Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Naruto] 35 Days of Happiness [SasuSaku]

#1
[i]Will you still love me when I'm no longer young and beautiful?[/i]

[Imagine: lana-del-rey-young-beautiful.jpg]

#2
Well, let's start. In primul rand: ai destul de multe greselute si virgule care lipsesc. Fii mai atenta pe viitor! Apoi descrierea e cam grabita si dialogul putin sec. Incearca sa descrii mai mult sentimentele personajelor si toate actiunile. Iar in cazul dialogului, daca e un raspuns ca "Da", "Nu", "Ok" sau "Bine" mai bine zici "A incuviintat", "A clatinat capul in semn de da". Iar in legatura cu disclaimerul, nu stiu daca e bine sau nu. Dar vezi ca la toate ficurile Naruto este cate unul. Sau uite unul aici: "Disclaimer:Nu detin nici un personaj ce apartin lui Masashi Kishimoto din anime-ul/manga-ul Naruto si nu fac profit de pe urma acestor personaje/intamplari."
Succes la scris si sper sa progresezi. Byee~! :*
[Imagine: 1024-eyes.jpg]

And we aim for the top...

#3
Ok...Am inteles. De obicei scriu si citesc fanficuri in engleza. Acum eu practic traduc in cap fraze din engleza in romana. O sa incerc sa-mi imbunatatesc stilul.
[i]Will you still love me when I'm no longer young and beautiful?[/i]

[Imagine: lana-del-rey-young-beautiful.jpg]

#4
Well...am sosit si eu pe aici. :) So...pentru inceput este bine mai ales ca ideea este originala. Adica, eu pana acum nu am mai intalnit o idee despre o "casa a groazei". Am observat ca ai mai multe greseli de tastatura si asta cam strica fic-ul. Le puteai edita dupa ce l-ai postat sau sa-l citesti de doua ori ca sa modifici greserile sau dialogul. El trebuia sa fie un pic mai dezvoltat sau sa mentionezi cum vorbeste. Sper macar ca ai inteles ce am vrut sa zic. Totusi...e bine pentru inceput. ;) Te astept cu urmatorul capitol. Te pwp! Spor la scris si multa inpiratie. :)



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Seeking happiness [YAOI] Hasamy lost vampire 83 37.519 23-08-2011, 08:53 PM
Ultimul răspuns: ^ ^_Yunna_Uchida_^ ^
  School Days (+18) Wolves 27 7.959 17-07-2011, 09:16 PM
Ultimul răspuns: Camelie.
  School Days (+18) Wolves 27 7.988 17-07-2011, 09:16 PM
Ultimul răspuns: Camelie.
  [SUGIZO] Days of Repetition CHOCO 3 2.786 09-07-2011, 06:34 PM
Ultimul răspuns: Wolves
  Happiness beside Sadness Fifilina 11 6.900 07-07-2010, 07:03 PM
Ultimul răspuns: Fifilina


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)