Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Legături puternice.

#41
He he :)) A fost tare capitolul :))
"un singur hidrogen nu îi poate satisface dorinta oxigenului" ce-mi place fraza asta...cel putin pe mine ma duce cu gandul la altceva :-"
Nu vine Eric sa-mi explice si mie cateva lectii la chimie ;;) ? Poate asa reusesc sa iau si eu 10 in teza (viseee) :))
Nu-ti face griji ca stiu cum e sa-ti fie lene sa faci orice.La mine se intampla des :D
Nu am ce sa mai zic altceva..imi place, scri frumos..si tot asa
Spor la scoala si la ce mai ai nevoie :)
pa pa :bye:
Legile lui Murphy:
Daca ceva functioneaza, nu-i bine sa-l repari.
*
Sexul este unul din cele 9 motive ale reincarnarii. Celelate 8 nu sunt importante.
*
Tot ce e bun: ori e imoral, ori este ilegal, ori ingrasa.

*My anime list*

#42
I arriveeee[...]eeeed! And the comm is with me [ De data asta o sa-ti iau macar o parte din fraze la corectat :)) Stii tu, problema cu virgulele ce unesc doua propozitii ]:


C�t de frumos putea fi decorat? , albastr? asemenea p?rului ?i ochilor mei. -> Nu-i ami bine "C�t de frumos putea fi decorat?: albastr? asemenea p?rului ?i ochilor mei." ?

Mi se potrivea cu adev?rat, �n momente ca acestea m? �ntrebam, oare ce vede acela la mine? -> @.@ Mi se potrivea cu adev?rat. �n momente ca acestea m? �ntrebam "Oare ce vede acela la mine?" / Mi se potrivea cu adev?rat. �n momente ca acestea m? �ntrebam oare ce vede acela la mine.

Un miros proasp?t venea de afar?, de?i era ora?, i se putea sim?ea puritatea. -> Un miros proasp?t venea de afar?. De?i era ora?, i se putea sim?ea puritatea.

Am dat cearceaful ce m? acoperea la o parte, ?i m? �ntrebam cum ajunsesem aici? -> 1. Ai folosit 2 timpuri diferite ale trecutului 2. E "cearsaful" nu "cearceaful" 3. Da, cred ca ai facut aceste lucruri :-? So try this: "Am dat cearsaful ce m? acoperea la o parte, intrebandu-m? cum ajunsesem acolo."

M-am ridicat din pat ?i am mers c?tre ?ifonier, oglinda de pe una din u?i �mi reflecta imaginea. -> Mergea punct in loc de virgula

erau alba?trii -> erau alba?tri

blugi alba?trii -> blugi alba?tri

piapt?nul -> piept?nul

�nebuneam -> �nnebuneam

s? �nebunesc -> s? �nnebunesc

de�ct -> dec�t

Mi-am �ntors privirea spre el ?i am fost �mb?tat de privirea lui -> Ugh, nu suna prea bine >.< Poti inlocui al doilea "privirea" cu "a"

- 'Nea?a pu?tiule. -> - 'Nea?a, pu?tiule.

�nc? �l privea -> �nc? �l priveam

�nc? privindu-l ?i cu o voce ap?s?toare, de abia se puteau descifra sunetele ce ie?eau din gura mea. El purta o pereche de pantaloni albi, simpli, ?i un tricou la fel de alb. �i st?tea extraordinar �n aceast? culoare. -> Ai trecut de la cum incerca micutul [sorry, nu ma pot abtine :))] sa vorbeasca direct la cum era Eric imbracat xD

�i sim?eam pa?ii, am �nchis ochii, pentru c? era prea mult. -> @.@ �i sim?eam pa?ii. Am �nchis ochii, pentru c? era prea mult.

Acum �mi putea asculta b?t?ile inimii, ce m-a alarmat. -> Ori spui "Acum �mi putea asculta b?t?ile inimii, lucru ce m-a alarmat." ori "Acum �mi putea asculta b?t?ile inimii, ceea m-a alarmat."

