Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Moleculele tale prezente in trupul meu

#21
:hi:
Multumesc tuturor pentru reply-uri :).
kiss4_sasuke, de ce sa-l faca gelos cu Itachi?! Am o idee mai buna.
Enjoy



9. Te iubesc !

Fiecare pahar de vin imi accentua starea subita de veselie, ce capata teren in fata tristetii . Eram ametita, dar nu inconstienta. Imaginile mi se invarteau in minte, contopindu-se una cu alta, dar , si asa, am reusit sa observ un baiat roscat, extrem de atragator, indreptandu-se spre mine. Mi-a soptit ceva, ce mintea mea nu putea percepe in starea in care ma aflam, iar urmatoarea secunda eram in bratele sale, mimand ceva ce parea a semana cu un dans. Mainile-i erau pozitionate pe mijlocul meu, tragandu-ma din ce in ce mai aproape, in timp ce buzele i se miscau cu repeziciune spre ale mele.
Doamne, numai gandul ca buzele mele ar fi fost atinse de Sasori, dupa cum aveam sa aflu a doua zi ca se numea, m-a ingrozit, facandu-ma sa reactionez. Am incercat sa ma trag din stransoarea lui, dar era cu mult prea puternic pentru a reusi sa scap de el, l-am rugat sa inceteze, dar si el era la fel de ametit ca si mine , asa ca n-a incetat.
Eram speriata, dar sigura ca nu as fi putut scapa , orice as fi incercat. Nimeni nu paruse sa ne observe, iar Hinata era in continuare plecata cu Itachi. Am inchis ochii, speriata, asteptand ca roscatul sa-mi pangareasca buzele. Insa, nu s-a intamplat nimic din ceea ce imi imaginasem eu. In scimb,am auzit o lovitura, dupa care am simtit doua brate puternice incolacindu-se in jurul talie mele, purtandu-ma departe de acel loc. Mi-am proptit capul de pieptul salvatorului meu, refuzand sa-mi deschid ochii. Mirosul acela... , mirosul acela dulce , puternic, emanat de el m-a dus cu gandul la Sasuke, la parfumul inconfundabil al iubitului meu. Visam ca el era cel ce ma purta pe brate, fara sa am curajul sa privesc spre chipul lui, pentru a nu fi dezamagita . Simteam ca e el, dar nu aveam puterea de a infrunta realitatea cruda, care credeam ca ma asteapta.
Baiatul m-a dus intr-o camera, lasandu-ma sa alunec usor pe un pat moale. Mi se parea mie sau patul purta impregnat acelasi miros , ce-mi imbata simturile mai tare decat bautura o reusise?
Am inceput sa las lacrimile libere , sa-mi curga haotic pe chip. Simteam ca el este Sasuke, dar nu eram capabila sa cred acel lucru. Nu aveam forta sa deschid ochii, sa privesc un strain.
O mana catifelata a inceput prin a-mi strege lacrimile, parcurgandu-mi mai apoi conturul buzelor.

- Linisteste-te ! Sunt aici...
Vocea-i calda mi-a invadat auzul, dandu-mi putere . Am deschis ochii , vazand chipul ingrijorat, dar plin de iubire, al iubitului meu.
As putea oare sa-mi descriu sentimentul de fericire care m-a invadat atunci ? Oare mi-a facut ceva vreodata inima sa bata mai tare? Oare am fost vreodata mai fericita ?
Nu stiu, nu cred . El era tot ceea ce imi doream in acel moment , el era aerul de care aveam nevoie, drogul de care nu m-as fi lasat nici cu pretul vietii. Asa a fost atunci, asa a ramas si acum, cu toate ca incerc din rasputeri sa uit tot, sa-l alung din toata fiinta mea. El a fost lucrul de pret din viata mea, singurul pentru care as fi renuntat la a respira cu placere, adevarata mea iubire ,... singura.
L-am strans in brate, cautandu-i cu infrigurare buzele atat de dulci.
M-a sarutat usor, lent, savurand fiecare clipa ca si cand viata lui s-ar fi sfarsit la acel sarut . S-a asezat deasupra mea, apasandu-ma usor, intr-un mod placut, cu greutatea lui . Isi plimba mainile pe chipul meu, parca incercand sa fie sigur de existenta mea, de primele noastre clipe .
Imi amintesc totul perfect, desi eram ametita. Si acum mai tin minte fiecare moment, fiecare cuvant de iubire pe care mi-l soptea cu vocea-i grava, inabusita . In fiecare vis retraiesc acele saruturi, acele mangaieri, acele clipe atat de pretioase.
In acea noapte, l-am studiat pana la epuizare, incercand sa pastrez amintirea in minte pentru o eternitate.

