Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Lucrarile voastre

#11
Am incercat ceva, dar nu stiu cat de reusit este...
[Imagine: ChibiBlackHair.png]

First, l-am facut in Photoshop pentru ca eu si Paint-ul aparent nu ne intelegem si nu am vrut sa fie simetric fiindca imi pare mai natural asa si mai frumos. 108
[align=right]
[font=times new roman]You’re under no obligation to be the same person you were five minutes ago.

#12
(06-08-2012, 03:41 PM)Aggie A scris: Am incercat ceva, dar nu stiu cat de reusit este...
[Imagine: ChibiBlackHair.png]

First, l-am facut in Photoshop pentru ca eu si Paint-ul aparent nu ne intelegem si nu am vrut sa fie simetric fiindca imi pare mai natural asa si mai frumos. 108

Nu Aggie, nu. Ceea ce faci tu nu se cheama PIXEL. Pixelul este clar, fara "puricei". Nu mai face in PS asa. Exista si in PS obtiune de a face pixel mult mai usor. Dar cum nu lucrez in PS nu stiu cum. Dar o poti intreba pe DARIA. Ea lucreaza in PS.
uite diferenta dintre penul objnuitr si cel pixel si diferenta dintre linia obijnuita si cea pixel: [Imagine: linii.png]
TE mai asteptam, mai ales cu lucrari facute in pixeli.

@Chriss: Nu ma astetam sa faceti de la inceput haine. Ma asteptam sa faceti floricele, fonduri, animalute, etc. Trebuie sa tine ti cont de ceva. Am inteles acum desenati haine, etc. Haine cum vreti. PE parcurs treaba se va complica. Cum sa va spun? Nu vreau ca acest chibi generator (cand o sa fie ), sa aiba numai lucruri monotone. Vor fii rochii, lucruri speciale, palete de culori variate si etc. Va fi o tema pentru fiecare luna. Acum nu trebuie sa faceti asta. Doar incercati sa mariti simtul artistic din voi. Puteti "pixela" si haine din viata contemporana, mai accesorizate, nu? uite:
Click [ o rochita, model care poate fi creeat si pe un chibi.
Click [ danteluta aceasta nu ar fi un detaliu interesant?
Click [si aici cateva modele de rochite mai sarite din monoton.

Voi face niste tutoriale pentru haine pentru ca aveti nevoie. PE cel cu fondul il voi lasa pentru mai tarziu. Tutorialele pentru haine le voi pune intr-un nou topic. La tutoriale simplu, voi pune pentru incepatori. Cei care nu stiu ce inseamna pen, si cum se foloseste si cum se folosesc anumite lucruri si cateva trucuri pentru paint.

Va rog, daca aveti mai multe lucrari in pixel, noi, vechi sa postati un topic de persoana. Unde va puneti creatiile. Oricum veti evolua prin munca, prin sfaturi si prin ajutorul dat unul altuia. Oricum pentur inceput totul arata bine si sunt chiar mandra sa vad ca nu exista 2 bete in pixel si atat. Daca va scoateti si mai mult simtul de artist din voi, va iesi ceva nemaipomenit, va asigur! Voi incepe sa lucrez la tutoriale pentru haine daca tot vrei criss. 108

@Fani: Culorile sunt frumusele. Partea proasta este ca nu folositi lumini si umbre. Putina lumina acolo si atat.

Imi place simetria lor.

Ps: Sa nu intelegeti gresit. Nu vreau numai rochite simetrice, nu vreau numai par simetric! Pot fi si asimetrice. Nu ma deranjfeaza. Ataata timp cat arata bine, totul este inregula!

Spor la treaba si voi incepe sa lucrez la un tutorial de haine. <3
[Imagine: 435807fbnxzdbgby.gif]
[Imagine: 1370639wghbdmxzm0.gif]

#13
[Imagine: ChibiRedHair.png]
Better? 108

Btw, I'm having fun doing this. 21 <3
[align=right]
[font=times new roman]You’re under no obligation to be the same person you were five minutes ago.