St?tea jos, ?i m? pusese �n poala lui -> Nu era nevoie de virgula aici

Ap?sarea devenea mult mai mare, ?i eu iubeam acest lucru. -> Nu arata bine cu acel "?i" dupa virgula, asa ca mai bine l-ai inlocui cu "iar"

- P?i nu �n?eleg... -> - P?i, nu �n?eleg...

A r�s, r�sul s?u era cristalin ?i �mi alinta urechile. -> Try "A r�s. R�sul s?u era cristalin ?i �mi alinta urechile." or "A r�s, r�sul s?u fiind cristalin, alintandu-mi urechile."

�i trebuiesc -> Nu sunt asa de sigura [ O sa ma consult cu DOOM-ul si daca scriu o prostie voi sterge ], insa nu cred ca e corect. S-ar putea sa fi acceptat forma asta, dar cea corecta eu stiu ca este "�i trebuie"

- Am �n?eles Ric. -> - Am �n?eles, Eric.

m-a pus pe canapea, s-a pus peste mine -> Ouch, nu suna prea bine xD

eu nu putea tr?i -> Si credeam ca numai Eli vorbeste despre ea la persoana a III-a o.o


Hiuh! Finished it ^_^

Yeah, probabil acum gandesti "Geez, asta imi ia la corectat si virgulele o_O Ce specimen...", daro? :))
Anyway, ma opresc acum inainte sa mai aberez si sa te fac sa ma internezi la spitalul de nebuni :))
Ah, btw, I liked this cap too! :X It was so kawaii! Poor little boy, are o parere asa de rea despre el *sniff* *sniff* Sper sa ajunga curand sa nu se mai desconsidere T.T


See ya with the next cap!

:bye:
[Imagine: thekillers.png]

#43
Yada:((...de ce nu am avut si eu net ca sa citesc capitolul cand trebuia?(deh..eram la tara:-s)...e bine ca am ajuns pana la urma totusi:D...
Teh (ce-mi place cum suna:)))...daca mai termini capitolul intr-un asa moment voi veni dupa tine si te voi bantui in fiecare noapte...de fapt asta ar fi in cel mai bun caz..asa ca mai bine lasa-i si pe ei sa se "distreze" putin..hai nu fi rea:o3
Cu greselile nu o sa te mai agasez si eu..oricum nu vad ce as mai putea spune...ma voi lega de actiune in sensul bun al cuvantului. Ma bucur ca ai scris din perspectiva lui Teddy...chiar voiam sa aflu cum se simte el desi imi imaginam oarecum viziunea lui. Totusi iti raman indatorata, dar il vreau inapoi pe Eric:X...vreau felul sau de a vede lucrurile:X
Astept sa scri nextu'..te rog sa fie cat mai repede:o3...gambate kudasai:-h:*
[Imagine: 2rqzqjc.jpg]

* Just...Stay Bizarre *


[Imagine: 28qqdxz.jpg] ♥ [Imagine: 2wf645h.jpg] ♥ [Imagine: 51f0xu.jpg]

"Putina mea experienta de viata m-a invatat ca nimeni nu e stapan pe nimic, totul este o iluzie. [...] Cine a pierdut o data un lucru pe care il socotea garantat invata pana la urma ca nimic nu-i apartine." - "Unsprezece minute" - Paulo Coelho

[center][Imagine: jigapt.jpg][/center]

#44
Buna!
Intr-un final am facut si eu rost de timp pt a-ti citi ficul...
Foarte klumea!!! Sincer , din titlu , nu ma asteptam ca cei doi sa aibe legaturi chiar atat de puternice [ D-zeule, sunt unchi si nepot] , dar este foarte draguta relatia lor [ Teddy (ce-mi place numele!) e atat de dragut si de dulce ]. M-a impresionat foarte tare explicatia lui cu Oxigenul si Hidrogenul....


sper sa pui repede continuarea, caci eu abia astept sa termin de citit...

