Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Nu e destinul !

#31
Bine .... sa analizez sh eu analiza ta =)) ...


Asa deci , nici nu ai cum sa stii ce sa intamplat cu Sasuke si Sakura [ si eu abia daca stiu =)) .... pun nextu` in cel mult 5 min si scriu ce imi trece prin cap , nu e o idee de la cap la coada , o fac pe parcurs , oricum am ceva idei prin minte , nu`s total batuta`n cap ] asa ... mai departe

Faza cu temperatura ... vezi tu vara in toiul noptii , cand bate vantul , daca ai pielea la fel de sensibila ca a mea , iti ingheata corpul si te ia cu frisoane [ am fost la doctor sh chiar e cv cu circulatia sangelui ] .... =)) bla bla bla ... pare fara sens , dar dadea bn in fic :P ... :-? In plus sunt persoane care au mereu pielea rece , fie ca e vara sau iarna , iar daca mai bate si vantul , inghetzi la propiu ... 8-|:P

Faza cu " Din moment ce nu am cum sa-l cuceresc , poate ca deja am facut-o. " - ei bn , ea se gandea ca nu are cum sa-l cucereasca , apoi s-a gandit ca uneori cand nu ai cum sa faci ceva , poate ai facut-o deja , si de aceea nu mai ai cum a 2 oara ... nu stiu cat de logic suna , dar prefate si tu ca e asa =)) .... nu vrei chiar deloc sa-mi usurezi munca ? :-? =))

" Sa nu plangi singura de mila ta , daca stii ca nimeni nu te poate vedea " - chestia asta am folosit-o intr-o poezie facuta de mine si se refera la faptul ca daca plangi singura si eliberezi toata energia pe care o mai ai prin lacrimi , de care oricum nimeni nu vor sti , mai bn nu o mai face. Sper ca ati inteles :-? .. cam ciudat dar pt mn functioneaza :P

Bine ... cam atat .... nici eu nu am explicat " per total " ci doar cat sa intelegi pe jumatate ca nu`s asa batuta in cap pe cat s-ar crede.... :P =)) Iata si nextu`





Capitolul 9 : Recapitulare



- Sakura !!!

- Uhm ... cine e acolo ?

- Oh Doamne , Sakura ! Haide , vino cu mine. Nu mai spune o vorba.


Simt mainile calde ale persoanei , cum ma ridica si apoi , cu ajutorul lor , ma indrept spre o masina rosie. Intru in ea si brusc , la contactul corpului meu cu bancheta , care acum parea cel mai moale si cald lucru din lume , adorm. Nu stiu ce sa intamplat pe drum , dar cand m-am trezit eram intr-un pat de 2 persoane , cu lenjeria albastra , iar parfumul imprimat in pernele mari si moi , imi parea atat de cunoscut. M-am gandit sa-mi ridic ochii , macar , pentru a privi in jur , dar nu eram sigura daca voiam asta sau nu , asa ca ma hotarasc sa nu o fac. Imi erau de ajuns atatea " surprize ". Cine stie ce ma mai astepta , de aceea preferam sa aman cat mai mult cu putinta acel moment. Oh Doamne , ce bine este , de-ar fi toata viata atat de frumoasa , precum somnul. Nu am sa inteleg niciodata , pentru ce , toate incercarile astea si greutatile vietii. De ce nu am trai toti fara nici o grija , ca si cum am dormi. Sa nu stim ce se intampla cu altii , sau chiar cu noi. Sa fim mereu cu zambetul pe buze , dormind pe o perna a intamplarilor nestiute si nesimtite , dar totusi facute. Suna prea frumos sa fie adevarat , dar cine a spus ca nu se intampla si minuni ? Acum daca stau sa ma gandesc , nu mai inteleg nimic. De cand a venit Sasuke , viata mi-e data peste cap. La inceput il raneam involuntar , dar imi placea. Glumeam , totul parea normal , apoi a aparut scrisoarea de la Fumiko , am aflat ca el a vrut defapt sa stea cu mine , in ciuda faptului ca in ziua respectiva ma evita si chiar a iesit din casa. Atunci a fost primul moment cand am devenit vulnerabila in fata lui. A profitat de asta , si m-a dus in bar , apoi ma ametit cu acele pahare de bere. Cand eram aproape adormita , m-a urcat intr-o masina si inainte de asta mi-a spus ca ma voi distra , cica. Pe drum am adormit , si cand m-am trezit eram in camera de hotal cu el. Atunci , cand l-am zarit printre gene , parea atat de perfect. Arata ca un print. M-am pierdut in ochii lui si am incercat sa-l sarut , crezand ca si el vrea asta , deoarece el a luat pozitia , dar m-a respins. Am fugit , si acum sunt aici. Desi am dormit in jumatate din timpul intamplarilor , par foarte multe si fara sens si acum. Nu stiu cum era daca as fi fost tot impul treaza. Ce naiba mi-a facut nenorocitul asta , nu stiu ! Dar m-a ranit in cel mai necrutator mod posibil. A ajuns acolo unde nu a mai reusit nimeni altcineva : la inima. Si mi-a frant-o , la fel de repede cum a intrat , la fel a si iesit , avand grija sa lese pagube imense in urma sa. Dar nu am de ce sa-l condamn. A fost vina mea. Eu l-am lasat sa-mi vada sufletul , gandul si in cele din urma inima , atat de pretioasa pentru mine. Scartaitul usii care se deschide , imi intrerupe sirul gandurilor. Ma ridic si vad o tava cu mancare si un pahar de apa , alaturi de salvatorul meu care se aseza langa mine pe pat. Iau paharul si il beau dintr-o inghititura.


