Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Marquiza Dragostei . Contesa Tradarii . *Extreme adventure *

#1
Bun pentru cei care nu au citit prima parte am o scurta lista cu lucrurile pe care ar fi indicat sa le stiti cand incepeti sa cititi acest fic ( obtional dar destul de util ): - Sasuke vazuse in viitor ce s-ar fi intamplat in urma unui plan care avea ca scop sa-i desparta pe Itachi si Sakura , dar din fericire acesta opreste planul pentru a nu-i transforma Sakurei viata intr-un infern
- Sakura si Itachi sunt cei mai buni prieteni
- Sakura face parte din grupul de prieteni a lui Itachi ( cunoscuti in serialul Naruto ca Akatsuki )
- Lui Sakuse i s-a pus in prima serie pata pe ea , dar i-a trecut destul de repede
- Sakura e obsedata de control si are des crize de personalitate
- <<>> vocea interioara a Sakurei
Bun capitolul acesta nu stiu cat de aventuros e dar urmatorul va fi mai tare promit Ce sa spun trebuie sa fie si o introducere

Disclaimer:Nu detin nici un personaj(inafara de cele create de mine) ce apartin lui Masashi Kishimoto din anime-ul/manga-ul Naruto si nu fac profit de pe urma acestor personaje/intamplari.

Lucrurile au intrat in normal . Sasuke era din nou aerian si nu se mai gandea la mine . Trebuie sa mentionz ca asta dupa ce m-a urmărit o lună întreagă . Parca dorea sa se convinga ca ceea ce a visat era ireal . Cat despre mine , Itachi ma dadacea , Tobi si Sasori incercau sa ma invete sa gatesc , iar restul gasti imi priveau neindemanarea in plina actiune . Eram chiar distrata , de asta aveam nevoie sau cel putin asta credeam ....

