Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Motto-uri [[:D]]

#41
Ah, am uitat de asta:
"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new."- Albert Einstein
Asta imi zic de fiecara data cand gresesc, iau o nota proasta etc.
Atat.

#42
Nu am un motto specific dupa care imi urmez viata 39 nu spun ca nu au fost, doar ca au durat fiecare cateva saptamani ....... La momentul actual, am unul:

„ Creează ca un zeu, comandă ca un rege, munceşte ca un rob!” Constantin Brâncuşi
Vreau sa creez ceva din sperantile si visele mele din viata ........sa-mi iau viata in mainele mele ca sa devin libera si mai indepedenta decat sunt acum ............iar pentru asta am de muncit.
[Imagine: aaaakip.jpg]

#43
auta sa devii un om mai bun si asigurate k stii cine esti tu inainte de a cunoaste pe cineva si a astepta k acea pers sa stie cine esti.
dak vrei sa fii fericit o clipa razbuna-te;dak vrei sa fii fericit o viata iarta!
^_^
[Imagine: n3w6eu.jpg]

#44
Am cateva,unele la aplic si in viata xxD
"Spune întotdeauna ce simti si fa ceea ce gandesti." -Gabriel Garcia Marquez
"Un pesimist nu este decat un optimist mai bine informat."
"Nu iubi cu adevarat decat pe cine respecti cu adevarat."
"Dragostea nu este nici odata mai puternica decat atunci cand te faci sa suferi!!"
Cam atat...-.-"
"be the change you want to see in the world”


[Imagine: 2e0ka34.jpg]

#45
Uita trecutul si gandeste - te la prezent .

Suna o mare aberatie , dar uneori e bine sa uiti un pic trecutul si sa te bazezi pe prezent in timp ce te gandesti la viitor .

Timpul vindeca orce rana .

Are drepatate . . . : - ?
Parca ieri se intampla totul si spuneam ca o sa imi fie greu ca o sa dureze o vesnicie , iar acum , totul parca nu mai doare atat de tare , parca totul a fost uitat sau luat odata cu moartea lui / ei [ nu dau nici numele nici sexul ] .
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#46
Motto-ul meu ar fi : "Zambeste , maine poate fi mai rau." Si de multe ori e adevarat xD

#47
Inca catev motto-uri...
*Sa ierti ,cand stii ca nu-i de iertat.
*Sa pleci,cand stii ca trebuie sa ramai.


*Valoarea unui prieten nu o cunosti decat atunci cand il pierzi!! (Da..asta o stiu din propria experienta xD)

*.Fericirea nu-i decat un vis,durerea este intotdeauna reala.
"be the change you want to see in the world”


[Imagine: 2e0ka34.jpg]

#48
Motto-urile mele sunt:
1.Always keep the faith-mereu imi spun asta cand ceva rau e pe cale sa se intample,sau pur si simplu am o zi proasta,imi spun sa sper ca maine va fi mai bine.Speranta moare ultima.
2.Friedship is the biggest treasure.Fiindca daca n-am avea prieteni,viata ar fi fara culoare.
[/font]Always keep the faith <3

#49
Hăm, nu pot spune că mă bazez pe un anumit motto, but..

The important thing is not to stop questioning. Curiosity has its own reason for existing.
I never think of the future. It comes soon enough.
Weakness of attitude becomes weakness of character.
Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the universe.
Anyone who has never made a mistake has never tried anything new


#50
Motto-ul meu preferat,scos de la maşinuţa mică aka brain says:

Live with who i am or just leave me alone.
Motivul pentru care l-am creeat? Pentru că mulţi te judecă după copertă şi când încep să te răsfoiască,văd că nu eşti pe placut respectivului/respectivei şi te tachinează. Aşa că,dacă te tachinează şi vezi că nu e prieten adevărat cu tine,adică te bârfeşte,spune-i naiba scurt: Live with who i am or just leave me alone. :3. Să ştiţi că a mers15. Am scăpat de mulţi idioţi cu mottou' ăsta.
Thank you little brain!.

Apoi mai e unu: Când viaţa-ţi dă lămai,fă limonadă! -Încă nu am priceput faza cu lămâile [de ce tocmai LAMAI!] dar,haha.
Live with who i am or leave me alone.
I`m so bad bad but i`m so good good<3.

T.O.P&G-Dragon RULEZ





Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)