- Multumesc , Hinata ! Nu stiu ce m-as fi facut fara tine.




Scuze ca e asa scurt ... :(( , dar e scoala , ce sa fac ... 8-|
Când eram mai mică , ai mei s-au mutat de vreo zece ori. Doar că eu am reuşit să-i găsesc de fiecare dată.



[Imagine: 1-4542430-3498-t.jpg]

#32
Stii :-? capitolul e perfect dar am o nelamurire la sfarsit :-? adica ai zis :

,,Ma ridic si vad o tava cu mancare si un pahar de apa , alaturi de salvatorul meu care se aseza langa mine pe pat. ''
Salvatorul-Sasuke

Dupa ai zis :

,,- Multumesc , Hinata ! Nu stiu ce m-as fi facut fara tine.''

Deci ? Hinata sau Sasuke ? ca eu as fi preferat Hinata :)) .


Si vreau ca Sakura sa fie ca innainte >:P .



Kiss !


P.S. : PRIMA \:D/

Pam-pam-pam ... Intelegi ?!


#33
Salut:*
Deci Hinata este salvatoarea Sakurei ... Super. Am si un nume pentru ea "SuperHinaPowerForce" ... mi-a venit pe moment:)):)):)):)) (si zicea la televizor sa iti imparti momentele minunate cu prieteni:d ... si eu asta fac acuma:D )
Revenim la capitol ... a fost super:* Nu am cuvinte. Ma intreb ce o sa se intample cu ea si Sasuke"? Asta o sa vad doar in urmatorul capitol asa ca ... pune repede next-ul. Hugs>:D<
[Imagine: nunu.jpg]
My movies:Operele Mele
My little children:.::Min::. , Frozen Soul, ~MusicxD~.
Nasica:deeaH2elen
Nepotica mea: Venus-Roseta
My sweet neighbor:Kayla.

#34
Regret ... dar nu stiu cand voi mai putea posta pt ca un timp voi ramane fara net` :(( [ daca nu gasesc noi comentarii , critici sau mai stiu eu ce nu mai pun nextu` deloc [-( ... sa stiti >:) , daca plec un timp , nu inseamna ca nu puteti sa va spuneti parerile ]

Intre timp imi voi scrie notitele , si dupa voi veni mai rpd cu nexturile [ poate asa compensez lipsa :(( ] ...

Bye-bye ..... SI VREAU COM !!!! >:)
Când eram mai mică , ai mei s-au mutat de vreo zece ori. Doar că eu am reuşit să-i găsesc de fiecare dată.



[Imagine: 1-4542430-3498-t.jpg]

#35
In 10 zile ... nimic!!!!! Nici nu comentariu , ceva :O :(( ... Chiar asa de rau scriu ... ??
:( Waaaaah !!! [ scz pt dublu-post ] :-ss









Capitolul 10 : Si ... iar nu inteleg !



- Multumesc , Hina , raman datoare , dar trebuie sa ma duc si eu acasa.

- Esti sigura ca te simti destul de bine pentru a ajunge pana acasa ? Ai mei sunt plecati , poti ramane cat vrei la mine !

- De asta esti tu cea mai buna prietena a mea si nu Ino. Ea m-ar fi dat afara dupa 10 minute , pentru ca-i venea iubitelu' , dar Hinata , sunt bine. Nu am vreo boala sau ceva asemanator. Doar eram beata , calm down , colega. Ma stii si tu , nu ?

- Din pacate , da , te stiu ! Insa , ce cautai acolo ?

- Ehhh , am vrut sa ajung acasa pe jos. Ce nebuna's si eu.


