Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Need for speed

#11
[center]Capitolul 5[/center]

Simteam cum cineva ma mangaia usor pe cap, dar stateam prea bine in patul moale ca sa deschid ochii, mai ales cand era atata caldura si moleseala in jurul meu. Un miros usor de mancare calda si aromata isi facu prezenta in nasul meu , ce ma facu sa deschid ochii gales. Ma intorc cu fata in sus, clipind gales, apoi maresc ochii de uimire, cand vad un barbat in jur de vreo douazeci si opt de ani, cu parul saten-inchis, lung pana aproape de jumatatea spatelui, lasat liber si puteam sa vad in urechia dreapta un cercel cu aspec coreean. Ochii de un caprui-aramii, usor obligi, priveau un punct din peretele din fata. Imi misc usor capul, iar mana inceta sa se mai joace in parul meu, dar scot un mic scancet de durere, fiindca ma durea tampla in partea stanga, ca si cand m-ar fi lovit un accelerat in plin.
- Buna dimineata micutul meu Sanosuke, ii aud vocea calma si profunda, amintindu-mi putin de vocea tatalui meu cand mai vorbeam din cand in cand la telefon. Cum te mai simti? Ma intreba, facandu-ma sa imi mijesc ochii intrebator.
- Sunt bine, dar cine esti tu? Il intreb curios, uitandu-ma speriat in toate partile dupa Ary, dar blondul nu era nicaieri.
- Eu sunt asa-zisul Cassie, dar numele meu real este Kim-Gil Hironobu si cred ca tu te uiti acum dupa Armando, spuse calm Kim-Gil, iar eu inghit in sec, marind ochii de frica lui, mai ales cand i-am vazut tatuajul cu o forna tribala pe partea stanga a fetei, de culoare rosie.
El facea parte din doua mafii foarte periculoase in Asia: mafia coreeana si Yakuza, fiindca cei care faceau parte din doua mafii, aveau tatuajul pe fata si era rosu. Imi facu semn sa il urmez si ma ridic cu oarecare sovaiala din pat, urmandu-l printr-un coridor obscur, luminat din loc in loc de becuri cu reglaz de intensitate. De cateva ori era sa imi dau gramada, daca nu ma tinea barbatul de brat, spunandu-mi ca nu vrea sa vada si altceva vanat la mine, in afara de capul spart si niste zgarieturi pe obraz. Ma incrunt, iar cand trec pe langa o oglinda, imi dau seama ce vrea sa spuna, fiindca, aveam fruntea bandajata si un leocoplast mare pe obrazul drept. Oare cu ce m-a lovit blondul, de mi-a spart tartacuta asta tare ce o aveam? Ne oprim in fata unei usi, iar din interior am recunoscut vocea lui Ary cum soptea cuvinte de alint la o persoana pe nume Eluveitie.
- Stai, ma opri coreeanul, cand am vrut sa apas cleanta in jos. Inainte sa intri in incaperea aceea, sa sti ca tatal tau cu tatal meu, ne-a logotit, imediat dupa ce te-ai nascut tu. Mama ta, cand a aflat, te-a ascuns. Eu am aflat acum un an ca traiesti si legatura ta cu Ary, asa ca i-a rapit sotia, obligandu-l pe el sa vina dupa ea impreauna cu tine, mai spuse, apoi ma privi o clipa o ochi si zambi dragastos, lasandu-ma fara respiratie.
Avea un zambet atat de frumos, de cald si de natural, incat aproape ma vraji pe loc, dar am scuturat putin din cap. Trag aer in pieptsi ciocanesc o data in usa, apoi o deschid, intrand temator intr-un salon elegant in stilul aristrocratic, cu tapiteri de matase si semineu de piatra alba de rau. Pe un divan elegant, incapator, statea Ary si langa el era o tanara de vreo douazeci si doi de ani. Ochii ei negri imi urmareau fiecare miscare pe care o faceam, astepand sa ii iau sotul de langa ea, cea ce nu aveam de gand.
- Da-mi un motiv in plus sa nu ii spun tatei sau lui Kim-Gil sa nu te omoare? Il intreb pe Ary, iar satena - sotia lui - ingheta automat de frica.
- Fiindca acasa ma asteapta o fetita de opt ani si un baiat de cinci ani, dar daca asta iti este dorinta Sabe, Eluveitie va intelege...
- Nu! Tip nervos, iar lacrimile si-au facut aparitia in ochii mei, dar trag aer in piept, icnercand sa ma calmez. Imi dorec sa nu te mai vad niciodata in viata mea, mai spus si ies din camera, fugind pe coridor inapoi in camera in care m-am trezit.
Ma trantesc pe pat si incep sa plang in hohote, fiindca ma sinteam tradat in cel mai urat hal posibil. Te urasc Ary...

- Armando a plecat inapoi in Mexico, il aud cum imi spune viitorul meu sot, in timp ce ma desena, fiindca eu stateam pe o parte in pat si il priveam pierdut. Esti prea suparat ca te-a mintit atata timp. Daca nu vrei sa imi raspunzi, sa sti ca si tacerea e un raspuns bun pentru mine, mai spuse brunetul, continand sa ma deseneze.
Atata timp s-a jucat cu sentimentele mele, incat am ajuns papusa lui si el papusarul meu. Simt cum ochii incep din nou sa ma intelepe, ce ma facu sa ma intorc cu spatele la Kim-Gil, fara sa imi mai pese ca i-am stricat desenul, pregatindu-ma sa tip la el, in caz ca imi spunea sa ma intorc. Am tresarit cand i-am simtit bratele puternice, incolacindu-se in jurul meu, lipindu-mi spatele de pieptul sau lucrat, cu muschi ce se contractau la fiecare miscare pe care o facea.
- Sanosuke, puiule, este de ajuns un cuvintel din partea ta, sa dau ordin ca el sa fie ucis...
- Nu! Tip, ca din gura de sarpe, sarind din pat ca ars, dar regret imediat, fiindca incaperea incepu sa se invarta cu mine.
Daca nu ma prindea barbatul de maini, imi dadeam gramada cu totul pe jos, lovindu-ma si mai rau decat eram defapt. Ma lua in brate ca pe nimic, asezandu-ma in pat, apoi l-am auzit cum dadu oridine sa vina doctorul, sa vada daca sunt bine sau nu. Inchid ochii de oboseala si fiindca ma dureau de la atata plans, incat simteam cum capul imi plezneste in doua. Trag aer in piept si ma scufund rapind intr-un somn, de mult dorit, fiind obosit de la atata condus pe motor, incat si fundul meu se bucura de o relaxare temporara...