Pe curand!

#45
Mul?am de comentarii!! Nu am crezut niciodat? c? o s? v? plac? a?a de tare :]] capitolul din perspectiva lui Ted, �ns? m? bucur c? v-a pl?cut. Acum, o s? continui cu Eric, de?i probabil vor mai exista ' ie?iri ' din acestea, ?i povestea va mai fi prezentat? din perspectiva ?i a altor personaje. So, yeah! Mul?umesc �nc? odat?, ?i sper s? o las mai moale cu gre?elile :]]. Apropo, c�nd mai scriu ' Ric ' �n loc de ' Eric ' , o fac inten?ionat, pentru c? uneori i se mai spuse ?i ' Ric ' .

Lectur? pl?cut?!

_________________________________________________________________________
[center]9[/center]

M? aflam pe canapeaua aceea de catifea, ?i priveam. G�ndul meu era plecat �ntr-o alt? lume, de?i privirea mea era a?intit? asupra camerei, �n timp ce f?ceam c�teva fotografii pentru un album. Revista ' Fashion IS life ' �mi ceruse s? pozez, pentru noua colec?ie de b?rba?i. Am acceptat, pentru c? a?a �mi spusese el. Eram �mbr?cat �ntr-o pereche de pantaloni albi, ?i un tricou asemenea. Erau simple, �ns? se mulau perfect pe corpul meu. Ar?tam extraordinar, ?tiam acest lucru, ?i m? plictisea. P?rul meu era aranjat �n a?a fel �nc�t s? str?lucesc, mai mult dec�t de obicei, presupun�nd c? acest lucru era posibil. Ochii �mi erau ad�nci?i �n visare, dar nimeni nu observa asta. Eram f?cut pentru a sta �n fa?a camerei, ?i a aparatelor de fotografiat, p?ream o statuie, un zeu ce cobor�se pe P?m�nt. ?i cu toate acestea, nu d?deam importan?? detaliilor, tr?iam doar cu g�ndul la el.
Leira fusese rugat? s? pozeze pentru noua colec?ie feminin?, ?i acceptase. ?tiam c? o f?cuse pentru c? ?i eu eram acolo, �ns? nu m-am axat pe acest g�nd. Arta era a doua ei via??, dup? mine, a? fi vrut totu?i ca eu s? nu mai fiu, pentru c? ?tiam... urma s? sufere, ?i cel mai grav lucru era c?, nu �mi p?sa a?a de tare de sentimentele ei.
�mi imaginam cum ar fi s? fiu acas? �n acel moment, s? �l privesc ?i s? �i ating pielea catifelat?. S? �i m�ng�i obrazul fin ?i s? �i s?rut buzele moi, ce erau mai dulci dec�t orice �n aceast? lume. Leria �mi observase visarea, pentru c? m? privea insistent. Nu i-am dat importan??.
- Am terminat Domnule Eric. V? mul?umim, au ie?it extraordinar, toate fotografiile!
�mi spuse fotograful, �n timp ce eu m? ridicam de pe canapea. Am vrut s? spun ceva , �ns? m-am oprit, pentru a g�ndi timp de c�teva secunde. Era ira?ional ce urma s? spun, eram prea prins �n visele mele, a?a c? am spus ce se cuvenea.
- A fost pl?cerea mea. Sper c? vom mai colabora ?i pe viitor.
M? privea. Era b?rbat, ?i cu toate acestea se putea citi admira?ia sa, fa?? de mine. Ochii �i str?lueau la auzul vorbelor mele, ?i sim?eam cum era �nc?rcat cu o surs? extra de energie, doar la vederea mea. L-am l?sat s? se poat? lini?tii, nu �mi putea suporta perfec?iunea. ?tiam, urma s? le?ine. Am plecat din acea camer?, trec�nd chiar pe l�ng? colega ?i prietena mea, fotomodel. Purta o pereche de jean?i negri, ce �i st?teau destul de bine, ?i o bluz? f?r? m�neci, ce �i scotea �n eviden?? silueta perfect?.
- Eric, azi ar??i minunat.B?rbatul ?sta, din via?a ta, face minuni.
Am r�s, ?i nici m?car nu ?tia de ce. Era adev?rat, f?cea minuni. Dar nu de aceste vorbe r�deam, ci de cuv�ntul 'b?rbat'. Despre ce vorbea? Era doar un pu?ti. Ei bine, ea nu ?tia acest lucru. Desigur, cu toate acestea... Era doar un b?iat, iar eu? Eram un fel de... pedofil. Am r�s ?i mai tare la acest g�nd, apoi amintindu-mi ?i faptul cel mai grav, era nepotul meu. Z�mbetul �mi pieri de pe buze. Dar am reluat unul amical, pentru a da replic? la vorbele ei.