Incep sa rad fals , incercand sa nu ma dau de gol in fata prietenei mele. As fi vrut sa-i explic totul , stiind sigur ca ea m-ar fi putut ajuta si sfatui asa cum a facut de fiecare data cand a avut ocazia , dar simteam ca ar fi mai bine si corect sa tin totul pentru mine. In plus , nici nu as sti cum sa-i explic sau ce , mai exact. Si eu eram oricum destul de confuza in acest moment , dar nu faceam nici cel mai mic efort pentru a incerca sa imi limpezesc macar putin gandurile. Le lasam in dezordinea lor , stiind ca daca vreau sa dau de ele , le voi gasi mereu in capul meu. Revenind la realitate , eu si Hinata nu am mai avut parte de nici un schimb de replici , plecarea mea fiind cel mai probabil singurul motiv. Acum bateam la pas aleeile micului oras , care alta data mi se pareau foarte scurte , insa foarte lungi acum. Parca nu se mai terminau , imi pareau infinite si imi displacea aceasta senzatie pe care o suportam. Nici nu stiu de ce. Daca ajung acasa am toate sansele sa ma intalnesc cu Sasuke , ceea ce ... as minti cu desavarsire daca as spune ca nu vreau sa se intample. Fara sa ma mai gandesc macar putin la aceasta idee care mi-a trecut asa brusc prin cap si la cat e ea de ciudata , o iau la goana pe strazi pana ajung in fata casei. Desi pana acum alergam cat de cat vioaie , pot sa spun , cu referire la starea mea de spirit , acum incremenesc pur si simplu la vederea proprieii mele locuinte. Sau mai bine spus la faptul ca Sasuke era in ea. Cand am spus " As minti cu desavarsire daca as spune ca nu vreau sa se intample asta " , era mai mult o sugestie , sau doar ceva banal ce speram , dar nu credeam ca se va intampla pe bune. Acum inteleg si eu rostul zicalei " Ai grija ce-ti doresti " , desi eu practic nu mi-am dorit nimic , ci era doar o sugestie ! Cineva acolo sus chiar aude tot ce zic eu ... Ohhh , si uite asa trag aer in piept , imi fac curaj si dau buzna in casa. Primul lucru pe care-l zaresc este chiar EL. Mai exact ochii lui. Din nou , din nou intalnesc acel abis intunecat in care m-am pierdut de atatea ori , dar niciodata atat de mult ca acum. Eu ar trebui sa-l urasc pe tipul asta , nu sa ma indragostesc de el. Nici nu incerc sa-mi neg sentimentele sau sa mi le controlez macar. Las totul in voia sortii , in voia oricui ... mai exact in voia lui. M-a adus unde a vrut , fara ca eu sa incerc sa ripostez macar. Nu stiu de cand am ajuns eu sa accept atat de usor adevarul si sa ma las in voia destinului , lucru in care nici macar nu cred. Incerc sa inaintez , spre camera mea , dar vocea lui Sasuke nu imi da voie.


- Hei , Sakura ... Ma bucur ca ai ajuns. Mi-am facut griji ...

- Nu trebuia , dar multumesc , dragut din partea ta.

- Uhm , da , ceva de genul ... Asculta nu ma voi preface ca nu s-a intamplat nimic , si chiar imi pare rau , daca vrei iti pot explica totul si ...

- Sasuke , nu e nevoie. Stiu ce s-a intamplat. Am mers la un bar impreuna si eu m-am imbatat , dupa care Hina m-a salvat de pe strazi. Atata lucru , nu e cine stie ce , doar ...

- Strazi ??! Doamne , imi pare rau , uite ...

- Sasuke , doar las-o asa ! Ok ? Nu ma intereseaza ca ai vrut sa-ti bati joc de mine , sau ... Uhm , renunta la explicatii inutile care nu ar face decat sa invarta cutitul in rana.

- Nu e asta ... Doar mai acorda-mi o sansa. Stiu ca ce s-a intamplat te-a facut confuza in ceea ce ma priveste , si pentru mine e la fel , dar crede-ma ... Nu m-am gandit nici o secunda sa-ti fac rau.


