Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Love,music and you...

#11
Deci..sunt o nesimtita. Am citit ficul dar nu am comentat. Deci sa trecem la treaba:
Pai descriere mai trebuie sa pui cum a zis Venus-Roseta descrie mai mult sentimentele.
Actiunea mi-se pare putin grabita, dar e ok totusi nu ai grabit-o prea mult.
Ma intreb cine o fi...hmm nu imi place sa fiu tinuta in suspans :((. In fine cred ca trebuie sa am rabdare.Ideea e draguta imi place si am vazut ca nu ne asiguri ca e cuplul sasusaku...hmm...ma intreb ce cuplu. Deci astept next si te roga fetita ta draga sa il pui cat mai repede si sa o anunti :pls:. Bye :*

#12
Ce frumos ! :X Mai ales titul :)) Spuse una care este moarta dupa muzica..:)) Asa , sa-mi revin :D Mie una imi place la nebunie ideea pe care o ai , e foarte originala , felicitari ! ^_^ Ceea ce imi place cel mai mult la ficul tau e ca are o descriere minunata :chuu: Gandeste-te , toate ficurile care n-au descriere sunt ceva de genu " Ea avea ochii verzi si parul roz , stiu o culoare ciudata..s.a.s " ..Si suna foarte patetic -_- Deci bravo pentru descriere , pentru actiunea care nu e grabita deloc si abiaaa astept continuarea ! Daca nu o pui repede , repejor ai de vprbit cu mine :??


Iti urez multe , multa inspiratie si gratie ! :D


Zbye ´¨`* •.¸¸.•*´¨

MY FIC ะ PETALA RĂTĂCITĂ ะ
Dᵃᶜᵃ ᶰᵒʳᶤᶤ ᵛᵃʳˢᵃ ˡᵃᶜʳᶤᵐᶤ ˢᶤ ᶤᵘᵇᶤʳᵉᵃ ᶰ⁻ᵃ ᵗʳᵉᶜᵘᵗ, ᵖᵒᵃᵗᵉ ᵐᵃᶤ ᵃᵖᵃʳᵉ ᵒ ˢᵃᶰˢᵃ ˢᵃ ᵖᵒʳᶰᶤᵐ
De La-nceput ..!
Dʳᵃᵍᵒˢᵗᵉᵃ ᵉ ᵒ ˢᵃᵍᵉᵃᵗᵃ ᶜᵉ ᶤᵗᶤ ᶠᵃᶜᵉ ʳᵃᶰᶤ ᵈᵉ ᶠᵒᶜˑˑˑ ˢᵘᵖᵃʳᵃ ᶜᵉˡ ᶜᵉ ᶤᵘᵇᵉˢᵗᵉˑˑˑ ᶜᵉˡ ᶤᵘᵇᶤᵗ ᶤˢᶤ ᵇᵃᵗᵉ
Joc
Tʳᶤˢᵗᵉᵗᵉᵃ ᶤᶰᶜᵉᵖᵉ ᶜᵘ ᵒ ˡᵃᶜʳᶤᵐᵃ, ᵇᵘᶜᵘʳᶤᵃ ᶜᵘ ᵘᶰ ᶻᵃᵐᵇᵉᵗ, ᶤᵃʳ ᶠᵉʳᶤᶜᶤʳᵉᵃ ᵐᵉᵃ ᶤᶰᶜᵉᵖᵉ ᶜᵘ..
Tine

#13
Hello ^^ Uite, am trecut si eu p aici. Ideea e destul de buna, desi nu foarte originala. Dar poate pe parcurs, o sa reusesti sa o infloresti, sa fie ceva mai diferit. Naratiunea e cam foarte grabita. Adica, nici n-a inceput bine scoala, ca deja au si bal? Pai da vreau si eu asa :)) Poate mai reusesti sa o incetinesti prin descriere. Dar nu descriere banala de infatisari, incaperi si alte d-astea, ci descriere de sentimente. Mai ai de lucrat la capitolul descriere. Dialogul e bun, nu strica deloc. Am vazut persoane care nu folosesc deloc dialog. Totusi, este un mod de expunere si trebuie utilizat. Tu ai facut asta si e bine :D Imi place faptul ca ne-ai lasat in suspans. Ador misterul. Astept sa vad cine este aceaste misterioasa persoana. Sa ma anunti si pe mine cand pui capitolul urmator. Sper ca nu te-a suparat comentariul meu, dar daca vrei sa evoluezi, iti trebuie si critici. Nu vei ajunge nicaieri daca te laudam cu totii. See ya >:D< Si nu uita sa ma anunti :D
[Imagine: 61516723.png]
LSHTCCOMNAIWEDA
Which translates to: Laughing so hard that coke came out my nose and I wasn't even drinking any.



