Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Lacatul unui inger razbunator

#11
Bine... multumesc pentru comentarii, si din cate am inteles trebuie sa fac capitole mai lungi.

Capitolul III

Profesoara de sport, o femeie roscata, tanara, cu acii albastri ,inalta si cu o silueta de invidiat este diriginta mea. Ea ne-a anuntat ca de azi inainte vom avea un nou coleg (astazi fiind a doua zi de scoala din clasa a VIII-a).
Era din ce in ce mai rau. Sigur nu voi mai putea scapa acum de ora de dirigintie, care era ultima pe ziua de azi ,pentru ca va trebui sa ii punem o multime de intrebari tipului nou pentru al putea cunoaste mai bine. Lucru pe care doamna Samantha ,diriginta, il adora din nustiu ce motiv.
Planul era compromis. Orice i-as fi spus era in zadar: Daca i-as fi zis ca sunt bolnava m-ar fi trimis la infirmierie ,ceea ce era un chin. Daca as fi spus ca a venit tatal meu acasa si trebuie sa il intampin mi-ar fi zis ca "Ai putut astepta doua luni ,acum nu vei muri daca mai astepti o ora."
Si totusi cine este acest nou elev? Ma strecor printre multine pentru al putea vedea si eu. De ce s-au adunat asa multi copii sa-l vada ? Ce avea el asa special? Atunci Caroline ma ghionti cu cotul ei si imi spuse:
-Uite-l acolo! Nu-i asa ca e dragut?
In fata tuturor se afla un baiat destul de inalt, blond cu ochii albastrii si de bani gata dupa felul cum era imbracat. Merani, fiind sefa clasei, il intampinase prima:
-Bun venit in scoala noastra! Eu sunt Merani ,sefa clasei din care vei face parte. Spuse ea intinzandui mana prietenos.
El s-a uitat intai la ea, analizand-o din cap pana in picioare apoi ii dadu si el mana afisand un zambet prietenos in timp ce ii raspunse:
-Eu sunt Leon, Leon Mizuky. Incantat!
Dupa ce Merani terminase conversatia ,Gina si gasca ei de fete din care fac parte Tina si Molly (Doua fete oarecum simpatice dar care ar face orice pentru a fi populare), sarise pe bietul baiat bombardandul cu intrebari care mai de care.
Tot nu vad ce vad fetele astea la el, Mie mi se pare doar un tip banal. Pe moment multimea se imprastie datorita sunetului clopotelului.
In timp ce ma indrept spre dulapul meu vad cum din buzunarul lui frate-miu ii cade tocmai poza buclucasa. O ridic de jos si zic:
-Ce noroc pe mine!
-Draguta poza ! Spuse Leo care se furisase in spatele meu.
-Tu de unde ai aparut!? Il intreb eu furioasa.
-Imi pare rau! Nu am vrut sa te sperii. Diriginta a spus sa imi iau orarul de la un coleg ,asa ca...
-Te-ai gandit sa mi-l ceri mie. Bag mana in dulapior de unde scot o foaie pe care scrie "Orar" si i-o dau lui.
-Multumesc Niky!
Ma intorc la treburile mele dupa care imi dau seama... de unde stie cum ma cheama ,vreau sa il strig dar el plecase deja. Intre timp apare Tom:
-Hei fato! Ce ai acolo? Nu cumva...
-Ba da! Este poza in care dorm cu degetul in gura.
-E chiar draguta!
-De ce spuneti toti asta? Nu vezi ca port pijamale roz cu iepurasi si tin un ursulet de plus in brate?
-Nu crezi ca esti cam rea?
-"Rea" de ce?
-Pai e cam rau din partea ta sa arati tuturor poza aia cu fratele tau. Stai asa... Cate "toti"?
-Trebuie sa plec pa!
Si inchei astfel scurt dialogul indreptanduma spre redactie. Dar cand am pus mana pe clanta un sentiment ciudat ,numit dragoste frateasca imi cuprinde tot corpul. Tom avea dreptate, sunt rea. Acum stiam ce aveam de facut. Deschid usa ,trag aer in piept si spun:
-Demisionez!
-Niky ,draga mea .Avem nevoie de tine ! Tu esti singura care mi-a adus cele mai bune poze pentru prima pagina! Zise Merani incercand sa ma convinga sa raman dar luasem deja o hotarare.
-Sunt hotarata!
-Bine atunci dar nu uita odata ce ai iesit pe aceea usa nu te mai poti intoarce!
Si am plecat stiind ca am luat decizia corecta. Dar treaba mea nu se terminase inca. Trebuia sa aflu de unde sita Leon numele meu. Atunci il vad ghiar cand era pe punctul de a intra in clasa.
-Leon stai!
El se intoarse cu fata spre mine si ma intreba:
-Ce s-a intamplat?
-De unde stii cum ma cheama?
-Tu de unde stii cum ma numesc?
Incepe sa ma calce pe nervi. Dar discutia noastra fu intrerupta de doamna diriginta:
-Gata copii, in clasa! Spuse ea accentuind ultimele doua cuvinte.
-Poate unii dintre voi l-ati cunoscut deja pe noul elev, alti poate nu. Ei bine Leon ce ne poti spune despre tine?
-In primul rand numele meu este Leon Mizuky. M-am mutat aici pentru ca tatal meu este proprietarul unei firme din zona la vechea mea scoala ... imi place sa ma dau cu skateboard-ul si sa cant la chitara.
Dar acest moment este intrerupt de dragul nostru clopotel.

