Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Lacrimi si Perle (yaoi+18)

#11
Multumesc tuturor pentru comentarii,chiar sunt folositoare>:D<
Am uitat sa spun ca fiucul este facut in 2010 si din cauza asta,de la cap 11 stilul vi se va parea mai schimbat:-" si n-am mai putut sa le corectez pe cele 10,pentru ca m-au bagat cam in ceata:D (mai ales ca eu n-am mai scris la el de anul trecut,dar cu pisalogelile unor persoane,mi-am amintit sa scriu :)) )
Cap 3

Karo s-a trezit ametit,insa in minte i-au venit evelimentele cu o zi in urma.Furia si neputinta il napadeau din nou.Ura sa fie tradat.El,cel mai bun doctor din tara, sa se indragosteasca de un prefacut.A inceput sa rada ironic,incepand sa planga in acelasi timp.Era prea mult pentru el.Cel mai rau l-a durut ca n-a reactionat la atingerile lui blande,cu scopul de a-l face sa tremure de placere,insa chipul printului ramasese rece si dur ca piatra.Doar ochii suferinzi il faceau sa fie om.Poate ca nu-l iubea si se folosea de el pentru a se juca.Si-a indreptat privirea spre mica lui cescuta cu ceai de angelica.Fara sa se gandeasca,l-a baut dintr-o suflare.Roscatul a simtit ceva ciudat,insa nu a avut timp sa reactioneze,fiindca trupul ii devenea din ce in ce mai greu.A injurat in gand la adresa printului si s-a lasat sa se prabuseasca.
Era din nou dimineata,sau poate ca nu…Lumina puternica a soarelui l-a trezit pe doctor.Nedumerit de pozitia neregulata in care se trezise,a studiat bine situatia,apoi s-a ridicat ametit.Isi amintea ca ieri a fost chemat la print.A gemut usor.Nu-si amintea fata lui,insa semana cu regele.S-a ghemuit la baza patului si a tras aer in piept.Avea sa fie o zi aglomerata.S-a ridicat brusc,dezechilibrandu-se,insa si-a recapatat echilibrul,facand ceea ce parea o plecaciune.A zambit.Nici macar ameteala asta nu avea sa-i strice ziua.
Seara a venit cu o briza racoritoare.Pentru roscat fusese o zi mai obositoare decat se astepta.Era nerabdator sa mearga in gradina si sa-l intalneasca pe argintiu.A pus ultimele carti studiate in raft si si-a terminat rapid jurnalul de doctor,aruncandu-l pe pat.Grabit si-a luat o tesatura alba de in si haine simple.Se grabea sa ajunga la lacul de azur.Ii placea locul acela linistit,ferit si calduros.Lacul era imprejmuit de nisip si flori tropicale,iar culoarea lui de un albastru adanc minunat te hipnotizau.Karo a cazut pe ganduri.Albastrul acela era si in ochii lui Shi.Deodata o imagine perversa i-a aparut in fata,facandu-l sa roseasca si sa se impiedice,rostogolindu-se pe aleea principala a palatului.Roscatul s-a ridicat enervat.Nu se cuvenea ca un doctor minunat ca el sa gandeasca asa ceva.Si-a luat imbufnat lucrurile si a inceput sa paseasca cu capul pe sus.In obrajii lui inca se intrezarea o pala de roz.Nu putea sa se lase furat de acel sclav.Dupa cateva minute a ajuns la lac si a privit melancolic peisajul care i se dezvaluia.Apusul soarelui se oglindea in albastrul lacului,imprastiind nuantele portocalii rosiatice pe florile care se aplecau brizei caldute care venea dinspre campie.Doctorul nu-si facea griji c-o sa se imbolnaveasca.Lacul era intotdeauna caldut datorita absorbtiei intense de caldura.A pasit usor pe nisipul fin si a lasat ca lucrurile sa-i alunece din brate.A inspirat fericit aerul curat inchizand ochii usor.Si-a dus usor mana ca laptele la legatura care nu lasa hainele sa-i cada si sa-l elibereze de auria colivie care il delimita.Si-a desfacut bland panglica de matase aurie si a simtit cum Kimonoul a inceput sa-i alunece pe piele,mangaindu-l si eliberandu-l in acelasi timp.Si-a deschis ochii verzi intens si a inceput sa paseasca increzator,testand cu picioarele apa.Era calduta.A inceput sa inainteze si ma mult,nivelul apei crescand.Apa ii invaluia,incalzea si curata corpul care parea din ceara alba.Musculatura lui nu era prea conturata si nici nu avea caracteristicile fizice ale unui doctor,insa liniile musculare erau promeninente,conferindu-i suplete si facandu-l sa arate erotic.Picioarele lui lungi il faceau sa para rigid si osos,insa muschii ii dezvaluiau puterea din picioare.A inaintat pana nivelul apei i-a ajuns la gat.Si-a lasat capul sa se scufunde,parul lui roscat pana la umeri,lipindui-se de fata cand a vrut sa respire.Era ca in rai.Fericit a inceput sa inoate,nevazand ca cineva il priveste infometat.Soarele care i se reflecta in parul argintiu ii trada prezenta,insa lui nu-i pasa de asta.Stia ca iubitul lui doctor merge la lac.Se putea citii dupa fata lui vesela cand il vazuse pe strada,insa nu-si putea explica cazatura aceea.Tentatia era prea mare,asa ca anulase toate intalnirile si se imbracase simplu pentru a devora aceasta imagine.Pacat ca soarta nu-l lasa sa se bucure mai mult.A oftat inghitind in sec.S-a lasat pe vine,strangandu-si grijului parul si fiind atent la semnele de miscare.Nimeni nu mai avea voie sa vada acest lucru sau sa guste din nectarul dulce al doctorului.Intre timp roscatul isi continua manifestarea de bucurie,insa imaginea aceea rusinoasa i-a venit din nou in minte.El era sub Shi,zvarcolindu-se si implorand de placere,in timp ce argintiul il devora si il paraliza cu privirea sa intensa si ii fura saruturi pasionale,parul lui lung mangaindu-i pieptul.Karo s-a incordat,scufundandu-si capul de rusine.Enevat,a inceput sa faca bulbuci.
N-o sa lase sa se intample asta niciodata…

