Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Legat de probleme

#1
In primul si primul rand, vreau sa imi cer scuze pentru toate problemele aparute si pentru faptul ca nu am reusit sa le rezolv.
Din nefericire sunt plecat si deocamdata nu pot face mare lucru. Am reusit de aici, de la alt pc, sa repar shout-ul, dar mai mult de atat nu pot.

Imi cer scuze si pentru posturile pierdute si pentru faptul ca acum nu am timp sa rezolv toate problemele. O sa ma intorc de luni seara, sa pot sa mai rezolv si atunci ce mai pot.

Posturile s-au pierdut din vina mea si nu stiu cat de multe pot face sa le recuperez. Pot insa sa va asigur ca o sa fac absolut tot ce pot.

Si pentru ultima oara imi cer scuze ca trebuie sa plec acum si nu va pot da mai multe lamuriri.
Promit ca o sa explic tot cand ma intorc!

#2
It's ok Flaw-kun 4
Don't worry...we still love you hug
Sper sa poti recupera posturile...ar fi pacat sa se piarda tot, mai ales ficurile
Eh...si chiar daca nu merge asta e 10 tot cel mai tare forum ramane 4

#3
Da..poturile alea se mai recupereaza?
Adica 21 Abia aveam si eu 100 si nema 21
Nu`i nimic,se rezolva totu`..noi nu ne suparam din orice hug
te intelegem hug

And I can`t wait the first zup year.Oh Boy,Can`t wait..Macar sa avem o aniversare placuta impreuna hug
[Imagine: FES_Icon_by_ShardRenzi.jpg]

#4
oh,deci au fost probleme20
si eu am crezu ca am fost bannata sau ceva de genul de-aia nu mai am posturi:blink:
nui nimik...sper sa se rezolve20

#5
Sper sa rezolvi problema,
Si sper sa poti sa recuperezi posturile!
When you can live forever what do you live for?

[Imagine: 20f8b2g.png]

Cinema Bizarre Addicted! 8 Yu fangirl :love:

If no one is perfect, why do you wanna be perfect?

Metal Addicted :X


[Imagine: fd27431.png]

#6
Dragilor,mai devreme purtam o conversatie cu cineva.vreau sa va spun sincer ca nu aveti de ce sa va cereti scuze.Adica,nu este vina voastra.Voi ati facut tot ce ati putut..marina,saraca e cu bac`ul de Cedik nu mai zic k are dreptu` sa fie si el plecat,na! Asa k,toti userii furiosi si enervati,calm down please.Asta e parerea mea.Sunt sigura ca la majoritatea nu o sa le pese.Iar eu abia astept 7 iulie!Nu`mi pasa daca mai raman erori.Macar sa sarbatorim impreuna (:
Asa...si scopul acestui mesaj..este ceva ce pot face sa va ajut? (:
[Imagine: FES_Icon_by_ShardRenzi.jpg]

#7
Amy, multumesc pentru sustinere!
Acum ca m-am intors, sa raspund macar la o parte din probleme (nu am timp de toate ca deh, a trebuit ca in seara asta sa pun iar on-line si Extra, DeathNote Romania, OnePiece (la el se lucreaza acum) si incerc sa rezolv si cu Fanyaoi tot in seara asta. In fine...

De ce a picat Zup?