Thanks Mimi x3 !


#14
Hey lume, imi cer mii de scuze pentru ca am intarziat atata cu capitolul, promit ca nu se va mai repeta. Capitolul acesta nu este prea reusit, dar tocmai de la urmatorul capitol stiu, cu adevarat, ce sa scriu, acum nu prea am avut inspiratie. Sper totusi sa va placa, astept pareri, critici cat mai dure si cat mai multe commuri. Lectura Placuta!


Love, music and you ...



Capitolul 2


- Balul ( part 2 ) -


Wow! Nu-mi vine sac red! Acel baiat este chiar Sai, fratele lui Sasuke, cel mai popular baiat din scoala?! Nu pot sa cred ca, chiar el vrea sa danseze cu mine! Raman cu gura cascata. Incerc sa schitez un zambet, sa zic ceva, sa ma misc si eu, dar nu pot. Pur si simplu corpul meu nu interactiona, parca inghetasem acolo. El zambeste atat de frumos, de fermecator, incat ma face sa lesin. Ochii lui, de culoarea cenusii, erau atinti asupra mea. Eu il priveam intens in ochi, sorbindu-l din priviri, cu greu ma mai tineam pe picioare. Se apropie incet de mine, lipindu-si corpul de al meu. Melodia se schimba in una de tango. Zambesc smecher, apoi imi dau parul pe spate si ma uit din nou in ochii lui plini de iubire, caldura si bunatate. Prin acei ochi abisali si seducatori, citeam tot despre el, era ca o carte deschisa, special pentru mine. Ringul s-a eliberat treptat, dar totusi rapid, acum, aflandu-ne doar noi acolo. Mi-am departat putin corpul de al sau si am inceput sa dansam. Toti ne priveau intens, uimiti si parca fermecati de miscarile incredibile pe care le imbinam armonios cu melodia. Ma simteam minunat. Parca era o scena desprinsa din basm. Lumina devenea din ce in ce mai slaba cu fiecare minut ce trecea. Era incredibil. Facem multe miscari complicate, atat eu, cat si el. Eu, una, facusem dans timp de cinci ani, dar el, parca dansa mai bine decat mine. Fiecare moment care trecea era mai intens, mai sensual, mai patrunzator. Dar aceasta fantezie nu dura mult, deoarece in scurt timp, melodia lua sfarsit, iar noi eram intampinati in mii si mii de aplauze. Ma simteam apreciata si puternica. Noi eram inca lipiti unul de corpul celuilalt si se parea ca nici unul nu voia sa se termine acest moment extraordinar, nimeni nu indraznea sa ne desparta. Era pur si simplu magic. Nici macar o secunda nu am incetat sa ne privim in ochi sau sa clipim. Ii simteam respiratia calda pe chipul meu angelic. Puritatea ce se vedea in ochii lui minunati ma facea sa ma simt cu adevarat apreciata, admirata, sa ma simt ca si cum exist pentru cineva. Imi trec degetele prin parul sau scrut, negru si ciufulit, iar apoi imi vine in minte ideea de a-l saruta. Imi era mult prea frica, de fapt mult prea rusine, sa face u asta. Nu aveam nici o idée daca ii placea de mine sau nu. Totusi, mi-am luat inima in dinti si m-am apropiat mai mult cu buzele de ale sale, acum fiind o distanta milimetrica intre noi. Dar fericirea imi este intrerupta de insasi iubita lui Sai care vine si il saruta pasional, probabil numai ca sa-mi faca mie in ciuda. Acea faza mi-a dat o senzatie de greata in stomac. Ne-am indepartat usor unul de altul, el inca uitandu-se la mine. In tot acest timp cat am fost fata in fata cu el, nici macar un cuvant nu i-am spus. Ce fraiera pot fi! Plec de langa el, putin iritata, acum indrepandu-ma spre gradina.

