Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Nu e destinul !

#11
Buna din nou! Sincer, nu ma asteptm sa pui continuarea asa de repede, surprinzator de repede, pot spune.
Pai... aici a fost cam multisor dialog. Ei bine, chiar daca unii ar zice ca e sec, mie nu mi se pare, e chiar bn, chiar daca e in cantitati mai mari.
Apropo... ti-am spus ca ador atitudinea lui Sasuke?
Pai... greseli de tastare nu am vazut, doar una mi-a iesit in evidenta:
iatama= Iata-ma
Cam atat! Abea astept continuarea si stiu ca ti-am mai spus, dar ma repet: te ador ca pui atat de repede continuarile:X
[Imagine: o7k7f6.jpg]

Parfumul iubirii... -> Comm? 55
Wild Love[+18] -> Comm please 71

#12
Heyyy!! Am aterizat si eu pe aici.
Sasuke, animalul Sakurei ... asta chiar a fost buna:)) Am ras de nu am mai putut, mai ales cand a incuiat-o pe Sakura in casa:)) Biata:D ... Ba bucur ca ai pus repede next-ul si sper sa il pui si pe urmatorul tot asa de repede:-" ... daca poti:D bine inteles.
Asa acum sa revenim la fic. Dialogul, este cam sec:( dar o sa reusesti tu sa il mai dezvolti in urmatoarele capitole. Actiunea nu mi se pare grabita si greseli am vazut dar eu prea le-am dat importanta.
Pune cat mai repede nex-ul si ja ne!
[Imagine: nunu.jpg]
My movies:Operele Mele
My little children:.::Min::. , Frozen Soul, ~MusicxD~.
Nasica:deeaH2elen
Nepotica mea: Venus-Roseta
My sweet neighbor:Kayla.

#13
Ei bine avand in vedere ca sunteti atat de interesati toti de Sasuke , acest capitol il voi scrie din perspectiva lui ;]. Sper sa va placa si multumesc pt. " lauda " ___Andreea___ , dar daca dezvolt mai mult dialogul , s-ar putea sa nu mai am loc de naratiune sau descriere [ care oricum sunt vai de capu lor , ingramadite pe`acolo =)) ].


Capitolul 5 : Nu e atat de dificil


Auzi la ea : " animal de companie ". Fata asta nu e in toate mintile , dar de ce sa imi obosesc gura degeaba incercand s-o aduc eu pe calea cea buna ? Putin ma intereseaza ca Itachi conteaza pe mine sa o schimb. El face toate astea pentru Fumiko , ea o face pentru Sakura , iar eu fac asta pentru Itachi si rozalia asta nu face nici cel mai mic efort pentru a se maturiza. Din partea mea sa se arunce de pe un bloc cu tot cu fitele si mofturile ei copilaresti. Cred ca a trecut jumatate de ora de cand tot palavrageste cu bruneta asta. Totusi spre deosebire de Sakura , prietena ei are ceva minte , desi si ea vorbeste cat o suta de persoane. Ce au pustoaicele astea ? Ori asa sunt ele mereu , ori au folosit vre-un luciu de buze expirat si acum se observa efectele secundare.


- Miscate , frumosule ! Hina a plecat ... Deci , ce spuneai de sucul ala ?

- Prea bine ...

- Apropo ... ai prieteni sau fosti colegi pe-aici ?

- Nu.

- Aham ... Unde ai mai invatat pana acum ?

- In Konoha am facut clasele primare , apoi am studiat in Tokyo pana la 17 ani , cand am vrut sa-mi deschid propria afacere.

- Aham. Si ce s-a intamplat cu afacerea asta ? De ce nu a mers ?

- E destul de complicat si nu stiu daca esti in stare sa intelegi.

- Hey , nu eu m-am lasat de scoala si nu am fost in stare sa tin pe picioare o amarata de firma. Spre deosebire de tine am o slujba stabila si tot ce am castigat am facut-o pe propriile picioare , nu ca tine.

- Ce vrei sa spui cu asta ?

- Oh please ... Nu-mi spune ca nu ti-a lasat taticutul o multitudine de afaceri pe care sa le continui , tonele de bani in banca si cel putin o casa in Miami pe numele tau.

