Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Mă primiți ?

#11
Mie mi-ar place Mili, dar fie. Îmi pare bine să te cunosc, Lari.

Ce doreşti să devii când 'vei creşte mare'?
Căntăreață. Am răspuns cât de sincer am putut.

Dacă ar fi să alegi, în ce ţară te-ai muta?
Anglia. Mi se pare cea mai frumoasă țară. Apoi ar fi Coreea, pe care o ador pentru cultură și oamenii. Iar la final Japonia, pe care o iubesc de mică.

Mersi. O să prălăvăgim noi.15 Nu-ți face griji.
Hugs.

#12
Interesantă personalitate mai ai. Aş fi jurat că eşti capricorn 39. Oh, stai, am început aiurea. Mai întâi, îţi urez un bun venit pe zup, chere Daiana. Eu sunt - culmea! - Diana 21. Dar rămânem, bănuiesc, la nickname-urile noastre 21. Cum ziceam, personalitatea ta uşor evidentă din ceea ce ai scris despre tine mi-a trezit interesul într-o oarecare măsură şi am avut impresia că eşti capricorn fiindcă am observat nişte chestii pe care le avem în comun ( cum ar fi faptul că eşti pretenţioasă şi directă ). Întrebări nu prea am sau, dacă aş săpa adânc în mintea mea bolnavă, aş avea câteva, dar mi-e prea lene să fac asta şi mai îmi e şi somn. Eu mă car acum. Distrează-te pe aici. Au revoir hug.

#13
Helloez there. Citindu-ti primul post m-am regasit in foarte multe din chestiile spuse de tine. Are you sure we aren't secret twins or anything? Avem si aceeasi varsta /jk XD Oricum, fana Mihail Drumes? I already like you so much haha!

Avand in vedere ca majoritatea intrebarilor ti-au fost puse, nu-mi ramane decat sa-ti urez invechitul "bun venit" si.. sper sa ne citim pe forum. See ya around!
Love me or hate me. Either way I'm on your mind.

#14
Mă primiţi şi pe mine?

Am citit descrierea ta şi pot să zic că mi-ai făcut ziua. Eu nu înţeleg ce au în cap oamenii ca şi tine. Vii pe un forum şi în loc să te prezinţi normal, să faci o părere bună, începi să pui condiţii de genul, că dacă nu îţi place ceva - înjuri, baţi, omori etc. Care-i rostul? Fără chestia asta nu se putea? Ah, după aşa fraze mai vrei să te primească lumea cu braţele deschise.

Ai zis că te uiţi la animeuri, îţi plac şi că nu le consideri chestii pentru copii mici şi daca-i vrea, le vei privi cu nepoţii. Dar yaoi-ul nu îţi mai place, pentru că te-ai 'maturizat'. Tu crezi că doar fetiţele mici sunt moarte după yaoi? Şi nu în asta e problema, sunt sigură că ai fost obsedată şi niciodată nu ai văzut specialul din acest gen.

MODedit: Incalci regula 5 din Topicul de reguli. Inca o abatere si ai warn.

#15
Nice description.

Helău diăr welcome!
Culoarea ochilor?
Culoarea părului?
Culoarea favorită?
Un răsărit de munte sau un apus de mare?

Have fun posting without spamming.
I've been wrong, I've been down
Into the bottom of every bottle
These five words in my head
Scream *are we having fun yet?*

#16
!

@
Aynoia - acesta este topic de "welcome" nu de atac la persoană - dacă nu îţi convine personalitatea/caracterizarea noului user, that's your issue, nu trebuie să postezi la nou-veniţi doar pentru a te lua de noii useri şi a le transmite părerea ta nefavorabilă asupra lor. Rezumă-te la un welcome prietenos şi dacă nu îl poţi scoate, nu posta deloc.


____________________________
Hello there, Milli. Bine ai venit pe animezup. Sper să te simţi bine aici şi tot tacâmul -

Eu mi-s Teh. Nice to meet you. Mi-a plăcut descrierea ta, you stink of self confidence, really ( a pretty good thing if you ask me ).

Printre animeurile tale preferate se numără şi ale mele ( Nana, K-ON!, Kuroshitsuji, Death Note ) şi celelalte menţionate ( Shhaman King, Lovely Complex, Special A ) le-am văzut şi au fost foarte speciale pentru mine într-un anumit punct al vieţii, să zicem şi Shaman King este unul dintre primele animeuri pe care le-am văzut and... well it rocks big - BIG - time, so I may ask, care e personajul tău favorit din Shaman King? Dar din Nana? and... well, ai văzut Darker than Black? dar 5cm per second? ( gosh, e un romance kick ass, cel puţin mie mi-a plăcut enorm, beats me why, l-am văzut de câteva ori in a year or smth ). Cât despre Naruto, nu cred că există persoană ( wait, fan anime ) care nu a văzut măcar un episod. Eu am văzut toată seria Naruto ( kids ) şi din Shippuuden, recunosc, doar 93 de episoade după care l-am dropped pt. că mă enervau episoadele de umplutură şi acum nu mă voi mai apuca în veci de el din ... pură lene. Aflu ce se mai întâmplă de la prietenii care urmăresc animeul sau citesc manga.