Pasesc incet afara. Afara era placut. Vantul nu batea absolut de loc. Era putin racoare, dar nu prea se observa. Imi ridic privirea spre cerul plin de stele, frumoase, foarte stralucitoare. Luna lumina si ea, mandra, pamantul, incat ma fermeca. Era o seara magica. Dintr-o data, imi vine un chef nebun de a asculta muzica, dar constat ca iPod-ul meu este la DJ. Oftez adanc, zgomostos si putin plictisita, dupa care ma uit din nou la cerul mirific. Am stat asa, acolo, pe terasa, timp de doua ore, nefacand absolut nimic. Probabil in tot acest timp prietenii m-au cautat ca disperatii prin acea sala imensa de bal. In spatele meu se aud pasi. Ma intreb cine este. Cu multa lene, ma intorc sa vad cine este. Este Sasuke. Ce cauta el aici? Nu prea am chef de vorba, dar totusi, sunt curioasa si il intreb:

- Ce faci tu aici? Dar el nu zice nimic. Se uita la mine, parca vrand sa puna aceiasi intrebare, dar eu dintr-o singura privire, mai amemintatoare, il oblig sa spuna. Acum ne vorbeam prin priviri si chiar ne intelegeam. Incep sa chicotesc incet, dupa care imi reiau privirea patrunzatoare, care cersea un raspuns la intrebarea ce tocmai i-am pus-o. El cedeaza si spune, oftand:

- Eu… pai, te cautam. Eram gata-gata sa-l intreb de ce, dar el imi zice inainte. Hinata si Ino, se intreaba, cu disperare, pe unde ai fugit, de vreo ora. Cred ca ar fi cazul sa te duci sis a vezi ce vor. Tu nu esti de accord cu mine? Eu ii arat o privire dezaprobatoare, dupa care ii zic ca nu am chef si ca, daca nu are nimic de facut aici, poate sa plece, pentru ca eu nu am absolut nimic impotriva. El se impotriveste si imi marturiseste ca vrea sa admire cerul. El dau din umeri, in semn ca nu-mi pasa si ii spun ca face ce vrea. Am mai stat aproximativ doua ore acolo, dupa care m-am dus sa-mi iau iPod-ul si sa plec acasa. Prietenii meu erau de accord cu mine si au zis ca vor face la fel. Sasuke a venit si el, cu noi. Pe drum, nimeni nu a zis nimic, a fost liniste. O linste asurzitoare, care pe mine ma deranja enorm. Intr-un sfert de ora eram in fata blocului, pregatita sa sun la interfon, deoarece imi uitasem cheile acasa. Mi-am luat la revedere de la ceilalti si am sunat. Din fericire, pentru mine, mama era acasa. Ofetez usurata, dupa care intru rapid in bloc, in urma mea fiind, bineinteles, Sasuke. Ii spun lui Sasuke un simplu “Pa!”, apoi intru obosita in apartament. Imi salut parintii, le spun cat de obosita sunt, ceea ce este adevarat, chiar eram obosita, si le spun ca ma duc sa ma culc, nu inainte de a le da un sarut de noapte buna.

Pasesc in camera mea, ma dezbrac fara nici un chef si ma bag in pat. Imi setez alarma de la telefon, dau drumul la muzica si ma culc. In mai putin de cateva minute adorm.

In acea noapte nu am avut nici un vis, ce ciudat, eu de fiecare data am macar un vis, dar asta e. Noaptea a trecut totusi foarte repede, iar alarma stridenta de la telefonul meu rasuna in toata incaperea. Eram obligate sa ma trezesc, dar aveam o lene in mine, bine, nu este de mirare, avand in vedere ca aseara m-am culcat la ora doisprezece noaptea. Ma ridic lenes din pat, imi fac rapid patul si ma indrept spre geam. Deschid geamul si scot un pic capul, ca sa vad cat de frig este. Era placut, chiar daca mai batea vantul putin. Iau o gura mare de are curat, apoi ma duc la baie pentru a-mi face siesta. Nu stau foarte mult, aproximativ zece minute, dupa care ma indrept spre marele meu dressing, sa-mi aleg un tricou sis a-mi iau uniforma.