O privere rece si distactie placuta
In prima zi a celui de al doilea semestru baiatul cu ochii de smarald si-a intors privirea asupra mea spunandu-mi :
- Asculta bine , daca am fost pusi intr-o echipa la proiect nu inseamna ca trebuie sa fiu dragut cu tine . Daca nu o sa luam o nota buna si nu o sa muncesti , nu o sa se termine bine . Inteles ? Sper ca la proiect nu vei fi atat de alintata , rasfatata si nehotarata .
Ramasese-m socata nimeni nu imi vorbise asa niciodata . Pe moment nu eram in stare sa spun nimic , doar m-am ridicat de pe scaun si m-am indreptat spre iesire gandindu-ma :<<De ce imi vorbeste asa Gaara ? Sau de fapt intrebarea e : Imi vorbeste ? Mie ? >> . O gramada de ganduri imi alergau prin cap , dar stiam unde as fi avut ocazia sa le rezolv , sa imi clarific plusurile si minusurile .
- Itachi ? spun eu cu ochii in lacrimi . Sunt alintata , rasfatata si nehotarata ?
- Ei bine ... alintata si rafatata nu , dar nehotarata .... spune el pasandu-i replica lui Tobi .
- Pai , o data esti vesela , o data trista si dupa aceea nicicum ........
- Nu prea inteleg . Asa sunt eu , nu ? intreb eu cuprinzandu-i pe toti cu privirea .
Nu primisem nici un raspuns asa ca mi-am luat geanta si m-am indreptat confuza spre casa .<< Oare au dreptate , sunt sociabila , distrata , dornica de putere , posesiva , si multe altele . Poate prea multe . >> In fata casei ma astepta Gaara . Acesta s-a apropiat incet de mine soptindu-mi la ureche simpla intrebare : „ Te-ai hotarat ? ” . Dupa care si-a intors privirea spre mine , fara sa-mi dau seama ce avea sa faca . Am crezut initial ca parul meu roz si lung i se parea caraghios deodata , chiar m-am infuriat in clipa urmatoare , cum nu-mi prea sta in fire . Ma pregateam sa-i spun ca inteligenta si intelepciunea unui om nu sta nici in culoarea si nici in lungimea parului sau .
Atunci ... am simtit un fior neasteptat care-mi cuprindea intregul corp sau mai bine zis nu simteam ceva... <<Parul meu !>> . El trecandu-mi mana prin par parea sau dorea sa para distant , dar gestul l-a tradat atat de mult si mangaindu-mi parul ochii-i straluceau intr-un mod neasteptat . Straniu in secunda urmatoare privirea lui parca m-a inghetat si mi-as fi dorit ca gestul de dinainte sa nu fi existat . Intrebarea care a urmat pe moment mi s-a parut banala :
- Crezi ca ti-am atras atentia ?
- Nu , am raspuns eu , nici cel putin cu o floare , nici macar cu privirea aia ata ca un ghetar .
- Stii ce e cel mai ciudat ? Ca pana acum nici nu vorbeai cu mine , brusc am aparut si eu in orbita ta .
- Iarta-ma , dar nu prea inteleg unde bati .
- Pardon , chiar vrei sa-mi controlezi gandurile , hai sa dam lucrurile pe fata . Tu si eu , universuri diferite ...
Vantul sufla pe alee , iar vremea mohorata mi se parea ca privirea-i de gheata , iar poate ar fi fost de dorit sa cada cativa fulgi de zapada , sau ... nu stiu ceva sa-i distraga atentia de la mine , pentru ca privirea lui insistenta chiar ma deranja .
Ziua se-ngemana cu noaptea si astfel discutia noastra a ramas intr-o umbra de tacere . Mi-am intors privirea spre casa mea aproape pustie si in suflet imi incoltea ideea nelinistitoare << Si totusi ce a vrut sa spuna ? >> . Iata cum o discutie de aproximativ zece minute se termina in ceata . Probabil erau firile noastre atat de diferite , nu permiteau sa ne cunoastem . Uite o zona de mister cand totul trebuia sa se clarifice , sub clar de luna linistea devenea apasatoare , intrebarile curgeau lant , iar apoi intinzandu-ma pe patul meu pufos si cald am uitat de tot .
A doua zi ma asteptam ca aceea discutie sa fie undeva uitata in negura istoriei , dar spre surprinderea mea . Acesta mi-a trimis colega de banca , pe Hinata , pana in panzele albe pentru a sta langa mine . Ora trecu destul de repede , nu ne vorbeam cateva priviri pierdute si in rest figuri serioase . In pauza ...
- Vai tu ce baiat rau , de ce nu dispare pur si simplu ? Nu , el trebuie sa ma streseze pe mine . le spun eu lui Tobi si Sasori nervoasa .
- Poate pentru ca vrea sa luati o nota buna la lucrare . Mai soune si tu ceva ! spune Sasorii aruncandu-i priviri speriate lui Tobi .
- Poate ca are dreptate , tu ce zici Sakura ?
- Cu mine vorbeai , Sasori ? Scuze doar ca ma termina cu acea privire rece , nervoasa . Parca prevad cum o sa fie la biblioteca . Eu o sa fiu asa speriata si el o sa fie mai mereu nervos si suparat pe mine . spun eu scuturandu-mi capul .
Pot spune ca deja vedeam scenarii si ca eram chiar speriata , dar ca deobicei un inger stie intodeauna ce sa spuna . Imicap imi rasuna doar : Fi tu insati ! si intrebarea care a urmat : << Bine , bine eu care ? >> . Daca stiu ceva despre mine e ca trec repede dintr-o extrema in alta pastrandu-mi aceasi tel in minte : Putere !
Avem ceva de invatat prin toate si de la toti si totusi ce sa inveti de la Gaara ? Nu stateam decat sa ma gandesc . Cum Doamne iarta-ma am nimerit tocmai eu cu el , adica din atata lume nu eram numai eu ? Ma scuturam ca o nebuna in fata ingerilor ca in fiecare dupamasa in care il vizitam pe Itachi . Nici nu mai realizam ma tavaleam , prosteam si terminam trenurand la gandul ca roscatul nu ma suporta , dupa care o luam de la capat . Asta pana cand Itachi m-a luat de mana si m-a tras in pratele sale puternice <<Oh , da . Mult mai bine >>.
- Relaxeaza-te Sakura , eu sunt aici . O sa merg , mergem cu tine , daca e nevoie . Asa-i ?