- Mda, chiar o face.
M-am �ntors s? plec, conversa?ia devenea ap?s?toare, nu pentru c? ea 'suferea' ci pentru c? el era �n mintea mea, ?i eu nu �l vedeam. Vroiam s? �l v?d, nu puteam rezista f?r? el. Doar el �mi putea alina singur?tatea, �n permanen?? sim?it?. P�n? ce l-am cunoscut pe el, nu m? deranja a?a de tare, �ns? acum... f?r? el p?ream un cristal ne?lefuit... sau nu, o piatr? rar?, cea mai valoroas?, �ntr-un muzeu, nefiind purtat? de nimeni. Un nimic valoros...
�n timp ce m? �ntorceam, m�na Leirei m-a prins, ceea ce nu m-a f?cut s? m? �ntorc. Nu ea era cea pe care ochii mei doreau s? o vad?.
- Las?-m? Leira , am chestii de f?cut.
Nu ?tiam ce expresie are fa?a sa, �ns? din vocea sa, am dedus, era trist?, ?i aproape distrus?. Vorbele mele, gesturile mele, �i sf�?iau sufletul.
- O s? �l cunosc vreodat?? Rivalul meu? Cel ce mi te-a furat? Eric, aici, chiar dac? nu te ui?i la mine, �?i jur , o s? lupt pentru tine. Orice ar fi, oricum ar fi... te vreau, doar pentru mine. ?i nu vreau, ca un alt b?rbat.. s? mi te fure. Suntem f?cu?i unul pentru cel?lalt, ?i acesta trebuie s? afle.
M-am �ntors la vorbele astea, ?i mi-am pus m�na st�ng? �n p?rul s?u blond, f?r? a-l str�nge prea tare, �ns? nu ?ineam m�na de form?. O amenin?am.
- Dac? faci ceva, dac? p??e?te ceva... Leira, �?i jur, pe tot ceea ce am eu mai sf�nt, te voi ucide. Indiferent de ce se va �nt�mpla. ?i, din acest moment, te rog, s? nu m? mai cau?i. M? po?i considera mort, sau orice altceva. El este al meu ?i �l voi ap?ra. Nu sunt f?cut pentru a tr?i cu tine, nu sunt cel mai bun pentru el, merit? mult mai mult, �ns?, chiar ?i a?a, pe mine m? vrea. Iar eu pe el. Ai face bine s? nu te bagi.
Am plecat, f?r? s? m? mai uit �napoi. I-am v?zut lacrimile, �ns? nu mi-a p?sat. M? g�ndeam la Teddy, ?i ce f?cea el �n acel moment.
Am urcat �n ma?in?, ?i am accelerat. Afar? deja se l?sase seara, iar aerul devenea pu?in c�te pu?in, mai rece, �n timp ce p?tura de �ntuneric se a?eza peste atmosfera �ncins?. Suferin?a sufletului meu m? ap?sa, singur?tatea �mi sf�?ia inima. Pentru c? f?r? el, oriunde a? fi fost, cu oricine a? fi fost, eram singur. Nu �mi puteam explica de ce, dar �l vroiam.
[center]*[/center]
Am ajuns destul de repede �n fa?a complexului de apartamente, unde locuiam. Am parcat ma?ina, l?s�nd unul din gardieni s? o duc? la locul s?u. Nu m-am uitat �n jur, nu am observat peisajul. Am urcat �n lift, am ap?sat pe butoane, ?i am a?teptat. Am ajuns, repede, �n fa?a u?ii apartamentului meu. Dac? nu �l vedeam c�t mai cur�nd, sim?eam c? voi exploda. Nu �mi g?seam cheia, a?a c? am b?tut la u??, f?r? a ap?sa pe sonerie. Nu ?tiam ce privire aveam, dar credeam c? este �ngrijorat?. U?a se deschise, lent.
Atunci l-am v?zut! Era acel b?iat cu p?rul albastru, at�t de inocent, at�t de nevinovat. �l doream at�t de mult. Da, era el! Acum �ncepeam s? observ detaliile, s? observ totul la el. St?tea �n fa?a lui, f?r? a intra, ?i el m? privea. P?rul s?u era la fel de perfect ca �ntotdeauna, at�t de str?lucitor ?i purific?tor pentru ochii mei. Privirea �i era at�t de dulce, iar ro?ea?a obrajilor �mb?t?toare. Purta o pereche de blugi alba?trii, ?i un tricou alb, foarte simplu. �n picioare avea o pereche de papuci de cas?, ?i purta, deasupra tricoului, un ?or? de buc?t?rie, cu modele dr?gu?e pe el. Era at�t de frumos.