Doamna Samanta: http://img231.imageshack.us/img231/1716/162072.jpg

Leon: http://img861.imageshack.us/img861/4444/...d561c8.jpg
[center]Timpul trece fara noi cu tot ce a fost
Ramane numai amintirea fara rost
Eu te iubesc cum te-am iubit, tu m-ai uitat
Din clipa in care...ai plecat.
[Imagine: lenand10.png]
http://www.dailymotion.com/video/xcmsqp_...-me_webcam[/center]


#12
Dau edit dupa ce citesc..............................................................

EDIT:Hello sweetie:*
Sper sa nu te supere comentariul meu..... si daca totusi te supara nu il lua in seama....
In primul rand ai multe greseli de tastatura si ai grabit foarte mult actiunea.... apropo se lasa apatiu dupa fiecare virgula, la tine am vazut ca lasi spatiu inainte de virgula....
Ai abuzat foarte mult de dialog, care apropo este sec..... si mi-a sarit in ochii o greseala care mie mi se pare una mare(avand in vedere ca deabia am inteles ce ai vrut sa scri) si anume acii, cred ca ai vrut sa spui ochii, dar eu nu vad nici o asemanare intre cele doua cuvinte.
C-am atata am avut de spus momentan..... te astept cu nextu:*:bye:

#13
Waw sunt a 2-a nu pot sa cred.
Pai sa vedem e interesant cum se petrc lucrurile dar intradevar ai foarte multe greseli de tastura. Ai grija cum pui semnele ca am vazut cateva virgule in loc de puct si invers. Dialog doamne ai pus prea mult, si imi place ca ai folosit descriere dar mai puteai adauga si puteai pune mai multe ganduri ale lui Niky.
Pai eu una cam asta am de zis sau cel putin asta cred sunt putin cam obosita dar daca mai e ceva asta. Pai astept next-ul si sper sa fie cat mai repede.
http://farm3.static.flickr.com/2496/4202...a4a1_b.jpg


infrunt furtuna si ma gandesc
oare cat mai trebuie sa supravietuiesc
visele se sting usor
la fel ca un gand de dor
se duc departe si dispar
ca umbra dintr-un suflet amar
si nu raman decat regrete
fara sperante sau chiar secrete

[Imagine: chibi_8329.gif]
lolix kid, chibi-ul lui
lolix


[Imagine: 6141910.png]


[Imagine: 6fd6871.png]

#14
buna, mersi ca mi-ai spus si sa nu mai tragem de timp. De ce nu vrei sa mai scapi din dialog si sa-l inlocuiesti cu descriere, dar descrierea sentimentelor. Sincer, treci ca rata pe apa:)) Ai dialog cu caruta si cam sec,poti pune descriere sau vorbire indirecta. Puteai pune descriere in momentul cand Leon a vazut poza, ia fost frica sa nu spuna cuiva, rusine..ceva tot a simtit..cand si-a dat demisia, adica a fost prea sec momentu. Zice demisionez, aia zice o fraza si punct...puteai pune mai mult, sa dezvolti ideea.
Mi-a placut faza cu pijamalele:)) a fost prea tare=)) pai cam atat
Astept next si sper ca nu te-am suparat. Anunta-ma te rog, spor la scris.
[Imagine: h8v.gif]
 

