Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

NovaShot - Drawing is a leisure

#1
Cum am mai precizat in topicul de prezentare, imi lipseste timpul pt asa ceva ... asa ca nu apuc sa termin mai niciodata desenele... ori le dau la atlii...
Mostra a monstruozitatii

#2
@Ang., multumesc. ^^
Faza cu "n-am timp", daca ai vrea cu adevarat sa desenezi sau/si sa-ti imbunatatesti felul in care desenezi ti-ai gasi macar o ora la nu stiu cat timp pentru a desena. Si macar fa o poza sau o copie a unui desen inainte s-o dai, cine stie, poate chiar a fost bun desenul. Doar am zis.
Revenind la desen, fatei din stanga ar fi fost bine sa-i faci mai bine capul pentru ca poti zice ca sta sa cada iar asta e din cauza parului defapt, adica, din cauza parului care e mai mult in dreapta, da alta forma capului. Ochii sunt de marimi diferite, unul e alungit (cel din dreapta, e mai lung) iar cel stang este potrivit, mi se pare mult mai frumos ochiul stang decat cel drept. Degetele parca ar fi creioane, dar daca tie iti place asa, n-am ce reprosa (gusturile nu se discuta ^^). Pantofii ar fi putut arata mult mai bine, cu mai multe detalii decat cele actuale, dar si asa sunt destul de bunicele incaltarile. Pozitia corupului si expresia faciala (+ nasul ascutit si mic) sunt frumoase (nasul e cute ;x). Fata din drepta are o problema cu ochii: cel drept ar fi trebuit sa fie putin mai sus. La mana dreapta parca ar avea fire de par sau pielea de gaina la cum ai desenat. Pulpa pare enorm de mare fiindca n-ai terminat bine piciorul drept, adica unde l-ai incheiat. Genunchiul e destul de frumos, botoconos, dar e realitatea. Chilotii nu sunt bine detaliati, chiar daca se mai putea adauga cate ceva. Acele floricele parca sunt intr-un camp cu iarba. Nu arata bine~. Sanii... parca sunt scosi dintr-un anime h., dar sunt frumosi desenati. Apreciez ca desenezi in creion si ca incerci sa adaugi unbre si detalii, dar... straduieste-te mai mult data viitoare. Imi place cum iai facut parul si gura, buzele subtiri sunt dragalase (pacat ca-mi aduce aminte de altceva *dat ochii peste cap*). Succes in continuare. ^^
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#3
@yaoi maniac: Click dreapta apoi Open. 3

Ok. Let's see ... Interesant, nu desenezi rău deloc. Doar că mi se pare că sunt cam disproporţionate, cel puţin fata din picioare. Plus că de la coapsă în jos picioarele sunt mult prea mici în comparaţie cu restul corpului [vorbesc tot de fata în picioare]. Cealaltă fată a ieşit destul de bine, doar două obiecţii: capul e puţin maic mic în comaparţie cu corpul şi piciorul e mult prea subţire de la genunchi în jos. Îmi place foarte mult cum ai făcut fata din pciioare până la jumătate, probabil te'a ajutat şi faptul că ai desenat pe foaie de matematică, dar a ieşit foarte bine.
In my opinion, te pricepi destul de bine, deci mai aşteptăm desene. xD
Spor la desenat şi multă imaginaţie! C:

Xoxo, Ang.
Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.

#4
In orice caz sunt facute in creion ... Smilesi nu am apasat ca sa fac conturu Smile cele doua fete sunt separat ... doar ca am vrut sa le fac pe aceeasi foaie Smile stiu ca am o problema cu proportiile doar pt ca ma apropii prea mult de foaie ... la urma imi dau seama dar le las asa ... orice tip de uman e posibil ... :/ nu ma ajut de linii cadriate
(si nu am timp pt ca is ocupat ori cu pc/prieteni/scoala, desenele le fac prin timpu unor cursuri)

Oricum mc pt critici, incerc sa fac si eu ce pot... pt unu care sta cu capu numai in informatica

By the Way, eu surfand pe Animezup - tastatura m`a scos din tatani furios

PS: Voi incerca sa desenez pe foi albe ... mai usor de scanat(arata ca in paint pt ca am schimbat contrastu, si intensitatea alb/negru)



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  My drawing Jackass6 0 2.601 13-11-2012, 05:18 PM
Ultimul răspuns: Jackass6
  My drawing Shilpa 5 5.437 18-09-2010, 10:23 AM
Ultimul răspuns: Sibel.
  My drawing or something like that.. * ignore me i'm dreaming at my sweet Kyo * Miyuki 3 3.199 17-05-2009, 09:33 AM
Ultimul răspuns: Miyuki
  My drawing's [ desenele mele ] yuki7vao 3 3.221 19-08-2008, 08:42 PM
Ultimul răspuns: silv@


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)