Kim-Gil Hironobu a.k.a. Cassie
Eluveitie Oriero
[Imagine: opus.jpg?t=1332600540]
If I can't move Heaven, I'll raise Hell... - Sebastian Morgenstern (The mortal instruments)
Perfect enemyMy fan fic blog[Imagine: chibi_4003.gif]Yo man, chibi Manu^.^

#12
Heeei!>:D<
Imi place la nebunie cat de dulce si frumos poate Kim-Gil sa-i vorbeasca lui Sabe.:x
Nici nu vreau sa-mi inchipui cat de prost se putea simti Sanosuke, "tradat" de cel ce il considera un prieten, afland ce pe cel ce il iubea are o lagadnica si doi copii, trist.:|
Am vazut pe ici-colo, doua-trei greseli dar nu mai stiu care...:)) Apropo capitolul asta a fost cam scurt. :-w Astept ca urmatoarele capitole sa fie mai lungi macar putin cu cateva randuri, idei [ Pentru mine conteaza:D ], si de asemenea niste scene yaoi. ;;)
Multa bafta in continuare la scris, si anunta-ma cand postezi, te rog!:x

hugzz!

#13
[center]Capitolul 6[/center]

Stateam pe o parte, privind in gol peretele din fata mea, in timp ce Kim-Gil se juca in parul meu si imi mai dadea cate un sarut pe ceafa, facandu-mi trupul sa fie strabatut de repusi si fiori. Vroiam sa plec din tara asta oriunde, ca sa las in urma tot ce m-a facut sa sufar. Clipesc de cateva ori, apoi trag aer in piept, pentru a-mi reprima un tipat de durere. Simt cum mainile satenului cum se incolacisera peste piept, tragandu-ma in bratele sale, lipindu-mi spatele de trupul sau puternic cu muschi de felina.
- Sanosuke, vrei sa plecam de aici? Ii aud glasul satenului cum imi sopti intrebarea in ureche, facandu-ma sa tremur de emotie si frica. Nu te speria scumpete mica, ca nu-ti fac nici un rau, imi spuse amuzant, cand simti tremurul din corpul meu.
- Dar mama? Tata? Eu sunt minor, nu pot sa ies..., am tacut cand isi puse degetul aratator peste buzele mele, apoi mi le mangaie usor cu degetul mare, facandu-ma sa simt fiori pana in varful firului de par.
Imi sopti ca tatal meu i-a dat voie sa ma duca unde vrea, atata timp, cat timp sunt fericit si nu am nimic de obiectat. Raman uimit, apoi trag aer in piept, muscandu-mi usor buzele, fiindca vroiam sa imi mai vad macar o data mama, inainte sa plec cu viitorul meu sot.
- Vreau sa o mai vad o data pe Amelie, inainte sa plecam unde iti ai sediul, spun pe un ton tremurat, fiindca ochii sai imi dadeau senzatia ca vede prin mine.
Aproba din cap si ma pupa delicat pe frunte, apoi imi sopti la ureche sa fiu gata intr-o ora, ca plecam in Suidat de Mexico cam intr-o ora. Il vad cum se ridica din pat si inainte sa iasa pe usa imi spuse unde am baia si ca in dulapul din camera sunt haine, care ar putea sa fie bune de mine. Trag aer in piept si ma ridic din pat, ducandu-ma la usa baii, iar cum am deschis-o, am ramas perplex privind incaperea. Avea marmura alba pe jos, cu jacuzzy in mijlocul incaperii, ingropat in podea, iar intr-un dulapior din marmura, erau asezate shampoane, genuri de dus, creme de corp si burete pentru baie. Vad ca mai avea un dus cu geam de sticla, scaunel si pe peretele de la cabina era acoperita de faianta de un albastru-deschis. Flluier usor cand vad un perete intreg de oglinzi si trei chiuvete, la care erau sapun-lichit, prosop si aparat cu aer cald.
- Cred ca langa tata ma bucuram de aceeasi bogatie, cum o are Kim-Gil aici, mormai si dau drumul la dus, intrand sub jetul de apa fierbine, dupa ce m-am dezbracat de haine.