#15
Capitolul IV

Cand ajunsesem in fata uriasei cladiri vechi in care locueam, cu pereti mov, ferestre inalte de doi metri si gardul de otel din fata acesteea care era sufocat de trandafiri rosii ca sangele ai mamei, vad cun in fata vilei de vizavi parcheaza o masina scumpa din care iese Leon si imi zice:
-Salut vecino!
Eu ii fac cu mana im timp ce afisez pe fata un zambet fals.
-Salut!
Cand intru in casa mama imi spune ca a invitat familia Mizuky la masa. Aceasta zi e din ce in ce mai rea.
Ajunsesem in camera unde am inceput sa caut prin dulap vestimentatia care s-ar potrivi pentru evenimentul de diseara. Dar sunt atrasa de un sunet ciudat. Ma apropii de fereastra pentru a putea auzi mai bine. Atunci il vad pe Leon care canta la chitara. Acel cantec minunat ma absoarbise cu totul. Dintro data se oprise si isi scuase din buzunar un lantisor care avea ca medialon o cheie atunci mi-am adus aminte ca si mie mi-a dat tata inainte de a pleca in strainatate prima data un lantisor care avea medialon un lacat foarte mic. Dar intr-un momen de neatentie pe care il avusem, el isi intoarse privirea spre mine. Atunci am tras brusc perdelele. Era atat de ciudat ... parca stia dinainte ca eu eram acolo.
Cuprinsa de ganduri nu mi-am dat seama cat de repede trecuse timpul.
-Niky esti gata? a venit familia Mizuky! Spuse mama dar eu eram imbracata tot cu hainele pe care le avusem la scoala. Atunci i-au din dulap o rochita albastra cu bretele si o funda, mica, galbena in piept .In picioare imi pun o pereche de sandale albe cu toc mic, cam de un centimetru, imi piepten putin parul si sunt gata. Asta zic si eu "imracare la comanda" nu ca la ora de sport unde Gina sta si jumatate de ora sa isipuna pe ea echipamentul.
Cand cobor scarile toti se uita la mine de parca ar fi intrat o vedeta pe scena. Eram intimidata.
Ma asez linistita la masa.
-Tu trebuie sa fii Nicky, eu sunt doamna Aniela Mizuky, mama lui Leon. Sunte-ti colegi de clasa, nu?
-D-Da. Nici nu puteam pronunta un cuvant cum trebuie.
Doamna Mizuky era o femeie inalta, blonda cu parul scurt si usor ondulat care era de asemenea si foarte frumoasa.
Privesc pe toata lumea de la aceea masa dar un lucru mi s-a parut ciudat.
-De ce nu a venit si tatal tau? Ii soptesc eu lui Leon.
-A fost ocupat cu afacerile, al tau unde este?
-E plecat in strainatate.
-Si nu iti este frica ca ar putea patii ceva?
Eu nu i-am raspuns la intrebare ,deoarece mi s-a parut ciudata, ce ar putea pati tatal meu? are ani si ani de experienta in trafic, nu am de ce sa imi fac griji.
Fratele meu, can s-a intins dupa salata de cartofi rasturnase candelabrul cu lumanari care erau aprinse. Parul meu luase foc. Atunci m-am speriat si ma ridicasem de la masa.
Dintr-o data ajunsesem intr-un loc ciudat. Parea a fi o incapere dintr-un castel, dar ce cautam eu acolo. La un moment dat pe pereti aparusera pete de sange. Era sange si in palmele mele, totul se intunecase dar vad o lumina ce stralucea departe. Incep sa alerg spre ea. Atunci ma trezesc total confuza:
-Unde sunt? Zic eu speriata stand pe un pat intr-o incapere simpla.
-Esti in spital, se pare ca ai suferit un atac de panica. Spuse mama, dar eu nu credeam ca a fost doar atat. Cum sa sufar un atac de panica doar din cauza ca imi luase parul foc? si acel vis... Totul era in ceata.
-Se pare ca cineva trebuie sa mearga la cuafor. Haide! Doctorul mi-a spus ca nu e nimic grav si ca putem pleca dupa ce te trezesti. Spuse mama incercand sa ma inveseleasca crezand ca sunt trista.
Erau prea multe intrebari de pus si toate fara nici un raspuns. Faptul ca lesinasem asa, acel vis ciudat, Leon care stia cum ma numesc fara sa-i spuna nimeni si ca mi-a pus aceea intrebare. Toate astea au o legatura, dar care.
Un lucru stiam sigur, aceasta este ceea mai ciudata zi din viata mea.

