Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Motto-uri [[:D]]

#51
Motto-ul meu principal e : "Nimic nu e imposibil!"
Secundare sunt astea:
"Un sut in fund, un pas inainte!"
"The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams."[Eleanor Roosevelt]
"Doar doua lucruri sunt infinite: universul si prostia omeneasca. Si nu sunt sigur in legatura cu primul."[Albert Einstein]
..."Smile!Life goes on!"
"Nu stii pana nu incerci"
"Be yourself!"
"Traieste fiecare clipa ca si cand ar fi ultima"
"Dragostea e irationala"
"Intr-o lume egoista doar egoistii reusesc....hai nu zau?!"
si unul dintre cele mai importante
"Nimeni nu e perfect...daca cineva atinge perfectiunea atunci fie e robot, fie nu e uman....Ne-am nascut, traim si murim.Toti patim asta indiferent cat de perfect sau imperfect esti.Si decat sa imi scrie pe mormant numai un sir de laude, mai bine sa imi scrie"aici s-a nascut cel mai imperfect om"...macar asa o sa ies in evidenta"
nu stiu unde l-am citit pe ultimul...am impresia ca l-am auzit la bunicul meu care a murit....dar este unul dintre principiile mele in viata.
Timiditatea-un defect al oamenilor mari, tupeul-defectul oamenilor mici.
(Maurice Coyaud)

Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate.
(Jack Penn)

Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei.
(Sigmund Freud)

A face pe prostul la timpul potrivit este cea mai mare intelepciune.
(Cicero)

* 'Trebuie sa stim exact cand se incheie o etapa din viata noastra .daca te incapatanezi sa ramai mai mult decat e necesar,pierzi bucuria de a trai si sensul vietii'. -(P. Coelho)

* "Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te face parinte" -Michael Levin

* "Putem fi tratati josnic, dar nimeni nu ne poate injosii"

* "Omul este o fiinta cu o singura aripa de aceea nu putem zbura decat in doi"

* Nu as putea crede intr-un Dumnezeu care nu stie sa danseze -(Nietzsche)

* "Fara muzica viata ar fi o greseala" -(Nietzsche)

* "Exista momente inevitabile de fericire care ne intrerup viata..ele nu au loc insa fara motiv"

* "Dream as if u live forever...live as if u die today"

* "Have we changed our hopes for fears and our dreams for plans?"

* "In life creativity rulez the day"

* "Nu exista replica atat de usturatoare ca dispretul tacut" - Montaigne

* "Cartile te silesc sa iti pierzi inteligent timpul; si totusi aceasta pierdere inteligenta nu e mai putin absurda prin faptul ca te consuma si te instraineaza" -Eliade

* "Cel mai mare rau pe care-l poate face oamenilor soarta este de a-i face nevolnici si ambitiosi" -Vouvenargues

* "Cine nu cade nu se poate inalta"-(L.Blaga)

* "Toti oamenii sunt trecatori dar nu toti trecatorii oameni."

#52
Cateva Mott'uri
~> Mai bine sa fii prost 5 minute daca pui o intrebare , decat sa ramai prost toata viata daca n-o faci....!!!

~> Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost.
~> Tot ce pierdem, pierdem pentru totdeauna......ceea ce nu traim la timp nu traim niciodata.
~> Cuvintele unui om beat reprezinta gandurile unui om lucid..
~> Curajul inseamna sa fii singurul care stie ca-ti este frica!
~> Ai grija de caracterul tau pentru ca el va influenta destinul tau...viata ta.
~> Nimic nu e departe cand iubesti
"be the change you want to see in the world”


[Imagine: 2e0ka34.jpg]

#53
Acesta este un Motto pe care il ador, l- am auzit intr- o telenovela si m- am indragostit de el. Cred ca o sa pot sa ma ghidez dupa el de acum inainte. Sper sa va placa si voua, adica cred. Ma va ajuta sa fiu mai increzatoare si sa pot trece mai usor peste unele lucruri, in fine uitati- l 5 :

A fi sau a nu fi, iar eu sunt.
[Imagine: Jun0xCa.png]

#54
Cred ca as avea si eu cateva motto-uri dupa care ma ghidez in viata de zi cu zi:

- Fiecare om iubeste intr-un anumit fel si are nevoie sa fiu iubit intr-un anumit fel... Pot sa te iubeasca oricat de multi oameni si nu e de ajuns, dar e suficient sa te iubeasca doar unul singur exact cum simti tu ca ai nevoie.
Acesta este principalul motto dupa care ma ghidez, e foarte adevarat ce spune.