Imi intorceam blugi de un albastru-spalacit ce i-am gasit prin dulap, alaturi de un tricou larguti, negru cu un dragon japonez pe piept si o camasa in carouri, de culoare deschisa, cu manici lungi. Aud un ciocanit in usa, apoi in camera tati alaturi de mama, care il trata pe sotul ei cu manie si repulsie, ca m-a logotit cu un baiat.
- Tati! Mami! Strig si alerg la ei, imbratisandu-i strans, iar blonda - mama - a inceput sa planga amar, apoi imi sopti sa ma intorc cu ea inapoi in Mexic.
- Amelie, locul lui Sanosuke este alaturi de Kim-Gil si nu alaturi de tine, spuse barbatul de treizeci si noua de ani, iar ochii sai caprui-aramii, usor oblici, privira ochii albastri-nocturn in intuneric, ai mamei mele, o femeie de treizeci si cinci de ani, cu parul galben ca aurul, usor ondulat, lung pana la omoplati.
- Kiba, dar Sanosuke nu este... sau..., se intrerupse si isi atinti ochii spre mine, mijindu-i parand o felina gata de atac. Mi-am luat mana de pe tine, cand ai fugit de acasa cu javra aia de Armando sau cum p**** masii il cheama. Intreaba-l pe taicatu ce a trebuit sa faca sa nu te dau la politie, imi marturisi femeia, apoi se intoarse cu spatele spre mine si isi arunca parul peste umar, aratand ca o studenta de liceu, cand ii da papucii celui mai frumos baiat din scoala. Cand ai terminat de vorbit cu fiutu, plecam, mai spuse si iesi din camera.
Tata imi zambi si ma imbratisa, apoi imi sopti sa il sun in caz ca Kim-Gil se poata urat cu mine. Ma pupa usor pe frunte si iesi din camera, lasandu-ma singur cu lacrimile mele. Aproape m-am saturat sa tot plang din orice rahat posibil. Oftez si trag aer in piept, strangandu-mi mainile in pumni, pentru a ma abtine sa mai plang. Aud un ciocanit in usa si dupa ce mormai intra, il vad pe Kim, gata de plecare.
- Ce s-a intamplat? Ma intreba, venind repede la mine si imbratisandu-ma, incepand sa ma mangaie pe par.
- Mergem? Il intreb, stergandu-mi lacrimile, privindu-l in ochii aia de pisica, ce imi dadeau senzatia ca vad prin mine.
Aproba din cap si imi deschise usa de la camera, facandu-mi semn sa ies afara. Il urmez pe coridorul intunecos pana in fata unei vile somptuase, unde ne astepta o limuzina, lunga, cu geamuri fumurii. Soferul ne deschise usa, iar cand am intrat in automobil, nu mi-am putut abtine o exclamatie de suprindere, fiindca canapelele erau din piele neagra, avand mocheta pe jos si mini-bar. Se vede ca traieste numai in puf, ca isi permite orice...

Kiba Rywa
Amelie Rywa
[Imagine: opus.jpg?t=1332600540]
If I can't move Heaven, I'll raise Hell... - Sebastian Morgenstern (The mortal instruments)
Perfect enemyMy fan fic blog[Imagine: chibi_4003.gif]Yo man, chibi Manu^.^

#14
[center]Capitolul 7[/center]

Stateam cu capul pe picioarele sale, in timp ce satenul ma mangaia in cap cu o mana si cu cealalta tinea o carte, pe care o citea cu multa atentie si curiozitate. Nu am vazut - in afara de mama - pe cineva sa citeasca de bunavoie un roman sau o nuvela, fara sa caste din cinci in cinci minute.
- Cum se numeste romanul? Il intreb, punandu-mi bratul sub perna, putand sa simt pe pielea goala, calitatea superioara a blugilor sai de firma.
- Shogunul de James Clavell, imi raspunse pe un ton calm si cald, facandu-ma sa ma intorc cu fata in sus spre el, dand cu ochii de coperta cartii. Ar trebui sa il citesti si tu, mai spuse, scufundandu-se printre randurile cartii.
Zambesc amuzat, amintindu-mi cum am stat sase ore sa vad filmul, in fata compului, ajugand a doua zi cu ochii para la scoala si cu niste cearcane, de ziceau astia de mine, ca sunt Edward Cullen. Turbam mereu de furie cand ma faceau asa, incat ajugeam in detentie de fiecare data. Oftez usor, apoi il apuc de mana dreapta, fiindca bratara ce o purta, mi-a atras atentia o bratara din argint, foarte fina, cu semnul zodiacal pentru varsator, ce ma facu sa zambesc amuzat.
- Sti, incep pe un ton vesel si trist in acelasi timp, facandu-l sa isi lasa cartea de o parte si sa isi indrepte toata atentia spre mine, si eu sunt varsator, ii marturisesc, pipaindu-i foarte atent bratara aceea minunata.
Isi ridica mana, desfacandu-si bratara, apoi imi apuca delicat degetele de la mana stanga, ridicand-o in sus, pupandu-mi delicat dosul palmei, ce ma facu sa rosesc si sa imi intorc chipul intr-o parte. Nu am fost obisnuit cu asemenea tandreturi din partea unui baiat, nici macar a nenorocitului aluia de Ary. Simt ceva fin cum imi atinse pielea maini, facandu-ma sa imi intorc capul spre mana mea, ramand uimit sa vad ca la incheietura mea stanga, era bratara lui cu zodie. Vreau sa spun ceva, dar barbatul imi facu cu ochiul, apoi chema stewardesa la el, spunandu-i ceva in coreeana. Aceasta aproba din cap si pleca de langa noi, ducandu-se probabil la bucatarie.
- Sper ca nu te superi daca vom lua pranzul in avion, spuse Kim, facandu-mi semn spre scaunele aflate fata in fata si masa dintre ele.
Dau din cap ca nu si ne ridicam amandoi, ducandu-ne la masa, iar eu incep sa privesc norii pufosi, in timp ce privirea satenului ma analiza din cap pana in picioare.
- Aaa, Kim, unde ma duci? Il intreb fara sa vreau in japoneza, apoi imi musc obrazi pe interior, facandu-l pe barbat, sa rada usor, apoi sa isi aseze o mana peste mainile mele.
- In Hong Kong fiindca e teritoriu neutru, atat pentru Yakuza incat si pentru mafia coreeana, imi raspunse logodnicul meu la intrebare, iar eu am aprobat ca un baiat cuminte din cap.
Zambesc politicos stewardesa aduse mancare si o aseza pe masa, alaturi de doua pahare de sampanie, facandu-ma sa maresc ochii, fiindca eram inca minor si nu aveam voie cu alcool. Parca citindu-mi gandurile, brunetul isi puse o mana peste a mea si o stranse incurajator, apoi lua betigasele din plastic si manca un sushi. Iau si eu betele si ma uit peste delicatesele ce le-a adus insotitoarea de bord, cand ma trezesc in fata cu un sushi intins de barbatul din fata mea. Il iau ascultator, apoi gust putin din sampanie, dar o imping rapid spre Kim, fiindca gustul dulce imi facea rau.
- Nu iti place sampania? Ma intreba curios, in timp ce eu mancam calm niste orez cu salata de varza si bucati mici de somon.
Dau din cap ca nu si incepem sa mancam in liniste, in timp ce eu mai aruncam cate un ochi spre tanarul din fata mea, fiind curios sa ii aflu varsta. Nu parea mai batran de douazeci si sapte de ani si mai tanar de douazeci si patru de ani. Trag aer in piept gandindu-ma cum sa ii pun intrebarea, dar nu vroiam sa se supere pe mine sau sa se poate urat cu mine.
- Sanosuke, spune-mi ce te macina, ii aud glasul calm si dulce, dandu-mi de inteles, ca ar prefera sa ii spun in fata ce ma deranjeaza decat sa ma ascund si apoi sa afle de la altcineva, dar intr-o alta versiune.
- Cati ani ai? Il intreb direct, plecandu-mi privirea, asteptand sa inceapa sa tipe pe mine sau sa ma loveasca.
Simt cum imi apuca mana cu bratara si buzele sale imi pupa delicat dosul palmei, facandu-ma sa imi indrept privirea spre el. Imi zambi si imi spuse ca are douazeci si unu de ani. Cand am auzit, am ramas masca, fiindca eu l-am facut mult mai batran decat era. Se parea ca era foarte viril si in floarea varstei... Rosesc usor la acest gand, fiindca ma comportam ca o tarfa masculina, ce se gandeste numai la p*** si la futut. Oftez usor, apoi ii zambesc, reapucandu-ma sa mananc, in timp ce tanarul imi povestea despre Hong Kong si in ce vila vom sta. Aprobam usor din cap, fiind fericit cu promisiunea ca ma va duce sa vizitez tot Hong Kong-ul, sa ma obisnuiesc cu locul.

