Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Moleculele tale prezente in trupul meu

#31
Salut.
Minunat capitol.
Acum am inca un motiv pentru a o ura pe Karin si mai mult :die: .
Greseli nu am vazut.
Imi cer scuze daca nu ti-am lasat reply dar nu prea am ce sa comentez la un fic atat de frumos.
Dar eu de fel nu prea las replyuri. Deoarece nu vreau ca sa am apoi acea surpriza neplacuta in care userii sa imi spuna diferite lucruri urate la adresa mea. Intelegand gresit intentia mea.
Am observat ca scrii la trecut. Ceea ce inseamna ca tu povestesti intamplarile Sakurei care au avut loc cu mult timp in urma. Ce scrii tu este ca un fel de jurnal daca am dreptate.
Imi place la nebunie si tot ce pot spune este ca sa o ti tot asa in continuare si sa pui cat mai curand urmatorul capitol ca ma roade curiozitatea.

JA NE :bye:
Well there's a million other girls who do it just like you
Looking as innocent as possible to get to who
They want and what they like it's easy if you do it right
Well I refuse, I refuse, I refuse!

[Imagine: 365634ruvpqmirb5.png]

[Imagine: logosimple.png]


#32
Buna^^ Am citit si eu ficul tau si imi place la nebunie!
Greseli de tastare nu ai avut.
Descrierea a fost superba!
Naratiunea m-a lasat fara cuvinte!
Povestesti atat de minunat! Iubesc ficul tau!
Si sper ca pana la urma Sasuke sa ramana cu Sakura!
So...sa pui repede nextu, ok? Bye&kissu

#33
Buna! Am venit si eu cu o continuare, caci vreau sa scriu cat mai mult pana sa plec la tara... :D

SasuSaku , merci mult pentru incujarari...

***candy bar***, nu sunt deloc perfecta , nici eu si nici ficul asta, care mai are nevoie de multe pentru a fi macar bun. Multumesc frumos pentru incurajari si sper sa ma citesti in continuare si sa nu te dezamagesc...

shantell@ , Sakura l-a iertat pe Sasuke pentru ca acesta nu a inselat-o... Ma bucur enorm ca-ti place cum scriu .

Dark_Memory [ce-mi place numele tau ] , nu trebuie sa-ti fie frica sa lasi replyuri pentru ca , atat timp cat nu jignesti pe nimeni, userii nu au dreptul sa se ia de tine, chiar daca critici pe cineva. Tocmai asta este scopul pentru care scriem, ca ceilalti sa ne spuna unde gresim si ceea ce le place.
Cred ca dupa ce o sa citesti noul capitol ai s-o urasti si mai mult pe Karin...
Si, da, scriu la trecut. Nu e tocmai un jurnal, sunt gandurile Sakurei mai mult.
:)

Annya_Anna , Sasuke si Sakura au sa se mai intalneasca... de asta poti fi sigura. :X

mada_sasuke , ti-am adus capitolul nou , asa cum m-ai rugat. pupic

Vreau sa-mi cer scuze pentru greselile de tastare [daca exista], caci nu mi-am corectat textul.



16. Indoielile au fost pedepse... Despartirea

Urmatoarele saptamani ne-au redresat cat de cat relatia, dar increderea mea inca se subtiase considerabil. Karin plecase din Tokio, dar asta nu o impiedica sa-mi faca rau si de la distanta. Chiar daca trecusera saptamani de cand avusese loc acel mic incident , ea continua sa-l sune pe Sasuke pe motiv ca a fost un concert prea bun pentru a nu-l repeta. Normal ca brunetul meu era incantat de faptul ca ea il suna pentru a-i propune un concert nou si nu avea nicio indoiala in ceea ce ea spunea. In schimb, eu eram din ce in ce mai stresata si mai geloasa, mai complexata si lipsita de stralucire, fara sa mai am niciun pic de incredere in mine sau in relatia mea.

