaii, si o lasa acolo.
In tot acest timp, fata se afla pe o planeta ciudata. Nimic nu era ca inainte.
-Parca sunt intr-un Anime...

Va urma....
[Imagine: 20080626090306.jpg]

Imi aprind visatoare o tigara. Fumul trece lenes si nepasator prin fata mea, formand niste spirale demne de admiratia unui artist..





Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto] Liceul...alta povara Elix3 3 2.860 29-10-2012, 01:57 AM
Ultimul răspuns: Lain
  O alta aventura a lui Naruto! Arken 1 2.726 27-04-2010, 09:45 PM
Ultimul răspuns: Gabriella
  Peripeti din alta dimensiune rosegur 6 4.845 11-01-2009, 12:42 AM
Ultimul răspuns: Apathy
  Kaleido Star-O alta viata adyna_45 7 6.019 02-12-2008, 03:58 PM
Ultimul răspuns: adyna_45
  O viata ca oricare alta bastard_in_love 3 3.118 31-07-2008, 10:48 PM
Ultimul răspuns: J A N E


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)