Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Completari amuzante

#1
Am vazut un joc funny pe un forum si se desfasoara asa:yo pun un text din care lipsesc niste cuvinte,iar voi completati spatiile respective cu orice cuvant sau expresie doriti,astfel incat textul respetiv sa sune cat mai amuzant.Dupa ce textul respectiv va fii completat de zece useri,atunci va fii schimbat cu unul nou.

Dimineata ________

Soarele _________ pe cerul ________.Fiind o fata ______ m-am trezit din ______ si in drumul meu spre baie,am _______ pe gresia rece.Dupa ce m-am spalat pe _____ ,m-am indreptat spre bucatarie sa ______ ceva.Dupa aproximativ ______ mi-am amintit ca am uitat apa curgand in baie.Cand m-am dus...ce sa vad?_______ curgea din chiuveta,iar pe jos era_______.Dar deodata simt un miros ciudat ce venea din bucatarie.Cand ma reintorc in ________ observ ca painea mea era_______.Mai bine servesc o ______.Si cum yo sunt o ________ imi dau seama ca nu am acel fel de mancare/desert.Pregatita sa _______ de acasa,ma incalt frumos cu ________si plec.Dar nu mi-am dat seama ca_______ erau______ si am________.Ce dimineata _______ am avut!

Acum completez yo:

Dimineata Buclucasa

Soarele roz se cocota pe cerul innorat.Fiind o fata zapacita m-am trezit din chestiia aia numita pat si in drumul meu spre baie am patinat ca Sharapova pe gresia rece.Dupa ce m-am spalat pe moaca,m-am indreptat spre bucatarie sa halesc ceva.Dupa aproximativ o ora,mi-am amintit ca am uitat apa curgand in baie.Cand m-am dus...ce sa vad?Cascada Niagara curgea din chiuveta,iar pe jos era lacul LockNess.Dar deodata am simtit un miros ciudat ce venea din bucatarie.Cand ma reintorc in camerra cu aragaz,observ ca painea mea era carbonizata.Mai bine servesc o inghetata.Si cum yo sunt o zapacita fara neuroni imi dau seama ca nu am acel desert.Pregtita sa ma car de acasa,ma incalt frumos cu adidasii si plec.Dar nu mi-am dat seama ca acele sfori numit sireturi erau legate intre ele si am plonjat pe palierul blocului.Ce dimineata nebuna ca mine am avut!
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#2
Hai ca m-am gandit si eu la ceva...

Dimineata si mancarea proasta

Soarele pleca de pe cerul albastru.Fiind o fata cu o doaga lipsa m-am trezit din fata calculatorului si in drumul meu spre baie,am sarutat pe gresia rece.Dupa ce m-am spalat pe picioare ,m-am indreptat spre bucatarie sa mananc ceva.Dupa aproximativ 5 ani mi-am amintit ca am uitat apa curgand in baie.Cand m-am dus...ce sa vad?Apa din veceu curgea din chiuveta,iar pe jos era amestecul dintre cirese si iaurt.Dar deodata simt un miros ciudat ce venea din bucatarie.Cand ma reintorc in minunata camera observ ca painea mea era transformata in cozonac.Mai bine servesc o carte.Si cum yo sunt o mare cititoare imi dau seama ca nu am acel fel de mancare/desert.Pregatita sa fugde acasa,ma incalt frumos cu ciorapii lu' bunicu si plec.Dar nu mi-am dat seama ca ciorapii erau mirositorii si am lesinat din cauza mirosului.Ce dimineata ******am avut!

#3
^^ dragute completari Smile sper sa va placa si ce am completat eu
Dimineata asta galagioasa

Soarele rosu pe cerul instelat.Fiind o fata grabita m-am trezit din somnul cel adanc si in drumul meu spre baie,am desenat pe gresia rece.Dupa ce m-am spalat pe cap,m-am indreptat spre bucatarie sa infulec ceva.Dupa aproximativ 2 zile mi-am amintit ca am uitat apa curgand in baie.Cand m-am dus...ce sa vad?Sampon curgea din chiuveta,iar pe jos era Cola.Dar deodata simt un miros ciudat ce venea din bucatarie.Cand ma reintorc in acel loc sinistru observ ca painea mea era cruda.Mai bine servesc o guma de mestecat.Si cum yo sunt o ametita imi dau seama ca nu am acel fel de mancare/desert.Pregatita sa ma teleportez de acasa,ma incalt frumos cu sosetele cele noi si plec.Dar nu mi-am dat seama ca luminile din casa erau aprinse si nu ma puteam teleporta .Ce dimineata linistita am avut!

