Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

My work.

#1
Ulquiorra

O fata.

Inca o fata.

Un picioooor !

Ceva bun.

Sper sa va placa ! ^.^
Ce se poate intampla ?! ^.^
Love me baby !
Love youuuuu ! >.<
Incert ! >.<

Blogul pisicii.

#2
Salut! Am zis sa trec si eu pe-aici si-mi place ce vad. Ai niste desene frumoase, ai talent. Primul imi place, adica personajul si e identic, desi nu-mi place ceva. Mai bine-i faceai doar parul cu negru si lasai asa, mai mult strica desenul. Urmatorul desen.. hhm, e dragut, dar fata-i putin cam lata si nu-s multumita de par. Dar asa, ca si o schita, e un desen destul de bun, frumoasa tipa. Are genele cam lungi si rare, iar ochiul ar cam sta sa 'sara'. Al treilea.. la una din maini, nu prea-mi place de la cot in jos, mi se pare cam maricica mana. Capul e putintel cam mare pentru corp, masca imi place, la fel si restul. Piciorul imi place, e chiar tare. Grimmy e mega-smexeh, imi place, la desenul asta se vede c-ai lucrat mai mult, umbrele sunt si ele ok, e frumos^^.
Desi pare ceva mai multa critica si poate o sa te enerveze putin comentariul meu, mie-mi plac desenele, iar critica-i nu in rautate, sunt desene frumoase si totu-i spus in sensu' de a se ajunge la ceva mult, mult mai frumos. Ai talent si personajele ti-au iesit super-bine, deseneaza-n continuare si cauta ceva tutoriale pentru umbre, desigur, daca vrei, si-o sa fie si mai bine. Cam atat ar fi, pa-pa! ^^

#3
Ok, o sa vorbesc in general, pentru ca nu ma tine sa le iau pe fiecare in parte. D: Uitandu-ma la toate, vad ca ai probleme la hasura/umbre, plus cateva legate de anatomie. Nu faci trecerea de la inchis la deschis cum trebuie, ci direct, ca in portretul cu tipa aia sau in cel cu Ulquiorra (c/p D: ) si in celelalte la fel, dar in cantitati ceva mai micute. Iar cat despre anatomie, in desenul cu tipa aceea ce poarta o masca i-ai facut un picior mai lung si unul mai scurt si nu se poate vedea asa dupa pozitia pe care o are si unghiul din care ai desenat-o. Cred ca stiu ce impresie voiai sa dai, dar nu a iesit. Eu te sfatuiesc sa iei o hartie si sa incepi sa exersezi umbrele, trecerile de la inchis la deschis, hasura, dar inainte de asta mai incearca la anatomie, sunt tutoriale in care iti ofera tehnici de desenare a corpurilor, vezi topicul cu site-uri utile de la Fan Art, dar ti-l dau eu in caz ca esti lenesa ca mine: http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=14685 . ^^

Bafta si sper sa tii cont de sfat, te va ajuta sa evoluezi. D:
[align=right]
[font=times new roman]You’re under no obligation to be the same person you were five minutes ago.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  My work in Paint :) [Updated] Makii 6 8.047 24-07-2011, 04:23 PM
Ultimul răspuns: Dark Blue
  My work.. satsuki 1 2.412 10-04-2011, 09:37 PM
Ultimul răspuns: Dragonz Eyez
  Kanneysha's work Kanneysha 4 4.698 13-02-2008, 03:52 PM
Ultimul răspuns: Kanneysha
  my work BlioodKira 3 3.421 03-02-2008, 12:25 AM
Ultimul răspuns: ~Hell Girl~


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)