- Te iubesc !
Vocea lui tremuranda, rostind cuvintele magice... Oare ce-mi mai puteam dori de la viata ? In acea clipa, puteam sa mor, deoarece simtisem cu adevarat fericirea.

- Te rog, repeta-mi ! Mai spune-mi ca ma iubesti !
L-am implorat printre saruturi, incercand sa imi recapat suflul.
L-am privit zambind, apropiindu-si buzele de urechea mea, soptindu-mi-o la infinit. Tonul soptit al vocii sale, respiratia scaldata ce se juca pe gatul meu , privirea lui plina de pasiune..., totul. Toate acestea mi-au facut sa simt ce inseamna sa iubesti si sa fi iubit. Sasuke ... Sasuke m-a facut sa simt asta. Numai el...

Am adormit tarziu, spre dimineata , in bratele lui , privindu-l in timp ce ma jucam cu mainile in parul lui ce se intindea pe pieptul meu.

Razele de soare ce patrundeau prin draperiile trase din camera iubitului meu se jucau pe fata-mi somnoroasa, reusind sa ma faca sa deschid larg ochii. Si acum ma amuz cand imi amintesc de sentimentul de teama cand nu l-am zarit pe Sasuke langa mine, asa cum stiam ca adormisem. M-am linistit rapid, insa, cand usa camerei s-a deschis, dezvaluind un Sasuke aproape la fel de adormit ca si mine, cu o tava in mana - micul meu dejun.
S-a asezat langa mine, cuprinzandu-mi talia cu bratele puternice. Puteam zari in ochii lui aceiasi sclipire plina de iubire ca si in ai mei.
Atunci, am fost cu adevarat constienta ca totul e real. El era langa mine, acolo unde-i era locul, facand ca inimile noastre sa bata la unison.

#22
(26-04-2009, 05:08 PM)Hiyono A scris: Neah ce face omul din plictiseala (:| deci sa vedem.

In primu lrand descrierea aceasta a detalilor legate de haine si sentimente ma sufoca,mai adauga si tu putin dialog,naratiunea e monotona si plictisitoare.
Aceeasi poveste: Sasuke demonul ce o insala pe Sakura ingerul,absolut plictisitor,mai bine zis copie difela a anime-ului unde Sakura biata de ea suspina in vise dupa Sasuke iar Ino filtreaza cu el.Nu sunt o fana a acestui cuplu insa ai putea veni cu un comportament al personajelor ceva mai original,in fiecare fic Naruto vezi acelas comportament: Sasuke pasiv,Sakura indragostita => Happy End + nunta = copii sau cine stie.
Apoi din nou,inteleg ca aveti o imaginatie bogata,insa fiecar personaj trebuie sa fie exagerat de bogat cu limizine?Nu ar putea sa fie un om de rand insa fericit si de putinul pe care il are,sau macar sa fie un om normal,o familie i ncare parintii lucreaza si ...etc.
Ceva evenimente in afara de faptul ca Sakura e depresiva si nu stie altceva decat sa planga iar Hinata consoarta ei incearca s-o faca sa zambeasca.

Inca ceva,hai sa fim seriosi daca cei doi s-au sarutat ?N-ai pomenit de asa ceva decat foarte putin,nici n-au fost evenimente cand s-au putut indragostii unul de altul.Fic-ul este pe jumatate plictisitor din cauza lipsei de evenimente.Mia bine ai pune accentul pe mai multe evenimente si personaje,sa descri actiunea si sa ai putin mai multa naratiune,iar despre dialog ce sa spun?Aici aproape ca lipseste.Incearca sa faci o legatura intre descrierea literara,naratiune si dialog.La tine 80% este doar descriere,15 % naratiune si 5% dialog.