- Da , am si lucruri de genul asta lasate de parinti , dar am vrut sa castig totul de unul singur nu sa mostenesc o avere gata muncita de tatal si mama mea. Din acest motiv m-am lasat de scoala si am vrut sa am propria afacere , desi am fost la cele mai bune licee din Japonia si am avut mentori renumiti , deci eram mai avansat decat multi dintre voi la varsta voastra.

- Mdeah , bravo Einstein , de aceea ai pierdut firma si esti obligat sa recuperezi liceul de unde ai abandonat ... toate pentru ca erai foarte " avansat ".

- Habar nu ai ce s-a intamplat , deci te rog sa-ti tii gura , pana nu ti-o inchid eu.

- Si cum ai de gand sa faci asta , geniule ?

- Doar nu te gandesti ca imi este frica sa lovesc o fata. Credeam ca ti-am demonstrat acum ceva timp ca sunt in stare sa fac ceea ce imi propun , fara vreo ezitare.


Pustoaica asta ma calca pe nervi si ce e cel mai rau este ca stie exact unde-mi sunt. Loveste chiar acolo unde doare si face asta doar cu gura. I-am gasit deja un punct forte. Daca va continua asa in tot timpul pe care-l vom petrece impreuna , s-ar putea sa iasa rau. Pentru mine ... Ea nu are nimic de pierdut in toata treaba asta , dar eu sunt prea vulnerabil , deci trebuie sa ma controlez si sa fiu atent. E asa de iritanta toata incurcatura asta. Nu inteleg de ce toti ii vor binele Sakurei atat de mult. Intradevar are o personalitate puternica si are potential ... e oarecum mai , nu , nu " deosebita " , ci mai degraba ... interesanta. Nici eu nu stiu exact cum sa o descriu , e un personaj dificil de inteles , dar si mai greu de controlat. Acestea fiind spuse , Doamne parca as face un rezumat despre ea , cred ca pana la urma ma voi stradui macar putin sa o invat cate ceva. Mi-ar putea folosi si mie in viitor aceasta experienta.


- Haide odata , intram in restaurant sau mai stai sa " admiri grindina " care se pare ca te bate in cap mai mult decat credeam eu ca esti batut ?

- Hahahaha ....
Când eram mai mică , ai mei s-au mutat de vreo zece ori. Doar că eu am reuşit să-i găsesc de fiecare dată.



[Imagine: 1-4542430-3498-t.jpg]

#14
Hi:-H Super capitolul si in legatura cu dialogul am inteles:D Ce se mai cearta Sasuke si Sakura ... ca soarecele si pisica:))Ma bucur ca ai pus repede capitolul ca ma tot gandeam ce o sa se intample in continuare:D
Greseli de tastatura s-au de ortografie nu prea am vazut ca eram ocupata cu capitolul.. actiunea nu a fost grabita si treaba cu dialogul am inteleso:D
Astept next-ul si ja ne!!:*
[Imagine: nunu.jpg]
My movies:Operele Mele
My little children:.::Min::. , Frozen Soul, ~MusicxD~.
Nasica:deeaH2elen
Nepotica mea: Venus-Roseta
My sweet neighbor:Kayla.

#15
As mai spune " Ma bucur ca iti place " dar deja stiti toti asta , nop ?? Multumesc pt. intelegere Andreea ;]


Capitolul 6 : P.S.



Cad ... Sfarsitul prapastiei e din ce in ce mai aproape , stiu asta , desi nu vad nimic. Totul e negru. Orice lucru e in ceata , sau poate nu exista nimic inafara de mine in acest loc. Si totusi , acest loc , el unde sa afla ? Poate e doar in mintea mea si nu exista cu adevarat in realitate , sau poate exista si intr-un fel sau altul , eu am ajuns in el. As putea sa pun 1000 de astfel de intrebari si nimeni nu mi-ar raspunde , deci mai bine ma concentrez pe altceva ... Dar ce ?


- Vrei sa-ti sugerez eu ceva ? TREZESTE-TE !!!!

- CE ??

- Bine , frumoasa adormita ... Credeam ca-mi va fi mai greu de atat sa te trezesc. Tu si mainile tale " mortale " ma-ti fi putut face praf imediat daca as fi facut miscari bruste , am dreptate ?

- Sasuke ? ...

- Ti-ai amintit si de mine , sunt onorat.

- Taci , derbedeule. Ce sa intamplat , nu-mi amintesc nimic. Doar cadeam intr-o ...

