Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Drawings by a metalist

#11
Heya ^^
First : P
Frumoase desene. Primul e foarte reusit, desi vad ca ai accentuat unele parti, si altele nu. Al doilea...hm.... : )) e bun si ala, imi place cum ti-a iesit fata. Si in sfarsit, al treilea. Asta e preferatul meu. Il ador. Se pare ca avem aceasi obsesie : )). La al patrulea imi place imbracamintea si parul. Fata a iesit cam stramba. In orice caz, ai avansat mult de la primul post : P In care desenai doar background. Imi place cum desenezi. Astept urmatoarele lucrari : P sper sa mai faci d-astea cu LOTR : D
Cya ^^

Edit: Stii, eu nu am vazut primul desen : )) Deci numerele pe care le-am zis mai sus sunt cu unu in minus.
[Imagine: 61516723.png]
LSHTCCOMNAIWEDA
Which translates to: Laughing so hard that coke came out my nose and I wasn't even drinking any.



Thanks Mimi x3 !


#12
Cu toate că mi le-ai mai arătat, îţi voi lasa şi un mic comentariu. Ţi-am zis că de desenat desenezi chiar bine şi mă bucur foarte mult că ai mai făcut câteva xD.

Primul desen: După cum ai spus şi tu este cel mai reuşit. Nu te omori tu cu umbrele, dar să zicem că merge şi aşa ;]]. Atunci când dai conturul să îl dai peste tot, nu în anumite părţi da, iar în altele nu. Puteai să mai faci şi la norul ăla câteva umbre. În rest e okay.
Al doilea desen: Faza cu conturul încă e valabilă şi la fel şi cea cu umbrele. Ştiu că ai pus tu acolo câteva umbre, dar nu sunt destule. Uită-te şi aşa, la un om, şi vezi şi tu câte umbre are [ destule ] + că, la tine, umbrele de la corp şi de la haine sunt la fel şi nu-mi place. Cu ce se mai diferenţiază? Anatomia e destul de bună. Sincer mă cam enervează părul. Dacă îi făceai şi tu mai multe umbre era altfel. [ ştiu, am o boală cu umbrele astea : )) ].
Al treilea desen: Ştii ceva? Ăsta chiar îmi place. Şi nu, nu mă mai leg de umbre deoarece e destul de bine şi aşa.{ bine ... poate părul *puppy eyes* }. De fapt îmi place foarte mult ideea şi am vrut să-ţi spun şi pe mess, dar m-am abţinut :]]. Oricum, îmi place.
Al patrulea desen: De umbre nu mai zic nimic că mă baţi, dar înţelegi tu ce vroiam să-ţi spun. În fine, conturează peste tot şi vezi că ai ieşit puţin cu umbrele din contur. Data viitoare când mai desenezi şi depăşeşti conturul şterge-le. În rest n-am ce comenta.
Al cincelea desen: În primul rând vreau să-ţi spun că ador culorile folosite şi mai ales îmbrăcămintea <3. Puteai să mai faci câteva umbre la fusta aia gri şi la încălţăminte deoarece par prea ... mate O.o şi la fel şi la aripi. Ori le mai făceai tu ceva [ umbre ], ori le făceai negre. Par prea simple şi şterse. Forma feţei nu e poziţionată bine, gura la fel , iar ochii ... nu au aceeaşi mărime.

Per total sunt nişte desene bune, oricum. Îmi place că încerci, asta e cel mai important. Ţi-am mai zis că ai talent şi nu am spus-o doar aşa, de politeţe. De ce mă deranjează aşa de mult umbrele? Pentru că fără ele desenul pare prea simplu, prea şters. Aa, da, cu toate că te-ai inspirat după cartea aia ai fi putut să le faci puţin mai mari, dacă nu, măcar să le desenezi în mijlocul paginii. Ar fi dat mai bine decât unele mai sus, altele mai jos etc. etc. Părerea mea.
Anyway, desenează în continuare pentru că ai de ce~! *hugs*
I'm gonna pick up the pieces and build a Lego house... :cheer:

#13
Helăău :]
Well, am să comentez decât ultimul post, ţinând cont de faptul că nu sunt foarte bună la desen. Totuşi, parcă-mi aduceam aminte că am comentat ...:- ? ? Heh, nu contează.
Primul desen:
Well, îmi place destul de mult, şi-aşa cum ai spus şi tu, chiar pare cel mai reuşit. Îmi place cum ţi-a ieşit faţa, şi părul lui e cam...ciudat. Eniuei, motănelul ăla sau pisicuţa e adorabil/ă <3. Heh, ţi-a ieşit very chiut ;]
Al doilea desen:
Mmm, aici mai trebuiau câteva umbre, ca şi la primul. Ok, ok, eu nu sunt expertă în aşa ceva, dar zic şi eu după cum am aflat de la profesorul de desen. Dar anatomia e ok, şi faţa ei mi se pare drăguţă. Puteai să mai conturezi prin unele locuri, dar e bine şi-aşa. ^^
Al treilea desen:
Hăh, ăsta îmi place mai mult decât celelante. Umbrele sun ok, şi conturul la fel, iar tipa e puţin ciudăţică, poate de-asta mă atrage în mod special desenul.
Al patrulea desen:
Chestia asta arată bine. Conturul - ok şi poate mai puteai lucra puuuţin la umbre, dar eu cred că e bine şi-aşa. Are urechile ciudate rău *laughs* , poate de asta-mi place. Eh, e ok aşa.
Al cincelea:
Deci, deci, deci. Ce faţă are...o.o sau buzele nu-mi plac ? Mm, nu m-am hotărât încă, dar trebuie [ din păcate ] să-ţi dau dreptate. Chiar e cam...fail. Well, culorile sunt geniale <3. Hm, îmi place îmbrăcămintea tipei, e destul de drăguţă şi acea păpuşică e chiut ;] . La aripi poate că dacă mai lucrai puţin ar fi arătat mai bine, nu ştiu.

Eniuei, desenezi destul de bine, chiar dacă mai trebuie lucart. Mă bucură faptul că [ la fel ca mine ._.' ] continui să încerci şi alea-alea. That's good ;] .
Well, mai aştept lucrări de-ale tale şi aştept să văd ce va ieşi.
*h.u.g.s*
The stolen kisses are always the sweetest

[Imagine: 15heo49.png]
Thx, MimiÅŸor <3

True love is like ghosts, wich everybody talks and few have seen.







#14
Helău, again. O să comentez ultimul post.
Păi, începi să evoluezi, se vede. Ai început să desenezi personaje şi te descurci destul de bine, in my opinion. Ai şi umbre, majoritatea sunt ok. Bine, pe ici-pe colo mai sunt şi ţepene câteva, dar nici eu nu's mai bună. Într-adevăr primul este cel mai reuşit, îmi place şi felul cum ai colorat şi admir ideea cu norul, mie dacă nu îmi ies picioarele sau încălţările îl las suspendat în aer. =]]
Primele 3 desene sunt chiar reuşite, chiar te pricepi. Cel mai puţin mi'a plăcut ultimul, parcă o bate vântul şi se cunoaşte că e făcut în grabă, mai trebuia finisat.

Per ansamblu, desenezi destul de bine. Aşteptăm şi următoarele desene. Spor la desenat şi multă imaginaţie! C:

Xoxo, Ang.
Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)