Nimeni nu-i perfect,insa aici e o insiruire de cuvinte,unele dintre ele nici macar neavandu-si rostul.Fraze puse aiurea,sari de la ceva la altceva /:)

EDIT: daca aveti ceva cu mine da-ti PM,oricum n uma intereseaza,pute-ti sa ma si injurati.


in legatura q doamna
pai imi pare sincer rau dar e felu' ei de a scrie...dak nu ejti aja "innebunit"
dupa acest cuplu nu mai citi aceste topicuri...knd am auzit critica tha nu mam putut abtine...nu o sa te injur k nus' aja needucata dar nu suport sa fie criticat un narator bun, capish?...poate nu's un membru aja avansat k tuh sau poate k st mai mica...dar jtiu sa vad talentul knd il intalnesc
aja in legatura q continuarea de azi...se pare k incepe dragostea in acest fic :X
mia placut dar cand jtiu ce se va intampla la sfarsitul acestui fic imi vine sa plang
Nu pot sa se impace ;;)
pls?... [-o<
ajtept continuarea ji sa jti k pt mineh ejti o naratoare dean'taia :X
sper sa nu te supere acesti useri qre nau ce face decat sa se lege de tuh :-j
Orcine ar fi spus că aşa e Sfârşitul
Credeam c-o să fie cumplit, dureros
Când colo, sfidând la amurg răsăritul
Fu cum nu se poate mai pur, mai frumos . . .


[Imagine: 590860ruyjz7bfx6.gif]

[Imagine: chibi_2356.gif]
Tanya, chibi-ul lui SaKu_AnGeLs_SaSu

#23
Merci mult pentru reply-uri. Stati linistiti, eu nu ma las influientata... Doar ca nu prea am avut inspiratie in ultimul timp [ mi-e cam greu sa descriu o poveste fericita, caci nu prea am avut parte de fericire in ultimul timp, dar am incercat ceva :D







10. Raze de soare pe o strada intunecata

In acea zi am fost cea mai fericita. Prezenta lui, ochii ce-i scanteiau, mainile fine ce se jucau prin parul meu, vocea calda ce-mi soptea versuri pline de iubire... I-am povestit tot, i-am spus toata durerea pe care mi-a provocat-o,... am plans impreuna, mi-a dezmierdat buzele,... mi-a promis ca nu ma va parasi niciodata... si totusi a facut-o.
Atunci i-am crezut orbeste toate vorbele. M-a facut sa cred cu tarie ca legatura dintre noi nu se putea rupe, ca voi imbatrani alaturi de el. Probabil ca l-as crede si acum, cu toate ca plecarea sa m-a distrus in interior.

Am ajuns seara, tarziu, acasa , obosita si fericita. Toata noaptea nu m-am putut gandi decat la brunetul meu, in timp ce mii de fluturi se jucau prin stomacul meu.
Imi amintesc acea noapte alba chiar si acum. Am fost atat de fericita, incat pana si somnul a refuzat sa ma invaluie. Continuam sa privesc spre chipul de lumina al iubitului meu, ce nu renuntase sa ma urmareasca.

A doua zi, inca de la prima ora, telefonul a inceput sa sune, reusind sa-mi intrerupa sirul gandurilor. Am zambit imediat ce i-am auzit melodia stridenta, stiind inca de la inceput cine 'ma deranjase'.

" Da, Sasuke ? Buna dimineata! "
"Neata , Sakura ! Ai dormit bine ?"
"Sincer , nu am reusit sa adorm ... M-am gandit si somnul m-a cam lasat. " . Am zambit cald, apoi l-am auzit si pe el zambind.
" Nici eu. Mi-a fost prea dor de tine pentru a putea inchide ochii... Ma gandeam , nu vrei sa mergem azi prin parc, sa ne jucam prin zapada ? " m-a intrbat pe un ton rugator, incercand sa-si modeleze vocea somnoroasa.
Am acceptat. Nu i-am putut rezista..., nici macar nu mi-a trecut prin minte posibilitatea de refuz. Eram cu mult prea nerabdatoare sa-l vad pentru a-i spune "nu".

La mai putin de o ora, Hinata a venit sa ma vada. Era destul de linistita, dar nu parea fericita. I-am povestit cu lux de amanunte totul , in timp ce fata i se lumina, incetul cu incetul. Era fericita pentru mine, se vedea foarte clar. Simtea bucuria mea ca si cand ar fi fost a ei.

"Deci,pana la urma, am facut bine ca te-am lasat singura ... " a spus ea intr-un final, usor melancolica.
"Intr-un fel. Totusi, unde ai fost in tot acest timp? "
" Ei bine... am fost... am fos plecata cu Itachi... m-a dus intr-un loc linistit... SUNT PRIETENA LUI ... " a raspuns incet, intrerupandu-se din secunda in secunda, ajungand la o tonalitate neobisnuit de ridicata pentru ea.

Parea nefericita, nu avea acea stralucire in ochi, nu era deloc indragostita.