Tresar cand simt ceva fosnind pe langa mine, ridicandu-mi capul adormit, uitandu-ma in jurul meu. Aud vocea lui Kim, cum imi spune sa ma culc la loc, fiindca suntem in camera lui din vila aflata in Hong Kong. Mormai ceva, dezbracandu-ma de haine pana la boxeri si ma asez la loc in pat, ghemuindu-ma in pozitia fetusului, fiindca imi era usor frig, din cauza ca eram acoperit doar cu un cearceaf din matase. Simt bratele puternice ale logodnicului meu, cum ma trase la pieptul sau gol, facandu-ma sa ma intorc si sa imi ascund fata la pieptul sau, adormind in cateva minute, din cauza calatoriei obositoare...
[Imagine: opus.jpg?t=1332600540]
If I can't move Heaven, I'll raise Hell... - Sebastian Morgenstern (The mortal instruments)
Perfect enemyMy fan fic blog[Imagine: chibi_4003.gif]Yo man, chibi Manu^.^

#15
[center]Capitolul 8[/center]

Deschid lenes ochii, frecandu-ma cu podurile palmelor, apoi ma intind ca o pisicuta sub soare. Casc somnoros si ma intorc pe o parte, bucurandu-ma de caldura soarelui ce se strecura printre perdelele de culoare visinie, din matase in camera mea si a lui...
- Kim? Intreb, uitandu-ma dupa el in incapere si nu il gaseam nicaieri, facandu-mi stomacul sa mi se stranga usor, fiindca ma simteam cam neajutorat, intr-o tara, al carui limba n-o intelegeam nici taiat.
Ma ridic din pat, inca somnoros si incep sa privesc pereti acoperiti cu bambus, dand cu ochii de o usa glisanta, acoperita cu hartie din aceea. O deschid si raman masca, dand cu ochii de o sala de baie, mare, cu jacuzzy in podea, cabina de dus, cu geam de sticla, prin care se vedea prin sticla aburita, o silueta cum se spala pe corp. Intru in incapere, minunandu-ma de maratia ei si de bogatia, dar si de sentimentul vremurilor de mult apuse, pe cand traiau samuraii, shogun-ii si alte capateni, ce au condus Asia...
- S-a intamplat ceva, Sanosuke? Ma trezi din visare, intrebarea lui Kim, care venea dinspre cabina de dus.
Imi atintesc privirea spre el si in acel moment mi-a venit sa intru in pamant de rusine. Coreeanul era gol-golut in fata mea, aratandu-si muschi de felina, ce se contractau la fiecare miscare ce o facea.
- Ni-nimic, reusesc sa ingan, ferindu-mi chipul, cand veni in fata mea si vru sa imi apuce barbia cu doua degete, pentru a ma privi mai bine. Scu-scuze ca te-am deranjat, murmur, aplecandu-ma de mijloc si cu ochii inchisi.
Il aud cum rade si puteam sa spun cu mana pe inima ca avea un ras foarte frumos si cristalin.
- Puiut, ii aud glasul bland si protector, iar mainile sale, ma apucara de umeri, indreptandu-ma, apoi imi apuca chipul cu palmele sale calde, ridicandu-l in sus, intalnindu-i ochii de ciocolata. Tu niciodata nu ma deranjezi, indiferent de situatie, imi sopti, apoi ma pupa delicat pe frunte, pe pleoapele ochilor, pe obraji inflacarati. Dusul este liber, mai sopti si ma saruta delicat pe coltul guri, iar muschi maxilarului imi zvacnira automat, facandu-ma sa imi intredeschid buzele, dand tot aerul din plamani printre dinti, scotand un mic suierat. Te astept la micul dejun pe veranda. O servitoare te va aduce la mine, mai adauga si ma mai mangaie o singura data pe obraz, apoi iesi din baie, lasandu-ma singur cu gandurile mele.
Am ramas sa ma uit nauc in urma lui, apoi m-am dezbracat de haine, incet si am intrat in cabina de dus, dand drumul la apa fierbinte ce imi relaxa imediat muschi, spalandu-ma de transpiratia pe care am adunat-o in avion. Inchid ochii si imi las capul pe spate, fiindca pe fata mea inca mai simteam atingerea calda si moale a buzelor sale fine. A fost atat de aproape sa ma sarute pe buze..., imi soptesc in gand, atigandu-mi de degetele locul unde m-a sarutat. Oftez si opresc apa, luand un halat de baie pe mine si un prosop, stergandu-ma pe par. Ma privesc in oglinda de deasupra de cele doua chiuvete. Nu m-am schimbat cu nimic, fata de acum doua saptamani, cu exceptia ca sunt mai bronzat in jurul ochilor, aratand ca am purtat foarte mult casca de motor. In timp ce va duce si asta. Ma duc in camera si acolo vad o femeie in jur de saizeci si ceva de ani, cu parul negru, prins in coc, iar ochii obligi, erau foarte veseli.
- Vorbesti engleza? O intreb in engleza, uitandu-ma dupa hainele mele, fiindca nu imi gaseam defel putinele haine ce l-am luat cu mine in acea calatorie nenorocita.
- Vorbesc si japoneza si spaniola, spuse batrana in japoneza, facandu-ma sa maresc ochii de uimire. Stapanul Kim-Gil m-a rugat sa va spun ca puteti sa luati haine de ale dansului, fiindca azi veti merge sa va cumparati altele noi, mai adauga batrana si se intoarse cu spatele la mine.
Deschid dulapul si caut pe acolo o pereche de boxeri, pe care i-am gasit - erau albi - si i-am luat pe mine. Am mai luat o pereche de pantaloni de trening, pe care i-am intors jos si un tricou mai largut si marisor de mine, aratand ca pe gard pe trupul meu. Imi trec degetele prin par, incercand sa il pieptan asa. O anunt pe batrana ca sunt gata si aceasta deschise usa camerei si iesim amandoi pe un coridor lung, plin de usi si cateva tablouri si din cand in cand, cate un bonsai. Raman uimit, cand iesim in curtea interioasa si dau cu ochii de o gradina superba, cu un mic parau ce trecea prin ea, ciresi, caisi si meri infloriti, iar intre doi pomi fructiferi se afla un balansoar. Arata asa de...
- ... Ireal, spun cu voce tare cuvantul, privind in continuare bucata de Rai in razele dimineti ale soarelui din Hong Kong.
- Dar tu esti si mai ireal decat ea, aud glasul logodnicului meu, venind din stanga mea, facandu-ma sa ma intorc si sa raman uimit cat de frumos era imbracat.
Purta o pereche de blugi negri, mai larguri cu diferite buzunare si o camasa alba, din in, deschisa la primi trei nasturi si cu un dragon auriu imprimat pe ea. Parul era prin intr-o coada la spate, iar cateva suvite ii incadra fata frumoasa, dandu-i un aer adolescentin. Statea in fata unei masute pline cu bunatati si imi facu semn sa ma asez pe perna in fata lui.
- Pofta buna, Sanosuke-kun, imi ura, apoi incepem sa mancam in liniste, bucurandu-ne de bucatele alese.
[Imagine: opus.jpg?t=1332600540]
If I can't move Heaven, I'll raise Hell... - Sebastian Morgenstern (The mortal instruments)
Perfect enemyMy fan fic blog[Imagine: chibi_4003.gif]Yo man, chibi Manu^.^