Ma imbrac cu un tricou verde, cu inimioare galbene, imi pun camasa alba si cravata, niste blugi verzi, iar in picioare imi iau o pereche de adidasi albi de la Puma. Nu am avut chef sa iau micul dejul, iar mama nu era acasa si tata inca dormea, asa ca am plecat grabita spre scoala.

In zece minute am ajuns, deoarece am mers destul de repede, aproape ca am alergat, dar asta e, asa merg eu, mai repede. M-am dus in clasa si m-am asezat in banca. Nu erau prea multi la ora asta la scoala, dar in scurt timp, au ajuns si prietenele mele, Ino, Hinata si Temari. Am mai vorbit noi putin despre diferite subiecte, apoi s-a sunat. Prima ora aveam dirigentia si il asteptam pe dirig “in liniste”. Cred ca se auzea si pana la cancelarie cum urlam, dar asa suntem noi, mai vorbareti si foarte galagiosi. Kakashi a intarziat cam sapte minute, iar cand a intrat s-a cam infuriate, deoarece m-a gasit pe mine stand cu Sasuke, nu cu Naruto. Din aceasta cauza, i-a venit lui cheful, sa ne mute din nou in banci. Eu eram prima. M-a mutat in a doua banca de la perete, impreuna cu…



Bineinteles ca eu trebuia sa va las iar in suspans, dar maine aduc next. Astept multe commuri.

P.S: Va rog frumos sa ma scuzati pentru ca este atat de scurt, dar cum am mai spun, nu am avut nici o idee ce sa scriu.

#15
What!? Sakura, Sai, Sasuke? Aici chiar m-ai facut curioasa! Sper sa fie SaixSaku nu de alta da mai vreau sa vad si alte cupluri. Asta numesti tu capitol scurt? Inseamna ca ale mele sunt ft lungi. In fine. Mi-a placut si capitolul asta nu neg. Descrierea este, asa cum m-ai obisnuit, in cantitati mari. Nu prea am ce comenta la ea. Nici la naratiune. Actiunea nuu a fost grabita si dialogu nu a fost sec. Greseli de tastare am vazut dar nu sunt grave dar pe viitor fii mai atenta. Atat am avut de spus. Astept nextu` si nu uita sa ma anunti cand il pui desi stiu k o s-o faci. Buh bye!:*
[Imagine: EnvYQ.png]

#16
Buna mamii, in sfarsit am reusit si eu sa trec pe aici :))
Voi incepe cu ideea, care mi se pare foarte interesanta. Oare va fi Sai-Saku ? M-ai facut foarte curioasa.
Cu modurile de expunere stai destul de bine.
Cred ca ai mai putea adauga descriere (incearca sa descrii mai mult sentimentele personajelor)
Actiunea nu mi s-a parut grabita, insa ai grija sa nu devina, caci in unele parti ai avut putin tendinta de a o grabi.
Greseli nu am vazut, si trebuie sa zic ca acest capitol nu mi s-a parut scurt :))
Astept nextul (sper sa ma anunti si pe mine )
Spor la scris ! :X
~ I'm the girl who is lost in space, the girl who is disappearing always, forever fading away and receding farther and farther into the background. Just like the Cheshire cat, someday I will suddenly leave, but the artificial warmth of my smile, that phony, clownish curve, the kind you see on miserably sad people and villains in Disney movies, will remain behind as an ironic remnant. I am the girl you see in the photograph from some party someplace or some picnic in the park, the one who is in fact soon to be gone. When you look at the picture again, I want to assure you, I will no longer be there. I will be erased from history, like a traitor in the Soviet Union. Because with every day that goes by, I feel myself becoming more and more invisible... ~
Elizabeth Wurtzel


