Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Loveless

#11
Mie mi-a placut Loveless mai mult decat Gravitation :X
Personajele sunt interesante( mai ales ca Ritsuka..nice atitude boy 71Legat de grafica..mi s-a parut ok.
Pe de alta parte,mi-a placut mult Gravitation :14Yuki Eiri is so sweet :X)
Intre cele doua aleg totusi Loveless..
[Imagine: da-1.jpg]


Twilight... Would you die for love?


It's on my lips, it's in my dreams.
It's a story told by two.
You say you want to be happy.
I can make your dream come true.


my yaoi fan fic


[Imagine: chibi_1341.gif]
chibi-ul lui Pure Love

Bomboane...multe bomboane pentru Asha :X

#12
Loveless e un anime interesent (bineinteles, Gravitation e mult mai fain, are coronita de aur) si chiar mi-a placut de cei doi Ritsuka si Soubi. Intra-devar au lipsit cateva lucruri esentiale, care sa te acaptiveze mai mult, insa ei faceau o pereche buna. Iar faptul cu "I love you, Ritsuka", asa si ar trebui, doar Soubi ii devenise protector. In ceea ce priveste sfarsitul, m-a emotionat foare mult.
DREPTATEA VA INVINGE!!!
AISHTERU NEAR88


#13
Am urmarit si eu Loveless , lasandu-mi o parere destul de buna .
Mi-a placut povestea anime-ului , destul de interesanta . Am urmarit fiecare episod cu mare atentie , fiind parca vrajita de personaje =]] . Deasemenea , mi-a placut enorm de Ritsuka , felul in care arata si aborda situatia ... god >.< Super kawaai baiatul . Pacat ca nu a durat mai mult , foarte putine episoade T_T . Desi ... voiam mai multe saruturi si chesti romantice din partea celor doi >.< Nu sunt o mare fana a acestui anime , dar nu pot sa spun ca nu mi-a placut .
Grafica , destul de buna , cred ca ar merita un 9.50 xD Mi-au placut cum erau desenate personajele , urechile alea >.<
Coloana sonora ... nu prea mi-a placut =]]
Enfine ... Gravitation il intrece , Loveless e nimic pe langa acel anime xDD
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


#14
Animeul mi-a placut desi nu am inteles nici pana acum ce a patit Ritsuka.
Adica fazele cu maica-sa care ii spunea ca nu mai e el mi se pareau scoase de pe alta planeta.
Trebuie sa recunosc ca personajul meu favorit este Soubi, desi ma enerva la culme faza cu "I love you Ritsuka". Una dintre partile mele preferate e aceea in care Soubi vorbeste depre fluturi. Nu stiu de ce dar chiar mi-a ramas in minte. La fel si partea in care i-a zis lui Ritsuka ca s-ar sinucide inainte sa-l omoare (mai aveam putin si plangeam in momentul ala).
Totusi comparat cu Gravitation are nota 7 dupa mine. Gravi e mai antrenant si povestea e super.
Oricum asta e parerea mea. Chu!
[Imagine: fgdhdr.png]

Tnx Nibbles


Stay by my side . I won\' t let you down . I\' ll never betray you . Call my name and I\' ll save you from the dark . You know I\'m never far .

I\' ll say it as many time as you need : I love you . You are my superstar <3

Nothing can\' t stop me from loving you

#15
Am vazut Loveless mai demult, cred ca acum un an.39 Nu pot sa zic ca a fost printre cele mai bune shounen-ai pe care le-am vazut, insa mi-a palcut intr-o oarecare masura. 106. Ideea mi s-a parut interesanta, iar grafica destul de buna. Personajele erau kawaii :X. Soubi inca ma sperie. Parca era un robotel nevinovat cand ii spunea lui Ritsuka. cat de mult il iubeste24. Povestea mi sa aprut destul de incurcata, air partea proasta e ca nu a fost complet elucidata pana la sfarsit. Nu prea am inteles care era treaba cu fratele lui Ritsuka.
Melodie de final mi sa parut bestiala 105. Am ascultato de atatea ori incat am memorato. 21. In mare a fost un anime destul de bun. M-am uitat cu placere la el. 39
[Imagine: asdsadfu.jpg]
Sank you, Valkyrja *hug*