#4
Dimineata cand m-am sculat,

Soarele stralucea pe cerul de azur.Fiind o fata somnoroasa m-am trezit din somnul meu dulce si in drumul meu spre baie,am alunecat pe gresia rece.Dupa ce m-am spalat pe fata ,m-am indreptat spre bucatarie sa infulecceva.Dupa aproximativ o jumatate de ora mi-am amintit ca am uitat apa curgand in baie. Cand m-am dus...ce sa vad?_Parca Tamisa intreaga curgea din chiuveta, iar pe jos eratot Titicaca asternut. Dar deodata simt un miros ciudat ce venea din bucatarie. Cand ma reintorc in bucatarie observ ca painea mea eraarsa. Mai bine servesc o prajitura. Si cum eu sunt o uituca imi dau seama ca nu am acel fel de mancare/desert. Pregatita saplec de acasa, ma incalt frumos cu cizmele mele lungisi plec. Dar nu mi-am dat seama ca cizmele erau rupte si am calcat intr-o baltoaca.Ce dimineata splendida am avut [/b]!
[Imagine: shaiyalight.png]

#5
Dimineata obisnuita

Soarele deranja oamenii obositi chiar de pe cerul masliniu.Fiind o fata sensibilam-am trezit din patul plin cu trandafiri insangerati si in drumul meu spre baie, am sters cu genunchii gresia rece.Dupa ce m-am spalat pe dinti ,m-am indreptat spre bucatarie sa ard ceva.Dupa aproximativ o microsecunda mi-am amintit ca am uitat apa curgand in baie. Cand m-am dus...ce sa vad?Ai fi zis ca toata canalizarea curgea din chiuveta, iar pe jos era o gaina vopsita blonda,cu suvite albastre. Dar deodata simt un miros ciudat ce venea din bucatarie. Cand ma reintorc in bucatarie observ ca painea mea era foarte bine arsa. Mai bine servesc sushi. Si cum eu sunt o uituca imi dau seama ca nu am acel fel de mancare/desert. Pregatita sa ma parasutez de acasa, ma incalt frumos cu opincile si plec. Dar nu mi-am dat seama ca opincile erau rupte si am sunat-o pe mama ce era la munca,rugand-o sa avina sa le coase.Ce dimineata banala am avut!

#6
Propun un nou text10

Ziua de astazi a fost cea mai ciudata zi din viata mea!In drum spre casa prietenei mele_________, am zarit cel mai/cea mai uluitor/oare ________________.Eram atat de absorbit de priveliste, incat am_______intr-un________________________ care statea langa o cratita cu________.Am tipat:"________", insa el parea prea_______ca sa ma bage in seama.Mi-a dat un/o_________cu ____ foi/petale si a spus ca imi va aduce noroc.Dupa care a disparut intr-un/o_______.Eu am_____catre casa prietenei mele si i-am depanat intreaga poveste.Insa ea s-a ________atat de tare incat a cazut de pe _______.Pentru a-i dovedi ca ii spusesem adevarul, am provocat-o sa ma intreaca la__________.Imediat am adunat mai multe puncte decat a putut aduna __________in toata viata lui/ei.Insa ea tot nu ma credea.Dupa care am mers la __________ de la mall.Eram cat pe ce sa cumpar o papusa__________, cand am vazut o bancnota de _________lei pe jos.Am folosit-o pentru a ma aproviziona pe viata cu __________ .In timp ce plateam, o voce _________ anunta la megafon:"Esti clientul nostru cel mai________si tocmai ai castigat un nou/o noua _____________!"In fine, __________a crezut ce i-am povestit si m-a rugat s ao duc sa vada _________.Am bagat mana in ________sa il/o gasesc, insa disparuse!Trebuie sa fi cazut in timp ce ma _________in sus si in jos dupa ce castigasem __________Tocmai mi s eterminase norocul!