< < Cu siguranta ! >> Era asa bn acolo incat nici nu am sesizat ca doar eu il mai strangeam in brate lasandu-i pe toti sa ma priveasca cum visam cu ochi deschisi . Nu a durat mult pentru ca m-am trezit la realitate si am inceput sa rad .
Emotiile cresc odata cu apropierea zilei de maine . Inima pulsa si singurul lucru la care ma gandeam era Gaara . << Imi place cum suna Gaara . Ce m-as putea distra pe seama numelui lui si parca refuz . Ma cuprinde vinovatia , ma dure sufletul si ma gandesc la modul in care imi mangaia parul . Asa de tandru si parca inofensiv. Doresc sa fi durat mai mult . >> Gnadurile mi-au fost intrerupte de sunetul puernic al soneriei . M-am ridicat alene sa deschid pentru a contata cu surprindere ca cel care ma vizita era ...
- Itachi ?
- Bingo . Haide sa mancam ceva , spune el intrand in casa si tragandu-ma pana in bucatarie . Draga mea , nu prea ai mancat mai devreme si dupa aceea facm un spectacol ce zici . continua el cu un zambet pervers pe fata .
- Sa trecem peste mancare . spun eu urcandu-ma pe masa din bucatarie . Cu ce vrei sa incepem ?
<< Iata cum sfarsesc eu , defiecare data sa ma daruiesc lui Itachi . >>

lectura placuta
sper sa comentati si ca va place :*:*

#2
Vad ca nimeni nu ti-a lasat coment, iaca ca iti las eu :-"
dialog: nu este sec si aruncat cu furca
naratiune&descriere: se impletesc armonios si imi place, dar este un pic ca putina, dar este loc pentru mai mult, asa-i?:-"
actiune: fiindca este doar primul capitol, aici nu comentez, dar daca actiunea vrea sa fuga, spune-mi sa o opresc si sa-i dau amenda.
Astept nextul, hug si papa:-h

#3
Hello! :)

(20-01-2010, 05:20 PM)shantell@ A scris: Lucrurile au intrat in normal . Sasuke era din nou aerian si nu se mai gandea la mine . Trebuie sa mentionz ca asta dupa ce m-a urmărit o lună întreagă . Parca dorea sa se convinga ca ceea ce a visat era ireal . Cat despre mine , Itachi ma dadacea , Tobi si Sasori incercau sa ma invete sa gatesc , iar restul gasti imi priveau neindemanarea in plina actiune . Eram chiar distrata , de asta aveam nevoie sau cel putin asta credeam .... Ai fi putut sa dezvolti mai mult inceputul, este destul de banal