" Il iubesti?" am intrebat-o mai mult retoric, fara sa imi dau seama.
" Nu, Sakura, nu il iubesc, dar Itachi chiar tine la mine. In plus, iubirea mea... Iubirea mea e imposibila. Doar o iluzie, Sakura, doar o iluzie, un vis malancolic. Itachi e real, iubirea e imaginatie. Am sa ajung sa-l iubesc, caci Itachi nu ma va lasa sa plang niciodata."
Ironia sortii... Imi zicea ca nu va plange niciodata , in timp ce larcimi grele ii invadau chipul. Am strans-o in brate, invaluind-o cu caldura... Nu am mai intrebat-o nimic, caci ranile se deschideau tot mai tare, cu fiecare cuvant gresit ce-mi iesea din gura. Am ramas asa ore intregi, pana ce ea s-a decis sa isi adune toate fortele si sa inceapa o viata noua... alaturi de Itachi. O noua viata, o noua prietenie, o noua iubire. Dar nu totul iese asa cum planuim.

#24
Am revenit si eu pe aici. Imi pare rau ca am ratat capitolul trecut. Imi place foarte mult!
Itachi+Hinata? Nici nu-mi vine sa cred!
Ficul tau e minunat si sper ca Sakura sa ramana cu Sasuke. Am ceva in minte cam cum s-ar termina.
Dupa greseli de tastare nu m-am uitat pentru ca eram absorbita de continut.
Dialogul nu a fost sec, ci din potriva, a foast pus acolo unde trebuie.
Descrierea si naratiunea nu aveau cum sa lipseasca in ficul tau.
Abea astept continuarea, si sper ca o vei pune cat de curand, pentru ca esti o scriitoare desavarsita.
So...Kissu&Spor la scris in continuare!

#25
Merci mult pentru reply-uri. Ma bucur enorm ca va place ceea ce scriu :D. Sper sa nu va dezamagesc nici de acum incolo.


11. Desavarsit

In acea zi ne-am distrat incredibil de tare... Cel putin, eu si Sasuke ne-am distrat. Am decis s-o invit si pe Hinata cu noi, caci era prea trista pentru a o lasa singura, iar Sasuke l-a luat pe Itachi. Ne-am plimbat prin parc, ne-am batut cu zapada, am facut oameni de zapada, ne-am rostogolit,... m-a sarutat , in timp ce fulgii fini se impleteau prin parul meu. Mainile sale dansau pe mijlocu-mi inghetat, trimitandu-mi fiori fierbinti pana in obrajii imbujorati.
Hinata si Itachi... Ei bine, se vedea clar cat de tare tinea Itachi la ea, caci incerca mereu sa-i ofere un zambet cald, care sa o faca si pe ea sa zambeasca. Amabila ca de obicei, buna mea prietena isi ingropa durerea adanc in suflet, incercand sa para cat mai fericita... Si, in mod miraculos, ii iesea destul de bine. In afara de mine, nimeni nu a observat ca ea nu era chiar atat de indragostita pe cat parea... poate, doar Itachi, dar nici el nu parea dispus sa deschida ochii pentru a o vedea in durere. Prefera sa viseze, prea slab pentru a infrunta realitatea. Era mai usor s-o stie fericita alaturi de el, decat s-o vada asa cum era, cu inima injunghiata si chipul brazdat de lacrimi. Au lasat impresia unei iubiri, cufundandu-se amandoi intr-o lume noua, plina de minciuni si durere, fara nicio raza de soare. Au gresit , iar greseala aceasta i-a costat ... Timpul a fost cu mult prea pretios, iar ei l-au irosit , incercand sa resusciteze o iubire ce n-a existat niciodata. Itachi incerca sa o faca sa-l iubeasca in fiecare secunda , in timp ce Hinata se agata de el ca de un colac de salvare... fara niciun folos.

Intr-un total contrast, relatia dintre mine si Sasuke inflorea cu fiecare fir de nisip scurs in clepsidra. Timp de un an si ceva, am fost cea mai fericita fiinta de pe pamant. De fapt, amandoi am fost mai fericiti ca niciodata...

Imi amintesc si acum acea zi calda de primavara. Dupa cate tin minte, era sambata, pe la inceputul lui martie, cand iubitul meu m-a sunat si m-a rugat ,pe un ton plin de entuziasm, sa ne intalnim. Pe atunci nici macar nu banuiam ce surpriza ma astepta.
Odata ajunsa la locul de intalnire, am ramas surprinsa. Intalnirea nu era intre mine si Sasuke, ci intre mine si New Life. Se stransesera cu totii acolo, zambind pe sub mustati. La inceput nu am inteles motivul prezentei lor, dar brunetul meu a avut grija sa ma lamureasca ... Erau prezenti acolo pentru a-mi face o propunere... Vroiau sa ma adopte in trupa lor, sa fiu noua solista.