Sakura, calmeaza-te ! Ti-am zis, Karin si-a cerut scuze... Era emotionata si nu a vrut sa ma sarute. A fost o greseala. .
Dumnezeule... Nici nu stiu daca Sasuke chiar gandea asta sau o facea doar pentru a ma calma, dar mereu ma enerva ca ii lua apararea si ma silea sa incerc si eu s-o privesc ca pe o victima. Uneori ma gandesc ca intre el si ea a existat inca din acel moment ceva, dar mi-e cu mult prea greu sa ma gandesc ca singura mea iluzie a fost o simpla minciuna, iar dragostea mea nu a contat.

Totusi, am decis sa las gelozia la o parte , caci deja incepuse sa ne degradeze relatia, dar supriza vietii mele nu a refuzat sa apara chiar in momentul in care Karin s-a decis ca e mult mai bine sa se intoarca in Tokio pentru un concert surpriza, care, din pacate, s-a terminat tragic.
Nu pot sa neg farmecul sau profesionalismul "colegei mele", care aproape ma convinsese si pe mine de bunele sale intentii , cum ca vrea doar sa ne ajute, atat pe mine , cat si pe colegii mei, sa avem cat mai mult succes... Doar ca ea a uitat sa mentioneze ca succesul de care ea vorbea se afla in Anglia, si nu in Tokio.

Show-ul a fost impresionant. Luminile orbitoare ale reflectoarelor, bliturile aparatelor foto, sala arhi-plina, si ultimele zambete ale iubitului meu... Sarutul de la final, care mi-a ramas intiparit pe buze ani de-a randul, si nervii lui Karin, ce fierbea vazandu-ne. Am fost fericita , atat de fericita incat nici nu mi-am trecut prin minte ca idila noastra urma sa se sfarseasca atat de curand , cu atatea lacrimi...

Surpriza neplacuta a venit abia a doua zi, cand Sasuke m-a chemat in sala de repetitii pentru a vorbi. Tin minte si acum fata palida si zambetul sters de pe fata lui, ce-mi dadea o stare intensa de nervozitate. Mi-a prins mainile intr-ale sale si a inceput sa-mi sarute palmele. Ii simteam buzele moi , iar caldura lor se topea pe pielea mea. Tremura, nu era deloc in apele lui, iar asta m-a facut sa ma gandesc la ce era mai rau.
Am ramas asa, nemiscati, minute-n sir, pana cand el si-a gasit puterea de a-mi spune ceea ce dorea...Si-a dres glasul exagerat de mult , apoi a soptit stins :
Sakura... Iubita mea, vreau sa te rog ceva.
Orice. M-am grabit eu sa ii raspund, cu un ton ridicat , exagerat de pitigaiat.
Ai putea sa pleci din Tokio ... cu mine ?
M-am uitat adanc in ochii sai negri, atat de expresivi, si am inceput sa tremur. As fi fost in stare sa plec cu el oriunde, dar nu mi-as fi putut lasa viata de-o parte asa, dintr-o data.
Karin ne-a facut o oferta ce nu poate fi refuzata. Nu numai mie, intregului band, si vrea sa mergem pentru cativa ani in Europa, sa ne lansam si acolo... Deci, Sakura, vi cu noi in Anglia ?
M-a intrebat pe un ton nervos, cu o tenta usoar rugatoare. L-am privit adanc, pentru a-mi intipari chipul sau in minte, apoi lacrimile m-au subjugat. Trebuia sa fie ea, nu ? Trebuia sa vina si sa strice tot ? De ce a reusit sa-l ia de langa mine? Stia si ea, la fel de bine ca si mine, ca oricat de tare l-as fi iubit pe Sasuke, care era mai mult decat iubirea mea, sangele ce-mi pulsa in vene, nu as fi putut pleca cu el.
I-am mangaiat pielea alba, apoi am plecat , am alergat spre nicaieri, gata sa-mi dau sufletul, sa-l incredintez cerului. As fi vrut sa vina dupa mine, sa-mi stearga lacrimile si sa ma imploare sa-l urmez , dar n-a facut-o. Am ramas singura, pana ce m-a gasit Hinata, toata plansa si cu palmele pline de sange. Mi-a tras manecile de la bluza si a vazut ranile ce-mi acopereau mainile, din care sangele se scurgea in valuri, contopindu-se cu apa sarata varsata de ochii mei. Eram inconstienta, intr-o stare demna de mila, si singurul lucru pe care am putut sa-l spun a fost : "S-a terminat ... [/i]
Atunci a fost primul si singurul moment in care m-am ranit intentionat, dar ranile acelea mi-au ramas impregnate pe piele, dar si in suflet.
M-a tras in bratele sale si m-a ingrijit, apoi m-a asezat pe patul moale. Un somn linistitor m-a cuprins indata, gol, fara niciun vis, care m-a lasat sa-mi odihnesc mintea indurerata. Pentru prima oara m-a durut totul... M-a durut inima gandindu-ma ca l-am pierdut, m-a durut sufletul sfasiat, trupul ce nu ii mai putea simti mangaierea, buzele nesarutate de prea mult timp.