O privere rece si distactie placuta (Trebuia sa lasi unul sau doua randuri libere intre titlu si capitol, s-ar vedea mai frumos. Atunci cand faci un fic nu conteaza numai sa scrii corect, conteaza si aspectul textului)
In prima zi a celui de al doilea semestru baiatul cu ochii de smarald si-a intors privirea asupra mea spunandu-mi : (Ai inceput destul de brusc ziua. Puteai sa descrii putin drumul pana la scoala, revederea cu fostii colegi si altele
- Asculta bine , daca am fost pusi intr-o echipa la proiect nu inseamna ca trebuie sa fiu dragut cu tine . Daca nu o sa luam o nota buna si nu o sa muncesti , nu o sa se termine bine . Inteles ? Sper ca la proiect nu vei fi atat de alintata , rasfatata si nehotarata . (Mi-a placut ca Gaara i-a spus Sakurei ca este alintata, rasfatata si nehotarata. Aceste cuvinte au un impact puternic asupra ei si declanseaza celelalte momente) Ramasese-m socata(aici trebuie pus punct si inceput cu N mare) nimeni nu imi vorbise asa niciodata. ((Ar fi sunat mai bine Nimeni nu-mi vorbise vreodata asa. ) Pe moment nu eram in stare sa spun nimic , doar m-am ridicat de pe scaun si m-am indreptat spre iesire gandindu-ma :<<De ce imi vorbeste asa Gaara ? Sau de fapt intrebarea e : Imi vorbeste ? Mie ? >> . ?(N-am prea inteles cei cu primul semn de intrebare. Este pentru a arata mirarea Sakurei ca Gaara vorbeste cu ea sau este o greseala? )O gramada de ganduri imi alergau prin cap , dar stiam unde as fi avut ocazia sa le rezolv , sa imi clarific plusurile si minusurile .
- Itachi ? spun eu cu ochii in lacrimi . Sunt alintata , rasfatata si nehotarata ?
- Ei bine ... alintata si rafatata nu , dar nehotarata .... spune el pasandu-i replica lui Tobi .
- Pai , o data esti vesela , o data trista si dupa aceea nicicum ........(Destul de multe puncte la final. Trebuia sa pui cele trei puncte de suspensie si punctul pentru incheiere)
- Nu prea inteleg . Asa sunt eu , nu ? intreb eu cuprinzandu-i pe toti cu privirea .
Nu primisem nici un raspuns asa ca mi-am luat geanta si m-am indreptat confuza spre casa .<< Oare au dreptate ( Pai avand in vedere ca Sakura isi pune o intrebare, ar trebui sa existe un semn de intrebare sau puteai ca dupa Oare au dreptate sa pui : si sa enumeri calitatile si la final ? ), sunt sociabila , distrata , dornica de putere , posesiva , si multe altele . Poate prea multe . >> In fata casei ma astepta Gaara . Acesta s-a apropiat incet de mine soptindu-mi la ureche simpla intrebare : „ Te-ai hotarat ?" . Dupa care si-a intors privirea spre mine , fara sa-mi dau seama ce avea sa faca . Am crezut initial ca parul meu roz si lung i se parea caraghios deodata , chiar m-am infuriat in clipa urmatoare , cum nu-mi prea sta in fire .(Ar suna mai bine: Initial am crezut ca parul meu lung si roz i se parea caraghios. Acest gand m-a facut sa ma infurii asa cum n-am mai facut-o niciodata sau -Initial am crezut ca parul meu lung si roz i se parea caraghios. Gandul ca aspectul meu il deranjeaza si il amuza m-a facut sa ma infurii asa cum n-am mai facut-o pana acum) Ma pregateam sa-i spun ca inteligenta si intelepciunea unui om nu sta nici in culoarea si nici in lungimea parului sau .
Atunci ...(Fara ... ci trebuie , ) am simtit un fior neasteptat care-mi cuprindea intregul corp sau mai bine zis nu simteam ceva... <<Parul meu !>> . El trecandu-mi ( Este trecandu-si nu trecandu-mi, deoarece isi trece mana lui nu pe a ei)mana prin par parea sau dorea sa para distant , dar gestul l-a tradat atat de mult(Aici trebuie . , iar continuarea incearca sa o bagi in alta propozitie.) si mangaindu-mi parul ochii-i straluceau intr-un mod neasteptat .(O propozitie destul de lunga. Incearca sa o rescrii ca sa aiba si inteles.) Straniu(Aici trebuia un . sau un ! - depinde de cum vrei sa fie textul; daca doresti sa fie o mirare pune ! , iar daca nu punc, insa trebuie pus ceva. Citeste din nou fraza si vei observa si tu ca dupaStraniu trebuie pus semn de punctuatie) in secunda urmatoare privirea lui parca m-a inghetat si mi-as fi dorit ca gestul de dinainte sa nu fi existat . Intrebarea care a urmat pe moment mi s-a parut banala :
