Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Lucruri amuzante de zi de zi

#11
Pai... Tocmai ieri s-a intramplat ceva foarte amuzant...
Ieri am avut lectie deschisa la dirigentie si tema a fost "Sarbatorile de iarna" . Asa ca in clasa ne-am chinuit imaginatia in asa fel incat sa aducem magia sarbatorilor la noi in clasa. Pentru ca afara, numai sarbatori nu aveam. Balti, cer gri, pomii dezgoliti si praf. Asa ca atunci cand profesorii au intrat in clasa i-am intampinat cu zapada artificiala. A aruncat o colega cam 3 maini de zapada. Dupa lectie am aruncat si restul de zapada si o punga de confetii colorate si a inceput razboiul cu zapada artificiala 21 . Ne-am batut ca niste nebuni. Eu am avut zapada dinaia peste tot, incluzand gura 21 . Numai in pantaloni nu am avut, avand in vedere ca unele fete au avut si in chiloti. 21 Dupa lectie am avut mate si o colega stransese intr-o punga o parte din nebunia de pe jos, iar in ora de mate, profa a lasat-o sa arunce pe noi daca facem liniste. O_O 21 Desi nu a durat mai mult de 2 min.
Alta faza ar fi cand am fost la Bucuresti, la mall, cu parintii si cu o prietena. Ne-am dus sa ne uitam la faimosul film Avatar. Si ne-am dus in 3D. Deci eu si prietena mea trebuia sa tinem in brate: floricelele, sucul si ochelarii. Bineinteles ca parintii mei ne-au ajutat si ne-au luat sucurile din mana. Am ajuns la scaune, iar prietena mea cand sa se aseze, ce credeti ca se intampla? Scaunele erau d-alea care trebuie sa asezi spatarul cu mana, dar ea nu s-a uitat. 21 Si s-a dezechilibrat si a daramat jumate din punga de floricele pe jos. Cred ca multe priviri s-au atintit asupra ei, dar mai bine ca nu am vazut ca era intuneric in sala, iar eu inchisesem ochii de la ras. 21
De Halloween am fost cu o alta prietena sa colindam costumate prin oras. Ea a fost vrajitoare, iar eu pisica ei neagra. Pentru ca aratam ciudat fata de oamenii normali, am fost insotite si de nasa prietenei mele, care venea dupa noi, putin mai in spate. Am fi mers si singure daca nu ar fi orasul meu plin de ... stiti si voi. Va dati seama ca mergeam doar la cunoscuti, ca altfel cred ca ne inchidea lumea usa in nas. 21 Si ajungem noi sa traversam undeva. Si un domn ne intreaba : " Putem sa facem o poza, fetele? " Tipul nu parea sa fie pedofil sau periculos, asa ca am acceptat si poate am ajuns pe vreun facebook 21 . Mereu rad cand ma gandesc ca toata lumea se uita la noi ca la masini straine. Imi aduc aminte ca cineva a zis o data "Suntem in Anglia... " iar o fetita din spate ii spune prietenei ei "America, bai boule! " desi tipul nu a auzit, ca altfel cine stie ce ii zicea. Eu cu prietena mea radeam acolo, mai ales ca fetita aia impreuna cu prietena ei ne-au urmarit pana am ajuns la casa altcuiva. 21

#12
Amuzante intamplarile voastre sa va spun si eu una.S-a intamplat chiar aseara.Vara trecuta eram pe imvu si un arab mi-a cerut idul de mess.I l-am dat si de atunci imi tot zice ca ma iubeste, ca ii lipsesc nush ce desi mi se pare imposibil sa iti lipseasca o persoana cand nici nu o cunosti.In fine. Nu a mai intrat pe mess un timp.A intrat ieri si inceaarca sa imi trimita o poza.Pana la urma a reusit desi preferam sa nu.Stiti ce era in poza aceea? ,,jucaria" lui. Sa fac infarct cand am vazut-o. Si cica mi-a trimis poza ptr k i'a fst dor de mine....Ce sa zic....Si-a cerut scuze dar fac eu la el in eng cik : ,, In Romania cine isi face poze la ,,jucarie" si le da poza fetelor se numeste curvar".In acelasi timp vorbeam cu prietena mea cea mai buna si i'am zis ca mi'a dat o poza urata si ea a insistat sa i'o dau si cand i'am dato sa faca si ea infarct. Acum saraca fata ii e frica sa mai zica da cand o intreb ceva 2124
[Imagine: EnvYQ.png]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  10 Lucruri de facut in casa atunci cand ploua afara Dufresne 24 25.532 10-01-2012, 01:52 AM
Ultimul răspuns: Luzer
  5 lucruri ce iti plac si 5 care nu white angel 130 58.925 10-11-2011, 08:49 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Completari amuzante Lye 18 9.869 11-09-2010, 05:56 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  Lucruri întâmplătoare Flash 3 2.235 07-03-2010, 12:32 AM
Ultimul răspuns: Flash


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)