Am ramas asa zile de-a randul, fara sa ma pot ridica din pat, bolnava de la prea multa iubire, iar cand Hinata mi-a marturisit, dupa nenumarate insistente din partea mea, ca Sasuke a plecat in Europa, situatia s-a inrautatit, iar viata mea si-a pierdut definitiv stralucirea pe care mi-o adusese el.

#34
Nu nu nu!!!!Nu se poate asa ceva!!!:((Cum sa plece?!Sa o lasa singura acolo pe Sakura?!Il urasc pe Sasuke!!!S-a dus dupa nesuferita de Karin!!
Asa...acum ca mi-am varsat nervii pe Sasuke...sa trecem la ficul tau.Impecabil.Nu ai greseli de tastare sau de ortografie.Descrierea e bine proportionata si frumoasa.Dialogul nu e sec si nu e in exces deloc.Naratiunea exista si ea.In rest, figuri de stil, metafore, se afla toate in ficul tau.Te apropii de perfectiune sa stii.Hugs and kisses!!Bye!

#35
Buna! Am revenit si eu la ficul tau si.....pur si simplu nu mai am cuvinte...a fost genial capitolul. Trist dar plin de actiune si dinamism si deasemena ai avut multa, multa,multa descriere, ce il face minunat.
Atat de repede s-a terminat dragostea celor doi si despartirea a fost foarte dureroasa pentru amandoi. Sper ca se vor mai revedea si nu se va incheia aici povestea lor.Sasuke chiar simte ceva pentru Karin?...sau e doar o simpla prietenie.
Aniway....astept nerabdatoare urmatorul capitol...pana atunci :*:*:* si Spor la scris!

#36
Salut!
Aveai dreptate. O urasc si mai mult pe Karin :die: :die: :die:
Cum a putut ca sa ii faca una ca asta Sakurei. Asta so dilit rau de tot la cap.
Saracuta de Sakura. Imi este mila de ea, pe bune. Am o intrebare. In capitol ai spus ca avea mainile insangerate si ca Hinata a ingrijit-o. Sper ca nu sa ranit. Si daca da, cum sa intamplat asta?
Offf.........nici nu stiu de ce a ales-o pe Karin care este nesuferita si inganfata, si acum sa fim seriosi Sakura arata mult mai bine decat ea. Dar totusi Sasuke a ales-o pe ea, cand Sakura ia fost aproape tot timpul.
Multumesc pentru compliment :x

P.S. : Daca o prind pe Karin o jumulesc de par ca pe o gaina de pene :crazy:


Ja Ne. Si vino cu urmatorul capitol cat de curand :X :*



:bye:
Well there's a million other girls who do it just like you
Looking as innocent as possible to get to who
They want and what they like it's easy if you do it right
Well I refuse, I refuse, I refuse!

