Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ai no kusabi

#1
Ai no kusabi, un alt anime yaoi pe care l-am vizionat de curand si m-am gandit sa fac un topic despre el5.
In mare este vorba despre planeta Amoi unde populatia era impartita in 2 categorii "mongrels" ce erau un fel de jucarii sexuale sau "animale de casa" pentru "blondies" care erau clasa sociala superioara, condusi de Jupiter. Iason, unul intre "blondies" se indragosteste de "pet"-ul sau Rikki si nu mi vrea sa se indeparteze de el desi, dupa regulile lor, acest lucru era interzis, dar Iason nu vrea sa renunte chiar si dupa discutia cu Jupiter. Rikki in acelasi timp trebuie sa aleaga dintre prietenul sau Guy si Iason.
Finalul este destul de trist, desi pe mine nu m-a sensibilizat cine stie ce, ceea ce e o noutate pentru mine21. Grafica pot spune ca este destul de slabuta, dar compenseaza povestea care, dupa parerea mea, a fost destul de interesanta. Cred ca merita vazut de fanii yaoi macar pentru poveste4
Acum sa vedem cine l-a mai vazut si ce parere are despre el.Ah..si cam ce nota i-ati da?
p.s. pentru a-l viziona gasiti torrent pe aarin :3:
[Imagine: 2rqzqjc.jpg]

* Just...Stay Bizarre *


[Imagine: 28qqdxz.jpg] ♥ [Imagine: 2wf645h.jpg] ♥ [Imagine: 51f0xu.jpg]

"Putina mea experienta de viata m-a invatat ca nimeni nu e stapan pe nimic, totul este o iluzie. [...] Cine a pierdut o data un lucru pe care il socotea garantat invata pana la urma ca nimic nu-i apartine." - "Unsprezece minute" - Paulo Coelho

[center][Imagine: jigapt.jpg][/center]

#2
Animeu asta chiar imi place
Ai No Kusabi a fost primul animeu yaoi pe care
l-am vizionat si pot sa spun ca mi-a placut.Totusi
sfarsitu as fi vrut sa fie mai schimbat,ii cam trist sa
moara amandoi,dar a fost bine si asa ^_^
Si eu i-as da cred ca nota 9 sau 9,50(mie chiar mi-a placut)

Ce care nu l-au vazut vi-l recomand


:bye:
[center][Imagine: 4501958357_5eb3134a1d.jpg][/center]
[center][Imagine: 2a7d3ih.jpg][/center]



#3
Heyyyy doar un com? Asta cum se poate?
Ei bine, rusine mie, mi-a luat cateva luni sa urmaresc ambele OVA. De ce? Cred ca aflasem deja de acel final trist siiii nu vream sa se intample asta. De parca puteam sa opresc eu asta sa se intample. In fine, am vazut varianta mai 'originala' sa spun asta desii am de gand sa o urmaresc si pe cea mai 'noua'. Trebuie neaparat.
Povestea mi se pare fantastica, dintr-o alta lume, una din viitor. Una unde bineinteles trebuie sa domine rasismul intr-un fel sau altul. Ei, nu stiu daca il pot numi rasism in toata puterea cuvantului dar nici pe departe nu e. Cred ca e singurul anime pe care l-am vizionat si care are un final trist. Si ce mai final. Mi-au dat lacrimile. Abia astept sa vad si noua versiune.
[Imagine: ak8THBQ.png]


#4
Unul dintre cele mai frumoase yaoi-uri pe care le-am vizionat. Cel mai mult mi-a placut faptul ca Iason a avut puterea sa mearga pana la capat si sa nu renunte la Rikk,i chiar daca toate ii erau impotriva. Grafica este intr-adevar slabuta, dar se respecta anatomia umana si asta imi place cel mai mult. Auzisem ca ar fi un remake, am vazut si un mic trailer, dar, din pacate, s-a anulat. Cele doua OVA-uri m,erita vazute, nu neaparat pentru cine stie ce scene siropoase, ci pentru povestea interesanta.

Pentru ca e diferit de tot ce am vazut eu, personal optez pentru 9,5. Felicitari, Rikki, ai pus mana pe un blond!
[Imagine: monte2.png] [Imagine: tek4e3712f797cb23262583.png][Imagine: 1385114.png]

#5
Ai no Kusabi este unul dintre preferatele mele. Abia stept remake-ul, sa se faca o data ianuarie. (apare primul episod, o sa fie 4 sau 5 am citit) Riki a acceptat si suportat destul de bine ce i-a facut Iason. Credeti ca daca nu-l iubea pe Iason s-ar mai fi certat cu cel mai bun prieten al lui, ar mai fi rezistat? Daca nu-l iubea si stia ca va fi un pet pentru totdeauna, la personalitatea lui Riki, cred ca s-ar fi sinucis, dar eu cred ca nu si-au meritat soarta. Se iubeau si cand Riki a inceput si el sa-l placa cu adevarat pe Iason el trebuia sa moara, asa ca a decis se mearga impreuna cu el spre moarte .
[Imagine: Sugizogif.gif]

http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=30338 Cel mai nou fic "Furtuna numita adolescenta"

