Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Benzi desenate

#31
I've been meaning to do this for a while, iar saptamanile astea de lancezeala mi-au oferit ocazia perfecta sa ma apuc in sfarsit de benzi desenate. Am alte investitii care bat imediat la usa din pacate, asa ca m-am multumit cu niste torrente - asta dupa ce am reusit sa ma hotarasc cu ce sa incep. Gosh, there are just so many stories I've heard of but never really tried reading!

Intr-un final am ramas la X-Men, pentru ca ei au fost marea mea iubire inca de mica, de cand urmaream desenele animate si de cand am vazut primele doua filme. Am citit pana acum seria Wolverine - First Class, care urmareste antrenamentul lui Kitty Pryde (Shadowscat) sub tutela lui Wolverine. And I wasn't disappointed at all. Mi-a placut mult de tot dinamica dintre cele doua personaje, cum scot ce-i mai bun unul din celalalt chiar si fara sa vrea neaparat. E o lectura usoara si amuzanta pe alocuri, care m-a prins bine de tot. Singurul lucru care m-a surprins putin a fost faptul ca, de la un numar la altul, se mai modifica grafica; banuiesc ca depinde de cine lucreaza la fiecare numar.

Am incercat sa ma apuc de Uncanny X-Men, pentru ca am inteles ca asta e seria originala, care dateaza de demult si are deja vreo trei volume. I found it all and in great quality, dar cred ca a fost putin cam brusca trecerea de la grafica din First Class la cea din 1963, asa ca am lasat-o pe mai tarziu putin. Iar acum tare vreau sa ma apuc de All New X-Men, serie care mi-a fost recomandata de o prietena buna ^^ Sunt curioasa de ea, desi e inca on-going, ceea ce ar putea fi putin frustrant pentru nerabdarea mea. Iar apoi... we'll see. Sunt atatea serii numai in ceea ce priveste povestea celor din X-Men ca nici nu stiu din ce parte sa le iau >.<
[Imagine: 1CGzWYg.png?1]
Thank you, Geesushi! ^-^
"these are the days that must happen to you"

#32
Citat:Pentru Anthony Frost te-as sfatui sa iti iei cardul de reducere de la ei. Gasesti pe site cum sa il faci. Costa 60 de lei pe an si primesti reducere 20% la tot ce au. Multumesc pentru informatia legata de magazin

Merci de info, @MajinCloud (am raspuns si eu dupa juma' de an). Smile


Nu prea am mai citit, sunt doar la zi cu Saga, care-i in continuare foarte tare. Am citit Zero vol 1.: An Emergency, tot de la Image Comics, care nu m-a prins la primele pagini, da' la sfarsitul primului volum am ramas uimita de poveste si cat de bine "intrasem" in ea.

Deadpool - Dead Presidents a avut niste parti foarte inteligent facute si, evident, unele foarte amuzante, dar overall nu pot spune ca m-a dat pe spate.

Iar Scott Snyder cam omoara Batmanu'. Adica e prea Illuminati and shit pentru gustu' meu, mi se pare ca forteaza nitel nota in Zero Year - Secret City, dar sper sa se redreseze.
[Imagine: tumblr_mc1u38yB7f1rtr21qo1_500.gif]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)