My fic: http://animezup.com/forum/showthread.php...884&page=3


]I love my family :X They are my life
My mom' : KittyKat
Surorile mele dragute : Renesmee, Elvira, Mailin, Sasame, FrogyGirl
My twin sis' : ~ Black Heart ~
Ficele mele mult iubite: Ame si ♪ Ąѕђą ♪
My Grannie : Venus- Roseta
Nepotica mea : Ioanayoana, ßéкi♡
Ma friend: Moxxy
Nora mea: Oxygen
Matusile mele minunate: Contagieuse, Tigroaica
Ma uncle : Danysor


#17
Buna scumpa mea. Uite ca am venit la tine. Ai venit cu nextu, pai sa speram. Cum a zis si Kira asata nu e capitol scurt, atunci ale mele sunt romane, stii doar:)) Asa modurile de expunere:
Descriere: chiar ai inceput sa pui si descrii frumos, desi mi-ar fi placut sa accentuezi mai bine acel dans, dar e suficient si atat. Chiar ai captivat lumea, pe mine 100% Actiunea nu e grabita, iar greseli sunt, cam aceleasi:)) fii mai atenta, dialogul chiar e ok si nu am ce comenta. Ideea ta prinde contur si devine interesant si originalitatea se mareste. Ceea ce imi mai place e faptul ca nu dezvalui ce cuplu va fi.
Astept next si nu uita ca mami tau o sa citeasca mereu. Te pup dulce :* si spor la scris>:D<
[Imagine: h8v.gif]
 

#18
hey, draga mea bunicuta. Imi place foarete mult idea si mai ales titlul. Dar ar trebui ca in acest fic sa pui ceva cu muzica sau sa isi faca o trupa sau.. iti vine tie o idee. Imi place capitolul si ma enervezi ca nu era Sasuke la bal care a tras-o pe Sakura la dans. Dar ma bucur ca Sai are o iubita. Cred ca stiu care este noul coleg de banca (dar cred ca ma insel), totusi astept nextu'.
Te rog eu mult sa ma anunti:pls::yes: si spor la scris!
Unde sunt anii ăia în care toţi zâmbeam,
Răguşiţi de cât cântam,
Aveam nisip în păr, aveam sclipiri în ochi
Si fiecare clipă ni se părea un joc.
Momentul era tot…

O umbră din noapte învelită în fum,
Gin tonic şi gheaţă: prieteni de drum.
Alături de noi,
Si poze din mine îmi revin în gând
Eram noi toţi călători pe vânt.
Zburam împreună.

Iţi aminteşti de vară si nopţile de-atunci,
Unde sunt anii ăia, câte aveam de spus,
Cum ne-am schimbat abia acum eu realizez
Căci timpul are mersul lui,
Acum totul are sens.
(Adevarat...)

My fic: http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=26300- True or false love?


#19
Heya!
Pai, ma bucur ca va place si ca imi cititi ficul, iar maine pun nextul, promit ;)
Mai sunt ceva capitole pana la partea cu muzica, o sa vedeti voi, mai dureaza ceva :P
Cat despre colegul de banca nu cred ca si-a dat nimeni seama cine va fi noul coleg de banca :P
Gata, nu va mai zic nimic, o sa aflati maine :P

Pupici, bye :bye:

#20
Dupa cum am promis, azi am adus nextul. Nu este prea lung, nici prea reusit si cred ca am cam grabit actiunea si nu am descris cam de loc sentimentele. Promit ca de data viitoare va fii luuung si interesant. Tocmai de la urmatorul capitol incepe cu adevarat actiunea. Oricum, sper sa va placa si acest capitol. Lectura Placuta!!!


Love, music and you ...



