Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Cum merge rpg-ul ?
Este cam plictisitor...
6.67%
1 6.67%
Unele persoane vor sa se dea mare si tare
26.67%
4 26.67%
Este super, imi place.
66.67%
10 66.67%
Total 15 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Luptă în arenă ~ Începere

#1
Inainte de toate vreau sa va informez ca se realizeaza mai multe personaje, suntem unsprezece concurenti ( eu si cu Himisoara avem doua personaje ), daca luptam toti terminam repede concursul, deci, va rog sa mai faceti si in plus

Cel mai important lucru:
In timpul luptei nu vreau sa scrieti ca " L-am lovit si el a cazut lesinat la pamant, castigand, astfel, lupta.", scrieti cum va aparati de atacul se va este adresat si cum puterea ce o folositi ca sa-l invingeti. Daca nu am face asa nu i-am da dreptul celuilalt sa castige.



Miranda:

Privesc cu superioritate privelistea de pe geam, ca doar este scoala tatalui meu, am de ce sa fiu asa. Multe masini se opresc in curtea scolii, copiii veseli urmati de aproape de rude, antrenori, sau pur si simplu niste taximetristi, pasesc pe iarba proaspat tunsa, indreptandu-se spre intrare. Ochii mei albastri ii urmaresc fiecare miscare, dar nu retin chipul la nimeni, ca pana la urma, aici este un concurs, iar eu trebuie sa castig...

#2
Yuki:


Cobor din masina familiei Kuran si ma indrept vesela si plina de entuziasm catre intrarea arenei. Privesc in stanga si in dreapta mea si le zambesc, o multime de copii au venit astazi pentru asi demonstra maiestria, performanta si curajul in lupta. Dar eu nu ma voi lasa invinsa niciodata chiar daca va trebuie sa imi dau propria viata pentru a putea castiga! Multe fete si multi baieti par tare increzatorii pe ei insisi ca vor castiga dar aici nu este vorba de talent ci de putere si luni sau poate chiar ani de antrenament!
[Imagine: tgud.jpg]
[Imagine: 6979849.png] Va astept si pe pagina mea! [Imagine: 7021837.png]

#3
Miranda:

Plec de la geam, pasii ma indreapta spre arena, atingerea cu incredere a podelei formeaza o muzicalitate surda, abia auzita de departe, dar pentru cei de langa mine este atat de clara. Am ajuns la destinati destul de repede, ca doar este aproape... O fata bruneta sta in usa, dar mai este loc ca sa trec, pasesc pe langa ea si ma pun in fata ei, apoi ii spun:

- Tie frica ? ea da din cap dezaprobator... Atunci nu sta pe loc ca o pisica speriata...

OCC: cine vrea

#4
Yuki:


Apar in spatele unei fete, era asa de frumoasa si de eleganta, nu parea o fata de bani gata sau cu fite... sper ca ne intelegem si sa fim bune prietene. Acum sa nu uitam ca nu trebuie sa ne indragostim sau sa ne avantam prea mult intr'o prietenie pentru ca pana la urma va trebui sa ne luptam intre noi!
[Imagine: tgud.jpg]
[Imagine: 6979849.png] Va astept si pe pagina mea! [Imagine: 7021837.png]

#5
Miranda:

Plec de langa acea fata, tocmai cand inceprea sa vorbeasca, lasand-o astfel sa vorbeasac singura. Urc pe scena, chiar langa tatal meu, el prezentandu-mae ca fiind fica lui cea perfecta... Aplauzele se aud repede, am simt bine, dar vreau sa cresc acest sentiment, sa castig o lupta, sa arat ca sunt buna...
- Maine veti primi uniforma. spun eu lasandu-i fara cuvinte.

OCC: cine vrea

#6
yuki:

Uniforma? Nu din nou!
- Deci poti sa ne descrii si noua aceasta uniforma te rog? A si scuze inca nu m-am prezentat. Eu sunt Yuki Haruno cum eram numita acum 6 luni de zile pana sa aflu ca am o familie si ca nu sunt adoptata. Deci eu sunt Yuki Kuran, fiica familiei Kuran si sora lui Kaname Kuran! Deci acum poti sa ne spui mai multe despre uniforma? Care este a fetelor si care este a baietilor?
[Imagine: tgud.jpg]
[Imagine: 6979849.png] Va astept si pe pagina mea! [Imagine: 7021837.png]

#7
Miranda:

- Inca nu avem hainele, dar nu pot sa va spun decat amanunte minore... Aceasat fiind o scoala respectata, trebuie sa avem si uniforma, doar ac eu nu voi purta... Ce contine aceste haine ? Pai... un sacou, cravata, camasa, fusta lunga pana in pamant... Cam atat. Sper ca o sa va placa....

OCC: cine mai este inscris

#8
Yuki:

-Esti nebuna? Cred ca glumesti... eu nu o sa port fusta aia nici sa ma omori... daor trebuie sa vorbesc cu tata si nu o sa port nimic din porcaria asta de uniforma! Totusi sunteti o scoala respectata dar totusi fusta pana in pamant? Tu cred ca glumesti, nu stiu daca ai auzit de academia Cross dar, uniforma noastra este superba, fata de asta a voastra. Totusi imi place scoala asta la nebunie dar daca uniforma lasati-o balta cu uniforma va spun. Eu nu o sa port fusta aia nici in ruptul capului!
[Imagine: tgud.jpg]
[Imagine: 6979849.png] Va astept si pe pagina mea! [Imagine: 7021837.png]

#9
Miranda:

- Daca nu vreti, am putea sa alegem altele. spune tatal meu.
- Ce ? Tu glumesti ? Tata, pleaca ! - atunci tatal meu imi asculta ordinul si coboara de pe scena- Aceasta este singura scoala din lume in care puteti lupta, daca nu va place plecati, ducetiva la alte scoli ca sa fi experimente pentru cercetatori. Nu e problema mea...

OCC: cine vrea

#10
Yuki:

-Ai nu ma innebuni! Tu nu esti sanatoasa? Fusta pana in pamant pentru fete? Poi normal daca tu nu porti uniforma, normal ca iti place fusta.
Cobor treptele pana in locul unde este scena si urc sus pe scena!
-Nu incerca sa ma dai jos ca nu ai sa reusesti. Daca estia sa de tare pe cat crezi de ce nu porti si tu uniforma si sa vedem atunci adca mai comentezi. Oricum esti cam tare in gura si asta nu iti face deloc bine. Oi fi tu fiica celui care a construit locul asta dar stapana mea nu esti, si la nimeni de aici. Daca esti in aceasta academie impreuna cu noi totii ne esti colega ci nu sefa sau superioara. Asa ca lasa gura mai mica ca nu esti mai tare decat altcineva de aici, sau fata de mine ci esti la fel ca noi totii!
[Imagine: tgud.jpg]
[Imagine: 6979849.png] Va astept si pe pagina mea! [Imagine: 7021837.png]




Utilizatori care citesc acest subiect:
4 Vizitator(i)