Aşa, trecând la capitolul cărţi... F. M. Dostoyevsky is one of my favorites as well, I could say, but I've read like just two books by him and I'm not really with the favorites thing, because well... I love reading and that's all about it. Oricum, eu am citit Crime and Punishment şi The Idiot ( prima mi s-a părut atât de genială încât cred că este una din cărţile "top" la mine, well I just loved it ) cât despre Idiotul, it was quite interesting, I guess, but I wasn't in the mood of it when I finished the second volume şi asta a denaturat puţin părerea mea iniţială despre carte.
Cât despre Agatha Christie... punct sensibil, am citit şi eu ceva cărţi de ea ( majoritatea din seria Poirot şi de fapt cred că doar una fără de Poirot... nu, cred că de fapt au fost două fără de Poirot, sau 3... chiar nu -mi amintesc ) - trecând peste, I'm quite a fan deşi au trecut luni de zile de când nu am mai citit ceva de ea, it's always a pleasure ( şi acum mi se face un chef teribil să lecturez something by her, fux it ) - mă rog.
Mircea Eliade? Şi eeu. A fost aşa... prima dragoste, cum s-ar zice, de când am citit Maitreyi şi apoi... huh, Nuntă în Cer, dăh, aş zice că e cartea mea favorită din ceea ce a scos acesta şi am şi citit.

Şi la filme ne potrivim aşa, deşi nu total, I guess. 50 first dates? gosh, am murit după filmul ăla. De fapt, eu mor după Adam Sandler şi toate filmele pe care le-am văzut cu el mi s-au părut kickass/geniale unbearable cute or funny. Well... well.
Titanic? chiar zilele trecute vorbeam with my bf. about it and we were something like: do you remember Rose calling out Jack's name? JACK JACK. Kiddin', well, I liked the movie ... really, i mean I still consider it a masterpiece, though I don't feel like re-watching it right now, when I saw it - in the mere past - well... it was epic.
Harry Potter? Dragoste veşnică. Care a fost personajul tău favorit? ( dacă a existat chiar un favorit ) And what about Voldemort? Şi bineînţeles, cum ţi s-a părut finalul?
M-am topit după Alice in Wonderland (2010 ) a fost... atât de drăguţ şi bine realizat şi -fux- The Tourist... ăsta din 2010? nu mi s-a părut chiar cine ştie ce, deşi replica aia a Angelică Jo. cu: What's your name? J.D. : Frank. She: That's a terrible name.
- it was epic.

Şi la muzică avem gusturi asemănătoare.

Cred că te-am disecat cât am putut eu de mult. Îţi urez şedere plăcută and btw do you like cats? random question.

See you 'round.
*hugs

#17
@Cherie.
Mersi de primire, Diana ! Btw, nu ești singura persoană care crede asta, multe persoane au crezut că sunt capricorn. Chiar așa de mult semăn cu un capricorn ? Nu-ți face griji, o să mă distrez. ^^

@Aylin
Doar ca să știi, eu sunt geamăna rea. Îl iubesc pe Mihail Drumes. Am citit cinci cărții scrise de el și încă nu m-am săturat de operele lui. Mersi pentru vechiul bun venit. Ne mai citim noi pe aici.

@Aynoia
Nu mă cunoști ci doar ai citit un post scris de mine și deja ai nemulțumiri la adresa mea.
Faza cu bătaia și omorătul. Am zis eu că omor pe cineva ? Poți să omori pe cineva pe un forum ? Nu știam. În orice caz, cu ce te-a deranjat postul meu ?
Da, mă uit la anime-uri. Când eram mică îmi plăcea yaoi-ul, acum nu pot să mai mă consider fană . EU m-am maturizat. Nu-mi mai plac MIE. Nu am zis că numai copii se uită, am zis că eu nu mai mă uit. Nu m-am luat de nimeni. So, tu de ce te iei de mine ?

@saint Ocea
Mersi. Și încă o dată mersi.

Culoarea ochilor?
Căprui spre galbeni.

Culoarea părului?
Şaten închis.

Culoarea favorită?
Nu pot să aleg doar una, am mai multe culori preferate. Albastru, Violet, Roșu, Turcoaz.

Un răsărit de munte sau un apus de mare?
Un apus de mare.