Sper sa va placa:-"
[Imagine: syred2_by_antonie15-d6tdkwx.gif]
Ashes to ashes. Dust to dust. We are nothing, but dust and to the dust we shall return.� Amen�

#12
Capitol nou!
Sa inteleg ca Karo a facut dragoste cu printul,iar el nu-si mai aminteste?Mi-ar fi placut sa descrii intamplarea,dar nu are nimic.
Shi asta e viclean.Ce as fi vrut sa-l opresc pe doctor sa nu bea ceasca cu ceai,dar nu pot.
"N-o sa lase sa se intample asta niciodata…"Eu cred ca s-a intamplat asta.Abia astept sa vad cum va reactiona cand va afla adevarul.
Astept capitolul urmator.
Bye!

#13
In sfarsit, am ajuns si eu pe la fic-ul tau. Precum ti-am zis si pe mess, il ador :x. Mereu am adorat stilul tau de a scrie, e unic, dar in acelasi timp minunat. Acum sa revenim la acest capitol. Mi-a placut mult mult. Descrierea e prezenta ca de obicei, nu se putea altfel, naratiunea e si ea buna, imi place cum se impleteste cu descrierea, dar totusi m-a cam dezamagit faptul ca nu e dialog deloc, as fi preferat si putin dialog, dar e bine si asa. Actiunea nu e deloc grabita, iar greseli am vazut cateva, dar nu le-am dat mare importanta, stilul tau de a scrie compenseaza toate greselile existente. So, that's all. Bafta la scris si nu uita, te rog, sa ma anunti cand pui next-ul!
Succes wife! >:D<
[Imagine: j5atg3.png]


#14
Ei bine:
Mai intai de toate scuza-mi absenta insa n-am mai stat pe animezup atat de mult incat sa-mi permit sa-ti las un comm. Baza va fi conform celei de data trecuta- aceleasi criterii.