- Prapastie ! Stiu , ai vorbit in somn. Ai talent , sa stii ... Aproape imi puteam imagina locul ... era negru. Esti foarte explicita , asa ceva ai vazut si tu , nu ?

- Ha-ha-ha , ce funny ... De ce nu te duci si te arunci de la etajul 60 cu tot cu ironia ta ?

- Crezi ca ma pot lipsi chiar si o secunda de frumusetea ta ?

- Fa pasi , ciudatule. Trebuie sa merg la baie. Totusi ce naiba faceai langa patul meu ? Voiai sa te asiguri ca am murit , ca sa-i poti chema pe cei de la monumente funerare ?

- E si asta o idee , dar sa fiu sincer ma ingrijora starea ta. Ieri cand ne-am intors erai cam ametita. Aaaa , Fumiko ti-a lasat un bilet pe noptiera. A plecat cu Itachi azi la prima ora.

- Mdeah , il voi citi dupa ce-mi fac siesta de dimineata. Acum iesi din camera mea ... Ti-as spune sa iesi din toata casa , dar nu ai face-o.

- Stii ... Daca chiar vrei asta o voi face.

- Sigur ... minunile ca astea nu se intampla asa usor.

- Prea bine , voi iesi , daca ma cauti ma gasesti in fata casei.


Fara sa-i mai raspund am intrat in baie , apoi in dus. Imediat ce am simtit caldura si viteza cu care eram lovita de picaturile de apa am tresarat. Era un sentiment minunat. Am pastrat aceea magie cam 20 de minute , apoi zgomotul produs de usa de la intrare , m-a trezit la realitate. Mi-am luat halatul pufos pe mine si am mers la geamul din bucatarie pentru a vedea ce s-a intamplat. Exact cum credeam : Sasuke iesise afara. Statea pe o banca in fata casei , neclintit. Ce-i veni omului asta , nu-i in toate mintile ? Ce-mi pasa mie ?! Dau fuga in dormitor si ma imbrac cu vesnicii mei jeansi negri si un tricou cu imprimeuri sataniste. Nu sunt satanista , dar am tinut mortis sa cumpar tricoul asta. Imi place la nebunie ! Vad scrisoarea de la sora mea si incep sa o citesc cu voce tare :


Saku ,

Regret ca am fost nevoita sa plec asa de repede si nu mi-am luat ramas-bun de la tine , dar ii sunt datoare lui Itachi deci trebuie sa ma grabesc cu terminarea romanului. Te rog insa un lucru : Fii blanda cu Sasuke ! E un baiat de treaba si chiar daca nu o arata el chiar tine la tine si iti vrea binele. Nu-l supara pentru ca este la fel de temperamental ca tine si se straduieste din greu sa se abtina pentru a nu-ti face tu o impresie gresita despre el. Deci , aratai cine esti cu adevarat si ai incredere in el , te va ajuta.
In incheiere iti urez la multi ani si sper sa fii fericita in timpul petrecut cu Sasuke , chiar daca eu sunt departe de tine. Nu uita ca distanta e doar fizica , eu voi fi mereu langa tine cu gandul si cu sufletul !

Cu drag , sora ta iubitoare !

P.S. : Sasuke a insistat sa stea cu tine ...



" Sasuke a insistat sa stea cu tine " ! Nu pot sa cred. Oare de ce a vrut asta ?
Când eram mai mică , ai mei s-au mutat de vreo zece ori. Doar că eu am reuşit să-i găsesc de fiecare dată.



[Imagine: 1-4542430-3498-t.jpg]

#16
Salut inca o data:-H Ce repede ai pus nextu-ul:-O In orice caz eu chiar nu ma supar ... ba chiar pot trai cu asta:D
WoW .. Sasuke a insistat sa stea cu Sakura! Ma intreb de ce? Oare a inceput sa aiba sentimente pentru Sakura, s-au ce? Ma intreb ce o sa se intample in continuare:chuu:
Asa .. greseli nu prea am vazut, actiunea nu mi sa parut prea grabita si in legatura cu dialogul .. no problemo:D
Astept next-ul si ja me:*
[Imagine: nunu.jpg]
My movies:Operele Mele
My little children:.::Min::. , Frozen Soul, ~MusicxD~.
Nasica:deeaH2elen
Nepotica mea: Venus-Roseta
My sweet neighbor:Kayla.