#16
Loveless...Loveless...o//o sincer ador anime'ul asta. L'am urmarit de vreo 3 ori. E adevarat ca e cam greu de inteles din prima, cu mama aceea putin :ask: dar il ador !!!
Personajul preferat ar fi Soubi. Nu stiu de ce, dar mi se pare ca are o aura de mister in jurul lui :chuu: . Pe langa asta, am o mica slabiciune pentru personajele cu plete. Ma refer la partea masculina :smart: .
Ritsuka mi se pare ....hmmm...nimic special la el. Nu stiu de ce, dar nu gasesc nici un cuvant pentru a'l descrie.
Cam asta ar fi cu Loveless, un anime BUN dupa parerea mea :bv: !!!
[Imagine: ak8THBQ.png]


#17
Hmm,ce pot sa zic?Am vazut acest anime acum un an,imediat dupa ce am vazut Gravitation.Nu le compar pentru ca, inafara de genul pe care il reprezinta,nu prea au nimic in comun( parerea mea).Totusi Loveless mi s-a parut interesant.Nu am priceput prea multe din anime asa ca m-am apucat de manga si lucrurile au inceput sa prinda contur.
La inceput si eu am crezut ca Soubi seamana cu un robotel,dar pe parcurs mi-am dat seama ca Ritsuka inseamna mai mult pentru el decat nevoia de a indeplini un ordin.Puteau sa faca mai multe episoade unde sa explice cum evolueaza relatia dintre cei doi,dar in mare totul a fost ok.Mi-a placut.Nota 9

"Omul este cel mai putin el insusi,atunci cand vorbeste in propria persoana.Da-i o masca si el va spune adevarul."Oscar Wilde
[Imagine: chibi_5001.gif]
, chibi-ul lui

#18
mie mi-a placut . intradevar , luptele erau cam inutile , dar ma rog . cred ca motivul pentru care nu au fost atat de multe kiss-uri este si pentru ca animeul este foarte scurt , avand doar 12 episoade . oricum , in cazul asta , este si probabil pentru ca doar unul era pe invers si celelalt era un copil de 12 ani ....... mi s-a parut o idee originala , eu nu m-as fi gandit niciodata la asa ceva . eu , personal , apreciez originalitatea . are si o grafica destul de buna , dupa parerea mea . ar fi fost mai bine si sunt sigura ca ar fi fost din ce in ce mai yaoi daca ar fi avut mai multe episoade . coloana sonora a fost super . aceasta este opinia mea .
Va rog, nu-i lasati sa moara!



[Imagine: cuZv.gif]
[Imagine: 3MiK.gif]
[Imagine: BvWd.gif]
[Imagine: QrLB.gif]
[Imagine: v1oJ.gif]

#19
super anime-ul dar cam scurt. ritsuka-super kawaii, sou-idiot pervers pe invers dragutz si el...Loveles si Beloved...well, as fi rut sa fie mai lung, poate treceau si ei la chestii mai serioase...ceva mai mult decat daisuki ritsuka, daisuki ritsuka daisuki ritsuka...la un momenta dat am vrut sa numarde cate ori ii spune sou lui ritsu ca il iubeste dar am pierdut numaratoarea...lol. ma enerveaza idioata de mama a lui ritsu ca-i raneste adorabilitatea...imi enea sa-i sparg capul de fiecare data cand o vedeam... so that's what I think YAOI RULZ!

#20
mie mi-a placut loveless //// mda...Soubi devenea stresant daca nu se termina animeu cu ,,i love you'' dar totusi , mie mi-a placut faza aia cu tipi aia doi de se luptase soubi cu ei si totusi i-a lasat in viatza , atunci cand soubi era ranit si statea in pat de venise ritsu la el ... pacat ca nu au ajuns mai departe ... au trebui aia sa tipe de afara21 nesimtiti .... am fi vazut si noi ceva mai interesant..sau stai ca parca erau fete21 ce conteaza nesimtiti ,. nesimtite cum o fi , dar tot pufi sunt21
Omae no mono wa ore no mono . Ore no mono wa ore no mono . 19 10




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)