Din nou am facut corespondenta dintre continut si titlul, lucru ce vad ca se mentine inca de la al doilea capitol. Descrierea ai nuantat-o, fiind ampla (-detaliata) si in acelasi timp un mulaj al actiunii prezentate. Ai pus mare accent pe aceasta, crezand ca astfel poti evita dialogul, insa acest amanunt mi-a displacut. Ai o alta senzatie cand replica este spusa si nu relatata (prin povestire). Desigur (realmente), nu m-a deranjat atat de mult incat sa nu ma mai numar printre lista de cititori, cu toate ca pe viitor te-as ruga sa punctezi si acest criteriu (Are o deosebita importanta- un impact ce nu-l poti acoperi cu ajutorul povestirii. Sunt doua lucruri total paralele- vorbirea directa si vorbirea indirecta).

Actiunea- Ei bine, nu prea am vazut o actiune complexa in acest capitol. L-am recitit din nou pentru a-mi sustine afirmatia si am ajuns la aceeasi concluzie. Capitolul este bazat pe descriere si nimic mai mult. Dupa cum am si zis, povestirea nu poate mentine viu spiritul propriei opere (-fac referire la un cuvant echivalent creatiei ).
Mi s-a parut cam brusca trecerea de la o zi la alta, nu stiu de ce, cu toate ca n-as percepe altfel redarea acestui amanunt. Oricum, am aceasta senzatie si tin sa o mentionez (cu toate ca nu pot sa iti dau sfaturi cu vedere la acest detaliu).

Greseli- Din nou mi-a scapat acest lucru, punand accent pe situatia in sine. Nu am observat greseli, cu toate ca nu pot spune ca le-am urmarit interesata (daca sunt, eu nu le-am observat.parerea mea). Acestea oricum , pentru mine, sunt insemnificative in comparatie cu adevaratele criterii de punctare (da stiu. o greseala nu poate fi un punct forte dar nici nu poate fi privit drept un avanataj).

Desigur. Asa percep eu capitolul acesta si este o simpla conceptie.
Astept next'ul si anunta-ma cand il vei posta!:D
[Imagine: large.gif]

#15
Inca un nou capitol!Sper ca nu ma veti omora pentru ce voi face si o sa incerc sa corectez cap 5-10,dar nu stiu sigur daca va iesii bine:-" Va multumesc din suflet pentru comentarii si o sa incerc sa nu ma mai grabesc cu actiunea ^:)^
Cine stie ce o sa se intample :-"
Ary http://i336.photobucket.com/albums/n341/...sjsosj.jpg