Socul a fost atat de mare, incat cred ca am ramas cu gura cascata si ochii holbati minute bune , pana ce iubitul meu m-a trezit la viata cu ajutorul buzelor mai dulci ca ambrozia.
N-am avut puterea de a le refuza propunerea... Imi doream cu mult prea tare sa cant pe scena, iar prezenta mea in trupa facea ca timpul petrecut in compania lui Sasuke sa se mareasca. Am acceptat, desi eram sigura ca tatal meu urma sa reactioneze urat la aflarea vestii.
Din pacate, nu m-am inselat prea tare... Dragul meu tatic a avut o cadere nervoasa si mi-a tinut morala mai bine de o ora pe acest motiv, incercand sa ma faca sa ma apuc serios de invatat si sa renunt la 'prostii', dar nimic nu m-a convins sa renunt la acel vis prea frumos. De fapt, eu l-am convins pe el ca meritam sa ma aflu pe scena si a fost primul care m-a aclamat la intaiul meu concert cu New Life.

#26
mah... da stii cat de mult imi place ficul tau? naruto de ce nu deschide ochii sa o vada pe Hinata? descriere & naratiune & dialog so cool:X eu totusi vreau sa stiu de ce o sa se desparta fizic Sasu si Saku? dar o sa se impace... nu?:o3 ei bine mai e pana atunci:)
astept nextu'
chu & gambate & kissu':*:*:*
Intunecand intunericul,
iata
portile luminii.

#27
Sa zicem ca soarta nu-i doreste impreuna pe Sasuke si Sakura, asa ca se decide sa-i desparta printr-un mijloc destul de ciudat... [inca nu am scris capitolul acela, asa ca nu stiu exact ceea ce voi gandi sau scrie atunci ]... Dar n-o sa ramana separati. :)

Tot ceea ce e scris inclinat, este scris din perspectiva lui Konan...




[SIZE="2"]12. Amintiri

In perioada in care am facut parte din New Life, am fost mai fericita ca niciodata. Zilele imi erau scaldate in lumina, iar fiecare clipa avea ceva special, o nota muzicala ce-mi lumina viata... Pe-a mea si pe a lui Sasuke.
In acea perioada am reusit sa-l cunosc cu adevarat pe iubitul meu, sa-i aflu fiecare gand, am ajuns sa-i interpretez fiecare expresie. Eram cu adevarat un intreg, atat de fericiti impreuna incat despartirea noastra a fost privita cu neincredere de toti.

Mi-am facut adevarati prieteni din toti membrii trupei. Eram uniti ,atat pe scena, cat si in viata reala. Ne ajutam mereu, ca intr-o familie. In scurt timp, le-am descoperit tuturor acea parte sensibila ce se afla in spatele atitudinii unor adevarati rockeri. Erau simpatici, amuzanti , plini de ganduri bune.

Cel mai mult m-am apropiat de Konan, cealalta jumatate feminina a trupei. Ceva mai inalta ca mine, cu parul mai sus de umar, albastru inchis, si ochii de nuanta cerului zilelor de mai, ea a reusit sa fie aproape la fel de apropiata de mine ca si Hinata.
Konan era o fata minunata. Inteligenta, frumoasa si sufletista, era un model pentru mine, 'surioara mea mai mare', cum imi placea s-o alint. Era vesnic vesela , gata sa ofere o mana de ajutor oricand. Era indragostita, la fel ca si mine... Iubea doua lucruri : muzica si pe Pein, prietenul ei.
Extrem de atragator, Pein era un roscat inalt cu ochii mari, de un caprui inchis, ce, in bataia razelor de soare, capatau reflexe rosiatice. Avea o multime de pierce-uri , cam peste tot pe unde se puteau pune : in nas, buze si urechi , iar Itachi il striga mereu "Omul de Tinichea", spre amuzamentul tuturor.
Era plin de energie si foarte schimbator. Intotdeauna dadea impresia unei false indiferente, destul de rece la prima vedere. Biata mea prietena, de cate suferinte avusese parte de cand il cunoscuse.

Imi amintesc perfect fiecare clipa in care Konan plangea pe bratul meu din cauza fanelor care-l asaltau mereu. Roscatul o iubea, se putea observa de pe chipul lui, din tenta de roz ce-i acapara obrajii cand ea ii soptea cate un "Te iubesc !" la ureche, dar si din povestea minunata pe care Konan mi-a spus-o de nenumarate ori.