[Imagine: 365634ruvpqmirb5.png]

[Imagine: logosimple.png]


#37
Ficul l-am citit aseara...da mi-a fost lene sa dau comm....asa ca iti spun acum....e foarte frumos ficul...si emotionant....are de toate si dialog,si naratiune, si descriere......mai aveam putin si plangeam cand l-am citit.....mai ascultam si o melodie lenta...nu o fost o combinatie prea buna......O urasc pe Karin ...i-as aface uite asa...pana ar pleca in cealalta parte a lumii si nu s-ar mai intoarce....si Sasuke cum a putut sa o paraseasca in halu ala :cry:?....Noroc de Hinata ca altfel....nici nu vreau sa ma gandesc....
Astept nextu...sa-l pui repede...Chu and Gambate :bye:
[Imagine: YulySigg.png]

A person needs a little madness, or else they never dare cut the rope and be free.

[Imagine: Yuly_sigcopy.png]

#38
Multumesc mult pentru reply-uri...
:X


17. Tot eu... doar o forma mai noua

Nu-mi mai amintesc cate zile am zacut in camera mea, plangand, fara sa ma ridic din patul ce ajunsese sa-mi fie mormant. Poate ca as fi murit de foame daca nu era Hinata cea care avea grija sa ma oblige sa mananc ceva. A stat alaturi de mine pe toata perioada depresiei, incercand din rasputeri sa-mi ridice moralul. Nu reusea, iar de fiecare data primea aceiasi replica de la mine : " Hinata, lasa-ma ! Vreau sa mor... ". Nici nu stiu cat mi-a inghitit toanele, pana-ntr-o zi, cand, exasperata de comportamentul meu deplasat, a rabufnit.

La dracu, Sakura ! La dracu cu toata viata asta de rahat ! M-am saturat sa te vad asa... De ce? De ce a trebuit sa plece cu retardata aia ?! De ce mama naibii inca mai suferi ? Crezi ca si pe el il doare ? Crezi ca lacrimile te vor mai ajuta cu ceva? Crezi ca tristetea ta ii face pe ei sa regrete ceea ce au facut ? Crezi ca ,daca suferi , Sasuke se va intoarce ? Iti spun eu... Nu , nu se va intoarce. Iar lacrimile tale nu vor servi la nimic. Vei sta si vei plange toata viata ? Sau vei muri? Vei muri doar pentru ca lui nu i-a pasat suficient incat sa ramana. Crezi ca nu stiu... Crezi ca nu stiu cat v-ati iubit. Te-a iubit si el, l-ai iubit si tu. Dar el a ales. A ales un alt drum, ce-l va desparti de tine. Nu poti sa te lasi doborata de asta. Demonstreaza-i , Sakura, demonstreaza-i ca nu mai esti un copil si ca poti sa fi fericita si fara el. Incearca sa te maturizezi. Incearca sa te gandesti si la altii, nu numai la voi. Stii, Sakura, lumea e mare , iar oamenii sunt mai multi decat iti imaginezi. Si lumea nu se invarte doar in jurul vostru. Gandeste-te si la ceilalti, la mine , care sunt sfasiata vazandu-te asa.
Cand a terminat de vorbit, era toata numai lacrimi. Vocea-i era ragusita, iar furia ii iesea prin fiece por. Niciodata nu as fi crezut ca putea fi asa de nervoasa, dar prietena mea era plina de surprize. In toti acesti ani am ajuns s-o cunosc, iar personalitatea ei misterioasa ma acapara din ce in ce mai tare. Atunci a fost prima si ultima oara cand a tipat la mine, prima oara cand am vazut-o atat de suparata. Cred ca ar fi fost in stare sa-i ucida cu sange rece pe cei doi daca-i vedea, toate numai pentru a ma vedea pe mine fericita. Am realizat si eu cat am gresit cand am ales sa ma scufund in lacrimi, iar atunci am decis sa ard totul , incepand cu fiece moment in care el a fost centrul universului meu. Le-am dat foc la toate , iar cenusa am lasat-o sa se imprastie in neant, purtata de vant prin pletele sale negre. Am mai pastrat doar sentimentele indurerate, ce aveau sa ramana blestemul meu pentru totdeauna. Iubirea ce m-a inaltat si m-a doborat...
M-am ridicat si am zambit. I-am promis sa renunt la depresie si am incercat sa fiu cat mai degajata, fara sa ma gandesc prea mult la pierdere.
In scurt timp redevenisem eu cea de dinainte de a-l cunoaste , cu toate ca aveam momente in care ma sufocam de la atata dor si imi venea sa ii stig numele, sa sarut buzele rozalii si sa mangai obrajii palizi. Hinata realiza asta, dar niciodata nu a insistat. A ales sa ma inteleaga si sa nu ma mai rascoleasca si pentru asta i-am ramas vesnic recunoscatoare.