Cap 4

Shi devenise ingrijorat.Doctorul isi tinea de prea mult timp capul sub apa.Desii avusese intentii cam ciudate,ii pasa totusi de roscat.Bulele incepusera sa se rarefieze.Argintiul s-a plesnit neputincios peste frunte si a oftat,inaintand cu precautie.Panicat nici nu s-a mai gandit sa se dezbrace,intrand cu totul si udandu-si hainele.Karo se scufunda fiind inconstient.Printul l-a apucat delicat de mijloc si de picioare,trangandu-l usor.Doctorul era carat ca o printesa,ceea ce-l ingreuna pe argintiu.Cu chiu cu vai au ajuns pe malul nisipos.Shi l-a lasat usor jos,avand grijja sa nu se loveasca si s-a asezat langa el,gandindu-se ce sa faca.I-a strans nasul si a inceput sa-I faca respiratie gura la gura,apasandu-I usor pe piept.Dupa cateva incercari,Karo a inceput sa tuseasca apa din plamani.Argintiul a rasuflat usurat.Nu voia ca sa-l piarda pe roscat dint-o idiotenie necunoscuta.S-a aplecat usor,facand o arcada de umbra asupra lui si i-a sarutat fin buzele,dupa care s-a ridicat,asigurandu-se ca doctorul e bine,plecand rapid dupa aceea.
Karo deschise ochii ametit si isi duse mana la cap,scotand un geamat usor.Stia ca din idiotenie uitase sa respire si aproape ca se inecase.Tot ce-si amintea era imaginea aceea,apoi bezna.Ceea ce-l trezise fusese un sarut moale,chiar prea moale.Gandindu-se la asta,roscatul a inceput sa se inroseasca cu nuante din ce in ce mai aprinse.Nu stia cine il salvase,insa buzele persoanei ii captasera sufletul.Si-a trecut limba peste buze,pentru a vedea daca gustul lor s-a imprimat pe ele,insa totul a fost in van.Nu ramasese decat cu senzatia.A oftat.Stia ca este idiot.Nimeni nu uita sa respire.A blestemat in gand,rosind imediat.Persoana care il salvase,il vazuse gol-golut.S-a scuturat si si-a ridicat kimonoul.Aproape se inserase si nu mai avea timp sa se schimbe,asa ca a fugit in livada,pentru a-l intalni.
Shi isi musca buzele.Voia sa exploreze mai mult,insa soarta cruda il facuse sa guste decat o picatura din nectarul lui.Trebuia sa nu-l mai atinga,fiindca daca facea asta stia ca isi pierdea instantaneu controlul si forta pe cineva innocent si idiot sa devina al lui.Intra in camera lui si isi blestema soarta.Insa o miscare l-a facut sa tresara.A oftat enervat.Asta ii mai trebuia.Mica,perversa si enervanta lui sora,iar prin”mica”se intelegea varsta de 20 de ani.Si-a dus mana la gat si a privit-o.Era patata cu putin sange.
-Ary!De cate ori sa-ti spun sa nu ma mai zgarii!Furios,si-a indreptat privirea spre o tanara imbracata cu un kimono roz cu modele de pasari.Era subtirica si inalta,ceea ce-I conferea maturitate.Avea parul brunet si ochii de un caprui rosiatic devorator.Se vedea ca sub infatisarea si comportamentul ei de fetita se ascundea un monstru care deabia astepta sa iasa la suprafata si sa devoreze.Fata si-a lins unghia sangerie de la aratator si a zambit.
-Esti irezistibil,ce sa fac?Pacat…Vocea ei subtire si copilaroasa era surprinzatoare si malefica.Argintiul a facut o fata furioasa,insa stia ca se preface.
-De ce nu-ti gasesti un iubit si incetezi sa ma torturezi cu tot felul de tehnici ciudate?Ari a ras si si-a dat ochii peste cap.
-Cu mine nu te plictisesti,a ranjit ea,doar nu m-am invechit,sau poate ca da?Nu-I asa ca-ti plac tehnicile mele?Si-a pus mainile pe solduri,ridicand o spranceana si asteptand un raspuns.
-Lasa-ma in pace,a oftat printul dezunflandu-se.Esti unica…
-Sau poate m-ai inlocuit?Intrebarea l-a facut pe print sa inghete,facand-o pe bruneta sa se hraneasca cu sentimentele lui.Corpul tau s-a plictisit de mine si vrea ceva nou?Nici o problema…o sa studiez!A ras ea plecand din camera.Printul a scrasnit din dinti.Daca ea afla de doctor,putea sa-l prinda in mrejele ei si sa-l piarda in favoarea ei.S-a asezat in patul sau de catifea albastra si a inceput sa planga.Il iubea prea mult ca sa suporte o pierdere si fusese destul de distrus cand Karo aflase adevarul.Daca renuntarea la rang era solutia,atunci o facea cu mare bucurie.Dar poate ca el era doar o piatra pentru pretiosul lui roscat.Lacrimile grele au inceput sa-si mareasca volumul.Fata lui era inundata si curatata de dulcile lacrimi ale suferintei care ii inroseau chipul.Insa sosea timpul sa se intalneasca.Se ridica fara vlaga si isi verifica micuta rana si se tara afara din dormitorul regal.Spera doar sa nu-l descopere…

:-"
[Imagine: syred2_by_antonie15-d6tdkwx.gif]
Ashes to ashes. Dust to dust. We are nothing, but dust and to the dust we shall return.� Amen�

#16
Si eu pe aici :D
Cred ca deja te-ai obisnuit cu modul meu de a-mi exprima parerea si sugestiile, deci nu va fi nimic nou.

