Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Mă primiți ?

#1
Booo! 15
Eu sunt Mili, a normal girl who lives in a big town.
Mă numesc Daiana, dar părinții și prietenii îmi spun Diana. It's hard to put a între d și i.
Sunt directă, spun lucrurilor pe nume. Dacă nu-mi convine ceva la tine îți zic în față, nu mă fâstâcesc, înroșesc or something else. Până la urmă de ce aș face asta?
Nu stau prea mult sa mă gândesc, pur și simplu spun ce simt. Dacă vreau te și înjur, poți fii și președintele. I don't care.
Nu-mi schimb caracterul pentru x. Dacă mă place așa cum sunt bine, dacă nu asta e.
Am văzut, zic eu, destule anime-uri până acum . Dar niciodată nu-i de ajuns, nu ? Cele mai dragi mie sunt K-ON!, Kuroshituji, Nana, Naruto, Special A, Lovely Complex, Death Note, Shaman King. Familia și majoritatea prietenilor îmi spun că sunt prea mare pentru ele dar ele nu au o limită de vârstă. Dacă vreau o să mă uit si la nouăzeci de ani cu nepoții. Prietenul din copilarie a lui tata se uită la Naruto, mereu când vine pe la noi vorbim despre diferite episoade :]]. Tata zice că'i nebun. o.o
Manga nu citesc, nu sunt fană chiar dacă am citit, să zicem, vreo cinci.
Nu sunt fana yaoi/yuri, eram cândva demult obsedata după yaoi dar mi-a trecut. M-am maturizat.
Aș spune că urăsc minciuna, dar toți mințim și aș fii atât de ipocrită. x] Mai ales că în ultimul timp am mințit destul de des. o.o Hei, era o cauză nobilă. :]
Trecând la capitolul muzică. Sunt pretențioasă. Ce vrei ? Dacă sunt la un liceu de muzică. Eu nu ascult orice ci doar ce îmi place. Cel mai des o să mă găsești ascultând metal. Yeah, drogul meu. Ascult și rock, pop, rap, hip-hop, dance etc. Ascult și artiști romani dar cel mai des străini. Nu ascult noile 'căntărețe' de pe piața romănească, mi se par de'a dreptu penibile. Nu toate dar majoritatea au mult autotune și sunt celebre datorita bustului nicidecum a vocii.
Citesc. Da, citesc. Altă dependență de'a mea de care nu pot scăpa. Sincer, citesc cam orice dar am și eu unele pretentii. Nu urăsc un anume gen și nici nu citesc cărți numai despre cai [lol]. Nu-mi aleg cartea după copertă, pagini or something else. Daca îmi place titlul o citesc de plăcere. Doar câțiva scriitori mi-au câștigat admirația, cărora încerc să le citesc majoritatea operelor. Mircea Eliade, F. M. Dostoievski, Mihail Drumes, Aghata Christie, Ionel Teodoreanu, Stephen King sunt doar unii dintre ei. Ar mai fi cățiva dar înca nu am citit destule cărți scrise de ei ca să am o părere.

If you have any questions, feel free. But still, think five times before.

PS: Mă primiți ?

#2
Bine ai venit pe Animezup, Milii!
Sper ca o sa iti placa aici, o sa te simti bine si o sa iti faci multi prieteni!
Zuppy te primeste cu bratele deschise!

Happy posting si have fun! Nu uita sa te distrezi!
Salut! Eu sunt Zuppy, mascota oficiala a Animezup!
Daca esti nou pe site, poti citi aceasta introducere, si sa afli mai multe despre noi.
Nu uita nici de regulament!
Sper sa ne vedem pe forum sau pe portal. Pe forum iti poti posta fic-urile sau desenele, sau poti discuta cu ceilalti utilizatori. Avem categorii multe si diverse, pe gustul fiecaruia!

Daca esti fan manga, sa stii ca poti citi manga-uri traduse in romana pe Mangazup.

Zup e cel mai tare!

#3
Firstly, ofc - te primim, avem destul loc pe aici * laughs * So . Welcome here Milii [ btw, cute name really now ] hug
Oh, am şi eu o colegă cu numele Daiana - again, nice name. Sper că te vei distra alături de noi şi că vei fii activă pe Zup - nici nu mă-ndoiesc.
Well, Adi mă numesc, nice to meet ya' xD

M-a amuzat ceea ce ai descris, şi mă bucur într-un fel că nu te-ai rezumat numai la tine; i mean, u know, nu te-ai pus tu în centrul atenţiei, smth like that...
Ä‚hmm, I have some questions :

1. Ce vârstă ai ?
2. Ce zodie eÅŸti ?
3. Ce băuturi răcoritoare preferi ?
4. Îţi place să cânţi la chitară ? Sau ţi-ar plăcea ? [ în caz că nu ştii ]
5. De unde eÅŸti ?

Ohh, so many questions - aş mai avea, dar na' , acum las pe ceilalţi 65 See ya Daiana * hugs *

#4
Hey Daiana and Welcome pe forum! Btw, I'm Daiana too *hug*. De intrebari nu scapi; am si eu cateva *evil smile* :
Filme preferate?
Trupe?
Have fun! o^__^o
[Imagine: AnimeGirlSigV22.png]
[Imagine: 830089ew0r4hg5kr.gif]
-Cand, in sfarsit, gasim ceea ce am cautat in intuneric, aproape intotdeauna constatam ca era chiar asta. Intunericul.
C.G. Reinhart

#5
Well, hi Daiana! Welcome on AnimeZup! Eu te primesc, doar nu-mi stai în braţe. I hope u'll make a lot of friends here and u'll have fun.