Eram o proasta , o idioata , o fraiera si tot ce se mai poate , dar ... il credeam. Nu vedeam nimic logic in ceea ce tocmai se intamplase zilele acestea , dar nici nu imi mai pasa. De cand a venit el peste intimitatea mea , nimic nu mai era logic , daca priveai din exterior , insa pentru mine totul parea cat se poate de clar. Eu il iubesc , dar l-am ranit , apoi el m-a ranit , acum isi cere scuze si ... eu il iert. De ce nu as face-o , in plus ? Ce as avea de pierdut. Eventual , acum nu mai pot decat sa castig. Il privesc pe brunet , nestiind ce as mai putea spune sau face. Din fericire el mi-a luat-o inainte , apropiindu-se de mine , incet , dar sigur. In aceste momente ma simteam foarte nesigura pe mine. Voiam sa-l ating , sa-l imbratisez , si multe alte lucruri care-mi treceau prin cap , dar ... ma simteam nepregatita psihic pentru asta. Pur si simplu , credeam ca daca l-as fi atins , as fi lesinat apoi. El imi observa teama si stia ca o simteam pentru el. Probabil ca si-a dat seama ca asta se intampla doar din cauza faptului ca m-a respins atunci , si daca asta credea , avea dreptate. Trebuia sa-mi recastige increderea. Stai , de ce am spus " recastige " , cand el nu a avut-o niciodata ?? Sau poate ... poate a avut-o mereu , din momentul in care ne-am cunoscut. Ohh , sunt atat de ametita si confuza. Imi erau de ajuns atatea emotii cat pentru o viata intreaga. Vazand ca nu mai pot suporta stresul , mi-a facut loc sa trec si sa ma odihnesc in camera mea , lucru pe care l-am si facut.
Când eram mai mică , ai mei s-au mutat de vreo zece ori. Doar că eu am reuşit să-i găsesc de fiecare dată.



[Imagine: 1-4542430-3498-t.jpg]

#36
Suuuper 8-> !

Doooamne cat am ast next`ul 8-> ... :x ... este ... Perfect xD ...

P.S. Anunta-ma cand pui next-ul :D


kiss !

Pam-pam-pam ... Intelegi ?!


#37
So :-? ... interesant fic. Imi place cum scrii si parerea mea ca te descurci si cu dialogul ;] ... naratiunea e si ea [ logik ] , iar descrierea [ cam absenteaza ... ] dar m-am prins de faza cu " nu vrei sa descrii sentimentele sau lucruri banale " ... parerea mea : no problem with that ! Faci cum vrei ... si e ok ....

Nu prea am vazut greseli de tastare , sau de exprimare [ ceea ce e so good ! ] ....

astept nextul ..... byes and gambate !

#38
So, am aterizat si eu pe aici si trebuia sa imi las aprenta. A fost un capitol frumos. Greseli nu am vazut, dar nici nu am stat sa le caut. Mi-a placut cum ai descris, iar dialogul a fost putin si bun ceea ce e si mai bine. Imi place cum descrii si ca nu grabesti actiunea. Cam atat am avut de zis. So spor la scris si multa imaginatie.A da astept nextu. Bye, bye bu!!!


P.S.Nu uita sa ma anunti.:pls::pls:. Argato:bye::bye:

#39
HeYo!am aterizat si eu pe aci'..imi place fic'ul tau..pai descrierea este destul de buna..naratiunea este ok..dialogul nu mi sa parut sec..actiunea nu este fugara..a si vreau repede continuarea..a si spor la scris..See ya!>:d<

#40
Se pare ca aveti onoarea ( Dar de unde? Am picat si eu ca o alta cititoare) sa ma avea in aceasta pagina plina de randuri ( Merit un premiu pntru asta? Nu? DE ce? ). Oficial am intrat la nebuni, dar am scapat zilele astea, sa nu spuneti la nimeni ca nu vreau sa intru iar acolo. Este secretul nostru. Da? Nimeni nu trebuie sa afle. Doar cei care intra pe aceasta pagina si vad comentariul meu, putini, vreo trei milioane de persoane. Nu afla politia. Gata! Nu mai beau apa, ma imbat.

Sa sti ca imi place povestea. Dar sunt suparata ca nu ma anunti cand pui continuarea. DE ce nu o faci? NU iti pasa de com. meu? Sa sti ca ma supar.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Destinul... Raluka 0 1.745 28-06-2012, 05:36 PM
Ultimul răspuns: Raluka
  Destinul iubirii Kyandi. 0 1.670 26-06-2012, 04:05 PM
Ultimul răspuns: Kyandi.
  Ne-a adus Destinul HotChokolate 5 3.228 21-08-2011, 08:01 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  Destinul incepe cu noi hiimera 6 3.678 03-04-2011, 03:07 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  Destinul ne pune la incercare Alexi 22 19.169 26-09-2009, 08:13 AM
Ultimul răspuns: Eve.
  Destinul unei iubiri Alisia-chan* 11 8.329 04-08-2009, 06:04 PM
Ultimul răspuns: Child Of Sunset
  Destinul unui inger [hentai] Hitman 42 57.052 24-07-2009, 06:38 PM
Ultimul răspuns: Angel~Of~Dark


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)