Ziua de astazi a fost cea mai ciudata zi din viata mea!In drum spre casa prietenei mele molia olareasa, am zarit cea mai uluitor piatra.Eram atat de absorbit de priveliste, incat amcazutintr-oprapastie care statea langa o cratita cu apa de ploaie .Am tipat:"E atat de pura!", insa el parea preatampca sa ma bage in seama.Mi-a dat o placintacu multe foi si a spus ca imi va aduce noroc.Dupa care a disparut intr-un vartej.Eu am cazutin casa prietenei mele si i-am depanat intreaga poveste.Insa ea s-a fardat atat de tare incat a cazut de pe balustrada de la scari.Pentru a-i dovedi ca ii spusesem adevarul, am provocat-o sa ma intreaca la stat .Imediat am adunat mai multe puncte decat a putut aduna Napoleon in toata viata lui.Insa ea tot nu ma credea.Dupa care am mers la raionul cu rame pentru pescuit de la mall.Eram cat pe ce sa cumpar o papusa cusuta cu fire de pescuit, cand am vazut o bancnota de 1leu pe jos.Am folosit-o pentru a ma aproviziona pe viata cu apa de calorifer.In timp ce plateam, o voce tampa anunta la megafon:"Esti clientul nostru cel mainaspa tocmai ai castigat un nousut in fund!"In fine,proastaa crezut ce i-am povestit si m-a rugat sa o duc sa vada placinta.Am bagat mana in poseta sa o gasesc, insa disparuse!Trebuie sa fi cazut in timp ce ma prosteam plutind in sus si in jos dupa ce castigasem sutul in fund.Tocmai mi se terminase norocul!
zby...
[Imagine: 20080626090306.jpg]

Imi aprind visatoare o tigara. Fumul trece lenes si nepasator prin fata mea, formand niste spirale demne de admiratia unui artist..



#7
Ziua de astazi a fost cea mai ciudata zi din viata mea!In drum spre casa prietenei mele Samy pocita, am zarit cel mai mai uluitor print.Eram atat de absorbit de priveliste, incat am intrat intr-un nenorocit de stalp care statea langa o cratita cu bani .Am tipat:"La naiba", insa el parea prea fericit ca sa ma bage in seama.Mi-a dat ofloare cu trei petale si a spus ca imi va aduce noroc.Dupa care a disparut intr-un vortex.Eu am plecat catre casa prietenei mele si i-am depanat intreaga poveste.Insa ea s-a speriat atat de tare incat a cazut de pe balcon.Pentru a-i dovedi ca ii spusesem adevarul, am provocat-o sa ma intreaca la matematica.Imediat am adunat mai multe puncte decat a putut aduna Enstein in toata viata lui.Insa ea tot nu ma credea.Dupa care am mers la cofetaria de la mall.Eram cat pe ce sa cumpar o papusa din turta dulce, cand am vazut o bancnota de 2.000 lei pe jos.Am folosit-o pentru a ma aproviziona pe viata cu caramele .In timp ce plateam, o voce subtire anunta la megafon:"Esti clientul nostru cel mai fraier si tocmai ai castigat un nou pantof!"In fine, pocita a crezut ce i-am povestit si m-a rugat sa o duc sa vada floarea.Am bagat mana in buzunar sa o gasesc, insa disparuse!Trebuie sa fi cazut in timp ce ma prosteam sarind in sus si in jos dupa ce castigasem pantoful.Tocmai mi se terminase norocul!
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#8
Sunt a 10a persoana 21 Trebuie sa inventez un text xD Acum postez pe cel al lui lye :3

Dimineaţă cenuşie,

Soarele manâncă pe cerul flamând. Fiind o fată foarte specială m-am trezit din visare şi în drumul meu spre baie, am pipait pe gresia rece. Dupa ce m-am spalat pe corp , m-am îndreptat spre bucatarie să inventez ceva. După aproximativ câteva ore, mi-am amintit că am uitat apa curgând în baie. Cand m-am dus... ce să vad? Parfum curgea din chiuveta, iar pe jos era noroi. Dar deodată simt un miros ciudat ce venea din bucatarie. Cand ma reîntorc în florarie observ că pâinea mea era aruncată în sobă. Mai bine servesc o foaie de placintă. Si cum yo sunt o obsedată îmi dau seama că nu am acel fel de mâncare/desert. Pregatită să mă lansez de acasă, mă încalţ frumos cu nişte ghirlandă şi plec. Dar nu mi-am dat seama că apa încă curgea la baie şi erau şuvoaie cand m-am întors şi... şi am început să plâng. Ce dimineata cu vaiete am avut!