#14
(06-08-2012, 05:30 PM)Aggie A scris:
[Imagine: ChibiRedHair.png]
Better? 108

Btw, I'm having fun doing this. 21 <3

Mai binisor Aggie. Dar nu imi place ca parul nu arew contur si este pus acolo ca dintr-o bucata. Analizeaza parul facut de Criss si Fani. Incearca si tu sa faci un model asemanator. Si la haine, la fel lipseste conturul si umbrele/luminile.
Incercati mai intai sa colorati lucruri simple, suprafete simple, si lasati hainele pe mai tarziu. A refer la tine Aggie si Fani. Criss mai pune umbre si arata bine la ea.
Va rog sa exersati treaba cu umbrele si luminile.




Acum am observat si eu ce stramb este corpul chibi. o.o L-am refacut. ^^ Sper sa va placa. Am mai deschis conturul corpului si se vede mai bine, dupa parerea mea. A voastra care este? Si pentru DARIA am schimbat cevaa.. 65

[Imagine: 435807fbnxzdbgby.gif]
[Imagine: 1370639wghbdmxzm0.gif]

#15
Parca sunt mult mai ok, Ann. Inainte soldurile nu erau simetrice. o.o Ohh, am observat ce ai facut pentru Daria. *blush* Btw, nu poti face un corp si de baiat? Onegaaai!

Revin cu un edit cu noua creatie ^w^

EDIT:
Am mai lucrat la umbre. Sper ca e mai ok, cel putin la pantaloni.
[Imagine: e9t06r.png]
Ann, imi place cel cu contur mai deschis, dunno why.106 Btw, nu prea stiu, ce-s fondurile? Adica peste ele vom pune chibiul?

PS: Pot sa-mi deschid propriul thread?

#16
(06-08-2012, 10:23 PM)Biersack A scris: Parca sunt mult mai ok, Ann. Inainte soldurile nu erau simetrice. o.o Ohh, am observat ce ai facut pentru Daria. *blush* Btw, nu poti face un corp si de baiat? Onegaaai!

Revin cu un edit cu noua creatie ^w^

Da, lucrez la asta. Acum am clarificat cu corpul de fata. MA bucur. ?Iti place cu contur mai inchis sau mai deschis? :->
Okay astept creeatia ta. ^^ Voi posta si eu imeditat ce voi face ceva 71 Chiar asa de fond nu ati spus nimic?

[Imagine: FUNDAL.png]
[posturi unite]
(06-08-2012, 10:23 PM)Biersack A scris: Parca sunt mult mai ok, Ann. Inainte soldurile nu erau simetrice. o.o Ohh, am observat ce ai facut pentru Daria. *blush* Btw, nu poti face un corp si de baiat? Onegaaai!

Revin cu un edit cu noua creatie ^w^

EDIT:
Am mai lucrat la umbre. Sper ca e mai ok, cel putin la pantaloni.
[Imagine: e9t06r.png]
Ann, imi place cel cu contur mai deschis, dunno why.106 Btw, nu prea stiu, ce-s fondurile? Adica peste ele vom pune chibiul?

PS: Pot sa-mi deschid propriul thread?

Double post. Dar voi uni posturile dupa.

Sigur fani! 108
Imi place mult modelul asta. Ai prins esenta din ce am spus. Da chiar te rog sa iti deschizi un theard cu lucrarile tale!.

Da pe fond se pun chibiurile 71 Eu vrobeam ce parere aveti de degrade.. 65

^^
[Imagine: 435807fbnxzdbgby.gif]
[Imagine: 1370639wghbdmxzm0.gif]

#17
(06-08-2012, 10:33 PM)Ann A scris: Eu vrobeam ce parere aveti de degrade.. 65

Cred ca sunt putin cam lungi (iar la primul erau prea scurte -_-"), din cauza inaltimi corpul, defapt a anatomiei. Palma unui om trebuie sa fie aproximativ destul de mare ca sa acopere jumatate din fata (stanga sau dreapta) Dar acesta e un chibi deci regulile se schimba, poate daca "le-ai mai indoi" putin ar arata mai bine...