- Teddy, ar??i minunat �n aceast? sear?!
Am scos aceste cuvinte f?r? a m? mai g�ndi la cum ar?tam ?i la expresia propiei mele fe?e, dar am sim?it calmul din sufletul meu odat? ce el mi-a ie?it �n cale. Parc? �i auzeam inima b?t�nd at�t de tare, pentru c? era agitat.
A spus ?i el ceva, ezit�nd ca �ntotdeauna ?i cu o voce dulce, lini?titoare.
- Bine ai venit acas? Eric... Intr?, te rog!
C�nd am auzit aceste cuvinte, nu m-am putut opri, am intrat. Nu am observat c? duceam �n m�n? o serviet?, ?i ?ineam pe cap o pereche de ochelari, le-am aruncat, de undeva, �n momentul �n care am intrat. Am auzit u?a �nchiz�ndu-se, ?i m-am �ntors. Era �n fa?a mea, l-am prins de ?old ?i l-am proptit, u?or de u??. M? privea at�t de frumos. Am �nceput s? �i ling g�tul , ?i s? �i s?rut buzele, iar el ro?ea, l?s�ndu-se purtat de mine. Gemea, un sunet at�t de pl?cut pentru urechile mele. M-am oprit pentru c�teva secunde din s?rutat, dezlipindu-mi buzele de ale sale; avusesem impresia c? le?inase din cauza emo?iei. Nu era a?a, �ns? privirea sa era pierdut? , �n Paradis. Puteam deduce asta.
?i-a trecut bra?ele �n jurul g�tului meu, ?i m-a s?rutat. Dup? care, ?i-a trecut buzele peste una din urechile mele, din cauza impactului, nu mi-am putut da seama care dintre ele. Mi-a ?optit, at�t de dulce.
- Eric, mi-a fost dor de tine. Vreau s? fiu cu tine.
At�t a trebuit s? spun?, pentru ca sufletul meu s? fie �nghi?it de fericire. Mi-am trecut buzele peste ale sale, ?i mi-am introdus limba �n jura sa. Am �nchis ochii, pentru a face totul ?i mai magic. Vroiam s? �l privesc, dar credeam c? voi exploda din cauza privirii sale. Cu toate acestea, am deschis ochii, pentru c? f?r? imaginea lui �n fa?a mea.. ?tiam c? nu puteam rezista. Am �nceput s? �l pip?i, d�ndu-i ?or?ul jos.
L-am luat �n bra?e, �nc? s?rut�ndu-l ?i l-am purtat p�n? pe canapeaua din living.
- E bine aici? Am spus eu, vr�nd s? �l fac ?i pe el fericit.
- Da...
Spuse el, ezit�nd, de abia put�nd s? scoat? acel cuv�nt din gur?, din cauza emo?iei.
Am �nceput s? �i dau pantalonii jos , cu ni?te mi?c?ri lente. Credeam c? este ru?inat, dar nu puteam ?ti sigur. Vroiam totu?i s? o ?tiu. De asemenea, eram con?tient c�t de greu �i era s? m? priveasc?, eram at�t de perfect pentru el �nc�t �i era greu s? stea �n fa?a mea. Eram eu, era el, ?i magia dintre noi.
- �nchide ochii Teddy, o po?i face... Nu m? vei r?ni.
Totu?i , ?inea ochii deschi?i.
- �mi e team?... dac? �i voi �nchide, poate vei disp?rea. Vreau s? te v?d.
Acest lucru �l sim?eam ?i eu. Auzind aceste vorbe, am �nceput s? �l s?rut cu pasiune. I-am dat pantalonii jos, apoi ?i tricoul, l?s�ndu-l gol �n fa?a mea, dup? ce am reu?it s? �i dau ?i acei boxeri jos. Nu ?tiam cum, sau c�nd, �ns? nici eu nu mai purtam nimic. �i m�ng�iam abdomentul firav, fraged. Mi-am trecut limba peste sf�rcurile sale, mu?c�ndu-le �ncet. Am �nceput s? �mi trec limba ?i peste abdomenul s?u, fiecare parte fiind pip?it? de m�inile mele.
I-am atins ?i zona intim?, mas�nd-o u?or. Gemea de pl?cere, ?i �nc? �?i ?inea bra?ele �n jurul g�tului meu. Un sentiment at�t de pl?cut. L-am p?truns, ?i am auzit acel ?ip?t din gura sa. Ni?te lacrimi cristaline au ie?it din ochii lui, ?i mi-a z�mbit. ?tiam c? nu sufer?, ?i c? asta �l f?cea fericit, ceea ce �nsemna c? ?i eu eram, am continuat s? �l s?rut, ?i s? �l pip?i, �n timp ce el r?m�nea ro?u �n fa?a mea, fiind �mb?tat de prezen?a mea.