#16
Minuant capitol. Kim-Gil da dovada de foarte multa atentie cand vine vorba de Sasosuke, ceea ce arata ca tine foarte mult la el. SPer doar sa nu joace teatru... Descrii imprejurimile minunat si chiar ma simt a fi acolo. [as vrea eu] Nu vad sa se intample nimic intre ei momentan, iar asta ma lasa cu ganduri in aer... Te rog daca poti sa faci mai lungi capitolele deoarece chiar imi place sa citesc si cu cat citesc mai mult cu atat ami bine.
Bafta si te rog mult sa ma anunti cand postezi.
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^

#17
Craciun fericit

[center]Capitolul 9[/center]

- Hong Kong-ul e fain! Exclam surescitat, in timp ce stateam intr-o luntre alaturi de brunet si un luntras o manuia, spre un debarcadier al unui restaurant din apropiere.
Luntrasul spuse ceva, iar eu ma uit intrebator la Kim, care imi traduse ce spuse barbatul, ca Hong Kong-ul e urat cand ploua. Aprob din cap, apoi pasesc pe debarcadier, asteptandu-l pe logodnicul meu sa il plateasca pe luntras, apoi cu pungile de cumparaturi - toate erau haine, papuci si accesori pentru mine - am urcat pe terasa restaurantului, asezandu-ne la un separeu, in interio. Satenul puse pungile langa el pe canapea, venind mai aproape de mine. M-am uitat speriat la el, rosind in obraji, cand se apleca spre mine. Imi dadu un mic pupic pe obraji, apoi imi sopti in ureche, ca sunt atat de dulce cand sunt rosu in ograji. Lua meniul de langa mine si il deschise, uitandu-ne amandoi prin meniu. Cand veni chelnerul, l-am lasat pe barbatul de langa mine sa comande niste chifle cu carne de pui si porum, in chifle, ceai de menta si cola cu gheata si lamaie pentru mine.
- Cred ca tu niciodata nu o sa inveti chineza, spuse amuzat tanarul de langa mine, luandu-mi in mana in a sa, incepand sa se joace cu degetele mele.
- Mi se pare mai grea decat mexicana si engleza, ii marturisesc satenului, ce zambi amuzat si enigmatic, lasandu-ma fara cuvinte.
Parca hipnotizat, am ridicat degetele si le-am trecut tremuratoare peste buzele sale moi, calde si fine. Icnesc usor, cand imi apuca delicat cu dinti degetul mijlociu, sugandu-l putin, apoi ii dadu drumul. Eram tot rosu la fata, cand chelnerul ne aduse mancarea si bautura, incat am luat o gura mare de cola, pentru a mai racori caldura sufocanta din interiorul meu. Nu imi venea sa cred cat de rabdator era Kim cu mine, ca altul de mult m-ar fi fortat sa ma daruiesc lui, nepasandu-i ca ar fi prima data sau ca nu as fi pregatit. Trag aer in piept si incep sa mananc incet din bunatatile ce le-a comandat el pentru mine. Incercam sa ignor oameni ce vorbeau limba aia ciudata in jurul meu, gandindu-ma la mama si tatal meu. Oare ce fac ei acum? Oare mami va merge cu el in Japonia sau va ramane in Mexic? Oftez si ii zambesc trist logodnicului meu, care ma lua dupa umeri, intrebandu-ma daca sunt bine. Aprob din cap, bucurandu-ma de prospetimea parfumului sau si de ascunzatoarea oferita de umarul sau. Stau asa cateva minute pentru a ma calma, apoi imi scot chipul din ascunzatoare, zambindu-i calduros, reincepand sa mananc, in timp ce satenul imi spunea din cat cateva glume, pe care le-a invatat de la angazati sai. La cateva era sa ma inec cu mancare, fiindca erau foarte hilarice. Dupa ce terminam de mancat, iesim din restaurant si raman uimit sa vad o masina neagra in fata noastra si un timp razamat de ea, pe care l-am vazut de dimineata la vila.
- Kaito, duci astea la vila, in camera mea, apoi astept telefon de la mine, spuse Kim, dand sacosele si pe urma luandu-ma dupa gat. Mergem la templul lui Buddha, imi sopti, sarutandu-ma usor pe coltul guri, facandu-ma sa ma inrosesc si mai rau in obraji.