#6
MY FAV YAOI! <3
Cand am dat peste acest topic acum aproape plangeam si spuneam incet, cu mana intinsa spre monitor: "NU! NUUUUU! NUUUU!!!!" T___________________________T Fara griji, nu-s nebuna. Inca.
Iason este preferatul meu! I-a luat locul lui Kanou-san! <3 Dar omggggggg... 43 Inainte il urmaream pentru scenele de s*x (ah, ce timpuri!, ce timpuri *dreaming*, acum sunt o fana lacrimogena sadica *>: )*), insa acum plang la sfarsituri si sunt gen: "IASON! NUUU! BLACK MOON!!!! -marca de tigari- KATZE PLANGAND! GUY, MISCA DIN CADRU! IASOOOON~ *running to embrace the computer*" etc. 21 Povestea este una foarte interesanta, iar sfarsitul mi-a dat servetele si haine maneci ude si ochi rosi. T________T Am plans de trei ori (sau patru, dar oricum). Ultima data a fost acum cateva zile (acum o saptamana si ceva daca nu ma insel). Am iesit din casa cu ochii rosi si imi era sa nu ma vada asa. In ziua aia am plans de trei ori (motive diferite). ><
Katze e fabulos! si roscat!
Guy... a... inca nu vreau sa il omori cum vor alte fane. : ))
Iason e genial, superb, si daca cineva mai zice ca el nu e la fel de fabulos ca ji... aia de Riki atunci iau toporul lui tata si ma duc in actiune!!
Riki e... aaa... a... macar i s-a alaturat lui, nu? 39 Una dintre fanele Ai no Kusabi (The Space Between) a zis ca Riki si-a deschis atunci inima si a acceptat ca era pet-ul lui si alte chestii. Daca e asa atunci e bine.
Tipul care i-a bagat pe Guy si Riki la puscarie e pe lista mea de persoaneje nepreferate! SI GRRR! Iason a facut bine ca l-a omorat. ><
A trebuit sa ascult de mai multe ori tipatul hologramei ca sa inteleg ca zice "IASOOOON!!!" nu "NOOOO!!!!" Hm, ciudat. *laughs*
Grafica nu e geniala, unii nu au apreciat-o, insa eu fucking iubesc povestea <3, de la asta iubesc si grafica. <3 La primul remake (a fost scos si al doilea, inca doua mai lipsesc) am facut ca o idioata. : )) Dat capete, smuls, strans cu dintii de geaca, aproape tipand si spargand ecranul... : )) Primul meu astfel de fangirl moment. : )) A aparut si al doilea, insa nu l-am vazut fiindca imi pierise cheful + ce poll idiot! Incep sa urasc oamenii astia, serios... >< Prima data zic de Kanou-san ca este o bestie si il ridica pe Ayase in slavi. Acum zic ca Riki e asa splendit in remake, iar Iason nu este (adica nu se compara cu gloriosul Riki). Sa mai zica ceva si de Yoshua Mc.Bear din Sex Pistols si devin criminala in serie. >.>
Un anime pe care il recomand. Oricui. Nu conteaza. Doar sa se fucking uite la asta!

@user de deasupra, eu am citit 4 ova-uri. 12 episoade (sau erau 14?, nu conteaza, 12).

[EDIT 19.05.2012] @MsCreed, multumesc, multumesc. 21 Foarte frumos din partea ta sa ma complimentezi intr-un asemenea mod.
And P.S.: Scuze pentru greselile mele de gramatica.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#7
@yaoi maniac - uite aici un fan infocat al yaoi-ului ! 21

Mda pai ce sa zic..am facut marea greseala a vietii mele sa nu citesc un review despre acest anime pe net inainte sa ma uit la el, si ma uitam eu la el foarte curioasa, si prinsa in actiunea incat atunci cand a venit finalul mi-a venit sa-mi dau pumni in gura efectiv. Nici macar dupa ce a explodat acel loc eram ceva de genul "No ! This can`t be happening ! They must have escaped ! They must have found a way out ! Maybe that explosion didn`t rly kill them !" Oricum de cand Iason si-a sacrificat ambele picioare ca sa-l salveze pe Riki si pana a aparut ending-ul am tinut-o intr-un plans continuu.
Cat despre anime-ul in since ce pot sa zic? Povestea a fost cam fucked up...a bit too fucked up but i loved it ! Grafica una veche, ce-i drept, dar sincer? Imi place mai mult decat cea care este folosita in remake-ul care urmeaza sa apara anul acesta. La inceput eram cam sceptica in ceea ce privea acest anime dar pana la final a ajuns sa-mi placa foarte mult.
Don`t argue with idiots. They will drag you down to their own level and beat you with experience

#8
Ok,acum, dupa ce am citit si celelalte comentarii nu mai simt asa ciudat!! Spun asta pentru ca l-am vazut de cel putin 30 de ori,varianta initiala si tot cam la fel cele 4 episoade noi,si de ficare data am plans pana la epuizare! Desi remake-ul prezinta inceputul povestii si nu are prea multe scene lacrimogene,eu tot am bocit,de parca venea sfarsitul lumii 24
Nota 10 si cu +! Povestea este interesanta,personajele sunt la fel(cu exceptia lui Guy! 20 daca ar fi dupa mine,l-as desfiinta!!!) Grafica originalului nu este chiar spectaculoasa,dar in remake s-a vazut ca au incercat sa evolueza. Parerea mea este ca au reusit! Singura problema este ca inca nu a aparut continuarea,nu au fost lansate decat 4 episoade,din totalul de 12,cum s-a spus initial. Asta nu e foarte dragut din partea lor,totusi le acord credit,banuiesc ca au ceva necazuri si nu au facut-o intentionat.
Asa ca pana aflam ceva nou,pace si rabdare!! 4
Moving like the speed of sound
      Feet can`t keep on the ground
                        Can`t stay in one place
                              Keep moving like a bullet train...




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)