_______________________________________________________________________________

Mul?umesc celor ce au citit!

#46
My dear Teh sti cat de mult m-a destins acest capitol? Nici nu ai idee cum dupa o dimineatza obositoare pot in sfarsit sa citesc ceva asa frumos precum fik-ul tau.
Sti bine cat imi place cum scri dar de data asta te-ai intrecut cu mult pe tine insati si cred ca vei mai progresa pe parcurs si ne vei mai uimi cu talentul tau.

Ja~Ne!

#47
Un capitol bun [ca de obicei]. Ai pus pe primul plan sentimentele celor doi, iar asta il deosebeste [intr-un mod bun] de ficurile yaoi in care sunt povestite doar relatiile dintre doi baieti . Pentru asta ai un + din partea mea.

:)

#48
Whoa, nu-mi vine sa cred ca nu ti-am lasat niciun coment. Oricum cred ca stii parerea mea despre fic-urile tale si stii ca te admir mult, pentru asta am facut o critica mai detaliata si m-am legat de...tot . Sa incepem cu ... inceputul, i think.

Originalitatea
Stii ce m-a atras la povestea ta? Felul in care decurge actiunea. Nu stiu de ce, dar chiar daca relatia celor doi nu prezinta piedici, gen unul face accident, se imbolnaveste, este implicat intr-o alta relatie, actiunea ramane intensa. Cred ca asta e "originalitatea ta personala", bravo!