Per ansamblu- Sa mentionez ca momentul debutativ al acestui capitol a fost cel ce m-a atras cel mai mult. Finalul a fost usor plictisitor, insa cu un rol deosebit de important (asta daca ti-am ghicit perceptia asupra viitorului *virtual*). Desigur, la inceput nu i-am gasit rolul noului personaj *in cazul de fata, Ary*. Intr-adevar inca din primul capitol te-ai axat pe descrierea celor doi si era necesara introducerea unei noi persoane pentru a completa si complica propria creatia. Aceasta antiteza dintre eci doi se muleaza pe apetenta lui Shi pentru Karo, redand prin gesturi(reactii) sentimentele printului (caracterizare indirecta- des intalnita).

Descrierea- Realmente, chiar nu am ce comenta in privinta acestui lucru. Ai fost si esti in continuare buna la acest capitol, fiind printre punctele tale forte. Aceasta este de fiecare data ampla (complexa, detaliata. ia-o cum vrei tu). Insa din nou te bazezi pe ea pentru a evita aparitia a dialogului. Intentia pare originala, insa dezavantajeaza (nu cred ca sunt singura cu aceasta parere).
Dialogul- a fost putin, insa prin cateva replici ai putut contura caracterul (moral) al noului personaj. Cuvantul dialog a pastrat in mentalul colectiv romanesc si in limba romana, un sens al carei definitii nu i-o putem atribui. De aceea acesta este important si trasatura principala a unui fic.Incearca sa o uzezi mai mult, legandu-te de intentiile celor doi baieti/ fetei.

Si acum pe baza noului capitol (m-a facut sa privesc situatia din o cu totul alta perspectiva)- Mi-a placut faptul ca ai imbinat tenta de ironie cu amuzamentul, desfasurand astfel actiunea intr-o atmosfera unica. Cu toate ca sfarsitul (dramatic) a fost unul lamentabil, avand in vedere ca Shi plange si acesta are un impact asupra modului de a intui continuarea.Desigur, actiunea a luat o intorsatura , dar lenta - introducerea fetei nu a afectat deloc stiind cum si cand sa il pozitionezi- lucru posibil datorita pasajelor descriptive ce s-au focalizat in permanenta asupra acestui subiect.

Cam atat am avut de spus.
In rest, astept urmatorul capitol si sper sa continui sa ma anunti ~~!
[Imagine: large.gif]

#17
Uu interesant. Deci am ratat cateva chestii din fic, cum ar fi ce s-a intamplat cu acea licoare pe care i-a dat-o mama sa sa se indragosteasca doctorul de el. Si mai e o chestie, nu prea se intelege care ce cine face. M-am pierdut in poveste grav, mai ales ca se repeta argintiul in ambele situatii,incearca sa corectezi cumva o.o.
Ideea ficului imi place mult. De abia astept sa citesc continuarea si sper sa o pui cat mai repede. De alte greseli nu mai vorbesc ca sunt convinsa ca deja ti le-ai corectat. De abia astept nextul, asa ca te rog grabeste-te. ;;)

#18
Va multumesc pentru comentarii si chiar ma bucur ca va place desii am mari probleme cu dialogul,dar am modificat in ultimul moment capitolul si i-am bagat dialogul pe gat:)) Si sper sa intelegeti de prima data ce se intampla ^__^"""
Enjoy!