Lovitura de gratie a venit ,insa intr-una dintre placutele zile de scoala, ce mi se pareau intrminabile si infernale. Tin minte ca inca de la inceputul orelor mi s-a parut ca Hinata se purta ciudat, dar n-am dat prea mare importanta. Se tot fastacea in fata mea, parca vrand sa-mi spuna ceva anume si nu avea curaj , dar am decis sa nu ma alarmez degeaba.
Am aflat ,totusi, fara sa vreau, ce-o framanta pe prietena mea. Am vazut un ziar in geanta ei , pe care l-am deschis din curiozitate. Iar ceea ce am vazut m-a socat. Inca de pe prima pagina era o poza mare cu Sasuke si Karin sarutandu-se,mai bine zis, cu Karin sarutandu-l pe Sasuke, iar , deasupra capetelor lor, era scris mare, mai mult retoric : "SASUKE SI KARIN - O NOUA IDILA ? "

Am citit tot textul, ce vorbea despre triunghiul amoros facut de mine, Sasuke si Karin.

Se pare ca Sasuke Uchiha, fermecatorul solist al renumitului band "New Life" s-a despartit de Sakura Haruno, fosta sa colega. Inca nu se stie motivul deoarece brunetul refuza sa vorbeasca cu presa, iar domnisoara Haruno este de negasit. Cert este ca Sakura nu mai face parte din echipa ce a plecat intr-un mega turneu in Europa impreuna cu Karin, turneu ce ar putea dura cativa ani.
Reporterii nostrii i-au urmarit pe Karin si Sasuke si i-au surprins intr-o ipostaza usor indecenta, ce ne face sa ne intrebam daca nu cumva frumosul brunet si simpatica rozalie, ce pareau extrem de indragostiti, s-au despartit pentru ca Sasuke avea o relatie cu Karin chiar inainte de despartire. Cunostintele celor doi marturisesc cum ca s-au mai certat datorita brunetei la cateva ore dupa primul concert, cand Sakura l-a surprins pe fostul sau prieten intr-o ipostaza asemanatoare.


Citindu-mi viata printre randuri si vazand poza aceea blestemata, am simtit nevoia de a tipa, de a plange, a muri, a renunta sa mai respir aerul taios ce-mi sagata plamanii... N-am facut nimic, totusi, caci am observat-o pe Hinata studiindu-ma, gata sa planga si ea. Am zambit stins, dureros, si am aruncat acel ziar. I-am spus ceva de genul : Nu am nimic . si am plecat impreuna de la scoala. Atunci am inteles ca Sasuke nu-mi mai apartinea, dar inima mea inca nu era pregatita sa-l lase sa plece. Sarutul lor ma ardea, gata sa ma ucida, iar lacrimile ce mi-ar fi stins focul erau oprite de prezenta amicei mele, ce ar fi suferit enorm daca m-ar fi vazut neputinicioasa. Inca mai speram ca totul a fost o minciuna, o farsa de-a presei, dar nu am avut norocul de a fi asa.

