Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Magic Wish

#11
Deci Josh concentreaza-te asupra acelei papusi, si rosteste o formula magica de levitare.
-WINGARDIUM LEVIOSA! Urlase Josh
- Nu era nevoie sa tipi, trebuie sa te concentrezi nu ai auzis? spuse Sola.
-Ok voi reincerca, isi invarte bagheta de cateva ori indecis si rosteste cu multa concentrare,Wingardium Leviosa.
papusa era acum controlata de bagheta lui, o misca si incolo si incoace pana isi pierdu concentrarea.
-E ok acum, spuse liderul, urmatorul ,umm Sola urmezi tu !
-Eu? .. oke..
-Sola tu detii puterile sunetului. Stii sa canti?
-Da domnule chiar foarte bine...cred.
- Era normal, tu detii puterile sunetului, canta ceva.
Si se puse sa cante o melodie foarte armonioasa putin dinamica si foarte echilibrata.Camera deja era foarte colorata si lumina soarelui era din ce in ce mai puternica, oglinda din fata ei se sparse pentru ca la un moment dat atingea sunete foarte inalte. Cei din camera erau foarte adormiti si la un moment dat ajunsesera sa nu mai auda .
-STOP! E de ajuns sola, cred ca..... te-au auzit cu totii :D . Urmatorul, Vlad, tu detii puterea pamantului.Incearca sa faci planta aceea sa creasca(aratand spre o planta foarte uscata).
-Ok ! Dar nu stiu cum.
-Incearca de asemenu cu .. incantatii.
-Terra riparus! (fii serios TToTT )
- Planta ramasese cum era.
-Macar te-ai concentrat sau ai facut superficial cum faci de obicei? intrebase Alexis.
-TACI ALEXIS! Foarte decis se concentreaza asupra plantei si.. ea se revigoreaza si devine o planta uriasa
Si asa fiecare isi exerseaza puterile specifice
Alexis Apa
Antonio aer
Pierre foc
...
iar Toshiro Lumina si Intuneric
La sfarsit fiecare da un test care il iau cu brio mai putin Romanul care era prea ingamfat sa dea test care oricum l-ar fi picat din cauza ca e superficial
Liderul spuse: Nu esti inca pregatit sa infrunti aceasta misiune imi pare rau.
Toti erau tristi ca nu puteau fi impreune..
=va urma=
[Imagine: chibi_94.gif]

[center]


[Imagine: newworldsig.png]
[/center]

#12
si cu torii plecara cu o nava magica.. era mai degraba o nava a piratilor care plutea deasupra norilor. Soarele reflecta asupra norilor si aceasta dadea o atmosfera foarte magica momentului.
In sfarsit ei ajung (dupa cum am spus) in Italia. Aterizeaza langa colloseum. Oamenii cred ca este un fel de spectacol si se uitau uimiti. Odata iesiti din Nava viziteaza un pic locurile(Colloseumulul) . Ajunsi in centrul colloseumului sunt inconnjurati de demoni si vampiri foarte hidosi.
-Stati foarte atenti si concentrati!!! Spuse Liderul.
-Ohh ati venit sa ne doborati nu? Nici nu stiti cu ce aveti deaface!!! Spuse liderul demonilor care avea 6 coarne 6 ochi si 6 guri. Nu au putut preotii catolici sa ne faca prea multe si credeti ca veti face ceva voi?
-O sa vedem asta! spuse liderul aruncand o vraja asupra demonului .
-Ce mi-ai....! si impietri.
- Voi nu stiti deloc cine sunt eu. O simtiti dar nu va vine sa credeti.
-Nu nu e posibil. spusera cu totii in cor cu vocile lor inspaimantatoare si hidoase.
In jurul Liderului se forma un mare cerc cu O cruce foarte maestuoasa pe ea , cu cat se marea cu atati mai multi demoni erau deistrusi.
-Domnule, putem face si noi ceva? Spuse Toshiro.
-Te rog lasa-ma sa ma ii termin si iti voi explica de ce nu.
O explozie de firicele de lumina evaporase toti demonii.
-Toshiro, acesti demoni erau foarte periculosi.. nu puteati nici voi toti odata sa ii invingeti , pentru ca sunteti foarte incepatori.
-OK!
-HEY STAI! urlase Josh, Nu nu crezi in stare de nimic?Crezi ca suntem papa-lapte? Ei bine domnule eu voi iesi din echipa daca data viitoare voi sta cu mainile in san;
-Dragul meu, eu stiu foarte bine cine sunt acestia si de ce sunt aici
nu ati fi fost in stare sa ii infrangeti
-Numai pentru ca nu stiu sa practic chestia asta nu inseamna ca voi sta cu mainile in san data viitoare.
- Fie cum zici tu! Urmatoarea destinatie,Rusia.
-Hey, acesta este exact unde locuiesc eu! spuse Vlad
-Exact ! Mii si mii de insecte ucigase ti-au atacat uriasa tara , vlad. spuse Liderul.
-Nu se poate! Sa mergem imediat!
-Intre timp in nava va trebui sa va invat un mic secret.
Fugira cu totii spre nava si incepusera sa discute, erau foarte preocupati cu ceea ce se intampla si mai ales cu ceea ce li se intampla... insa simteau ca li se pregateste o mare mare surpriza.
[Imagine: chibi_94.gif]

[center]


[Imagine: newworldsig.png]
[/center]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  My magic life emy_sweet_girl 4 2.785 12-02-2012, 11:56 AM
Ultimul răspuns: Diz
  [ Harry Potter] - Love is magic...Magic is powerfull and power means boom : : :Theo: : : 4 4.354 17-02-2011, 06:23 PM
Ultimul răspuns: Syryus
  Magic Luna hiimera 2 2.505 01-08-2010, 06:39 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  About Magic and Love Ariku`` 7 4.657 28-12-2009, 09:17 PM
Ultimul răspuns: Ariku``


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)