@Teh
Nice to meet you too, Teh. Mersi. Am o descriere așa frumoasă de v-a plăcut la toți ? Și la mine Shaman King a fost printre primele mele anime-uri, a fost prima mea dragoste. Nici măcar nu știam că era anime pe atunci. Personaje preferate ? Yoh, Anna, Morti și îmi plăcea și de tipul ăla cu asistenta aia gigantică. Am uitat cum se numea, l-am văzut acum mult timp iar unele personaje le-am uitat. Personaj din Nana ? Nana Osaki. A fost și va fi idolul meu, mă asemăn cu ea în atâtea chestii + amândouă dorim să devenim cănterețe.
Le-am văzut pe amândouă deșii pe primul nu mi-l amintesc cine-știe-ce. 5cm per second l-am văzut și mi-a plăcut dar nu mi-a rămas întipărit în minte. Dacă nu pomeneai de el, nu cred că mi l-aș fi amintit. Nu trebuie să fi fan anime să te uiți la Naruto. Am cunoscut multe persoane care se uitau la Naruto dar nu știau ce e ăla anime. Sincer, nici eu nu pot zice că am văzut multe episooade din Shippuden. Ca să ajung la zi trebuie să mă uit o zi întragă, fără oprire, la el.
F. M. Dostoyevsky îi iubesc felul de a scrie, cărțiile lui mi se par atât de geniale. O ador pe Aghata Christie, datorită ei cărțiile polițiste au început să-mi așa de mult, chiar dacă urăsc suspansul cărțiile ei sunt printre preferatele mele.
Nuntă în cer a fost prima mea carte citită scrisă de de Mircea Eliade. Apoi am citit Romanul adolescentului miop și mi-am dat seama cât de mult îmi place cum scrie. Înainte de el, nu prea citeam literatura romănească.
Adam Sandler, este favoritul meu dupa JD. Îi ador toate comediile și datorită lui filmul ăsta a fost un succes. Sincer, mie mi-a plăcut mult și povestea în sine. Titanic e singurul film care mă va face să plăng de fiecare dată cănd mă uit, deși data trecută cănd m-am uitat am răs destul de mult o.o
Harry Potter. Eu am crescut cu filmele astea. Personaje preferate ? Desigur, Harry, Hermione și Ron. Cănd m-am uitat prima dată la un film cu ei eram așa micuță iar acum la ultimul sunt așa de mare. Am crescut cu ei, au făcut parte din copilăria mea. Voldemort ? Nu mi-a plăcut. Sfărșitul ? Mi-a plăcut, am plăns dar m-a și amuzat în același timp. Copii lor erau doar cu un cap mai mic decât ei, chiar că sunt mici de înălțime. Dar, apoi am început să plăng cănd am realizat că s-a terminat. E ultimul, am fost tristă o săptămănă + am început să recitesc cărțiile și să revăd filmele.
The Tourist mi-a plăcut doar pentru că JD arăta extrem de bine. Numai la el m-am uitat tot filmul, pe Jolie nici n-am observat-o.
Iubesc pisicile. Sunt așa pufoase și micuțe. Am și eu două, se alintă toată ziua.
M-ai disecat ? 21 Mă simt ca o broască. Mersi Teh pentru primire. hug

#18
(19-08-2011, 04:50 PM)Milii A scris: Am citit cinci cărții scrise de el și încă nu m-am săturat de operele lui.

Ah, nici eu nu m-am saturat de operele lui <3 si totusi.. 5? o.o eu nu am citit decat patru (and those would be: Scrisoare de dragoste, Invitatia la vals, Elevul Dima si Cazul Magheru). Fii te rog draguta si spune-mi care este cea de-a cincea, neaparat trebuie sa-mi pun si eu gherutele pe ea <3

ps. cred ca Aynoia, la faza cu yaoi stuff, se referea la faptul ca ai spus "nu ma mai uit pentru ca m-am maturizat", de unde se cam intelege ca ii consideri imaturi pe care inca se mai uita. Sincer, asta am inteles si eu din primul tau post. Ca ai vrut sau nu ai vrut sa zici asta, asta e altceva :]
Love me or hate me. Either way I'm on your mind.

#19
Spuneai ca esti la o scoala de muzica...Enescu? E posibil sa fi fost colege atunci 10

La multi ani!

P.S.: Welcome.

Edit: Nici nu ma gandeam ca e ziua ta, pe 19.08 s-au implinit 130 de ani de la nasterea lui G.E .

#20
Aylin, eu am mai ctit Ioana D'Arc si Capcana, Cazul Magheru nu mi-a placut niciodata :]. Iar acum vreau sa ma apuc de Se revarsa apele.
La faza cu yaoi'ul, scuze daca nu m-am facut inteleasa, nu am nimic cu cei care se uita la yaoi. Doar ca mie nu-mi mai place acest gen. :]

North, nu sunt la Enescu ci la Lipatti.
Mersi dar nu e ziua mea. :]]

Si mersi si pentru primire. hug




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)