#17
oaw!! ce frumos:X:X
sincer ideea ficului mi se pare originala... ai naratiune, descriere [desi asta nu e niciodata suficienta], dialog [ si desi e mult nu e sec]... pe scurt ai un fic minunat;)
app, e primul tau fic sau... daca da, sa stii ca pentru o incepatoare esti chiar ff talentata, iar daca nu, pai... ficul tot e minunat:X:X
aaa, si ador faptul ca pui repede capitolele;))
sper ca si nextul sa il postezi rapid, si sa ma anunti si pe mne:*:*:*
byE bYe:*

#18
Imi place. Dar ca problema este dialogul. Incearca sa-l dezvolti ca de multe ori este sec, plictiseste din cauza propozitilor scurte. Si spuen si cine vorbeste, de multe ori nu se intelege "? .Din cate se pare tu pui accentul pe dialog, doar pe el te bazezi. Incearca sa pui si descriere deoarece dialogul plictiseste, oamenii vor sa stie ce simte o persoana. Daca nu poti te inteleg, este primul tau fic asa ca inteleg.
Pune repede continuarea si anunta-ma ca te omor :blood: . Glumeam hahahha

#19
Hey , am venit si cu nextu` :P. Merci de comm Miranda , ei bine vad ca nu-ti place dialogul meu :(( :-? ... vezi tu asta era si ideea mea. Nu vroiam sa descriu sentimentele personajelor , si veti vedea toti mai tarziu de ce. Nu uitati ca am spus ca vreau sa trageti si concluzii din capitole ... :| ... deci please ... nu am vazut nimic pana acum. Daca nu am comentarii , voi pune mai greu capitolele :[[ ... spune-ti si voi ceva ... fiti profunzi =)) ! ok ... gata cu vorbaria ... nextu`... sper sa va placa [ desi e cam ciudat cap. asta ... nuj ce-mi veni .... >:) ]



Capitolul 7 : E negru ...


El a insistat , a vrut asta , si ar fi de prisos sa intreb de ce , chiar daca as vrea foarte mult sa stiu. Imi simt corpul din ce in ce mai greu. Ma ridic cu greu si merg ca purtata de vant pana in fata casei. Acolo il vad ... pe el. Banca pe care l-am zarit prima data de la fereastra , era acum goala , iar el in picioare inaintea ei. Parca stia ca voi veni , desi nu avea cum. Il privesc , analizandu-l , timp de cateva secunde , apoi incerc sa-i caut ochii , dar nu reuseam sa dau de abisul lor intunecat. Isi ascundea chipul. Tintuia cu privirea asfaltul. Ma apropii de el si ii soptesc incet la ureche :


- Stiai , nu-i asa ?

- Eram cu ea cand a scris biletul ...

- Nu trebuie sa fie asa , Sasuke.

- Stiu.

- Atunci ... de ce fugi de mine ?

- Crede-ma , Sakura ... sa fug de tine e ultimul lucru pe care as vrea sa-l fac. In plus , tu nu ma vrei in preajma ta.

- Atunci de ce ai iesit din casa ?

- M-am gandit ... Hai sa bem ceva !


Nu am mai apucat nici sa deschid gura pentru a spune un refuz concret , caci deja Sasuke alerga pe strada urmatoare , tragandu-ma si pe mine de mana , dupa el. Am ajuns in fata primului bar si am intrat. Tutunul imi infunda narile cu acel fum daunator pentru plamanii mei. Oriunde te uitai , era imposibil sa nu zaresti macar o sticla de alcool pe jumatate terminata. Personajele din incapere ma fixau cu privirea. Expresivitatea ochilor difera de la om la om. Unii aveau o privire lacoma si isi delectau ochii cu formele trupului meu zvelt , in ochii altora puteam zari doar ura , si as fi putut jura ca daca nu era Sasuke in fata mea , ar fi sarit pe mine pentru a ma ucide cu o dorinta nebuna. Cativa aveau privirea trista si pareau cei mai amarati oameni din intreaga lume , dar nu era asa din moment ce-si varsau amarul in alcool cu banii de paine. Il vad pe tanarul care ma insotea ca se aseaza la o masa si ii urmez exemplul. Brunetul comanda doua beri reci , apoi isi atinti privirea asupra mea. Ma analiza din cap pana in picioare , dar nu asa cum as fi vrut eu. Se uita la mine cu un interes necurat , de parca as fi fost vreo usuratica din bar. Isi musca degetul aratator cu dintii din coltul gurii , iar in partea cealalta observam un zambet de " bad boy ". Incercam sa-mi pastrez calmul. Imi framantam mainile in jurul trupului , ca o fetita timida si cumintica , dusa in cel mai urat si rau loc din lume. Incercam sa-i evit privirea lacoma a tanarului. Eram constienta de faptul ca nu mi-ar fi facut rau , sau cel putin asa speram si voiam sa cred. Vad chelnerita cum venea spre masa noastra si ne aduce comanda. Inainte sa plece , Sasuke o trage de maneca camasii decoltate , si ii sopteste ceva scurt la ureche , apoi isi bea paharul dintr-o inghititura. Imi face semn sa fac la fel si il ascult , desi nu stiu de ce. Apoi inca o tura ne este adusa , si procedam la fel. Dupa inca alte 3 pahare , ametesc. Imi invart privirea prin camera si cad. Sasuke nici nu se misca de pe scaun , deci sunt nevoita sa ma ridic singura , ceea ce si fac.