Aaaaşa... cu urmatorul text [da, abia acum am citit >.<]

Ziua de astazi a fost cea mai ciudata zi din viata mea! In drum spre casa prietenei mele m-am abatut de la drum, am zarit cel mai uluitor . Eram atat de absorbit de priveliste, incat am simtit intr-un picior un mos care statea langa o cratita cu betele de batut tobe in mana. Am tipat: "What the hell? What the f***? Why?", insa el parea prea incurcat de engleza mea perfectionata ca sa ma bage in seama. Mi-a dat o palma peste fata cu spini si petale si a spus ca imi va aduce noroc. Dupa care a disparut intr-o buruiana de frica mea. Eu am plecat catre casa prietenei mele si i-am depanat intreaga poveste. Insa ea s-a dovedit ca a ras atat de tare incat a cazut de pe covor. Pentru a-i dovedi ca ii spusesem adevarul, am provocat-o sa ma intreaca la gasitul mosului. Imediat am adunat mai multe puncte decat a putut aduna draga mea fata in toata viata lui. Insa ea tot nu ma credea. Dupa care am mers la statia de petrol de la mall. Eram cat pe ce sa cumpar o papusa de pain sa intetesc focul, cand am vazut o bancnota de 500 lei pe jos. Am folosit-o pentru a ma aproviziona pe viata cu hartie roz. In timp ce plateam, o voce idioata si de mort anunta la megafon: "Esti clientul nostru cel mai idiot si tocmai ai castigat un nou Megan Sedan!" In fine, Maria iar nu a crezut ce i-am povestit si m-a rugat sa o duc sa vada minunea. Am bagat mana in calculator sa il gasesc, insa disparuse!Trebuie sa fi cazut in timp ce ma uitam in sus si in jos dupa ce castigasem idiotimile. Tocmai mi se terminase norocul!

xD Not that funny, I guess... Dar Mitzuke tot hartie ramane 65

#9
Dimineata cu mistere

Soarele negru a aparut pe cerul si mai negru (hopa acuma mi-am dat seama ca purtam ochelari de soare si tot parea negru deci soarele auriu a parut pe cerul albastru ) .Fiind o fata intr-o doaga m-am trezit din dulap(grr cum am ajuns acolo) si in drumul meu spre baie,am alunecat pe gresia rece.Dupa ce m-am spalat pe fata ,m-am indreptat spre bucatarie sa mananc ceva.Dupa aproximativ jumatate de ora mi-am amintit ca am uitat apa curgand in baie.Cand m-am dus...ce sa vad?Nilul, trecea prin baia mea(wiiii cel mai mare fluviu trece prin Romania), curgea din chiuveta,iar pe jos era piscina care mi-am dorit-o mereu.Dar deodata simt un miros ciudat ce venea din bucatarie.Cand ma reintorc in camera cu mobila bej, gresie crem, cu un frigider si multa mancare observ ca painea mea era ba nu nu mai era disparuse :-O20a ramas doar o cenusa20extraterestrii mi-au luat painea prajita.Mai bine servesc o prajitura.Si cum yo sunt o zapacita imi dau seama ca nu am acel fel de mancare/desert.Pregatita sa imi i-au zboru` de acasa,ma incalt frumos cu adidasii si plec.Dar nu mi-am dat seama ca adidasii erau defapt pantofii lu sormea care era agatata de mine si imi zicea sa ii aduc pana la ora 2 si am plecat .Ce dimineata misterioasa am avut!

#10
Soarele disperat a aterizat pe cerul amuzat.Fiind o fata cu capul in nori m-am trezit in copacul din fata blocului(cred ca am ajuns acolo din cauza lui Naruto...) si in drumul meu spre baie m-am impiedicat si am cazut "datorita" tenisilor.Dupa ce m-am spalat pe ochi,m-am indreptat spre bucatarie sa ma sinucid (nu sunt EMO)cu ceva.Dupa ce am cautat o lama vreo jumatate de ora si nu am gasit si am hotarat sa o las pe alta data mi-am amintit ca am uitat apa curgand in baie.Cand m-am dus...ce sa vad?Sucul meu favorit de care nu am mai avut parte de un an,curgea din chiuveta,iar pe jos era mama care se ruga sa plec mai repede.Dar deodata simt un miros ciudat ce venea din bucatarie.Cand ma reintorc in camera in care m-am inecat cand aveam trei ani cu un os de peste observ ca painea mea era facuta praf....(ori de soareci ori a ajuns bietul Sasuke din intamplare si de foame a facut painea asa).Mai bine servesc o inghetata(ce idei mai am si eu).Si acum yo sunt o uituca(lecitinaaaa) imi dau seama ca nu am acel fel de mancare/desert.Pregatita sa dispar(aleluia) de acasa, ma incalt frumos cu tenisii si plec.Dar nu mi-am dat seama ca tenisii erau defapt pantofii de primavara si acum era noiembrie si am inghetat.Ce dimineata "frumoasa" am avut!
[Imagine: kikwang.gif]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Lucruri amuzante de zi de zi Ayuka 11 8.315 18-12-2010, 11:38 PM
Ultimul răspuns: Vero


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)