Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Cum merge rpg-ul ?
Este cam plictisitor...
6.67%
1 6.67%
Unele persoane vor sa se dea mare si tare
26.67%
4 26.67%
Este super, imi place.
66.67%
10 66.67%
Total 15 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Luptă în arenă ~ Începere

Miranda:

M auit la ea cu uimire, dar de fapt, eu o priveam cu o ura acerba. Ce fiecare data cand incerc sa inlocuiesc ura cu ceva, sa pun o masca perfecta peste chipul meu, apare ca si cum as fi uimita. Iau cu delicatete un fursec, ma uit la el si-l intorc pe fiecare parte si spun:

- Este cam tare, ciocolata cam lipseste, este cam sec - spun dupa ce i-au o gura mica din el - . CRed ca ar trebui sa incerci altceva - iau o inghititura de suc - Este cam cald pentru aceasta vreme. - in pragul usii apare o tanara, colega ei - Buna ! - spun eu sec acelei fete - Camera ta a fost shimbata, o sa dormi intr-o camera speciala. - spun si ii fac cu ochiul lui Aro, apoi plec cu ea.

OCC: cine vrea

Aro:

Ma uitam la Miranda care avea de comentat cate ceva despre fursecuri si despre suc.

-Fursecurile nu le-am facut eu ci le-am cumparat deci cred ca au stat ceva zile pe raft cat despre suc nu a fost la frigider.
Pe usa apare o alta fata care ne spune un "buna" gingas si calduros pe care pe mine ma lasa rece.
- Camera mea s-a schimbat? o intreb indiferetne

OCC: Miranda sau Dayane
[Imagine: 445775bigthumbnail.jpg]
E trist cand stii ca tot ce`a fost s`a terminat.....E trist cand stii ca tot ce`aveai..s`a spublerat! E trist cand stii ca tot ce`a fost...a devenit...O simpla AMiNtiRe, o pata de iubire...Si inca`ncerci s`o iei de`la`nceput.. dar in zadar! incerci tu iara....Negrii, ochi, abis, inchis fara de scapare! Nu incerca tu iara sa te`mpaci! cu gandul ca o sa mai fii~atat! Impaca`te cu`a tau gand si restu il omoara



Da, cred ca am gasito si pe fiica directorului.
-Cu atat mai bine, ramane doar pentru mine camera.
Zic dupa care intru si iau un fursec fara sa imi pese de ce zice.
-Tu trebuie sa fii cumva fiica directorului? Daca da, sa stii ca eu nu voi purta uniforma nici daca imi iei capul.

OOC: Aro sau Miranda
[Imagine: tumblr_liivkm1jeW1qe6oyyo1_500.gif]

Aro:

O vad pe natanga aia cum intra in camera mea si se auto-serveste cu un fursec. Asta mi-a pus capac si cu greu ma abtin sa nu-i sar in cap si s-o dau cu capul se usa si dupa afara.
-Asculta aici, cum dracu te cheama, momentan e camera mea si nu ai nici un drept sa intri si sa te auto-servesti! ii spun calma desi ma enervasera foare tare atitudinea ei de fata draguta apoi indiferenta. Stiu ca si eu sunt ma draguta, ba aroganta, ba rea, ba indiferenta, da numa eu am dreptu sa fiu asa.
Ma duc spre ea foarte amenintator si o i-au de gulerul bluzei ce o purta ridicand-o putin in sus.
-Stii, pe tine nu te plac de nici o culoare de cand te-am vazut. Daca vii aici plina cu ganduri de prietenie sa stii ca eu nu sunt persoana potrivita asa ca valea dn camera mea-ii spun calma dar indiferenta dupa care o trantesc de usa.
Ma uit la Miranda care nu schita nimic, poate doar putina ura pentru mine sau pentru fufu aia, nu stiu si nici nu ma intereseaza. Ii spun sa ma duca in noua camera, daca este pregatita special pentru mine, de ea.

OCC: Dayane sau Miranda
[Imagine: 445775bigthumbnail.jpg]
E trist cand stii ca tot ce`a fost s`a terminat.....E trist cand stii ca tot ce`aveai..s`a spublerat! E trist cand stii ca tot ce`a fost...a devenit...O simpla AMiNtiRe, o pata de iubire...Si inca`ncerci s`o iei de`la`nceput.. dar in zadar! incerci tu iara....Negrii, ochi, abis, inchis fara de scapare! Nu incerca tu iara sa te`mpaci! cu gandul ca o sa mai fii~atat! Impaca`te cu`a tau gand si restu il omoara



Ma uit la ea si incep sa rad. Nici nu ma doare, si asta imi place sa fac, sa calc lumea de coada.
-Draguta, ma bucur ca ti-ai uitat manierele. Si acum e si camera mea, si daca tot ai o camera speciala de ce nu te duci mai repede?
Iau paharul cu suc si il vars in cap, dupa care plec linistita din camera. Nu merita sa imi irosesc nervii pe ea.
[Imagine: tumblr_liivkm1jeW1qe6oyyo1_500.gif]