- Crezi ca ti-am atras atentia ?
- Nu , am raspuns eu , nici cel putin cu o floare , nici macar cu privirea aia ata(a ta) ca un ghetar .
- Stii ce e cel mai ciudat ? Ca pana acum nici nu vorbeai cu mine , brusc am aparut si eu in orbita ta .
- Iarta-ma , dar nu prea inteleg unde bati .
- Pardon , chiar vrei sa-mi controlezi gandurile , hai sa dam lucrurile pe fata . Tu si eu , universuri diferite ...
Vantul sufla pe alee , iar vremea mohorata mi se parea ca privirea-i de gheata , iar poate ar fi fost de dorit sa cada cativa fulgi de zapada , sau ... nu stiu ceva sa-i distraga atentia de la mine , pentru ca privirea lui insistenta chiar ma deranja .
Ziua se-ngemana cu noaptea si astfel discutia noastra a ramas intr-o umbra de tacere . Mi-am intors privirea spre casa mea aproape pustie si in suflet imi incoltea ideea nelinistitoare << Si totusi ce a vrut sa spuna ? >> . Iata cum o discutie de aproximativ zece minute se termina in ceata . Probabil erau firile noastre atat de diferite ,( pune-l pe si nu pune virgula)nu permiteau sa ne cunoastem . Uite o zona de mister cand totul trebuia sa se clarifice , sub clar de luna linistea devenea apasatoare , intrebarile curgeau lant , iar apoi intinzandu-ma pe patul meu pufos si cald am uitat de tot .
A doua zi ma asteptam ca aceea discutie sa fie undeva uitata in negura istoriei , dar spre surprinderea mea .( nu trebuia punct. Ai lasat propozitia in aer, iar restul propozitiei nu prea are sens. Incearca sa o schimbi) Acesta mi-a trimis colega de banca , pe Hinata , pana in panzele albe pentru a sta langa mine . Ora trecu destul de repede , nu ne vorbeamdoar cateva priviri pierdute si in rest figuri serioase . In pauza ...
- Vai tu ce baiat rau , de ce nu dispare pur si simplu ? Nu , el trebuie sa ma streseze pe mine .(Valea cu punctul si pune ?, la urma urmei este o intrebare. Din cate am inteles este o intrebare, deci ii intreaba nu le spune) le spun eu lui Tobi si Sasori nervoasa .
- Poate pentru ca vrea sa luati o nota buna la lucrare . Mai soune(Cred ca este spune nu soune... asa cred ca alt cuvnt nu prea imi dau seama care-i dar sigur soune nu exista) si tu ceva ! spune Sasorii aruncandu-i priviri speriate lui Tobi .
- Poate ca are dreptate , tu ce zici Sakura ?
- Cu mine vorbeai , Sasori ? Scuze doar ca ma termina cu acea privire rece , nervoasa . Parca prevad cum o sa fie la biblioteca . Eu o sa fiu asa speriata si el o sa fie mai mereu nervos si suparat pe mine . spun eu scuturandu-mi capul .
Pot spune ca deja vedeam scenarii si ca eram chiar speriata , dar ca deobicei un inger stie intodeauna ce sa spuna . Imicap(In cap) imi rasuna doar : Fi tu insati ! si intrebarea care a urmat : << Bine , bine eu care ? >> . Daca stiu ceva despre mine e ca trec repede dintr-o extrema in alta pastrandu-mi aceasi tel in minte : Putere !
AvemAveam ceva de invatatde prin toate side la toti si totusi (Fara si totusi. Trebuia sa incepi cu Totusi direct cu litera mare ) ce sa inveti de la Gaara ? Nu stateam decat sa ma gandesc . Cum Doamne iarta-ma am nimerit tocmai eu cu el , adica din atata lume nu (scoate-l pe nu, pentru ca nu-si are rostul) eram numai eu ? Ma scuturam ca o nebuna in fata ingerilor ca in fiecare dupamasa (dupa-masa nu dupamasa ) in care il vizitam pe Itachi . (Ce legatura are propozitia <Ma scuturam ca o nebuna in fata ingerilor> [propozitie pe care nu am inteles-o de loc] cu propozitia <in fiecare dupa-masa in care il vizitam pe Itachi> ? Nu este nicio legatura intre cele doua propozitii asa ca incearca sa le reformulezi ca sa aiba si logica) Nici nu mai realizam ca ma tavaleam , prosteam si terminam trenurand tremurand nu trenurand la gandul ca roscatul nu ma suporta , dupa care o luam de la capat . Asta pana cand Itachi m-a luat de mana si m-a tras in pratele bratele nu pratele sale puternice <<Oh , da . Mult mai bine >>.
- Relaxeaza-te Sakura , eu sunt aici . O sa merg , mergem cu tine , daca e nevoie . Asa-i ?