Greseli de exprimare
�mi imaginam cum ar fi s? fiu acas? �n acel moment- Aici ai vorbit pana acum l-a prezent, povestesti din spatiul in care te aflii in acest moment, nu iti amintesti de intamplarea asta, asa ca era mai corect "acest".

Dar am reluat unul amical, pentru a da replic? la vorbele ei.- Nu mai incepe propozitiile cu "dar". E incorect.

Mmm, probabil ca mai sunt sau probabil nu, anyway nu am de gand sa puric acum.

Greseli de punctuatie
Am vazut ceva care pui muuu~ulte virgule inainte de "si". Mai ales cand ai enumeratii, incearca sa renunti la asta, te descurci tu, doar esti printre cele mai bune, ne?

Stii ca imi place ideea mult de tot. Ai grija la un lucru, la descrierile lor, baga ceva incitant. Adica renunta la faptul ca unchiul e perfect si nepotul inocent, asa am inteles . Ceva nou...
In rest de abia astept sa citesc nextul, onee-san ;;)

Restul las pentru don'soara detectiv, Agent Eli.

Ganbatte kudasai!

#49
Don'soara detectiv, Agent Eli, prezenta la datorie! :))

First of all, gomen pt. "Ric - Eric" xD M-am invatat minte acum ^^
Si acum greselile:


�ns? se -> Ugh, nu suna prea bine... Try "dar se"

Eram f?cut pentru a sta �n fa?a camerei, ?i a aparatelor de fotografiat -> Virgula nu era necesara

cel mai grav lucru era c?, nu �mi p?sa a?a de tare de sentimentele ei -> Iar nu era necesara virgula

Citat:- Am terminat Domnule Eric. V? mul?umim, au ie?it extraordinar, toate fotografiile!
�mi spuse fotograful, �n timp ce eu m? ridicam de pe canapea.

Ehm... Arata mai bine asa:
- Am terminat Domnule Eric. V? mul?umim, au ie?it extraordinar, toate fotografiile! �mi spuse fotograful, �n timp ce eu m? ridicam de pe canapea.

s? se poat? lini?tii -> s? se poat? lini?ti

�ns? din vocea sa, am dedus -> Multumim de generozitate, dar nu avem nevoie de virgula aici

?i nu vreau, ca un alt b?rbat -> Ca mai sus

M? g�ndeam la Teddy, ?i ce f?cea el �n acel moment. -> M? g�ndeam la Teddy ?i la ce f?cea el �n acel moment.

Am urcat �n ma?in?, ?i am accelerat. -> Mai usor cu virgulele, ok?

aerul devenea pu?in c�te pu?in, mai rece -> Fara virgulaaa

St?tea -> St?team

blugi alba?trii -> blugi alba?tri

- Bine ai venit acas? Eric... -> - Bine ai venit acas?, Eric...

Nu am observat c? duceam �n m�n? o serviet?, ?i ?ineam pe cap o pereche de ochelari, le-am aruncat, de undeva, �n momentul �n care am intrat. -> Nu am observat c? duceam �n m�n? o serviet? ?i aveam pe cap o pereche de ochelari, le-am aruncat pe undeva �n momentul �n care am intrat.

l-am proptit, u?or de u?? -> Fara virgula sau cu virgula si dupa "u?or"

?i-a trecut bra?ele ... ?i-a trecut buzele -> Repetitie xD

Dup? care, ?i-a trecut buzele peste una din urechile mele, din cauza impactului, nu mi-am putut da seama care dintre ele. -> Dup? care, ?i-a trecut buzele peste una din urechile mele. Din cauza impactului, nu mi-am putut da seama care dintre ele.