#39
Salut!
Sunt prima de data asta.
Nu pot sa cred una ca asta!
Imbecilul de Sasuke o face pe Sakura sa sufere atat de mult doar ca el sa fie in centrul atentiei.
In timp ce Sakura citea ce scria in ziar de catre un reporter ai precizat ca turneul putea dura chiar ani de zile. O sa dureze atata timp?
Phoaiiiii........Dar ce ma uimit cel mai tare a fost "explodarea" Hinatei. Nu o credeam in stare de asa ceva.
Banuiesc inca de cand ai scris ca Sakura o sa isi revina din depresia, si isi va continua viata uitand de el.....Asta are putea insemna ca Sakura o sa isi continue sa cante? Avand in vedere ca are talent. Probabil o sa se intalneasca in vreu concert. Cat de minunat ar fi!
Greseli de tastare nu am vazut dar nici nu cred ca o sa intalnesc vreodata asa ceva la tine.
Totul este mai mult de perfect. Si recunosc ca ma bucur nespus ca Sakura si-a revenit din depresie, incepuse ca sa imi fie mila de ea mai mult decat era inainte ca sa citesc capitolul.

Sper ca sa vii cu urmatorul capit cat mai curad deoarece mor de curiozitate.

Pana atunci ......JA NE :bye:
Well there's a million other girls who do it just like you
Looking as innocent as possible to get to who
They want and what they like it's easy if you do it right
Well I refuse, I refuse, I refuse!

[Imagine: 365634ruvpqmirb5.png]

[Imagine: logosimple.png]


#40
Draga mea Darky (sper ca nu te supara ca-ti spun asa), vad ca ai ramas singura mea cititoare. Yeah, o sa continui ficul caci nu vreau sa-l las neterminat, dar, atata timp cat doar tu ma citesti, nu o sa-l mai postez. Am inteles ca nu ai voie sa postezi decat daca ai cel putin doua persoane care-ti lasa reply. Eventual imi trimiti un pm si iti trimit tie noile capitole atunci cand le termin de scris (asta daca mai vrei sa citesti ceea ce scriu eu, evident).
Da, turneul va dura 2 ani de zile. Cand s-au despartit, Sakura avea 16 ani, iar acum are 18 ... Ce coincidenta, doi ani sunt de cand s-au despartit si doi ani dureaza si concertul :)) (glumeam, nu exista coincidente... cel putin, nu in ficul meu).
Pana la 18 ani, Sakura nu va mai canta ... Mai vedem noi dupa 18...




18. Iluzii

Tin minte ca, la mai putin de o ora dupa ce am citit articolul din ziar , m-a sunat Sasuke. Privindu-i numarul am ramas inmarmurita, asteptand parca sa ma trezesc dintr-un vis. Nu stiam ce sa fac, ce sa-i spun, n-am inteles ce vroia de la mine. Poate ma sunase sa-mi spuna ca ii parea rau... sau ca relatia noastra a fost doar o greseala. Poate ca lui nici macar nu i-a pasat de mine si doar a vrut sa se joace. Poate vroia sa rada de slabiciunea mea sau sa-si arate mila. Numai gandindu-ma la toate astea , lacrimile au inceput sa se lupte sa scape din stransoarea ochilor mei, iar o durere imensa mi-a strapuns trupul. Initial nu am vrut sa-i raspund, caci nu ma simteam pregatita sa-i aud vocea, dar, vazand ca insista, mi-am adunat toate fortele si i-am acceptat apelul.