"Era o seara sufocanta de vara cand l-am vazut pentru prima oara. Se mutase de curand dintr-un alt cartier, iar in momentul in care l-am vazut era impreuna cu Itachi si cateva fete afara. L-am privit in ochi, iar atunci un val de caldura m-a cuprins , facandu-ma sa ma infrigurez. Ciudat, nu , dar tot ceea ce tine de el este ciudat. Itachi m-a observat si a strigat dupa mine, iar eu am ajuns sa-mi petrec multe ore in preajma lor. L-am iubit, Sakura, l-am iubit din prima clipa, din secunda in care ochii sai m-au patrusn pana in adancuri. Am refuzat sa ascult ceea ce ziceau ceilalti despre el si am continuat sa alimentez focul din ochii sai. Nici macar o clipa n-am crezut ca el putea sa-mi faca tot raul pe care mi l-a facut, dar eu am continuat sa-l iubesc mai presus de mine.
Cate lacrimi mi-a provocat, cata durere mi-a adus. Numai Dumnezeu stie... El si eu. Atat. Restul m-au vazut ca pe Konan , fata ce-i iarta totul lui Pein doar pentru ca era popular. Asa a crezut si el mult timp, dar Dumnezeu mi-a dovedit iubirea Lui si l-a facut sa vada cat puteam sa-l iubesc. Asta l-a schimbat.
Dupa acea zi, am inceput sa ne intalnim din ce in ce mai des, iar, la scurt timp, m-a sarutat . In acea perioada eram prietena lui Deidera, dar m-am despartit de el pentru ca nu-l iubeam. Pe atunci, Deidera era cel mai ravnit baiat din scoala mea, blond, cu parul lung si ochii de un albastru sters , dar mie nu mi-a pasat. Am renuntat la el doar pentru a-l lasa pe Pein sa ma amageasca.
La inceput am fost destul de linistita. Il iubeam, il iubeam mai mult ca orice, poate la fel de mult ca si acum. El ma facea fericita, dar imi aducea si multiple lacrimi pe chip. Nu-i pasa prea tare, era indiferent, ma saruta cu ochii deschisi, si , cel mai rau, credea ca sunt cu el doar pentru a-l inlocui pe Deidera, care, ironia sortii, desi a fost distrus dupa despartirea de mine, si-a gasit adevarata iubire in Sasori, un tanar boboc roscat cu ochii de un rosu ceva mai inchis ca ochii lui Pein. Niciodata nu am crezut ca blondul ar avea asemenea inclinatii, dar nimeni nu s-a bucurat pentru ei mai mult decat mine. pacat ca iubitul meu nu intelegea ca eram bucuroasa, si nu geloasa.
Macinat de gelozie, Pein a inceput sa ma insele. Si acum ma doare cand imi amintesc acea zi , ziua in care toate teama mea cea mai adanca a prins viata. In acea zi, trebuia sa ne intalnim, dar el m-a sunat pentru a contramanda totul, asa ca m-am decis sa plec la cumparaturi. Parca ceva staniu m-a indreptat spre curtea scolii, dar, odata ajunsa acolo, am simtit cum iadul s-a dezlantuit in lumea mea perfecta. Pe una din banci, Pein saruta de zor o bruneta, in timp ce mainile sale se jucau pe fesele fetei. Am inceput sa plang, sa tip, si am luat-o la goana ca o nebuna, fara sa-mi pese de nimic altceva .
- Pein !...........
Atat am mai putut sa zic, pe un ton urlat si plin de durere, apoi glasul a refuzat sa-mi mai dea ascultare. Alergam... Alergam fara sa privesc in urma, iar picaturile de ploaie ce paraseau cerul imi stergeau lacrimile fierbinti.
A alergat in urma mea si m-a prins cu mainile de mijloc, presandu-ma. Nu mi-a dat drumul , doar mi-a soptit pe un glas suav, linistit , dar plin de sentimente :
-Iarta-ma ! N-am vrut sa te ranesc ...
- De ce, de ce Pein ? Ce nu ti-a ajuns in iubirea mea ?
- Konan... De ce plangi ? Stiu... Eu nu sunt Deidera si n-am sa ajung niciodata ca el. Nu vreau sa ma mai straduiesc, m-am saturat sa-mi aminteasca toti... Nu vreau, vreau sa uit. Vreau sa te sarut , iar amprentele buzelor lui Deidera sa nu mai existe pe buzele tale.
Imi stergea lacrimile si ma privea indurereat... Abia atunci am inteles . Era macinat de gelozie, era bolnav, mai bolnav decat oricand. Stiam ca orice i-as fi spus , el nu ar fi putut intelege, asa ca am tacut... Am tacut, iar mainile mele au inceput sa se joace prin parul sau moale, in timp ce buzele rosii le-au acaparat pe ale sale. Mi-a raspuns timid, dupa care a aprofundat sarutul, pana ce m-a lasat fara aer. Atunci a inteles iubirea mea... Atunci am inteles iubirea lui... "