Aro:

A facut ce cred eu ca a facut? Alerg dupa ea si o prind din urma de umar. Aceasta se intoarce cu o fata de copil nevionat, dar nu tine. Ii dau un genunchi in burta, ajungand in perete. Nu apuca sa se ridica caci o i-au de par si o ridic eu dupa care o arunc la cativa metri departare sub privirile ingrozite a catorva care se plimbau pe hol. Dupa dispar intr-un nor de fum, nevrand sa o bat mai tare. Ajunsa in camera mea ma duc la dus sa-mi fac o baie buna. Ies, ma schimb, intr-o rochie alba iar in picioare o perehe de cizme albe.

rochia: http://www.google.ro/imgres?q=rochie+alb...x=63&ty=41


cizmele: http://www.google.ro/imgres?q=cizme+albe...x=28&ty=96

OCC: Dayane sau Miranda(care e online din voi)
[Imagine: 445775bigthumbnail.jpg]
E trist cand stii ca tot ce`a fost s`a terminat.....E trist cand stii ca tot ce`aveai..s`a spublerat! E trist cand stii ca tot ce`a fost...a devenit...O simpla AMiNtiRe, o pata de iubire...Si inca`ncerci s`o iei de`la`nceput.. dar in zadar! incerci tu iara....Negrii, ochi, abis, inchis fara de scapare! Nu incerca tu iara sa te`mpaci! cu gandul ca o sa mai fii~atat! Impaca`te cu`a tau gand si restu il omoara



Sho-Yo nu vreau sa incep o cearta, dar nu e corect. Miranda a zis clar la inceput sa nu zicem ca l-am lovit si cade lat la pamant castigand lupta, si tu asta ai facut nici nu mi-ai dat timp sa reactionez, mie una sincer nu mi se pare corect 10 dar in fine, imi fac personajul de ras pt ca esti o prietena buna. 78

Ma ridic si plec mai departe, poate sa se uita cine vrea ca nu ma intereseaza, sincer, mi-a placut sa vad ce ii poate mintea. Cu toate ca m-am facut de ras, mi-ar placea sa fac pe victima, dar nu e de mine.

OOC: cine vrea
[Imagine: tumblr_liivkm1jeW1qe6oyyo1_500.gif]

Aro:

N-a mai venit proasta aia sa-si i-a revansa.... Cred ca ii era frica de ce o astepta. Si eu care incepeam as o simpatizez pentru prostia de care da dovada. Acum cred ca este o fricoasa si o natanga, dar ce sa-i faci?! Viata e grea si plina de mistere si de oameni cu adevarat prosti care umplu lumea si respira aerul degeaba. Ma intind in pat si adorm imediat fiind epuizata psihic si fizic.

OCC: cine doreste 10 este asteptat
[Imagine: 445775bigthumbnail.jpg]
E trist cand stii ca tot ce`a fost s`a terminat.....E trist cand stii ca tot ce`aveai..s`a spublerat! E trist cand stii ca tot ce`a fost...a devenit...O simpla AMiNtiRe, o pata de iubire...Si inca`ncerci s`o iei de`la`nceput.. dar in zadar! incerci tu iara....Negrii, ochi, abis, inchis fara de scapare! Nu incerca tu iara sa te`mpaci! cu gandul ca o sa mai fii~atat! Impaca`te cu`a tau gand si restu il omoara



Miranda:

Asta a devenit scoala de nebuni, iar eu stau si ma uit satisfacuta la ele. Faza cu paharul mi s-a parut de aur, dar ele trebuie sa invete sa se mai stapaneasca, uite unde au ajuns.

- Imi aduce si mie cineva niste popcorn ? intreb eu cu zambetul pe buze. Cred ca fetele astea nu o sa sta in aceasi camera, chiar daca imi doresc ca Aro sa se supere mereu pe mine ca le-am obligat sa stea impreuna, nu cred ca ar trebui... nu e corect fata de ea.

OCC: cine vrea

Aro:


Ies din camera i o gasesc pe Miranda pe hol. Ma duc la ea inca somnoroasa si o intreb care e camera mea special pregatita de ea. Asteptam cu multa nerabdare sa o vad caci, sincer, dupa ce am intalnit-o pe fata ia, ca sa nu ii spun altfel, nu am de gand nici in ruptul capului sa stau macar cinci minute cu ea.

OCC: Miranda sau Dayane sau cine doreste
[Imagine: 445775bigthumbnail.jpg]
E trist cand stii ca tot ce`a fost s`a terminat.....E trist cand stii ca tot ce`aveai..s`a spublerat! E trist cand stii ca tot ce`a fost...a devenit...O simpla AMiNtiRe, o pata de iubire...Si inca`ncerci s`o iei de`la`nceput.. dar in zadar! incerci tu iara....Negrii, ochi, abis, inchis fara de scapare! Nu incerca tu iara sa te`mpaci! cu gandul ca o sa mai fii~atat! Impaca`te cu`a tau gand si restu il omoara






Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)