-Alo, Sakura ? M-a intrebat pe un ton rugator, usor dureros. L-am studiat prea mult pentru a nu-mi da seama ce inseamna fiecare reactie, dar in acel moment nu puteam gasi nimic care sa ma faca sa ma trezesc la realitate.
Nu am putut sa scot niciun sunet, imi simteam gura uscata, iar inima-mi batea gata sa-mi sparga pieptul, asa ca a continuat.
- Vroiam sa-ti zic... Ummm, probabil ca ai vazut deja ziarul si... Sakura, ...
Asteptam cu sufletul la gura continuarea lui, caci, auzindu-i vocea tremuranda, am simtit ca nimic nu s-a schimbat. Dar, chiar in momentul in care era gata sa-si continue ideea, i-am auzit glasul ei, de undeva din spatele lui, cred. Se parea ca el era decis sa-l ignore, dar eu nu. Nu aveam de gand sa ma las calcata pentru a doua oara in picioare si am rabufnit.
- Stii ce, Sasuke , nu are niciun rost sa mai vorbim . Am inteles ca tot ceea ce a fost intre noi a fost o greseala, o prostie tipica varstei si minciuna asta nu mai are rost sa mai continue. Iti doresc sa fi fericit cu Karin.
Am inchis chiar inainte ca el sa spuna ceva, apoi am aruncat telefonul in perete. Mi-era imposibil sa nu plang si sa nu tip, caci durea mai tare ca niciodata. Nici macar acum nu inteleg cum de am avut atata forta pentru a-i zice toate acele minciuni prea dureroase, caci, oricat as incerca sa intelg si sa las totul de izbeliste, iubirea mea nu a fost niciodata o joaca de copii peste care as putea trece fara regrete.

La cateva zile distante, dintr-o simpla intamplare, am vazut o emisiune in care erau invitati Sasuke si Karin. Am urmarit totul pana la capat, desi ma simteam din ce in ce mai rau vazandu-i.
Sasuke era asezat pe canapeaua bej ce facea parte din decor, privind mereu in camera, cu un zambet trist pe fata, incredibil de tacut. Parul negru ii statea ciufulit, iar cearcane adanci ii 'impodobeau' chipul alb ca varul. Era neatent, nu era cu mintea acolo, parea in transa. Il cunosteam prea bine pentru a nu-mi da seama ca nu e deloc bine. Poate era obosit. Datorita multipelor concerte, am presupus... Karin era langa el, frumoasa, stralucitoare. Se vedea clar ca era mai mult ca incantata sa se afle acolo, langa cel pe care l-a furat de langa mine. Zambea curtenitor si privea intens catre el, facandu-ma sa ma inrosesc de furie.
La un moment dat, tin minte ca prezentatorul a scos acel ziar si l-a aratat, intreband pe un ton jucaus :
Copii, se pare ca ati fost prinsi in fapt. Cum explicati aceasta poza ? Sunteti sau nu impreuna ?
Auzind intrebarea, l-am simtit tresarind. A vrut sa spuna ceva, dar nu se auzea nimic. In schimb, a fost ajutat de Karin, care l-a prins de mana si a rostit clar si tare, incantata :
Vroiam sa tinem relatia ascunsa de ochii lumii, dar e mai bine ca s-a aflat. Ei bine, suntem impreuna si ne iubim mult. Iar poza nu e un fals.
Sasuke s-a rezumat doar la a aproba din cap, fara sa spuna nimic intreaga seara. Doar a stat pe post de decor, lasand-o pe ea sa raspunda la toate intrebarile legate de : el, band si relatia lor.
M-a durut atunci, ma doare si acum. Inca nu pot sa realizez ca totul a avut loc, ca iubirea mea nu mai era impartasita. Nu puteam sa asimilez totul, sa potrivesc piesele incat sa pot intelege cum a devenit visul meu un cosmar. Imi mai doream doar liniste, liniste de care nu am avut parte, evident.