Cu Pein nu m-am inteles niciodata prea bine, caci nu era genul de om care sa se ataseze rapid de cineva, dar tin minte ca ma ajuta intotdeauna cand aveam nevoie de ceva, ca un adevarat frate. Imi era recunoscator pentru simplul fapt ca o ascultam pe Konan si aveam grija sa-i alung gandurile negre si total nefondate pe care si le facea de fiecare data cand roscatul primea cate-o scrisoare din partea unei fane ceva mai demente, ce-i cerea intalniri sau alte chestii. Ironia sortii, mereu reuseam sa o calmez pe Konan si sa-l inteleg pe Pein, dar, de cate ori Sasuke era in centrul atentiei, ma faceam rosie de furie si ma razbunam pe iubitul meu, care nu avea nicio vina. Eram geloasa, atat de geloasa, incat fiecare fata mai draguta ca mine ce se apropia de el ma ingrozea ... Plangeam ore-n sir, gandindu-ma ca el nu ma mai iubea, dar de fiecare data brunetul meu avea grija sa ma faca sa realizez ce insemnam eu pentru el, amuzandu-se de ideea mea fixa si de imaginea lipsita de imperfectiuni pe care i-o creasem.
[/SIZE]

#28
15 . Rani adanci

Sasuke !
Am strigat cat am putut de tare, plangand ca o nebuna. Vazandu-l asa, tinut in brate de catre bruneta si cu buzele captate, am simtit cum ceva s-a rupt in mine. Toate visele mele, sperantele ca iubirea noastra va dainui vesnic si increderea ca el ma iubea s-au spulberat in mai putin de o secunda. Cerul meu plin de vise a fost cuprins de furtuna, iar pasarile negre ce zburau in orizont s-au oprit pentru a-mi ciuguli sufletul...
Durea ca naiba... Niciodata nu-mi putusem inchipui ca totul avea sa se sfarseasca asa, atat de dramatic, nicicand nu as fi putut crede ca Sasuke al meu ar saruta o alta fata, iar acea incredere spulberata ma durea mai mult decat orice altceva.

Auzindu-ma, Karin s-a indepartat de langa el, privindu-ma sfidatoare, cu un zambet rautacios pe fata. Ciudat, dar parea satisfacuta de ceea ce facuse. Era fericita ca gustase din buzele iubitului meu, ca se comportase ca o usuratica si incercasa sa fure ceea ce imi apartinea.
Pe de alta parte, Sasuke ma privea pierdut. Atunci, pentru prima oara , i-am vazut ochii tulburati, gata sa inceapa sa planga odata cu mine. S-a albit brusc la fata, parand mai mult mort decat viu, iar buzele rosii au devenit vinetii. Pot sa jur ca in acel moment tremura, poate la fel de tare ca si mine, dar ma durea prea tare pentru a-l primi la loc in bratele mele.

Sakura ... A rostit pe un glas stins, ca si cum ar fi fost la mile departare. Asta era si adevarul, cu fiecare secunda care se scurgea, il simteam mai departe, tot mai departe, din ce in ce mai departe de sufletul si trupul meu. Pare ciudat, dar , in acel moment, am simtit ca viata mea nu mai avea niciun rost fara el.

Se apropia de mine incet, fara sa aibe puterea de a-si ridica privirea din pamant. Il priveam apropiindu-se printre lacrimile ce-mi curgeau haotic pe chip, inrosindu-mi fata alba. Tremuram ca o nebuna, fara sa ma pot controla, iar vocea-mi era estompata de sughituri. Dintr-o data, mi s-a facut frig, am inceput sa inghet, incepand cu buzele, mainile, apoi intregul corp. Mi-era dor de atingerea lui calduroasa, ce-mi lasa urme de foc impregnate in piele, dar nu aveam puterea de a ierta.
M-a imbratisat, iar intreaga mea forta de a spune "NU" a disparut. Mi-am lasat , pentru a mia oara, trupul sa asimileze caldura minunata ce o raspandea si mi-am impins nasul in parul lui ce mirosea a flori de liliac. I-am cuprins cu bratele mijlocul si m-am lasat sa cad ...