- O iubire care nu risca nimic, nu valoreaza nimic.

- Lacrima este distilarea sufletului. Este cea mai profunda emotie a inimii umane exprimata in solutie chimica. Este un extract concentrat, este produsul final al caderilor si al suferintelor. Lacrimile adevarate nu sunt un camuflaj, ci sunt tabloul sufletului desenat pe panza emotiilor. Ele sunt portretul celor mai adanci aspiratii umane. - Dr.M.R.Haan

Chiar e un motto extraordinar, imi place mult.

- Viata nu reprezinta nimic fara prietenie.

- Multe persoane sunt in viata ta, dar doar cateva lasa urme.

Cred ca astea sunt toate motto-urile dupa care ma ghidez.
[Imagine: j5atg3.png]


#55
Ma insir si eu putin.

- Iubirea nu este un târg: te iubesc pentru că mă iubeşti. Iubirea este o certitudine: te iubesc pentru că te iubesc.

- Gelozia e sentimentul care te face ridicol şi te înjoseşte. Gelozia este umbra iubirii.

- Se poate oare muri cu gandul ca viata ta a fost un lung sir de esecuri?
Who cares if we will meetagain?

[Imagine: ao_no_exorcist_by_somini-d47i3rl.png]

It's obvious that we're not friends.

#56
Trăieşte clipa!
Nu lăsa pe mâine ce poţi face astăzi!
Zâmbeşte oricât ar fi de greu, arată că ai tupeu! [ preferata mea ^_^ ]
Totul se iartă, dar nu totul se uită!
Totul sau nimic!
Iubirea e un sărut furat, un zâmbet inocent, o îmbrăţişare pătimaşă şi un suflet smuls din piept!
Învaţă din trecut, trăieşte în prezent, priveşte spre viitor.
[center][Imagine: 2isxfr.jpg][/center]
Mulţumesc, Abbeh. Ly <3.

[center][Imagine: lh4lc.gif][/center]

#57
Motto-urile mele sunt:

~ Verba volant, scriptum manent = Vorbele zboara, cele scrise raman
~ Toate lucrurile au doua parti – exteriorul care este ridicol si interiorul care este solemn. Olive Schreiner
~Cand te certi cu cei care iti sunt inferiori, singurul lucru de care ii convingi este acela ca sunt la fel de inteligenti ca tine. Irving Layton
~Uneori privim atat de mult la usa care se inchide incat o vedem prea tarziu pe cea care se deschide. Alexander Graham Bell


Cand o sa imi mai vina in minte vreunul o sa dau un edit Smile
[Imagine: EnvYQ.png]

#58
Prost nu e cel ce nu intelege unele lucruri, ci acela care le intelege pe toate pe dos.

Curajul inseamna sa fii singurul care stie ca-ti este frica!

Invata din greselile altora, viata e prea scurta pentru a le face tu insuti pe toate.

O cale de a fi atent cu ceilalti este sa gandesti inainte de a vorbi.

Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decit sa fii pesimist si sa ai dreptate. (Jack Penn)

In life creativity rulez the day.

#59
-"Nu avem destul timp sa ne plictisim."
-"These are the streets of this city, where the New Scum try to live. You and me, and here in these streets are the things that we want: sex and birth, votes and traits, money and guilt, television and teddy bears. But all we've actually got is each other. You decide what that means."

Momentan atat doar.
Oh, beauty is a beguiling call to death and i'm addicted to the sweet pitch of its siren.That that starts sweet ends bitter, and that which starts bitter ends sweet.That is why you and i love the drugs... now please, pass me a light.

#60
"Lumea reala e un iad, lumea viselor e un Rai"
"Prostu e periculos!"
"Prietenia- cea mai de pret arma"
"Nu exista prieteni adevarati"
"Uneori e mai usor sa minti"
"Pe cine ajuti mai mult, acela te ia de prost"
"Uneori singura persoana de care ai nevoie esti chiar tu"
"Ce conteaza daca cazi atata timp cat te poti ridica"
Si preferata mea "Eu de multe ori ma impiedic, dar nu cad niciodata"
[center]Timpul trece fara noi cu tot ce a fost
Ramane numai amintirea fara rost
Eu te iubesc cum te-am iubit, tu m-ai uitat
Din clipa in care...ai plecat.
[Imagine: lenand10.png]
http://www.dailymotion.com/video/xcmsqp_...-me_webcam[/center]





Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)