Cap 5

Karo se plictisise de cand astepta.Sigur se intamplase ceva.A ingitit in sec si s-a uitat in zare.Soarele deja apusese,lasand luna sa-i indrume,insa aceasta rasarise de prea mult timp.Nu-si putea permite sa stea atat de mult timp singur.Ura sa fie parasit,se simtea neinsemnat.Deodata a simtit miscare.Livada parea un camp de lupta din cauza sunetelor ciudate care se auzeau.Un tufis incepuse sa fasaie.A intors capul incordat,incercand sa-si forteze privirea pentru a putea vedea ceva.
-E-este cineva?A spus el panicat.O silueta intunecata a aparut,facandu-l sa se incordeze si mai mult.Silueta alerga spre el neobijnuit de repede.Deodata s-a oprit.Lumina lunii a cazut pe acea aratare,sfasiindu-i misterul.Doctorul a oftat usurat.
-Ah…tu erai!Ce m-ai speriat!Era argintiul.Fata lui era intunecata si secata de lacrimi.Gafaia mici norisori,de parca ar fi fost urmarit.Roscatul s-a uitat uimit la el.Nu-l mai vazuse asa niciodata,ceea ce ii cam dadea de banuit.
-Ai patit ceva?Nu arati prea bine!A spus el ingrijorat.Shi s-a asezat pe iarba proaspata,de un verde de china minunat.A incercat sa zambeasca,pentru a-l linistii pe doctor,insa tot ce i-a reusit a fost un zambet trist.
-Uh…nu,cred ca sunt doar putin ametit din cauza alergatului.Incerca sa para cat mai plauzibil,dar nu era convins ca reusise.Se simtea ingrozitor pentru ca il mintea.A oftat usor.Daca Ary il prindea avea sa-i spuna totul.Atunci chiar va avea un motiv sa-l omoare.Se simtea neputincios si teapan.S-a uitat in zare.
-De ce ai alergat?Chiar nu arati bine!L-a privit suparat.Karo nu intelegea deloc ce se intampla.S-a uitat sfasiat la argintiu,care semana mai mult cu o umbra.Oare aflase ca il tradase indragostindu-se de el?Intrebarea aceasta ii macina sufletul,facandu-l sa se stranga de durere.Putea sa incerce sa afle,insa glasul nu-l ajuta deloc.Tacerea formata il chinuia si-l facea in interior sa se zvarcoleasca de durere.Si-a luat inima in dinti si a intins temator mana.
Gandurile lui Shi au fost intrerupte de o atingere calda a pletelor lui argintii.S-a intors surprins si l-a privit pe roscat.Fata lui era serioasa si ingrijorata.Stia ca-l chinuia,poate era mai bine sa plece.Insa mana doctorului se inclestase in parul lui.S-a intors cu fata la el si l-a privit nedumerit.Fata doctorului era toata rosie,insa surprinsa.Shi a injurat in gand.Vazuse taietura…si-a dres vocea,captand atentia precare a dragului sau doctor.
-Sora mea m-a zgariat,a sfasiat el tacerea cu o voce crud de distrusa,am avut o cearta…
-Inteleg,a raspuns roscatul,nu este nimic…
Printul s-a apropriat de el,luandu-I mana din par si strangand-o intr-a lui linistitor.Aceasta dovada de tandrete subtila il linistea,insa nu-l putea lasa sa se indragosteasca de el,fiindca nu suporta sa-I mai vada inca o data fata plina de soc si durere.