Ma uitam atat de uimit in jurul meu, vazand cat de inalt era templul lui Buddha si cati vizitatori erau acolo, punandu-si dorinte si rugandu-se la statuia din jad. Am vazut si copacul dorintelor, in care am aruncat o nuca de cocos sau de ce naiba era fructul acela, punandu-mi dorinta, ca logodnicul meu sa aibe in continuare aceasta rabdare cu mine.
- Asta e pentru tine, ii spun lui Kim, dandu-i un mic saculet cu un talisman in interior, primit de la un calugar din templu.
Tanarul mari usor ochii de uimire, apoi ma imbratisa, multumindu-mi pentru cadou. Se intoarse cu spatele, spunandu-mi sa il pun la gat. A trebuit sa ma ridic usor pe varfuri, pentru ai putea sa ii prind mai usor talismanul pa gat, fiindca era mai inalt decat mine. Dupa ce l-am legat, nu am putut sa nu ma abtin, sa imi trec degetele prin parul sau moale si stralucitor. Avea parul atat de fin si moale, incat semana cu penele unei lebade, cea ce era de admirat, fiindca eu il aveam tare, tepos si uscat, fara viata. Parca citindu-mi gandurile, Kim isi trecu degetele prin parul meu, apoi ma apuca de incheietura maini, tragandu-ma dupa el prin multime. Vad masina si pe Kaito, cum deschise usa din spate, iar eu m-am urcat imediat dupa logodnicul meu. Acesta spuse ceva in chineza, iar eu mi-am scos mobilul, incepand sa ma joc pe el, ca si asa nu aveam ce face. Nu intelegeam de ce dintr-o persoana calma si plina de viata, satenul deveni una usor agitata si dura...
- Diseara doriti sa mergeti undeva domnisorule? Aud vocea lui Kaito in japoneza, trezindu-ma din meditatei.
- Nu, de ce? Il intreb curios si cand albiciosul - sigur s-a decolorat in acel hal - dadu sa raspunda, Kim, deschise usa in partea cealalta, urcandu-se in masina cu o sacosa micuta de cumparaturi.
- Fiindca eu diseara merg in oras la o conferinta cu capetele mafiote din Hong Kong, iar tu ramai acasa. Daca vrei sa mergi undeva sau vrei ceva neaparat, ii spui lui Kaito si iti face rost, imi raspunse Kim la intrebare si imi puse in brate sacosa. Paste fericit, frumosul meu, imi sopti tanarul si imi dadu un sarut fugar pe coltul guri, facandu-ma sa ma inrosesc si sa ii zambesc la randul meu.
- Paste feicit si tie, Kim-Gil, ii urez la loc, zambindu-i din suflet, nepasandu-mi ca obraji mei sunt inca rosi de la sarut, fiindca el merita acest zambet din partea mea...
[Imagine: opus.jpg?t=1332600540]
If I can't move Heaven, I'll raise Hell... - Sebastian Morgenstern (The mortal instruments)
Perfect enemyMy fan fic blog[Imagine: chibi_4003.gif]Yo man, chibi Manu^.^

#18
Merry Christmas!^^
Scuze, nici p-aici n-am mai trecut de cateva capitole bune.. Ultimul capitol a fost atat de dragut.XD
Nu inteleg cum poate Kim-Gil sa aibe atata rabdare, sa fie asa dragut si sa-l rasfete mereu pe Sabe. Ador felul cum se comporta Kim-Gil fata de el, de ce n-ar fi toti baietii asa?! =]]
Sper ca doar mi sa parut mie acea schimbare de stare a lui Kim, nu vreau sa se atinga mai mult decat trebuie de Sanosuke, macar atat, macar sa i se implineasca acea dorinta pe care si-a pus-o. Nu inteleg de ce Sabe, atunci cand erau impreuna la acel restaurent si incepuse sa-i pipaie buzele moi ale logodnicului sau... de ce n-a continuat? De cand a aparut Kim-Gil, Sanosuke s-a schimbat, a devenit mai timid, ceea ce este cam ciudat.
Multa bafta in continuare, adu cat mai repede scena aia yaoi si nu uita sa ma anunti si pe mine, te rog!

*hugzz!*

#19
[center]Capitolul 10[/center]

