Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Cum merge rpg-ul ?
Este cam plictisitor...
6.67%
1 6.67%
Unele persoane vor sa se dea mare si tare
26.67%
4 26.67%
Este super, imi place.
66.67%
10 66.67%
Total 15 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Luptă în arenă ~ Începere

#11
Miranda"

Am inceput sa rad ca o isterica, fata asta are tupeu, dar nici nu stie cu cine s-a spus, il bat pana si pe Drac.

- Tu chiar vrei sa ma faci sa mor de ras ? Esti haioasa, sa sti. stau un timp, asteptand sa se supere mai rau. Eu, sa-ti intre bine in cap, nu o sa port aceasi uniforma ca voi, ba mai mult, nu o sa port deloc uniforma. Eu nu ma cred superioara, eu sunt superioara... Tatal meu nu mi-ar spune nici " Date mai incolo" si cu atat mai putin sa ma opresca sa fac ce vreu. Asa ca... daca nu ai chef coboara... nu vreau sa-mi stric manichiura.

OCC: cine vrea

#12
Yuki:

-Ha ha ha... ce gluma buna... nici mie nu imi spune nimeni "Date mai incolo" pentru ca nu au tupeu. Mai ales ai mei, asa ca bravo, si cu superioditatea nu ai dreptate. Poate ai vrea sa faci o mica cunostinta cu Draco ce zici poate el iti mai i-a din duritatea asta. Draco nu este un baiat ca oricare altul si desi pe aici oameni nu au vazut aproape nici odata un asa tip de animal pot sa zic. Bine animal nu este tocmai cuvantul potrivit pentru el, mai bine spus asa o bestie cred ca ai sa ramai uimita! O asa bestie a fost vazuta numai in cadrul academiei Cross si numai de elevii de la academia Cross!
[Imagine: tgud.jpg]
[Imagine: 6979849.png] Va astept si pe pagina mea! [Imagine: 7021837.png]

#13
Miranda:
- Pe bune ? Nu pot sa cred, imi este atat de frica, sper ca nu o sa plang. zic ironica. Nu imi e frica de nimic, nici de bestia ta mica... In plus, toate luptele se fac in arena daca sunt anuntate, eu as putea sa te inving, adr nu castig nimic, altfel as fi luat putere, ca doar sti regulile. Acum... valea de aici... nua m ghef de joaca cu o fetita.

OCC: cine vrea

#14
Yuki:


-Deci te crezi foarte tare, bravo ce sa mai zic te felicit!
Ma dau un pas inapoi si ridic mana dreapta in sus si strig o data:
-Draco, poti sa ii faci acestei fete placearea si sa te arati?
-Imediat STAPANA!
Draco apare in spatele meu ca o bestie inconjurata de flacari, spectatori sunt entuziasmati dar in acelasi timp si speriati din cauza lui Draco si incearca sa nu faca vreo miscare gresita.
-Draco este un dragon de tip FIRE si are inaltimea unul bloc cu 5 etaje sau poate chiar mai mult de 5 etaje dupa cum vezi este cat arena asta de inalt, aripile lui sunt foarte mari iar el la fel. Daca el iti arata acum toata inaltimea lui ar putea darama locul asta doar daca sar ridica de tot in picioare si si-ar deschide aripile!
[Imagine: tgud.jpg]
[Imagine: 6979849.png] Va astept si pe pagina mea! [Imagine: 7021837.png]

#15
Miranda

Mai am putin si incep sa rad, dar incerc pe cat posibil sa ma abtin. Sper ca este constienta ca nu are ncii o sansa, aceasta este o arma, nu poate sa lovaesca, deci o sa fie o joaca de copii. De data asta nu ma mai abtin si incep sa rad.
- Gata cu gluma, chiar vrei sa ma bagi in spital, sa scrie acolo ca sufer de 'rasologie' ?

OCC: cine vrea

#16
Amy:
Cobor din taxiul portocaliu inmanand banii soferului. Am grija ca rochia mea rosie infoiata si unga sa fie ca noua apoi ma indrept catre intrarea academiei si observ ca doua fete se cearta. Nu ma intereseaza asa ca trec pe langa ele observand pasarea gigantica. Inaintez spre biroul directorului si ciocan asteptand sa vad ce se intampla.
OOC: who wants , iar ca sa intelegeti la ce ma refer cu rochia , asa arata persu meu: http://static.zerochan.net/600/35/44/384735.jpg
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^

#17
Yuki:

-Cred ca stii ca nu imi este deloc frica de tine Miranda! Ma bucur ca nu te'a speriat Draco al meu asa cum s-au speriat coleguti nostri de el. El mereu ma va insoti asa ca ei ar trebui sa se obisnuiasca cu el si tu cu prezenta lui. A si stai calma ca nu poti sa imi zici ca nu il pot tine pentru ca altfel el te va papa. Sau eventual te va pune la niste teste de rezistenta!
[Imagine: tgud.jpg]
[Imagine: 6979849.png] Va astept si pe pagina mea! [Imagine: 7021837.png]

#18
Miranda

- Tu ai un simt al umorului prost dezvoltat. "Papa" pe mine ? Cred ca ai vazut prea multe filme si aucm ti s-a urcat la cap. Eu, si retine toata viata ce iti spun acum, nu o sa fiu terminata de nimeni, nici de tine, nici de nimeni, asa ca fa pasi sau zboara.

OCC: cine vrea

#19
Amy:
Intru in biroul directorului , desigur poftita si mise da numarul camerei mele si orarul. O iau agale pe hol si observ din nou cearta celor doua. Nu le bag in seama asa ca merg inc amera mea cu numarul 765.
OOC: who wants
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^

#20
Miranda:
Discutia asta devine din ce in ce mai seaca, fata asta se crede mult mai buna decat mine, iar ea ma sfideaza mereu, de parca ar fi buricul pamantului iar eu o simpla buruiana, dar, de fapt, este invers. O sa-i dau eu o lectie pe care sa nu o uite niciodata, chiar daca o sa mor maine, eu tot o s-o fac sa plateasca, si chiar mult.

OCC: cine vrea




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)