Capitolul 3


- Schimbari -



M-a mutat in a doua banca de la perete, impreuna cu Shino?! Eram pur si simplu socata! Nu, nu nu! Asta trebuie sa fie o gluma, adica eu nu pot sa stau cu el! Shino este cel mai ciudat baiat din cprin felul lui de a fi. Unul dintre chestiile cele mai ciudate este faptul ca isi ia in fiecare zi mai multe sandwich-uri la el, mananca aproape unul in fiecare pauza, apoi in pune sub scaun si in mijloc orei se gandeste sa mai rupa o bucatica din el si sa o manance, fara sa-i pese de nimic altceva. Pana acum el a astat singur, deoarece nimeni nu il suporta si il considera anormal, nici nu am idée cum va fi sa stau eu cu el. In stomac simteam o senzatie de greata, probabil din cauza ca mi-am imaginat acea faza. Yuck! Off, fiecare persoana a cazut in banca cu cine nu vroia. Nefiind prea multi baieti de treaba in clasa, fiecarei fete in venea rau cand auzea cu cine trebuie sa stea si mai era inca o problema. Nefiind un infinit de banci in fata, iar toti vroiam in fata, cei care eram in spate faceau o mica criza de isterie. Dupa acea ora ingrozitoare de schimbari in banca, am mers afara. Acolo erau Hinata si Naruto, care, ma uimeau, deoarece se certau. Peste cateva minute de urlete si injuraturi, am stability sa se desparta. Eu facusem niste ochi mari, plini de uimire si confuzie. Hinata vine la mine si imi explica de ce s-au despartit, iar eu aflu de la ea ca nu se mai placeau si ca Naruto era atras de o fata de la el din carier, Iulia, din cate am inteles. Oftez plictisita, fdupa care ma duc pana la baie. In scurt timp se suna, iar toti elevi erau in banci, de data asta facand liniste. Ce ciudat. Era o liniste imposibil de suportat. Era ora de engleza, iar profa nu a venit toata ora. Spre marea mea uimire, nimeni nu a zis absolut nimic. Au mai urmat inca trei ore plictisitioare, in care ni s-a predat, de franceza, romana si matematica. Pff, ce mai zi. Era sa adorm pe banca. Ma intreb ce a avut toata lumea de nu a zis nimic, adica, dimineata era o galagie infernala si dupa… nimic. Foarte, foarte ciudat.

Timpul trecea, totul se schimba. Fiecare zi devenea din ce in ce mai plictisitoare si monotona. Timp de doua saptamani am stat cu Shino in banca, paisprezece zile de cosmar, dupa care dirigul m-a mutat din nou cu Naruto. Cu bunul meu prieten Naruto am stat aproape o luna in banca. In acest timp eu am inceput sa recunosc ca plac pe cineva, pe Gara, am incercat sa ma mint singura ca nu-l mai plac. Mi-a mai placut de el si anul trecut, aproape jumatate de an, dar dupa un timp am vrut sa-l uit. Nu ar fi ca si cum l-as iubi, deoarece nici nu aveam idée cu este acest sentiment. Nici macar nu stiam de ce il plac. Era nesimtit, cam prostut, urat si era mai scund decat mine, nu vedeam nimic care sa imi placa la el, dar mie totusi imi placea.

Este vineri. Astazi avem tehnologie, cu Kakashi si probabil ne va muta iar in banci. Ma intreb cu cine voi sta in banca. Ziua de azi a incepu ca de obicei, m-am treziu cu greu, mi-am facut siesta, am mers pe jos la scoala, m-am intalnit cu colegii pe drum si au inceput orele. Primele doua ore de mate au fost mai bune decat de obicei, nu m-a scos la tabla. La geografie am scris vreo trei pagini despre Europa Nordica, apoi am avut sport. La sport a fost o plictiseala totala, nimic nou. Acum este pauza. Urmeaza ora de tehnologie si mutarile in banci. Sper ca voi ramane in banca cu Naruto. S-a sunat. Kakashi intarzie, nimic neobisnuit. In vreo zece minute apare si dirigul. Ne salute, apoi ne zice ca o sa facem niste schimbari prin clasa, printer care si niste mutari in banci. Dupa aproximativ jumatate de ora imi spune simmie cu cine ma va muta. Doamne fereste! Asta nu se poate! Este ingrozitor! M-a pus cu persoana din cel mai negru cosmar al meu, chiar cu…


Nextul il pun vinerea viitoare.
Pupici :*:*:*



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Music for heart Miky sweetie :3 14 12.496 24-01-2012, 03:04 AM
Ultimul răspuns: Ayumi Michaelis
  *Music for inspiration* brokenxwings 0 1.800 01-01-2011, 10:39 PM
Ultimul răspuns: brokenxwings
  Dance and music=love and pasion(+16....+18) Lara 2 2.741 28-12-2009, 02:43 AM
Ultimul răspuns: Mitus


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)