< < Cu siguranta ! >> Era asa bn (fara limbaj mesageristic, bine nu bn) acolo incat nici nu am sesizat ca doar eu il mai strangeam in brate lasandu-i pe toti sa ma priveasca cum visam cu ochi deschisi . (Pai da cine mai trebuia sa-l stranga in brate? :-? Nu a durat mult pentru ca m-am trezit la realitate si am inceput sa rad .
Emotiile cresc odata cu apropierea zilei de maine . Inima pulsa si singurul lucru la care ma gandeam era Gaara . << Imi place cum suna Gaara . Ce m-as putea distra pe seama numelui lui si parca refuz . Ma cuprinde vinovatia , ma dure doare nu dure sufletul si ma gandesc la modul in care imi mangaia parul . Asa de tandru si parca inofensiv. Doresc sa fi durat mai mult . >> Gnadurile Gandurile nu Gnadurile mi-au fost intrerupte de sunetul puernic al soneriei . M-am ridicat alene sa deschid pentru a contata constata nu contata cu surprindere ca cel care ma vizita era ...
- Itachi ?
- Bingo . Haide sa mancam ceva , spune el intrand in casa si tragandu-ma pana in bucatarie . Draga mea , nu prea ai mancat mai devreme si dupa aceea facm facem nu facm un spectacol ce zici . (nu punc ci semnul intrebarii) continua el cu un zambet [/b] pervers pe fata .
- Sa trecem peste mancare . (nu punct ci virgula) spun eu urcandu-ma pe masa din bucatarie . Cu ce vrei sa incepem ?
<< Iata cum sfarsesc eu , defiecare de fiecare nu defiecare data sa ma daruiesc lui Itachi . >>