Desenezi?
Scrii?
Lucrezi în Photoshop?
Ai spus că înveţi la un liceu de muzică. Ce instrumente?

That's all. Sper să ne mai intersectăm pe aici. Îţi urez o şedere plăcută şi cât mai îndelungată pe forum. Dacă ai vreo nelămurire te pot ajuta oricând fiindcă, nu ştiu, dar mi-ai atras atenţia.
Welcome again, happy postin' without spam and happy trollin' here.

Xoxo, Ang.
Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.

#6
@ Kid Skittles.

Nice to meet you too, Adi. Mersi de intămpinare și de faptul că mă primiți :]].

Ce vârstă ai ?
Doișpe ani plus încă cinci anișori.

Ce zodie eÅŸti ?
The king. Leu.

Ce băuturi răcoritoare preferi ?
În general cele nesănătoase. Cola, energizantele, Pepsi. Dar mai beau din când în când Nestea, Fanta, Prigat și Nectar. Dar se întămplă destul de rău.

Îţi place să cânţi la chitară ?
Ador să cânt, zilnic am tendința să cânt la ea diferite melodii proprii sau cover-uri. De mică ador chitările și tot ce ține de ele. <3.

De unde eÅŸti ?
Frumoasa și celeba noastră capitală.

Merci de întrebări și de primire. Hugs.hug

@ KathVonTe.

Mersi de primirea călduroasă. Btw, I like your name. :3

Filme preferate?
Hachiko : A dof story, The Grudge, Titanic, Black Swan, Easy A, Harry Potter, Saw, Notebook, A walk to remember, The Hangover, Alice in Wonderland, Tourist, Love actually, 50 first dates etc.

Trupe?
Ac/DC, Paramore, 30 Seconds to Mars, Green Day, Sonata artica, The pretty reckless, Linkin Park, Bon Jovi, Nightwish, Evancense, Vama Veche, Voltaj, Guns N' Roses, Bullet for my Valentine. Nu sunt toate, dar nu am răbdarea necesară să le scriu pe toate.

@ Ang.

Nu vrei să mă ții în brațe? În orice caz, mersi de primire.

Desenezi?
Eu desenez dar nu pot zice că sunt un mega talent.

Scrii?
Nu prea. Mai mult îmi place să citesc.

Lucrezi în Photoshop?
Cât să-mi editez pozele, atât. Nu mă pricep cine-știe-ce. Încă învăț.

Ai spus că înveţi la un liceu de muzică. Ce instrumente?
Chitară și pian. Dar știu să cânt și la tobe.

Aww, ți-am atras atenția ? E drăguț doar dacă nu ești vreun pedofil. Nu ești, nu ?
Merci again de primire.

#7
Salut. Bine ai venit si toate cele -lenea.

do not even know what to write to accept my short comment, damn
*voala*
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#8
Neee, ce vă mai place să mi-o luaţi înainte . . . :-l

Welcome here! hug ( again ) Şedere plăcută acilişa. Sper să îţi faci mulţi prieteni, no spam, no warn, no fights and so on. 5
Multe întrebări ţi-au fost puse, la toate ai răspuns sinceră cu mânuţa pe inimioară nu? Ştiam eu.
Dar pe mine un singur lucru mă frământă . . .

Nu asculţi k-pop, nu? TT.TT

Nee, altceva cam nu ar fi. Sper ca totuşi să ne mai împrietenim, să vorbim, să tălkuim ( 21 ) etc. Welcome here, again`ul again`ului. o.o hug
I always gather everybody's attention.



[Imagine: snsdside2.gif]

#9
@ Kinjiru.

Mersi pentru primire. Și nu-ți face griji, știu cum e cu lenea asta.

@ Zuza.

Mersi. Btw, de ce nu mă pot bate ? Pănă la urmă e ceva online. Nu va ajunge nimeni la spital.
Da, am răspuns cu sinceritate. Sper că asta știai.

Nu asculţi k-pop, nu?
Oh, ba da. Vrei să îți dovedesc ? Tipa de la semnătura ta e Park Bom din 2NE1. Am dreptate, nu ? Știam.

Thanks again. Nu-ți face griji, o să ne împrietenim, vorbim, tălkuim [cuvăntul ăsta există ?] and so on.

#10
Bună Daiana (Diana..cum îţi place ţie), bine ai venit pe Zup! Ei bine, eu sunt Lari, încântată de cunoştinţă. Chitară..pian, sunt instrumentele mele preferate. Adică, chitara mă atrage pur şi simplu şi, dacă ar fi să aleg, pianul este instrumentul meu de suflet. Am cântat când eram mai mică, dar m-am lăsat dintr-o prostie. Anyway..ce pot să mai spun? Îţi pun două întrebări, aşa, sincere:]].

x`.Ce doreşti să devii când 'vei creşte mare'?
y`.Dacă ar fi să alegi, în ce ţară te-ai muta?

Ei bine, that's all, deocamdată. Sper să mai avem ocazia să pălăvrăgim. Îţi doresc distracţie plăcută pe aici.

*Hugs`.*
.
Where is the love?
[Imagine: 14uuh6x.gif]
Does love have a reason?




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)