Karo a inceput sa tremure.Mainile lui calde il faceau sa se simta protejat,iar surpriza de mai devreme se stergea incet in tandretea lui.Era imbucurator ca nu avea pe nimeni!Nu ar fi putut suporta sa vada pe altcineva langa el!A respirat adanc.Stia ca o sa regrete ce o sa faca,insa nu mai suporta sa nu-l atinga.Si-a intins usor gatul si i-a atins fin buzele.Shi s-a retras imediat,nelasandu-I timp sa I le guste,insa era pentru binele lui.A incercat sa para socat,desii in sufletul lui voia sa-I faca tot felul de lucruri perverse,pentru a-I vedea fata topita de placere si in acelasi timp rusinata de reactia propriului trup.Tot corpul ii pulsa de dorinta.Insa trebuia sa para traumatizat,asa ca s-a ridicat rapid si a inceput sa fuga cat il tineau picioarele,afisand o fata tradata.
Roscatul era prea in ceata datorita reactiei printului pentru a vedea mica lucire devoratoare din albastrul ochiilor lui.A oftat dezamagit,incercand sa-l opreasca,insa corpul sau devenise moale ca untul dupa acea secunda de atingere a buzelor.Lacrimi sarate s-au prelins din ochii lui verzi,care pareau mai mult palizi de atata suferinta.Si-a dus mainile la fata,incercand sa se ascunda chiar si de zeul lunii,care le veghea rece secretul.
Nu se putea concentra de loc pe pacienti.Era inapt la tot.Toata lumea se intreba ce se intampla cu maretul doctor.Insa pentru Karo nu era important.Era a treia pauza pe care o lua din cauza ca se simtea fara vlaga.Trecusera deja sapte saptamani de cand il sarutase pe argintiu si nu-I daduse nici un semn de viata.S-a lasat sa se prabusasca pe scaun.S-a uitat la mainile sale pline de sangele pacientilor.Trebuia sa-si ia adio de la recordul sau in starea asta.Un sclav a batut la usa pentru a-l anunta venirea altui pacient,insa nu avea chef sa mai vindece pe cineva.L-a gonit urland,insa si-a amintit ca si Shi este sclav.A injurat.Daca era sclavul printului,sigur s-ar fi folosit de el in cel mai josnic mod posibil.Argintiul era fortat sa ii dea o impresie buna despre rasfatatul ala,poate il si ameninta cu moartea.Gandul acesta enervant l-a facut sa sara furios de pe scaun si sa iasa valvartej din clinica.Se uita la cerul senin al noptii,incercand sa faca acest gand sa dispara.Dupa cativa metrii s-a oprit socat.Cineva alunecase de pe acoperis si se legana fara vlaga,parca asteptand sa cada.A alergat ingrijorat pentru a vedea cine era atat de nesabuit sa faca asta.Ochii I s-au marit cand a vazut ca acea persoana era chiar Shi.A incercat sa faca un pas,dar corpul lui era paralizat de frica.Si-a intors panicat capul,incercand sa se forteze sa gandeasca.A respirat adanc si a facut un pas,gandindu-se deja la un scenariu siropos,insa o silueta zvelta a iesit din umbra,enervandu-l.Cine indraznea sa i-o ia inainte?