Pai cred ca asta este tot, desi trebuie sa recunosc ca sunt destul de obosita.
1. Incearca ca pe viitor sa descrii mai mult.
2. Ai mare grija la semnele de punctuatie
3. Dupa ce scrii o propozitie citeste-o si proceseaz-o in minte pentru a vedea daca are inteles.
4. Vezi sa-ti aranjezi frumos capitolul. Dupa cum am mai spus si mai sus, conteaza si aspectul.
5. Cum a spus si Ellamanu, grabesti actiunea. Ai grija!

Astea ar fi greselile tale cele mai dese.
Imi place ca ai facut un al doilea sezon si abia astept sa vad ce o sa se intample.
Dialogul nu este sec, ceea ce este foarte bine.

Sper sa nu te descurajeze cele scrise de mine.
Ai un fic foarte frumos si astept continuarea cat mai repede! :)
Merci ca m-ai anuntat! :*

P.S.: Daca te-a deranjat cumva comentariul meu, spune-mi si-l voi sterge!
FICURILE MELE:

Dincolo de secrete:
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=2261

Naruto Fic:Secrete ascunse si dezvăluite *Saku love Sasu*:
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=1913

Suspinuri în culori de vară [yaoi, drama]:
http://www.animezup.com/forum/showthread.php?tid=22546

#4
hy vin cu nextu`
titi cum sunt eu fac cum fac si tit sasusaku ajung
nu-s culmea ?
va rog sa nu faceti spam si sa imi comentati ficul pentru a stii daca sa ramana sasusaku sau itasaku
a propos Starfyre e noua :
buna ! ma bucur ca iti place
cat despre Yumeka si Ellamanu ce pot sa spun :
sper sa nu va dezamagesc asteptarile
gata cu vorba la next , lectura placuta

Sa-i dam bataie !