Stateam in cada imensa din baie si ma jucam cu spuma din apa, in timp ce nepoata batranei Asakurei, Leda, imi ingrijea parul, mormaind din cand in cand, soarele nefast de pe continentul american sau castile de motoare. Iubita Ledei, Natalia, imi masa talpile picioarele, aproape adormindu-ma.
- Esti pentru prima data in Hong Kong? Ma intreba Natalia, iar ochii albastri-safir, se fixara o clipa in ai mei, apoi ii cobori supusa, chit ca nu ii dadeam mai mult de saptispe ani - eu eram cu jumatate de an mai mare decat ea.
- Sunt pentru prima data, dar tu? O intreb in spaniola pe blondina - avea parul galben ca aurul, lung pana la fund, cu breton filat, ce ii intra in ochii aceeai de safir.
- Nu chiar. Stapanul Hironobu mereu ne trimite pe noi trei la vilele sale din lume, pentru a pregati camerele si locul pentru sosirea lui, imi raspunse Natalia, terminand cu o talpa si luand-o pe cealalta in poala.
Aproape am adormit in cada, dar am fost trezit de batrana ce o chema pe Leda sa o ajute la nu stiu ce chesti in gospadarie. Ma spal pe cap si ma ridic din vana, luand pe mine un halat pufos si moale, iar Natalia imi zambi usor rusinata si pleca din camera, cand se auzi glasul lui Kim. Ies din baie si cand vreau sa ies si din dormitor, Kaito imi bloca iesirea, impingandu-ma inapoi in incapere. Isi duce un deget la buze, dandu-mi de inteles sa tac din gura. Trag aer in piept si incep sa imi caut niste haine in care sa dorm. Pana la urma am ales o pereche de boxeri, din panza in carouri, de culori deschise. Imi usuc parul cu prosopul si ma asez pe pat, scotandu-mi mobilul si incepand sa ma joc pe el un joc destul de haios. Scot un mic chitait cand niste buze imi atinsera pilea spatelui.
- Mai speriat, murmur, cand m-am intors panicat si i-am zambit usor lui Kim-Gil. Ce s-a intamplat? Il intreb, cand barbatul se tranti langa mine in pat, pe spate si ofta obosit.
- Eh, prosti de ale lor, spuse satenul, zambind amuzant cand am inceput sa il desfac la camasa uda, semn ca l-a prins ploaia. Vremea nu a tinut cu mine, cand am iesit de la intalnire si pana la statia de tranvai a fost cale lunga, imi marturisi, cand i-am dat jos camasa si i-am dat-o in primire Asakurei. Sa sti ca sunt obisnuit sa merg cu transporturi in comun, imi spuse amuzat, dandu-si jos si panataloni urmati de boxeri, ramand in toata splendoarea in fata mea.
Rosesc tot la fata, mai ales cand i-am vazut mandria, cu care putea sa se mandreasca fara retinere. Tanarul incepu sa rada amuzat de chipul meu rosu, apoi ma pupa dragastos pe frunte, spunand daca vreau sa il acompaniez la baie pot veni fara sa il deranjez. Il vad cum se duse in baie si nu m-am putut sa nu imi musc obrazul pe interior. Trebuia sa ii dau mamei dreptate cand a spus ca japonezi si coreeni arata fenomenal cu muschi. Pe atunci o credeam nebuna ca era in limba dupa Gackt, dar acum imi parea rau ca faceam mereu misto de ea, ca avea postere cu cantaretul prin camera ei. Trag aer in piept si ma ridic in picioare, ducandu-ma in baie, pe motiv ca nu m-am spalat pe dinti. Cand am intrat, am avut parte de o imagine, ce m-a facut sa inrosesc si sa ma excit fara sa vreau. Kim-Gil iesi din cabina de dus si incepu sa se stearga pe trupul frumos, cu muschi puternici ce se contractau la fiecare miscare pe care o facea. Parul saten-inchis, era lipit de piele, dandu-i un aer cu adevatar pervers. Coreeanul imi zambi, invartind prosopul ud, apropiindu-se de mine. Il trecu pe dupa talia mea, tragandu-ma mult mai aproape de el, incat sfarcurile sale intarite de la aerul cam rece din incapere, imi atingea usor pielea pieltului.
- Ti s-a spus ca esti foarte scump cand esti rosu in obraji? Ma intreba, punandu-si mainile puternice si mari pe talia mea, tragandu-ma mult mai aproape de trupul sau rece, ce imi facea pielea de gaina.
M-am inrosit si mai rau cand buzele sale se apasara pe obrazul meu, dar imi simteam buzele pulsand de mai mult decat pupicuri de gradinita. I-am iau chipul in mainile mele si il trag spre mine, iar buzele noastre se intalnira pentru prima data si impactul fusese cu totul explozibil si devastator in corpul meu. Limba calda si naravasa, imi intredeschise buzele si se strecura in lacasul limbi mele, invitand-o la joaca. M-am agatat de umeri sai puternici, fiindca imi simteam ca picioarele imi vor ceda in orice clipa. Limbile noastre se mangaiau si se atingeau in cele mai perverse moduri, in timp ce buzele ni s-au contopit la propriu, despartindu-se doar cand tanarul isi schimba pozitia capului, atunci eu trageam aer in piept. Degetele sale incepura sa ma mangaie pe spate, dandu-mi fiori dulci de-a lungul sirei spinarii...
- Stapane, va cauta Sa No Bayu, spuse Leda, batand in usa de la baie, trezindu-ne din mireasma dulce a senzualitati si a sexualitati.
- Dormi fara mine, ingerasule. Sigur ca Sa No Bayu o sa ma tina cel putin doua ore la telefon, imi sopti logodnicul meu si imi mai dadu un mic sarut de noapte buna pe buze.
Am ramas cateva minute in baie, apoi ca printr-un vis, m-am dus in patul ce il imparteam cu satenul. M-am invelit in cearceaful subtire din satin aurit, ce purta mirosul trupul barbatul, in care am adormit, visand la sarutul magic din baie.
Buzele sale sunt atat de fine si de dulci...