:-"
[Imagine: syred2_by_antonie15-d6tdkwx.gif]
Ashes to ashes. Dust to dust. We are nothing, but dust and to the dust we shall return.� Amen�

#19
Doua capitole!Am invata sa numar.
La ce atitudine are Ary nu-mi place de ea.Destul ca Shi si Karo nu pot fi impreuna din diverse motive mai trebuie si ea sa se bage intre ei.Sper sa-i esueze planurile.
Cineva prinde curaj.Karo l-a sarutat pe Shi.In sfasit!A fost asa :001_wub: .
In capitolul urmator sunt sigura ca Karo o va cunoaste pe Ary.Si cu siguranta va fi o lupta intre cei doi pentru Shi sau poate Ary vrea sa-l farmece ori pe Karo ori pe Shi.Nu sunt sigura...
Bye!

#20
Bun-
Am tinut neaparat sa las comentariu si asta pentru faptul ca nu m-am incumetat sa nu o fac. M-as fi simtit vinovata ca am avut oportunitatea de a-l scrie acum si n-am facut-o, de aceea sunt aici! Dupa cum ti-am si spus si afirm asta in continuare, ma bucur de faptul ca m-ai anuntat .

Acum sa lasam aberatiile deoparte si sa trecem la capitol:
Per ansamblu, prima conceptie dupa ce am citit din nou toate capitolele a fost ca ai stagnat. Desigur, nu as vedea cum poti evolua pentru ca dupa parerea mea, atat iti permite stilul ales in privinta creatiei.
Nu e un lucru rau, nu vreau sa intelegi acest lucru pentru as fi o ipocrita daca asta ti-as da de inteles. Vreau sa mentionez ca mi-a placut si inca citesc cu aceeasi intensitate fic-ul tau. Esti una dintre scriitoarele pe care le admir, alaturi de cele ce le am la semnatura si nu le-as inlocui pentru nimeni.
Si acum, trecem brusc de la aberatii la conceptii. Sa vedem:.
Actiunea- Isi urmeaza un curs pe care l-a ales inca de la inceput - nu este grabita si este nuantata prin ajutorul figurilor si imaginilor artistice (acestea formeaza o alegorie placuta pentru lector; predomina cele vizuale datorita pronumelor si verbelor). Aceasta este completata de pasajele descriptive ( pasaje ample/complexe.puse in valoare datorita limbajului expresiv folosit inca de la inceput), ele infrumusetand si piperand putin situatia in sine.
Dialogul- Nu te-ai axat pe el, insa exista. Insa din nou, limbajul elevat evidentiaza trasaturile principale ale fic-ului tau. Desigur, acest criteriu nu il pot numi element vital al capitolelor tale - mai degraba descrierea si restul. Si ca tot am adus vorba, mi-as dori sa ma limitez putin la acest criteriu.
Dupa cum am spus aceasta este echivalenta cu reusita, aceasta fiind un detaliu rafinat. Este contemplata prin elemente importante, aici observandu-se totusi evolutia. Mi se pare ca tu vrei sa te axezi pe acest detaliu- descrierea- perfectionandu-te aici. Desigur, nu am ce sa iti reprosez la acest criteriu. Vreau doar sa te rog ca in viitor sa acorzi mai multa atentie dialogului si nimic mai mult.

***
Si acum sa vedem in privinta capitolului.
Sfarsitul mi s-a parut unul interpretabil. Nu pot sa intuiesc cine ar fi persoana respectiva (cea care l-a luat pe Shi), de aceea astept urmatorul capitol ce va avea ca rol in a face ca neclaritatile sa devina informatii certe. Imi pare rau pentru situatia creata, atmosfera melancolica si legatura dintre cei doi ce nu poate fi confirmata. Desigur, pasajul in care Karo il concepe acel sarut m-a surprins intr-un mod placut *apetenta pentru yaoi. rawr!*
***

Deci cu alte cuvinte, mi-a placut totul fiind organizat conform perfectiunii. Am subliniat cateva lucruri strict necesarului, acum fiind impacata .
Iti multumesc inc-o data ca m-ai anuntat si sper sa continui la fel .
Astept urmatorul capitol~~!
[Imagine: large.gif]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Lacrimi amare pierdute in timp Sign of hell 3 4.422 16-12-2011, 04:51 AM
Ultimul răspuns: Diz
  Sarate lacrimi... onu' 0 1.825 07-12-2011, 09:48 PM
Ultimul răspuns: onu'
  Lacrimi De Mamă [+18] hiimera 8 3.388 11-09-2011, 02:19 PM
Ultimul răspuns: mary97
  Un suflet Singur pe o Mare din Lacrimi Sincere RouXiss Đx 42 17.290 10-09-2011, 05:37 PM
Ultimul răspuns: Kayla.
  O urma de vis, fara lacrimi in paradis ♥ ! Fifilina 10 4.932 31-08-2011, 09:22 PM
Ultimul răspuns: Fifilina
  Hotul de perle LemonCandy 14 8.209 13-02-2011, 12:21 PM
Ultimul răspuns: Katniss
  Lacrimi de copil daphnis 0 1.782 19-12-2010, 01:55 AM
Ultimul răspuns: daphnis
  Lacrimi de Ingeras Jasmine 2 3.203 06-09-2010, 11:52 PM
Ultimul răspuns: Jasmine
  Lacrimi de Ingeri CrazyForYourLove 2 2.878 01-01-2010, 03:41 PM
Ultimul răspuns: Strawberry*Lipstick*
  Ploaie de lacrimi 2YounG2DyE 1 2.181 27-09-2009, 09:55 AM
Ultimul răspuns: 2YounG2DyE


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)