- Sa trecem peste mancare . spun eu urcandu-ma pe masa din bucatarie . Cu ce vrei sa incepem ?
- Parinti tai se intorc in seara asta ! imi sopteste el la ureche mangaindu-mi spatele . Am vorbit cu Tobi si Sasori o sa fie aici imediat sa ne ajute . Sa-i dam bataie !
Am intrat in soc . Am sarit imediat de pe masa si am inceput sa ma uit prin casa , era un dezastru total , iar parinti mei urmau sa vina . << Ajutor ! >>Am inceput sa facem curat in toata casa . Curand ni s-au alaturat si Tobi si Sasori cu ajutorul carora totul a fost gata la timp . << A fost mai usor ca data trecuta ! >> Data trecuta gasisem mancare expirata in figider , haine aruncate peste tot si o groaza de tampenii . Ma apucau toti nervii cand ma gandeam la cate lucruri va trebui sa renunt cu parinti mei acasa . Noroc ca nu era de durata .
- Itachi acum va trebui sa mai rarim vizitele si “ expeditiile “ .spun eu incercand sa fiu serioasa .
- O nu cred ! Iesiti afara ! ne vedem maine . spune Itachi inghesuindu-si capul in pieptul meu si facandu-le cu mana prietenilor lui . Sakura nu ma chinui , hai deschide vestuta . spune el atigandu-mi nasturii de la vesta .
Nici nu am apucat sa il contrazic caci pe usa au intrat mama si tata , nervosi din cale afara . Cand l-a vazut tata pe Itachi cu capul in vesta mea neagra a inceput sa se calmeze si l-a intrebat pe un ton serios : Ce faci tinere ? Cum te simti ? << Zi ceva . Zi ! >> Cu o gandire de geniu Itachi a raspuns :
- Brunet , momentan . Domnule Haruno mama insista sa veniti diseara la cina diseara . Se poate ? intraba el facand pe nevinovatul.
- Sigur . Sakura dute sus si pregatestete . imi spune mama conducandu-l pe Itachi afara .
Nu am mai stat de loc pe ganduri am fugit sus cat ai zice peste . In camera mea erau insirate zeci de rochii , nu stiam pe care s-o aleg fiecare era speciala in felul ei . Totusi am ales o rochie neagra putin evazata simpla si feminina . Stia mama de ce ma trimite atat de devreme sus pentru a ma pregati , imi dura ore . Si totusi intr-un final am iesit din camera victorioasa , ratand bestial . Parul meu roz valvoi , machiajul discret si rochia turmata parca pe mine ma faceau irezistibila .
Cand am ajuns la vila familiei Haruno toate privirile s-au intors asupra mea . Spre surprinderea mea nu era o cina intre familii , era chiar o serata cu peronalitati cat mai instarite financiar . M intrat in sala si am salutat frumos << Ma simt ca un copil mic >> dupa care am inceput sa-l caut pe Itachi . Mama lui imi spusese ca a plecat cu prieteni lui . << Ciudat , m-ar fi chemat . Nu ?>> Am inceput sa ma plimb prin casa pana cand am dat de Sasuke , acesta si-a atintit privirea spre mine , m-a luat de mana si m-a dus in camera lui . A inchis usa si m-a lipit de aceasta .
- Sakura ! Te supara Gaara ? Te cam baga in sperieti ,asa-i ? spune el mangaindu-mi usor fata .
- Sasuke opreste-te ! Profiti de faptul ca Itachi nu e aici . Te rog lasa-ma sa plec .
- Nu ! Sakura mai ramai ! Vreau sa uiti de el macar atat in camera asta ! Uita ! Eu cred ca ne putem distra mult mai mult impreuna , ce zici ?
- Nu stiu ! Sasu...
Nu am apucat sa termin deoarece buzele lui le-au prins pe ale mele intr-un sarut pasional , trantindu-ma pe pat acesta a inceput sa imi deschida rochia . << Poate ar trebui sa ma opresc . Dar fitilul era deja aprins . Si ce putea fi asa rau . >> Asa ca am inceput sa-i indepartez usor camasa dezvelinu-i trupul atat de bine lucrat . Ceva ciudat se intampla , il vedeam zambind imbujorat , nu eram obisnuita . Pentru rima data simteam ca asta ar putea fi mai mult decat o aventura . Simteam ca sunt fericita . Pana cand :
- De ce ai intepaturile astea aici pe spate ?
- Vezi sarpele acela mic din cutie ? El mi-a facut aia . Si acum te poti bucura din plin . spune el dezvelindu-mi sanii moi .
Incet, incet am ajuns la momentul culninant . Totul era asa de distractiv si totusi nu puteam sa nu remarc tenta romantica . Camera lui era plina de lumanarele si petale de trandafiri . Dupa o ora am ajuns amandoi unul langa celalalt razand .
- Cu tine a fost altfel ! Am simtit ceva aici . spun eu aratand spre inima .
Nu mi-a raspuns m-a sarutat pe frunte incet si mi-a spus ca ma iubeste sincer . Poate de aceea a fost diferit . Pentru ca ma placea . Dupa cateva minute Parinti mei au trimis dupa mine , iar eu am venit acasa cu o amintire foarte frumoasa . Tot acasa am aflat ca la sfarsit de saptamana aveam sa merg la munte cu Sasuke si Itachi , doar noi trei .
A doua zi , la scoala am gasit un bilet pe banca . L-am citit cu atentie , l-am recitit si am inceput sa-mi fac scenarii : << Daca aici scrie “ Hai sus pe terasa , la pranz . Cu drag stii tu cine . “ da , ar putea fi oicine . >> De abea asteptam ora pranzului , eram asa curioasa sa vad cine mi-a pus acel bilet pe banca . Nu cred ca va imaginati ce suprinsa am fost cand nu am vazut pe nimeni inafara de Gaara . Acesta nu a pierdut vremea ci s-a apropiat de mine spunand :
- Sakura , ma bucur ca ai venit . Hai sa stam putin de vorba . spune el trantidu-ma de perete si incepand sa-mi stanga mana .
- Ma doare ! si observand ca incepe sa isi apropie fata de mine si sa-mi pipae piciorul am inceput sa tip , sa tip ca o nebuna .
Se parea ca da rezultate pentru ca in clipa urmatoare Sasuke a intrat pe usa . Acesta s-a repezit asupra lui Gaara si l-a trantit in masa de langa el , dupa care m-a luat de mana si m-a tarat dupa el pana inatelier . Iata cum a inceput sa-mi faca predica , nu ma lasa sa spun nimic , imi spunea intr-una ce puteam sa patesc . << E asa de dragut cum se agita degeaba . >>
- Sasuke . spun eu asezandu-ma pe o masa . Esti asa dragut cand te stresezi si gesticulezi asa in aer . Hai sa uitam asta si sa mergem acasa . Ai uitat , mergem la munte ...

sc ca e scurt :X

#5
bun am observat ca acest fic nu prea e bagat in seama si din lipsa mea de inspiratie am decis sa-l inchid
Asa ca o ca rog cu moderator sa-l inchida
imi pare rau pt posibili cititori :(

#6
*thread closed*

postezi la topic inchis daca il vei vrea redeschis



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Contesa si piratul. Anu-chan 1 2.356 16-12-2012, 09:49 AM
Ultimul răspuns: FuNnY bUnNy
  Iubire ascunsa in spatele tradarii... Ary^_^Arishime 2 2.185 03-08-2011, 08:43 AM
Ultimul răspuns: candy girl
  Intunericul sinelui / Dark Inside [action / adventure] aurelia chircu 4 2.968 17-04-2010, 04:22 PM
Ultimul răspuns: Aly
  Marquiza dragostei. Contesa tradarii. [+16] nimeni 33 23.105 20-09-2009, 10:32 PM
Ultimul răspuns: uchiha_blood_angel
  Poke Adventure ThE GhOst 4 4.349 02-02-2009, 03:58 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Contesa noptii Tao_Jun 0 3.437 15-09-2007, 06:07 PM
Ultimul răspuns: Tao_Jun


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)