Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Need for speed

#31
[center]Capitolul 17[/center]

Dimineata veni mai repede decat as fi vrut, dar cand m-am trezit, m-am asteptat ca totul sa se petreaca exact ca un an in urma, dar in loc de impuscaturi, aparu Asakura cu o tava de mancare si sucuri proaspate.
- Ati dormit bine? Ma intreba batrana, nebagand in seama ca eu eram dezbracat cu un barbat in pat.
- Cum nu se poate mai bine, Asakura-san, mi-o lua inainte Kim, trezindu-se si intizandu-se ca o pisica sub soare. Mi-a fost foarte dor de toti, mai spuse, zambindu-i plin de dragoste, apoi imi apuca barbia, tragandu-mi chipul spre el, prizandu-mi buzele intr-un sarut dulce si adanc.
Am mai fi continuat, daca nu venea Kaito sa ma informeze ca un transport de piese de schimb, a fost adus deja. Imi dau cu capul in perna oftand obosit si ciudos, fiindca vroiam sa petrec toata ziua numai in pat cu Kim. Parca citindu-mi gandul, albiciosul imi spuse ca va rezolva el problema si eu sa fiu linistit, ca nu voi fi deranjat decat daca este ceva interesant si urgent. Am scos un chiot de fericire si mi-am luat logodnicul in brate, facandu-l sa rada amuzat de reactile mele. Ii dau un mic sarut pe omoplat, apoi ridic din sprancene pervers, ca pe urma sa radem amandoi.
- Esti asa de dulce, imi sopti tanarul, luandu-ma in brate si dandu-mi un sarut apasat pe buze. Ce facem azi? Ma intreba curios, iar eu am luat o expresie ganditoare, dar mi-am amintit de o chestie haioasa.
- Mergem la un carnaval! Exclam fericit, aratand ca un copilas de cativa anisori.

Incercam sa dau impresia ca eram tipul de sofer atent si respecta regulile, dar virajele bruste si plecarile de pe loc cu scartait de roti, imi dadeau peste cap planurile. Pana la carnaval, iubitul meu era numai zambet, ridicand din cand in cand din sprancene, aratand ca era impresionat de felul meu de a sofa. Dupa ce gasesc un loc de parcare, cobor din masina si ne indreptam spre intrare.
- Se pare ca micutului meu pisoias balai iubeste mult adrenalina, murmura Kim, dandu-mi un sarut pe buze, pe care l-am acceptat rapid. Unde vrei sa mergem prima data? Ma intreba, uitandu-se peste harta parcului de distracti.
- Vreau in Arhanghel! Exclam bucuros, aratand spre caruselul urias si la coada ce se intindea destul de mult.
Trebuia sa ii dau dreptate logodnicului meu, cand mi-a spus pe drum ca mereu voi simti nevoia de viteza. Chicotesc si ma urc in masinuta alaturi de barbat, punandu-ne centura de siguranta si bara de metal.
- Sa inceapa cursa! Strig plin de energie si scot un chiot de bucurie, cand masinuta se puse in miscare.
Simteam deja cum inima incepu sa bata mai tare, iar adrenalina imi invada venele. Nevoia de viteza isi facu rapid loc in corpul meu, dandu-mi un aer de libertate, stare de hiperenergie si fara griji, cand am inceput sa coboram in jos pe pantele si rampiele atat de bruste. Viata era ca acest drum de carusel. Incepe cu un drum plictisitor, continua apoi cu un urcus de nouazeci de grade si intr-o clipa viata ia o intorsatura de o suta optzeci de grade, chiar si mai bine, daca e sa ma iau dupa drifturile ce le iubeam atat de mult. Tipam plin de fericire, razand in hohote, alaturi de Kim Gil, ce se bucura ca a fost eliberat in sfarsit. A fost un an atat de chinuitor fara el, dar orele de condus, afacerile si cursele de masini, imi tineau mintea ocupata alaturi de Vilette, care avea grija sa nu imi lipseasca nimic, sa ma bucur de trupul ei fie si pentru o secunda, in orice ora si facea orice pentru mine. De la ea am invatat sa imi schimb rapid mastile, sa calc si peste cadavre daca e nevoie si sa imi tin tot timpul cuvantul. Kaito a avut rabdare cu mine, explicandu-mi cum merge lumea in care traim si cum sa razbat prin ea. Cand ajungem jos, il trag pe Kim prin multime, indreptandu-ne spre port, unde ne astepta iahtul.
- Ai planuit o excursie, spuse brunetul si ma imbratisa, luandu-ma pe sus, pe pod si apoi ma lasa pe puntea vasului. Te iubesc, stiai? Ma intreba, prizandu-mi buzele intr-un sarut gingas, dar foarte dulce.
- Si eu te iubesc pe tine, ii spun la randul meu, raspunzandu-i la sarut cu unul si mai infocat.
Pentru totdeauna... completez in gand, prizand aripi la picioare. Pentru totdeauna...

[center]The End[/center]
[Imagine: opus.jpg?t=1332600540]
If I can't move Heaven, I'll raise Hell... - Sebastian Morgenstern (The mortal instruments)
Perfect enemyMy fan fic blog[Imagine: chibi_4003.gif]Yo man, chibi Manu^.^

#32
Nu pot sa cred ca s-a terminat. De ce? De ce? De ce mare Pervers de SUS? De ce? :((
Eih, dar totul are un sfarit, si la tine are unu gratios. Sunt asa fericita ca Kim a trait si a ramas imtreuna cu logodnicul sau. Se pare ca Kim i-a preagati o excursie, hm..? Imaginile din capul meu vad excursi in Yaoiland.
Replica de final a fost mortal, deci chiar a surprins titlul,ma bucur enorm ca au ramas immpreuna. Totusi povestea a decurs un pic ciudat, tipul acela de la incepur, parca Andy(nu mai stiu exact) avea o legatura puternica cu protagonistul nostru, insa s-a dovedit a fi o minciuna. Chiar am crezut ca va fi vorba numai de masini si motociclete, insa nu a fost asa, a fost un fic chiar sentimental. A inceput in forta si s-a terminat superb.
Vreau sa-ti multumesc pentru munca depus si pentru faptul ca nu ai renuntat la acest fic, a fost chiar un fic reusit! Iti urez bafta in continuare si mai incolo vezi tu :))!
Ma plimb pe strada intunecoasa. Vantul rece navaleste printre copacii uscati. Luna domina totul lasand linistea noptii friguroase sa sclipeasca in lumina ei. Intunericul abisal atrage totul in el. Frica ii domina pe toti, iar umbrele incep ritualele lor de a dansa in lumina luni. Sunete de disperare se aude de pretutindeni. Dar eu nu aud nimic. Il caut pe el ,dar nu-l vad nicaieri, nu mai e aici. Acum nici eu nu mai sunt.

http://3.bp.blogspot.com/-Bisu3ZFnrFk/Te...1%2529.jpg




Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Anger and speed kyokusanagi 4 2.822 18-07-2011, 11:45 PM
Ultimul răspuns: Leontina


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)