Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

My work in Paint :) [Updated]

#1
Hey guys ^-^
Am făcut, recent, nişte desene în Paint şi m-am gândit că n-ar strica să le postez aici >.> Am folosit foarte puţin şi photoscape-ul.
Sper să vă placă :X Ohh and I'm a vocaloids fan. >w<

[Imagine: 2qxq4gy.jpg]

[Imagine: 1zml3dy.jpg]

edit:[Imagine: n2e8n6.jpg]


Am să mai postez şi altele cât de curând.
See ya! ^-^

#2
Păăăăi să vedem ...
Eu fac desenul pe foaie, conturat bine cu negru, îl scanez, îl editez pe photoscape ca să rămână doar alb şi negru, iar în paintul cel normal de pe windows XP colorez ... Nu e mare brânză. 4
Åži merci mult. :X
În legătură cu photoshop, mi-e aşa de lene să-l folosesc. -.-" Nici nu prea ştiu cum, prefer să rămân la paintul meu O-O dar merci pt sfat, poate voi asculta de el într-o zi. ^-^

Here's a new one :
[Imagine: 2ppdmxx.jpg]
Asta mi-a durat foarte puţin, sub media normală, cred că se observă. >.<"
AÅŸtept critici ^-^

#3
Hehe ...
[Imagine: n5k5eq.jpg] - acesta este inspirat dintr-o poză pe care i-am făcut-o celei mai bune prietene ale mele. Smile

[Imagine: 2gxin1i.jpg]

Aştept cât mai multe critici şi sfaturi. :X
Feel free to comment. 4
My Fan Art thread 4 Please visit and comment :3 ->>> http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=24185

#4
Ahh thank you .B!g BaNg~ ^^ Ţi-am văzut thread-ul.
Nu mă aşteptam să mai primesc un comm înainte să termin desenul, deci îl voi pune aici acum. xD

Vă rog nu fiţi duri, e primul meu desen în Photoshop, primul!! x.x

[Imagine: qsqvdd.jpg]

._." hehe... he... ^^'
My Fan Art thread 4 Please visit and comment :3 ->>> http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=24185

#5
Hey guys :X
Here I am with the new drawings.
Sper să vă placă. >.> Vă recomand să închideţi AMBII ochi când vă uitaţi la ele. 4 X_X

[Imagine: 1zbxj49.jpg]

[Imagine: 2cz20rc.jpg]

[Imagine: 20ggpip.jpg]

[Imagine: mmzsbc.jpg]

Voi reveni săptămâna viitoare cu desene noi ^^
My Fan Art thread 4 Please visit and comment :3 ->>> http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=24185

#6
Nu am cum sa lipsesc de la topicuri noi 21 4

Sa incepem critica. Nu voi critica fiecare desen, ci voi spune ceea ce e bine si ce e rau. : D
Asa, pai chiar primul desen din aceste ultime, pe care le-ai pus, este foarte adorabil. Dar, cu toate cat de adorabila este fata, ai probleme cu liniile si culorile, la umbre si lumini. La desenul asta nu ai folosit paint in totalitate, nu? Puteai pune niste Blur, la par, pentru a mai intetosa albul de pe par. 4

Al doilea, este simpatic dar mai ai de lucrat la anatomie. Capul nu este prea bine proportionat. Trebuia sa fie mai bufant parul. Si la picioare, Gamba stanga este mai mare decat cea dreapta. Si acel negru se confunda cu negru de pe capa. Ai grija la culori si cum le asezi. Imi place ca iti place sa lucrezi in paint si in digital. 4

Al treilea, am ceva tot cu anatomia. Mana si picioarele. Talpile nu gamba si fesele. Asa, si umbrele putin mai accentuate, dar in rest este totul ok 3 Chiar imi place fata si parul 3

Al patrulea, ?Nu imi plac talpile, in nici un fel. X_X Mai lucreaza la talpi, ca in rest este bine. Si la umbre si lumini, nu folosi nici ff mult blur in exces.. 4 Si mai combina culorile, ca la pictura 3

Atat este comentariul meu, sper sa te ajute si pe viitor, vreaus a vad talpi frumoase! 21 In rest imi plac desenele tale ff reusite pupic ..

#7
Wow. cred ca am batut recordul la \\\"cea mai indelungata intarziere\\\". Am vazut desenele tale cu mult, mult mai devreme, dar eram la scoala, si nu puteam sa las nici un comentariu. Mi`am copiat cateva dintre ele, dar mi s`au sters. Imi plac...de fapt, ador ideile tale, in special ingerul si penultima imagine din acelasi post, acea fata tinand in mana o inima. Intotdeauna mi`am dorit sa desenez si eu ceva asemanator, dar nu am reusit niciodata. Am observat cateva greseli, cum ar fi inegalitatea picioarelor ingerului si forma bratului fetei care tine inima, insa nu cred ca sunt eu cea mai in masura sa comentez, pentru ca probabil ca eu nu o sa fiu niciodata in stare sa fac ceea ce faci tu.
In ultimul post detaliile sunt grozave, probabil ca din punct de vedere cromatic exista unele nereguli, dar cum am mai spus, sunt total paralela cu chestiiile astea, eu desenez in creion.

Astept desene noi, am observat ca de o vreme nu ai mai trecut pe aici. Sper ca nu te`ai lasat, pentru ca ai face o greseala enorma. Sper sa te intorci cat mai curand.

Scuze din nou de intarziere si spor la desenat>:d<
[Imagine: blooddressredsnowemotiv.jpg]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Eu si al meu Paint kame. 8 7.000 14-09-2012, 01:31 PM
Ultimul răspuns: mady
  My work. Alexandra Miau 2 2.820 30-06-2012, 08:26 PM
Ultimul răspuns: Aggie
  My work.. satsuki 1 2.395 10-04-2011, 09:37 PM
Ultimul răspuns: Dragonz Eyez
  Java's mangas (updated with a new one - p2 for details) JavaLeen 11 6.489 31-10-2009, 10:50 AM
Ultimul răspuns: JavaLeen
  Kanneysha's work Kanneysha 4 4.643 13-02-2008, 03:52 PM
Ultimul răspuns: Kanneysha
  my work BlioodKira 3 3.375 03-02-2008, 12:25 AM
Ultimul răspuns: ~Hell Girl~


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)