Mi-a ?optit, at�t de dulce. -> Mi-a ?optit, at�t de dulce:

- Eric, mi-a fost dor de tine. Vreau s? fiu cu tine. -> Imi gadila urechile intr-un mod placut, indeed, dar te superi daca schimbi "Vreau s? fiu cu tine." cu "Vreau s? fim �mpreun?" ? ;;)

At�t a trebuit s? spun?, pentru ca sufletul meu s? fie �nghi?it de fericire. -> Fara virgulaaa T^T

L-am luat �n bra?e, �nc? s?rut�ndu-l ?i l-am purtat p�n? pe canapeaua din living. -> Na, aici ai scapat virgula! "L-am luat �n bra?e, �nc? s?rut�ndu-l, ?i l-am purtat p�n? pe canapeaua din living.

Citat:- Da...
Spuse el, ezit�nd, de abia put�nd s? scoat? acel cuv�nt din gur?, din cauza emo?iei.

Again, de ce scrii asa? Try this way:
- Da..., spuse el, ezit�nd, de abia put�nd s? scoat? acel cuv�nt din gur?, din cauza emo?iei.

?tiam c? nu sufer?, ?i c? asta �l f?cea fericit, ceea ce �nsemna c? ?i eu eram, am continuat s? �l s?rut, ?i s? �l pip?i, �n timp ce el r?m�nea ro?u �n fa?a mea, fiind �mb?tat de prezen?a mea. -> ?tiam c? nu sufer?, ?i c? asta �l f?cea fericit, ceea ce �nsemna c? ?i eu eram. Am continuat s? �l s?rut, ?i s? �l pip?i, �n timp ce el r?m�nea ro?u �n fa?a mea, fiind �mb?tat de prezen?a mea.


Finiiish! ^^

Ok, hope U'll still alive ^^' In rest nu mai am ce spune, cap a fost super, in special finalul, la care pur si simplu m-am topit pe scaun :X So

Ganbatte & Kissu!

:bye:
[Imagine: thekillers.png]

#50
Sisu &gt;:D&lt; ce ma bucur ca ai scris yaoi:X...ma simt cu inca un procent (sau mai multe) mai fericita, nu ca nu as fi deja. Eh si nu ma pune sa zic de ce ca nu stiu:-"
Mai are rost sa-ti spun cat imi place capitolul? Daca vrei o voi spune fie si pentru a mia oara pentru ca asa e. M-am indragostit de ficul tau...te chem la nunta in curand:))
Imi place ca Eric s-a culcat cu Teddy...le sta asa bine impreuna..mai ales in pat:X:))...Speram sa scri mai mult la scena yaoi...primul impuls a fost sa te bantui toata noaptea dar mi-am zis ca te traumatizez si nu mai poti sa scri si eu nu vreau asta:D
Sa te mai iau si eu la puricat de greseli? Hm...nu ma pot abtine sa nu zic doua lucruri care imi stau pe creier:))
1. "-Las?-m? Leira , am chestii de f?cut."- pe mine substantivul "chetie" ma zgarie pe creieri mai ales cand apare intr-un fic...mi se pare ca strica tot farmecul cu care a fost scris pana atunci
2. Astazi am intalnit la un alt fic si acum ca vad si la u incep sa cred ca e epidemie: NU se pune virgula inainte de "si" cum e in propozitia asta "Am urcat �n ma?in?, ?i am accelerat." care nu are nevoie de virgula
anyway...nu stiu daca a mai spus cineva de greselile dar nu m-am putut abtine si le-am spus si eu ;))
In rest totul a fost superb ca de fiecare data...sa ne mai scri:X
Ja ne:*
[Imagine: 2rqzqjc.jpg]

* Just...Stay Bizarre *


[Imagine: 28qqdxz.jpg] ♥ [Imagine: 2wf645h.jpg] ♥ [Imagine: 51f0xu.jpg]

"Putina mea experienta de viata m-a invatat ca nimeni nu e stapan pe nimic, totul este o iluzie. [...] Cine a pierdut o data un lucru pe care il socotea garantat invata pana la urma ca nimic nu-i apartine." - "Unsprezece minute" - Paulo Coelho

[center][Imagine: jigapt.jpg][/center]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)