- Sa ... su ... Huh !

- Hah , stai jos , Sakura. In seara asta te vei distra !

- Vrei ... vrei sa ... Sa-mi faci rau ??

- Hahah , bine-inteles ca nu.

- Atunci de ce o faci ?

- Cum o fac ? Lumineaza-ma !

- Vrei sa ma imbeti ... Ma doare capul. Te rog ... Sa-su-ke !


Se apropie de mine si ma lua in brate , ducandu-ma pana afara. Sta asa 5 minute , apoi intram intr-o masina care tocmai ce ajunse-se. Nu vedeam cine o conduce. Sunt asezata grijuliu pe bancheta din spate , iar Sasuke se face comod pe scaunul din fata , alaturi de sofer. Apoi doar un zambet bland din partea brunetului meu , am mai vazut , dupa care imi inchid ochii. Ultimul meu gand e ... De ce i-am spus " brunetul meu " ?? Apoi , doar negru ...


Scuze ca e cam scurt ... :[[ .. scoala e de vina X(
Când eram mai mică , ai mei s-au mutat de vreo zece ori. Doar că eu am reuşit să-i găsesc de fiecare dată.



[Imagine: 1-4542430-3498-t.jpg]

#20
Vreau sa fiu prima asa ca apar dupa ce citesc.

Edit:
Sunt prima, sunt cea mai tare ( vise fata) :yes:
Nu imi place dialogul deoarece nu imi dau mereu seama cine vorbeste, adica imi dau dar dupa ceva timp, lectura trebuie sa curga. Nu spun asta ca spum ca nu am citit, mi-am dat seama dar asi vrea sa curga tot cea ce citesc.
Cred ca Sasuke nu are planuri bune cu Sakura. Imi trece prin minte foarte multe ipoteze: Sasuke o sa-si bata joc de ea, o s-o amoare, o sa ceara rascumparare, a facut un pariu sia cum o vinde pe ea, vrea sa se razbuna pe sorsa ca el era scriitor si din cauza ei si-a pierdut carierea, o transforma in agent al FBI, Sasuke este politist si trebuie sa o protezeje multe dar nu prea sunt cenzurate.
S-au pur si simplu o duce acasa, dar nu cred.

Pune continuarea ca te omor :blood: =)) glumeam



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Destinul... Raluka 0 1.745 28-06-2012, 05:36 PM
Ultimul răspuns: Raluka
  Destinul iubirii Kyandi. 0 1.670 26-06-2012, 04:05 PM
Ultimul răspuns: Kyandi.
  Ne-a adus Destinul HotChokolate 5 3.228 21-08-2011, 08:01 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  Destinul incepe cu noi hiimera 6 3.678 03-04-2011, 03:07 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  Destinul ne pune la incercare Alexi 22 19.164 26-09-2009, 08:13 AM
Ultimul răspuns: Eve.
  Destinul unei iubiri Alisia-chan* 11 8.328 04-08-2009, 06:04 PM
Ultimul răspuns: Child Of Sunset
  Destinul unui inger [hentai] Hitman 42 57.048 24-07-2009, 06:38 PM
Ultimul răspuns: Angel~Of~Dark


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)