Mi-au fost picate toate site-urile gazduite pe Hostgator, si asta din cauza ca Bleach Romania si desigur, Animezup insusi, consumau mult prea multe resurse. Banuiesc ca ati vazut si voi cat de multi useri erau on-line de obicei. Iar multi dintre acei useri vorbeau pe shout/chat, postau, se jucau etc. si deja era un picut prea mult. Partea buna a fost ca deja stiam ca este nevoie sa mut iarasi Zup pe un host mai permisiv asa ca deja aveam un alt cont de hosting, cel pe care e gazduit zup in acest moment, hosting oferit de PunctDigital, pe serverul unui prieten. In mod oarecum ironic, am primit acest cont joi, pentru ca i-am spus ca incepe sa mi se faca frica sa nu imi suspende cei de la Hostgator contul, pentru ca a doua zi acest lucru sa se si intample >.<
Cum Zup e un site foarte mare, ca sa nu mai pomenesc de celelalte site-uri, plus proiectele/surprizele de care multi dintre voi nu stiu inca, nu prea am avut cand sa fac mutarea, mai ales ca vineri dimineata a trebuit sa plec.
Vineri seara cand am primit mesajul ca Zup e picat eram la parinti, unde nu aveam net. Am ajuns acasa sambata dupa-amiaza, cand am inceput sa mut animezup pe noul host. Site-ul in sine, ca parte tehnica, il aveam deja pe hard. Problema era cu baza de date, pentru ca cea mai recenta era de pe data de 17 mai (apropo, s-ar putea sa pot recupera macar mesajele de pana la data aia, dar discut mai tarziu despre asta). Contul meu de hosting era inca suspendat, dar din fericire nu permanent, pentru ca altfel ne cam luam adio de la zup. Pe de alta parte, pana le-am dat mail, pana mi-au raspuns, s-a facut ora 11 jumate... Iar eu la 6 trebuia sa fiu treaz (duminica spre luni am fost la o nunta). Am zis sa pun repede zup pe picioare, am descarcat baza de date si am urcat-o pe noul host... S-a intamplat insa ceva tare ciudat cu posturile, ca vad ca nu s-au salvat toate in baza de date, ceea ce este extrem de ciudat, pentru ca nu au aparut erori la download. Oricum, restaurarea, chiar si cu toate defectele aparute, a durat cam o ora si a trebuit sa fie facuta pe bucati, pentru ca baza de date Animezup este putin cam foarte maricica >.< Am observat dupa upload ca lipsesc unele posturi, dar nu am remarcat ca shout-ul nu merge. Era insa aproape 1 si pe langa faptul ca la 7 fara 10 aveam tren, eram oricum foarte obosit asa ca a trebuit sa o las balta. Macar zup era partial on-line iar Bleach Romania, la care am lucrat in paralel, revenise complet (are o baza mult mai mica, restaurarea a mers fara probleme).
Duminica am intrat putin pe net de acasa de la prietena si am reusit sa refac shout-ul din panoul de admin al forumului. Altceva nu prea aveam insa ce sa fac...
Continui in postul urmator, asta deja e prea lung.

#8
Revenind... In noaptea asta, la 10, am ajuns acasa, am mai repus pe picioare cateva dintre site-urile picate.
Momentan sunt mult prea obosit/somnoros sa vad cum repar baza de date, dar o sa stau maine cand ma trezesc de asta.
Tare mi-e frica sa nu fi pierdut permanent acele mesaje... Nici macar nu stiu cat de departe in timp s-a mers cu asta (doar mesajele de la data x pana la data de 26 s-au pierdut), dar sper ca, folosind baza de date de pe 17 iunie, sa pot recupera macar toate posturile vechi pana la acea data.

Oricum, partea buna este ca acum ar trebui macar teoretic sa fi scapat de grija hosting-ului.
O sa mai continui cu detalii si maine dimineata

#9
Ei bine Cedik...noi trebuie sa iti multumim pentru faptul ca te chinui sa recuperezi toate acele mesaje.Nu esti singurul caruia ii va parea rau daca nu mai pot fi recuperate...dar asta e!Mergem mai departe si trecem si peste chestia asta.
Ja Ne!
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#10
da noi te sustinem deci succes....din pacate acum totule intors pe dos dar nu e vina nimanu-i,si singurul caruia ar trebuis a-i multumim esti tuh pt ca faci treaba asta d eunul singur,eu nush cum e dar sunt sigura ca e ff greu...si nu-ti fa griji nu-i vn ta,totul o sa se rezolve intr-un finalpupic



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Probleme/Updateuri si restul Aly 12 7.989 14-02-2013, 12:37 PM
Ultimul răspuns: Syryus


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)