Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Loveless

#21
Nu prea am inteles cine stie ce din anime dar a fost cel putin bun. Imi plac cum sunt desenate personajele. Eu sunt obisnuita cu yaoi hard dar acest anime, Loveless, chiar a fost unul dragut. Poate Gravitation a atras atentia a mai multor tineri pentru ca a fost mai realist si nici complex sa nu intelegi ideea de sine a animeului. Eu ii acord un zece.
Mdah.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#22
Am terminat Loveless astazi jur ca imi place la nebunie! Bine poate ca nu are o grafica excelenta , dar coloana sonora si restul compenseaza. Totusi nu am inteles daca fratele lui Ritsuka e mort sau ce? Adica nu el privea din tufisuri? Si in plus nu el a facut vraja aia cu visul? Pe bune ce mai frate de doi bani! Dupa ce ca Ritsuka vrea sa-l razbune.....
Ce nu mi-a placut a fost faptul ca la inceput Soubi zicea ca robotul: Te iubesc!...Pe bune ma calca pe nervi mai tare decat l-ar fi calcat pe Ritsuka! (daca l-ar fi calcat pe nervi si nu cumva i-a placut)
In concluzie imi place Loveless mai mult decat Gravitation. (Nu sariti pe mine fanii Gravitation ,va rog)
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^

#23
Loveless... Loveless.... M-am indragostit de acest anime din primul epsiod, primul minut, prima secunda, prima mini-secunda, din... prima xD.
Chiar mi-a placut mult; A avut o grafica bunicica, dar coloana sonora m-a facut praf inca de dinainte sa vad anime-ul [am ascultata melodile inainte cu cateva luni sa ma apuc de acest anime, so....]. Cei drept, eu l-am inteles destul de bine, dar m-a lasat in ceata ep 11 sau 12.... care era faza cu visul ala ? Asta n-am inteles mai deloc... in rest a fost ok :bv:
Daca ar fi sa ii dau o nota, ea ar fi...... 10 cu felicitari
Feel The Way
[Imagine: Nyu.gif]
And Do It
[Imagine: member5-1.png]
MyAnimeList | DeviantArt | Drawings|| Blog

#24
Si mie mi-a placut Loveless. Principalul motiv pentru care l-am urmarit a fost faptul ca nu era yaoi, doar shounen-ai si nici foarte hard. Plus ca mi-a placut descrierea. Coloana sonora a fost foarte frumoasa. Mai ales ending-ul, mi-a impresionat total. L-am invatat chiar pe de rost. Mi-au placut si personajele care au fost bine conturate. Cel mai amuzant episod a fost cel in care fiecare povestea ce s-a intamplat in parcul de distractii dar fiecare spunea altceva. Nu prea mi-a placut de Seimei, nu stiu de ce 106 dar pur si simplu fiind personajul dupa care toata lumea era innebunita [ma refer la cei doi] era oarecum enervant. Eu nu am avut nimic cu grafica, chiar mi-a placut. Cam atat am avut de spus.
[Imagine: 8x3VTT8.png]
© Hachiyuki - deviantArt

#25
Nu mi-a placut. Si nu inteleg ce vad toti la el. Personajele au fost cat de cat bune, dar nu m-au impresionat. Povestea a fost sucks, plictisitoare, unele parti au fost bune. Sobi nici nu-mi place. Coloana sonora... nici asta nu m-a uimit. Nu am astepati de la acest anime si nici nu vreau sa-i dau o nota. Tot vedeam "Loveless" in sus si in jos, Sobi la fel. Dude, kill yourself -si da, ma i-au de astia "fani" si nu ma intereseaza.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#26
Crazy-monkey-emoticon-084 well...cam asa am ramas cand s-a terminat ultimul episod. Adica.. ce?...cum?....asta-i tot?...de ce?....ha???....pfffff.....X_x
In concluzie n-am inteles o boaba din tot anime-ul! Da,personajele sunt dragute,coloana sonora la fel(nu atat de mult incat sa ma dea pe spate) si cam atat. Povestea nu pare sa aiba nici inceput nici sfarsit,iar de actiunea in sine nici nu mai zic,ca as deveni prea bitch.
Imi pare rau pentru cei care au muncit sa faca anime-ul asta,dar din nefericire nu le-a iesit deloc.Asta e,nu putem avea pretentia sa fie toate perfecte. Din motivele mai sus enumerate,il declar o mare dezamagire! 2
Moving like the speed of sound
      Feet can`t keep on the ground
                        Can`t stay in one place
                              Keep moving like a bullet train...




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)