Eram la scoala in ziua in care mi-a fost facuta propunerea. Un reporter de la "Fame" vroia sa-mi ia interviu, sa ma puna sa vorbesc despre fosta mea relatie si despre experienta muzicala, despre viitorul meu ca artist si impactul provocat de despartire. Evident, l-am refuzat, dar am fost, la randul meu, obligata de catre Hinata sa incerc, caci, dupa cum spunea ea , Ai fost cuplul de vis al Japoniei. Doar nu o sa lasi cititorii in suspans. Plus ca nu poti ramane fara replica . , asa ca , interviul a luat loc si a aparut in revista , asa cum toti fanii asteptau.


Trecuta printr-o despartire dureroasa, Sakura marturiseste ca relatia de doi ani pe care a avut-o cu fostul ei coleg, fermecatorul Sasuke Uchiha, nu a demoralizat-o, ci a facut-o sa priveasca viata cu alti ochi.

Rep. : Si, Sakura, ce ai facut in ultimul timp? Fanii te-au dat disparuta ...
Sakura : Ei bine, in ultimul timp m-am concentrat asupra scolii si cam atat... Asta daca nu luam in considerare si iesirile cu prietenii, de care au parte toti adolescentii.
Rep : Sa inteleg ca despartirea nu te-a afectat chiar deloc?
Sakura : Despartirea m-a afectat cat de cat, caci, dupa cum se stie, a fost o relatie destu de lunga, iar eu am tinut la Sasuke. Si chiar daca nu era iubire, era obisnuinta. In primele zile mi-a fost destul de greu sa accept ca totul s-a terminat, dar fiecare experienta urata are o parte buna. Si , oricum, tot trebuia sa ne despartim odata si odata, de asta sunt constienta, asa ca "nu plange ca s-a terminat, zambeste ca s-a intamplat " .
Rep : Si totusi, nu te deranjeaza relatia dintre Sasuke si Karin ?
Sakura : De ce m-ar deranja ? Sasuke nu mai e iubitul meu, asa ca poate sa fie cu cine vrea, chiar si cu Karin. Si ei se potrivesc , deci nu am nimic impotriva. As fi absurda daca as avea. Pentru mine e un capitol incheiat.
Rep : OK. Inteleg ca ai trecut foarte usor peste . O alta idila la orizont ?
Sakura : (rade) Nu, inca nu. Cand vor aparea schimbari cred ca veti afla.
Rep : Sa trecem la alte intrebari. Ai de gand sa continui sa canti ?
Sakura : Nu, vreau sa ma ocup de scoala, sa-l fac mandru pe tatal meu si sa devin un avocat de succes. Muzica nu mai e o prioritate pentru mine.


Am mintit atat de mult in acel interviu incat ma intreb cum de nu mi-a crescut nasul ca lui Pinochio. Nici macar o singura clipa nu am simtit ca iubirea mea pentru Sasuke a fost una banala, care sa poata fi stearsa. Niciodata nu as fi putut fi de acord cu relatia dintre Sasuke si Karin, dar m-am pefacut doar pentru a nu parea slaba si patetica. Am vrut ca , atunci cand el va fi citit ziarul, sa fi ramas socat , ca el sa creda ca eu nu sunt o copila proasta, ce sufera dupa orice. Dar eram... si inca sunt. Am ramas la fel, iubindu-l, desi nu l-am mai vazut de atata timp, desi nu i-am mai simtit buzele mai si pielea ccatifelata. Am ramas in urma, privindu-l inca indepartandu-se, fara sa am suficienta forta pentru a renunta sa ii mai privesc urmele.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  A human wolf's tale. SouL_ReapeR 4 2.827 10-05-2013, 06:18 PM
Ultimul răspuns: Yami
  The Tale of the Red Shinigami [part 1] Liar 0 1.556 24-07-2011, 10:46 PM
Ultimul răspuns: Liar
  A dragon tale... DragonForce 0 2.760 05-08-2009, 12:39 PM
Ultimul răspuns: DragonForce


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)