Edit: Topicurile le deschidem tot la sectiunea chibi, nu?
Edit2: fondurile sunt prea mici, nu incape intreg chibi-ul in el. Am folosit trucul cu simetria ca sa il fac mai mare:
[Imagine: scaled.php?server=27&filename=fundal.png&res=landing]
I hope the road you'ar beginning to paint little by little ... will become full of beautiful COLORS


#18
Eu o sa fic off-topic pentru ca nu am PS-ul pe laptop deocamdata dar vreau sa zic ca ador parul luI Chriss, il face absolut genial. Singura obiecte: culorile-s cam ciudate o.o...
In rest, ma bucur ca lumea s-a vantat pe aici, o sa incep si eu dupa ce vin de la mare si poate chiar acum in paint.
Si legat de corpuri:

1. Ador mameloanele, adica arata mult mai realist!!!
2. Are degetele prea mari, tu Ann!!!
2. Arata destul de bine conturul deschis.

Revin si eu cu ceva, promit!!!
[Imagine: Jun0xCa.png]

#19
(07-08-2012, 12:34 AM)Chriss A scris:
(06-08-2012, 10:33 PM)Ann A scris: Eu vrobeam ce parere aveti de degrade.. 65

Cred ca sunt putin cam lungi (iar la primul erau prea scurte -_-"), din cauza inaltimi corpul, defapt a anatomiei. Palma unui om trebuie sa fie aproximativ destul de mare ca sa acopere jumatate din fata (stanga sau dreapta) Dar acesta e un chibi deci regulile se schimba, poate daca "le-ai mai indoi" putin ar arata mai bine...

Edit: Topicurile le deschidem tot la sectiunea chibi, nu?
Edit2: fondurile sunt prea mici, nu incape intreg chibi-ul in el. Am folosit trucul cu simetria ca sa il fac mai mare:
[Imagine: scaled.php?server=27&filename=fundal.png&res=landing]

Imi place. Rochita pare cam teapana jos, dar este foarte bine redata. Imi place, mai ales sus. Da daria, culorile tu le ei din partea de joc cu gama de culori. si faci degradeuri de inchis si deschis. Incearca sa mai schimbi albastrul, verde, stii sa poti schimba culorile, poti face culori ca: turquoise, roz, bleu si etc.
In cearca sa gasesti cromatica potrivita. Oricum imi place cum faci parul, cum redai umbrele si luminile.

Ps: Fondurile le-am facut ca un exercitiu. Nu neaparat acestea sa fie in spatele chibiului. Ma bucur ca le-ai pus in spate, daar nu se potriveste. Sunt prea multe nuiante de mov-roz. Si costumatia se vede mult mai bine pe corpul acesta.

Felicitari si te mai astept cu lucrari Criss. Esti foarte buna la pixel. *hugs*

(07-08-2012, 09:47 PM)Daria A scris: Eu o sa fic off-topic pentru ca nu am PS-ul pe laptop deocamdata dar vreau sa zic ca ador parul luI Chriss, il face absolut genial. Singura obiecte: culorile-s cam ciudate o.o...
In rest, ma bucur ca lumea s-a vantat pe aici, o sa incep si eu dupa ce vin de la mare si poate chiar acum in paint.
Si legat de corpuri:

1. Ador mameloanele, adica arata mult mai realist!!!
2. Are degetele prea mari, tu Ann!!!
2. Arata destul de bine conturul deschis.

Revin si eu cu ceva, promit!!!
*Lenesa Dariuta! 45*

Chiar te astep dupa ce vii de la mare. Vacanta placuta si ne vedem dupa.

@1- Da special pentru tine le-am facut. Si pentru aly am facut picioarele, sa nu mai fie asa cracanata. LOL
@2- hehe o sa le modific. Le fac putin mai scurte.
@2, defapt 3- Asa este.
Deci va ramane chibiul cu contur deschis, corpul oficial. Cum vreti?

*Eu momentan am mouse-ul strcat si nu pot lucra nimic. In seara asta voi lua unul nou. ^^ Ma duc in oras. Si voi termina in sfarsit tutorialul pentru haine! *

Postati postati. 108
[Imagine: 435807fbnxzdbgby.gif]
[Imagine: 1370639wghbdmxzm0.gif]

#20
Este o mica porcarie facuta special pentru tine Ann ca sa nu par asa lenesa!!!

[Imagine: mqYpx.png]

Inca par, am facut decat o amarata de bluza -.-'
Edit: da, este facuta cu vechiul corp pentru ca am uitat de cel nou 24
[Imagine: Jun0xCa.png]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)