Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Cum merge rpg-ul ?
Este cam plictisitor...
6.67%
1 6.67%
Unele persoane vor sa se dea mare si tare
26.67%
4 26.67%
Este super, imi place.
66.67%
10 66.67%
Total 15 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Luptă în arenă ~ Începere

-Hmm... Cred ca am utea folosi terenul de sport. Alt loc nu imi vine in minte.

OOC: Layla
[Imagine: blue_exorcist_wallpaper_by_t1a60-d3nueum...1312183373]

Layla:
-Da cred ca este cea mai buna alegere. Sa oprit ploaia -spun uitanduma pe fereastra. Mergem acum sau mai tarziu?
OOC: Shadow

Amy:
De ceva vreme nu am avut ce face asa ca am iesit in curte si am observat cum fata care facuse accident se certa cu un baiat...Cine mai era si ala?
Ma apropii si le vorbesc calm:
-De ce va certati?
OOC: Rose sau Miranda
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^

Am inceput sa rad ca nebuna.
- Ce sa intamplat? A aflat Miranda ce sunt eu sau ce am fost? Scuteste-ma si i-ati ochii de pe sanii mei. Daca crezi ca mai prins te inseli amarnic si voi lua pauza dupa ce imi indeplinesc scopul pentru care mai traiesc.
L-am lovit cu genunchiul in burta si ca sa fiu pe deplin implinita i-am articulat un picior in barbie. Probabil mi sa vazut lenjeria, dar nu asta ma interesa acum.
- Da-mi scrisoarea, adica acea copie! -mi-am scos pistolul indreptandu-l spre el.
- Am foarte multe motive sa ma cert cu el, Amy...

OCC: Edward..
[Imagine: h8v.gif]
 

Aro:


Eu stateam pe patul lu' Miranda in timp ce aceasta statea in usa si ma privea poate nervoasa, poate uimita de atitudinea mea dar ma durea fix in cot si nici acolo....stai! stiu de ce ma priveste asa: ea fiind o calugarita se uita la ce fel suntimbracata.
-Miranda, draga, stii ca te plac si stiu ca ma placi -ma uit la ea ca un copilas nevionova- dar- revin la expresia fetei mele, adica una foarte aroganta-nu am timp sa stau sa ma analizezi. Ai face mai bine sa-mi raspunzi caci nu am timp si nici dispozitia necesara sa stau la barfe cu toti caci timpul e prea pretios si tu stii asta cel mai bine. Deci astept un raspuns. spun destul de iritata de atitudinea "doamnei" Miranda del nu mai stiu cum.


OCC: Miranda( nu te las :p)
[Imagine: 445775bigthumbnail.jpg]
E trist cand stii ca tot ce`a fost s`a terminat.....E trist cand stii ca tot ce`aveai..s`a spublerat! E trist cand stii ca tot ce`a fost...a devenit...O simpla AMiNtiRe, o pata de iubire...Si inca`ncerci s`o iei de`la`nceput.. dar in zadar! incerci tu iara....Negrii, ochi, abis, inchis fara de scapare! Nu incerca tu iara sa te`mpaci! cu gandul ca o sa mai fii~atat! Impaca`te cu`a tau gand si restu il omoara



-Eu zic sa meem mai tarziu in seara asta. Nu vreau sa avem prea multi sectatori. Ce zici?

OOC: Yuzu
[Imagine: blue_exorcist_wallpaper_by_t1a60-d3nueum...1312183373]

Amy:
-Nu inteleg nimic , dar baiete da-i ce vrea si gata! Acum dupa ce ca mai e scoala selecta mai se aud si cazuri de furt sau ce? Ai muri sa ii le dai? Nu ca mi-ar pasa prea tare de altii , fara suparare , dar zgariati timpanele celor din jur cu tipetele.
OOC: Edward sau Rose
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^

Edward:

- Nu ii dau nimic. spun si ma pun jos, stateam intins si am uitam la stele. Fetele incep sa-mi tina o lectie, dars unt ca vara-mea, cand nu vreau sa ascult fac ca ploua. Iar acesta este unul din acele momente, unul chiar foarte potrivit.

Miranda:
- Asculta-ma ! Eu sunt fica directorului, am multa treaba, asa ca nu am chef de tine. - incepe sa rada, dar m-am saturat pana peste cap. Imi transform bratul intr-un robot si o iau de par, cred ca vrea sa ma atace, dar are vise prea frumoase - De acum inainte, daca mai indraznesti sa ai acest tupeu o sa ajungi in spital. spun si o arunc afara din camera, dupa care plec de langa ea, cred ca nici nu a observat plecarea.

OCC: Rosse sau Aro

Ma rasteam la Edward sa-mi dea scrisoarea, dar nici in ruptul capului nu dorea asa ceva. Ma mira faptul ca si Amy ma sustinea, adica eu devenisem ciudata si nebuna scolii. Cum de...? Cum se zice nu judeca cartea dupa coperta si atunci mi-a venit in minte numele "Miranda". Oare e alta persoana? Nu cred, din prima a dat semnele unei inganfate.
- Stii, nu ma mai chinui cu tine. Doar un lucur iti zic: sa te fereasca Domnul ca cauti mai profund ca poti sa-ti sapi groapa. Multumesc Amy de ajutor.
M-am urcat la volan si am bagat viteza, mai ca l-am calcat pe Edward care dupa strigase dupa mine ca sunt nebuna. Ma indreptam spre apartament, aveam mare nevoie de un dus si trebuia sa-mi reiau cautarile. Voi muta si muntii, dar parintii mei vor aparea si vor avea de dat mari explicatii.

Am urcat la etajul sase unde se afla apartamentul meu mare si de lux. Sufrageria ce aveam tavanul si peretele pe care era pozitionat televizorul alb, iar restul lila. Mobila neagra simpla si totusi luxuasa si o canapea alba cu o masuta din sticla in fata ei. Aveam si un bar ce era in spatelei sofalei si langa era mare bucatarie in combintatie de alb cu rosu. Langa scarile ce duceau la etaj se afla baia si debaraua. Sus erau cele 3 dormitoare cu bai proprii.
Intrasem in dormitorul meu cu pereti crem si gri spre negru, iar mobila era alb cu visiniu. Cand sa intru in baie primesc un telefon de la sora mea.
- Rosse, poate nu iti pasa sau ai renuntat de mult in a mai avea misiuni insa te intreb: ai dori sa devii agent la FBI?

OCC: cine doreste... [iar eu cred ca voi disparea un timp, doar vreo 2 zile 71]
http://www.franco.ro/sm4.html - sufrageria
http://www.google.ro/imgres?q=dormitor+m...29,r:7,s:6 - dormitorul
[Imagine: h8v.gif]
 

Layla:

-Bine deci asa ramane. Mergem in camera, nu prea mai avem ce face aici daca intelegi ce vreau sa spun? Dar deodata se auzi o zdruncinatura. - Cei din scoala asta nu pot rezista fara bataie nici cinci minute?!

OOC: Shadou




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)