Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Lucrarile voastre
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3
Lucrarile voastre.

Aici va rog sa postati lucrarile voastre, indiferentr ce sunt. Flori, bastonase, ochi, etc. Aici Va rog sa postati minim 3-4 desene. Ele vor fi comentate de mine si Daria care face parte din echipa.

Spor la treaba, si incep eu:
Acesta este corpul original si oficial de acum incolo. Varianta pentru baieti este in desfasurare. 4

Puteti lucra pe el sau nu. Cum doriti. ^^


Chibi (generator) este suspendat. Probabil va reveni la anu' sau niciodata.
Incepator la orizont, (adica eu).
[Imagine: scaled.php?server=543&filename=copieacor...es=landing] --> doar parul e facut de mine, in paint, prima incercare.
Pareri?
Deci imi place. Chiar imi plac culorile mult. Parul iti iese foarte bine, felicitari! Eu chiar te sfatuiesc sa continui cu pixel. Tu ai o problema doar cu simetria. Uite aici Tutorialul explicit pentru simetria corpurilor si iti voi da si poza unde ti-am modificat eu parul sa fie simetric. Priveste:
linkul TUTORIALE: http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=30208

Poza: [Imagine: Simetrie.png]
Chriss mai continua. Te asteptam cu noi lucrari si citeste si tutorialele. Asezarea culorilor este un punct forte al tau. Incearca sa mai adaugi uneori si degradeuri. Vezi in link-ul cu tutoriale.

Have fun.




Si ce am facut si eu: [Imagine: eee.png] 71 au fete comice.
Kitty hairstyle:
[Imagine: scaled.php?server=577&filename=copie2aco...es=landing]
100% simetric (la breton m-am "incurcat" un pic), ti-am respectat sfatul Ann (si pe cel cu degradeurile, desi nu mi-au reusit chiar perfec...)
(05-08-2012, 02:05 PM)Chriss A scris: [ -> ]Kitty hairstyle:
[Imagine: scaled.php?server=577&filename=copie2aco...es=landing]
100% simetric (la breton m-am "incurcat" un pic), ti-am respectat sfatul Ann (si pe cel cu degradeurile, desi nu mi-au reusit chiar perfec...)

Chiar imi place Chriss. Ma bucur sa te vad activa pe aici. hug imi place stilul tau, vorbesc serios. Incearca sa iti faci o paleta inainte de a colora parul. De la culoarea *exemplu* maro. 5 nuante. uite aici tutorialul:
[Imagine: TutorialI-UmbresiLumini.png] In rest imi place mult cum faci parul. Continua tot asa. incearca sa faci si fonduri si etc. Am descoperit si eu o tehnica tare pentru fonduri si o sa vi-o explic, acum mai am putin la tutorial. Este unul mai complex. 3

Chriss te mai astept pe aici si haidetii si voii haideti!

PS: Asa arata fondul. Este foarte usor de facut si veti fi surprinsi cum l-am facut si cat de USOR in paint. Smile
[Imagine: FUNDAL.png]

Buumm. Haideti fratilor, mai populati zoona!
Bun. Apar si eu cu asta:
[Imagine: 1zf5536.jpg]
Este prima mea incercare dupa o lunga pauza. Am folosit simetria, cu toate ca inainte ma chinuiam sa desenez la fel in partea stanga, cum e si in cea dreapta. Nici nu stiam de optiunea aia. Pai deh, daca nu foloseam Paintul decat sa mazgalesc niste pagini cand nu aveam net. >_< Mersi, Ann.
Mie imi plac mai mult cele ce nu sunt simetrice, par mult mai reale. Celelalte sunt robotice.
Aici incercarea:
[Imagine: 2im6vxi.png]

EDIT: Ohh, acum vad ca la primul umbrele sunt varza. o.o O sa-l modific cand am timp.
PS: Chriss, tu in ce program lucrezi? Iti ies super.
(05-08-2012, 06:18 PM)Biersack A scris: [ -> ]PS: Chriss, tu in ce program lucrezi? Iti ies super.

In paint din ala de pe timpul lu' Pazvante 21

Si ca sa nu fiu of, tada~:
[Imagine: scaled.php?server=43&filename=copie3acor...es=landing]
Cat ma bucr sa vad activitate aici! <33

@Fani: Primul exemplu nu imi place. Stii de ce? Este prea colturos.. Simetria este bbuna si asimetria de alltefel. Al doilea este chiar foarte bine lucrat! Imi plac si culorile si coada arata foarte bine. Bravo! Acum te rog sa nu ii mai lasi atat de mult din frunte. Mai pune putin par, sau cateva suvite. Pare ca are putina chelie. Foarte foarte bine 3

@Chriss: Ca deobicei, cum te-ai obijnuit, parul facut de tine arata foarte bine. Si bine ai venit in echipa!

Ce ar fi sa incercam si altceva inafara de par? 23 Ce spuneti?
*voi fi off de aceasta data*
Mersi, Ann. Da, este foarte urat primul model de par. Am observat asta dupa ce le-am comparat cu ale lui Chriss. Anyway, am venit cu niste hainute simple, la care am atasat parul meu. ^^

[Imagine: 312zk7k.jpg]
Si eu, si eu (nu-mi place cum mi-au iesit pantaloni, cred ca i-am facut prea largi in partea de jos):
[Imagine: scaled.php?server=201&filename=copie4aco...es=landing]

Edit: @Ann, nu ai ceva tutoriale si pentru haine?
Pagini: 1 2 3