M-am trezit cateva ore mai tarziu, intr-o camera straina, dar vag cunoscuta. Initial nu stiam unde ma aflam ,dar mi-am dat seama in scurt timp. Tavanul albastru inchis facea parte din amintirea mea, la fel ca si peretii plini cu postere rock . Patul mare, cu lenjerie neagra , purta impregnat un miros puternic de liliac...Privind in dreapta, l-am vazut pe Sasuke dormind cu capul pe mana mea, tinandu-mi palma in dreptul buzelor si sarutand-o usor. Parul negru ravasit, pielea atat de alba, buzele rosii ce pareau ca le cersesc pe ale mele, pozitia vulnerabila in care se afla... Parea atat de inocent, incat am uitat de sarutul dintre el si Karin si m-am apropiat de el, presandu-i buzele cu ale mele.
Chiar daca a trecut atata timp, inca mai tin minte reactia brunetului meu. A deschis buiacit ochii si , vazandu-ma langa el, m-a strans puternic la piept, fara sa-mi dea ocazia de a ma departa de el. Imi saruta buzele, jucandu-se cu ele, apoi pleaoapele, obrajii , mainile, gatul, fruntea , barbia... Parea mai fericit ca niciodata, iar o nuanta usor rozalie , necaracteristica lui, a prins contur in obraji.

Sakura... Sunt atat de fericit. Te rog, iubita mea, te implor sa ma ierti ! Nu am vrut, nu am sarutat-o, doar ca nu am putut reactiona la timp...
I-am pus un deget pe buze, incapabila de a rosti vreun cuvant, privindu-l fascinata. Il creadeam, stiam ca nu ma mintea... Nu el, cel pe care il iubeam mai mult ca propria viata. Stiam ca, daca nu l-as fi iertat, as fi murit.
L-am imbratisat ca si cand nimic nu s-ar fi intamplat, desi indoiala prindea radacini ca o buruiana in sufletul meu. Credeam ca viata va fi mai blanda cu noi, dar m-am inselat amarnic. Nimic nu a mai fost ca inainte, iar asta ma doare cel mai tare.



Vreau sa-i rog pe tori userii care-mi citesc ficul sa lase reply, atat pozitive, cat si negative, in care sa-mi spuna greselile, ceea ce le-a placut si nu le-a placut pentru ca am observat ca toti citesc dar nimeni nu lasa reply din prea mare comoditate. Atata timp cat vad ca ficul meu este din ce in ce mai citit si nimeni nu lasa reply , nu mai postez nimic.Cat timp eu las la toate ficurile citite, astept ca si mie sa mi se intample la fel. Nu mi se pare corect sa postez numai eu, pentru ca nimeni nu pare interesat.

#29
Hy...am venit si sunt fericita ca ai pus nextu...Karin, i'll kill you , ai sadit samanta indoielii in saraca Sakura care dorea doar iubire...
Frumos capitolul, greseli nu am vazut, naratiunea si decrierea= :X
Astept nextu
Chu& gambate:*
Read my fics: One life One love ( a sasusaku love story) (finished): http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=3807
Psihologia dragostei: http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=4333
Love or Blood: http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=4471 ( lasati si un com, arigatou)
[Imagine: Jana_sig.png]

#30
Hy! Am revenit si eu si vreau sa iti spun ca pur si simplu iti ador ficul. Nu ai gresit nimic, totul e perfect cu toate ca nu imi dau seama cum poti reusi sa ai atat de multa descriere foarte buna.Naratiunea este si ea atent impletita cu celelelte moduri de expunere si iti fac ficul cu adevarat miraculos. Imi place capitolul foarte mult si ma bucur ca in viata celor doi nu este totul roz si frumos ...ci exista si actiune.Greseli de tastare...nu am vazut deloc......nu-mi pot da seama cum de esti asa perfecta si de unde iti vin atatea idei?...anyway astept nextu' care sper sa fie cat mai rapid.
Spor la scris:*!



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  A human wolf's tale. SouL_ReapeR 4 2.871 10-05-2013, 06:18 PM
Ultimul răspuns: Yami
  The Tale of the Red Shinigami [part 1] Liar 0 1.572 24-07-2011, 10:46 PM
Ultimul răspuns: Liar
  A dragon tale... DragonForce 0 2.773 05-08-2009, 12:39 PM
Ultimul răspuns: DragonForce


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)