Leda
Natalia
[Imagine: opus.jpg?t=1332600540]
If I can't move Heaven, I'll raise Hell... - Sebastian Morgenstern (The mortal instruments)
Perfect enemyMy fan fic blog[Imagine: chibi_4003.gif]Yo man, chibi Manu^.^

#20
[center]Capitolul 11[/center]

Stateam pe o parte il priveam pe logodnicul meu in timp ce dormea linistit, cu chipul acoperit de cateva suvite de culoarea scoartei de copac. O mana o avea pe mijlocul meu, in timp cealalta se afla sub capul sau. Parea atat de angelic si linistit, incat parea prea ireal ca sa fie adevarat. Zambesc usor si ii dau cateva suvite de pe chipul bland, facandu-l sa deschida ochii si sa ma priveasca amuzati de tresarirea mea.
- 'Neata, Sanosuke, imi sopti, luand mana in a sa si imi pupa delicat degetele, apoi imi saruta ingheietura maini stangi, unde aveam bratara din argint si mi-o pupa usor. Cum ai dormit? Ma intreba, sarutandu-ma pe buze, iar gura sa dulce si umeda, ma facu sa imi doresc, ca acel sarut sa continue la nerfarsit.
- Ca o pisica, ii raspund la intrebare, punandu-mi capul pe pieptul sau puternic, ascultand cum inima batea usor in ritmul vietii. Ce facem azi? Il inrteb, ridicandu-ma in sezut, cand Natalia cu tava plina numai de bunatati, punand-o intre noi pe un scaunel, ce servea drept si masuta.
- A, bine ca mi-am amintit, spuse satenul, ridicandu-se din pat, ducandu-se la masuta de toaleta, scotand de acolo un plic.
Imi dadu plicul si eu l-am deschis curios, ramand masca, vazand un permis de conducere pe numele meu. Ce naiba? Ma intreb in gand, incruntandu-ma si privindu-mi logodnicul nedumerit, cerandu-i din priviri explicati in legatura cu buletinul din mana mea. Acesta imi zambi si imi spuse ca este permisul meu de conducere pentru categoriile A si B. B?! A innebunit de tot?! Habar n-am sa conduc o masina si in plus nici nu am fost la examene pentru a avea permisul.
- Papa tot, ca vreau sa iti arat ceva, imi sopti in ureche, ridicandu-se din pat, intrand in baie, dar nu inainte de a-mi da un colet destul de greu.
Dupa ce am mancat toata portia mea, am facut un dus scurt, fiind nerabdator sa aflu ce era in acel pachet. Cand il deschid, raman masca, sa vad vechiul meu costum de motociclist, dar culori mult mai vii, aratand ca era... nou. Sa-mi nu-mi spuna ca el mi-a cumparat motor?! Imbrac costumul mirandu-ma cat de fix imi vine pe trup, iar casca era exact de marimea capului meu. Aud un ciocanit si in camera isi vari capul Leda, ce imi spuse sa merg asa la stapanul ei. Ridic din umeri, punand carnetul de condus in portofelul cu acte. Ma indrept spre intrarea principala, unde pic in fund, vazand in fata mea o minunatie de Kawasaki Ninja, de un albastru-oceanic, facandu-ma sa ma pierd in vopseaua aceea minunata.
- Hai sa facem o tura cu motorul, imi spuse Kim Gil, punandu-si o pereche de ochelari pe ochi, urcandu-se pe motocicleta si batu cu palma in locul din fata.
Abia m-am ridicat in picioare ajutat de Kaito si mi-am pus casca pe cap, urcandu-ma pe motor. Il pornesc si Kawasaki incepu sa toarca sub noi, ca o pantera pregatita de vanatoare. Iubitul meu isi incolaci mainile in jurul mijlocului meu, lipindu-se cu totul de mine, facandu-ma imi musc buzele, amintindu-mi sarutul dintre noi doi. Ambalez motocicleta si plecam de pe loc, indrumat de barbatul din spatele meu, spre nu stiu ce depozit. Zambesc, bucurandu-ma ca sunt din nou pe roti si in viteza, cea ce iubeam. Nevoia de viteza si adrenalina, incepand sa fac slalong printre masini, dar respectand regulile de circulatie.

Am intrat cu motorul pe chei, indreptandu-ma spre depozitul cu numarul douazeci si cinci, spunand ca trebuie sa imi arate ceva. M-am incruntat, dar am oprit in fata depozitului, intrand in interiorul halei enorme, vazand acolo cativa oameni, ce stiam ca lucrau pentru logodnicul meu. Satenul cobori din spatele meu, cand am oprit motorul si mi-am scos casca, coborand si eu.
- La multi ani, frumusetea mea mica si balatie, imi sopti in ureche, ramand uimit, ca si-a amintit de ziua mea de nastere. Vezi daca iti place, imi mai spuse, dandu-mi un mic sarut pe buze.
Apuc prelata ce masca niste lazi, dar cum o dau la o parte, imi dau seama, ca acele lazi erau doar de forma si nici nu erau adevarate - polistiren -, pentru a ascunte in spatele lor un Mitsubishi Eclipse Turning, albastru partea de jos, urmand doua dungi auri, ce faceau conturul ferestrelor laterale si in mijloc alb, cu aripa in spate. Arata ca o masinile din Tokio Drift. Pic in fund, uitandu-ma ca un copil-copac, la masina de curse din fata mea.
- Pupa-ti-as Buddha toga ta, mormai, carpindu-mi o palma peste obraz sa ma trezesc din visare. Eu nu stiu sa conduc masini, ii spun logodnicului meu, cand acesta, se puse pup in spatele meu si imi dadu un mic sarut pe obraz.
Imi sopti ca masina ma va astepta in Tokio, alaturi de un instructor de condus. Ma incrund si cand vreau sa il intreb de ce a ales Tokio, dar ii facu semn lui Kaito, - asta cand a ajuns aici?! - sa ma duca acasa. Vreau sa il intreb ce se intampla, dar buzele sale se apasara peste ale mele, spunandu-mi ca o sa vorbim mai mult acasa, fiindca are ceva important de spus.
- Ai grija de tine, ii soptec, imbratisandu-l fiindca aveam sentimentul ciudat, ca se va intampla ceva rau, cat de curand.
Il sarut scurt pe buze, apoi ma urc pe motor, cu Kaito in spatele meu, pornind inapoi spre casa, in timp ce inima mea batea mult mai repede, decat normal. Kim Gil...


Kawasaki Ninja
Mitsubishi Eclipse Turning
[Imagine: opus.jpg?t=1332600540]
If I can't move Heaven, I'll raise Hell... - Sebastian Morgenstern (The mortal instruments)
Perfect enemyMy fan fic blog[Imagine: chibi_4003.gif]Yo man, chibi Manu^.^



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Anger and speed kyokusanagi 4 2.823 18-07-2011, 11:45 PM
Ultimul răspuns: Leontina


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)