Noua Niky: http://img39.imageshack.us/img39/1469/tu...qz83i8.jpg
http://img222.imageshack.us/img222/3958/...lushbr.png

Astept comentarii, si imi cer scuze ca este asa scurt. Dar m-am saturat de atata "Eroare>.<" .
[center]Timpul trece fara noi cu tot ce a fost
Ramane numai amintirea fara rost
Eu te iubesc cum te-am iubit, tu m-ai uitat
Din clipa in care...ai plecat.
[Imagine: lenand10.png]
http://www.dailymotion.com/video/xcmsqp_...-me_webcam[/center]


#16
pai din cauza ca vreau sa fiu eu prima dau edit dupa ce citesc
Edit Pai cum ti-am promis am venit cu edit. Interesant capitol si foarte ciudat Leon asta dar pare destul de dragut stii sincer nu m-as supara daca ai pune o poza si cu el. Pai sa revenim la capitol, ai multe greseli de tastare foarte multe si in unele locuri ai cam fugit de exprimare oricum e destul de ok si ai facut inbunatatiri fata de celelalte capitole si ai inceput sa imbunatatesti desrierea ceea ce e bine. Pai cam atat astept next-ul si sa ma anunti si pe mine papa.
http://farm3.static.flickr.com/2496/4202...a4a1_b.jpg


infrunt furtuna si ma gandesc
oare cat mai trebuie sa supravietuiesc
visele se sting usor
la fel ca un gand de dor
se duc departe si dispar
ca umbra dintr-un suflet amar
si nu raman decat regrete
fara sperante sau chiar secrete

[Imagine: chibi_8329.gif]
lolix kid, chibi-ul lui
lolix


[Imagine: 6141910.png]


[Imagine: 6fd6871.png]

#17
hello..mersi ca mi-ai spus si am incercat sa vin cat de repede am putut... Ceea ce imi place la tine e ca asculti de ceea ce spunem noi aici Adica incepi sa pui descriere, desi e loc de mai bine si greseli nu am observat...dialogul mi se pare ok..sa stii ca te descurci, cu mici imbunatatiri va fi ok;)
imi place ideea..mai ales acel vis, desi puteai sa-l accentuezi si mai bine cu descrierea..sfat: cand bagi ceva mister in el pune si descriere ca asa e si mai interesant:P
pai cam atat am avut de spus. Astept next si te rog sa ma anunti. Spor la scris si bye.:*>:D<
[Imagine: h8v.gif]
 

#18
Hello:*
Merci ca mai anuntat:x
Te descurci destul de bine, dar nu suficient incat sa fiu multumita:D.
Ce a vrut sa spuna Leon prin '' Si nu iti este frica ca ar putea patii ceva?''? Mie mi se pare a fi o aluzie....
Oricum ai avut c-am mult dialog si in unele locuri prea sec.... anyway ai mai avut cateva greseli, dar nu cine stie ce asa ca nu valoreaza nimic.
Nu prea am ce comenat asa ca astept nextu:*:bye:

#19
Capitolul V

Trrrrrr Trrrrrrr
-Si astfel acest ceas sfarseste tragic urmand soarta celorlalte sute. Imi spuneam eu dupa care am luat ceasul si l-am aruncat pe fereastra, aceeasta fiind deschisa din cauza calduri care ma sufoca pe la miezul nopti.
-Auu! Stiam eu ca timpul e impotriva mea dar nici chiar asa. Se auzi o voce de afara. Ma indrept spre fereastra sa vad cine este.
-Scuze Leon! Dar asa patesti daca stai la ora sase dimineata sub fereastra mea.
-Sunt pedepsit pentru ca vroiam sa merg cu tine la scoala.
-Cobor intr-o ora!
Merg in baia mea, fac un dus scurt, ma spal pe dinti, imi usuc parul cu feonul dupa care il piepten putin, ma imbrac cu un tricou grii, o fusta in carouri rosii si portocalii, imi iau o pereche de sosete negre care sunt cu o palma pana mai sus de genunchi si cobor in bucatarie.
-'Neata mama!
-Buna dimineata draga mea! L-ai trezit pe fratele tau? Astazi el nu merge la scoala ci vine cu mine sa il intampinam pe tatal tau. Vrei sa vii si tu?
-Nu multumesc! Merg cu asazisul meu vecin azi la scoala.
-Bine atunci, dar unde iti este ghiozdanul?
-L-am uitat in camera, multumesc ca mi-ai amintit!
-Stai!... Mama mai vroia sa imi spuna ceva dar nu mi se paru important asa ca mi-am luat ghiozdanul din camera si am plecat.
Unde e Leon? am spus ca sunt gata intr-o ora. Dar il vad ca apare iesind din vila unde locuia.
-Sunt gata, sa mergem!
Eu ii raspund dand din cap afirmativ cu un zambet pe fata ce era ne lipsit.
Mergand spre scoala el parca se pierde intr-o lume a gandurilor. Incercand sa il readuc cu picioarele pe pamant il intreb:
-Si cum era la vechea ta scoala? Nici o reactie, mai fac o incercare:
-Leooon.
Dar nu avea nici un efect. Nu dau importanta acestui lucru si il urmez stand in spatele lui pana cand am ajuns in fata scolii, dar el nu se opri, mergea tot inainte.
-Leon scoala e pe acolo. In zadar. El se indeparta tot mai tare asa ca alerg dupa el. Intrun sfarsit reusesc sa il prind de camasa si sa il opresc.
-Stai pe loc amice! N-am de gand sa intarzii la scoala din cauza ta!
-Oh, scuze! Eram dus de ganduri! Zise el dupa ce se intoarse cu fata spre mine.
-Am opservat.
La ce se putea gandi asa profund? Era din ce in ce mai ciudat. Am lasat asta de-o parte si am mers la ora.
Eu il priveam in continu din banca mea pe el cum scria incercand sa imi dau seama la ce se pute gandi, incat nu am auzit-o pe doamna profesoara care ma chema la tabla asa ca veni si se aseza in fata mea.
-Domnisoara Niky, te-ai indragostit cumva?
-Cum? nu, nici vorba!
-Atunci de ce il privesti astfel pe noul tau coleg? Atunci ma inrosisem la fata ca racul.
Leon se intoase cu fata spre mine si incepu sa rada, dupa care toata clasa izbucni in ras.
-Las' ca vezi tu. Sopteam eu infuriata la culme.
Dar elevi terminara cu rasul pentru ca au iesit in pauza. Cu aceasta ocazie ma duc la Leon si ii spun:
-Ce ti se pare asa amuzant?
-Vrei sa spui ca ma iubesti pe bune?
-Nu!
Ma duc in banca mea la fel de furioasa pentru a imi lua micul dejum, dar imi uitasem pachetul cu mancare acasa. Deci asta vroia sa imi spuna mama.
-Tragic! Vii la cofetarie? Fac cinste. Spuse Leon care isi dadu seama de cele intamplate pentru ca m-a vazut cotrobaind prin ghiozdan. Si cofetaria fiind doar la trei blocuri distanta de scoala.
-Nu te m-ai furisa asa. Fie, vin cu tine.
Intrerupem programul pentru o stire de ultim moment. A avut loc un accident pe strada principala in cate au fost implicate trei masini dintre care un autobuz si doua BMW-uri. Din pacate pasageri celor doua masini au murit... Se auzi un televizor di vitrina unui magazin de electronice.
-Dar acelea sunt masinile tatei si a mamei.

Sper sa va placa acest capitol.
[center]Timpul trece fara noi cu tot ce a fost
Ramane numai amintirea fara rost
Eu te iubesc cum te-am iubit, tu m-ai uitat
Din clipa in care...ai plecat.
[Imagine: lenand10.png]
http://www.dailymotion.com/video/xcmsqp_...-me_webcam[/center]


#20
D-au edit dupa ce citesc:*:*:*...........................................................

EDIT:Hello sweetie:*.... nu imi puteam uita replica de inceput:))
Bun o sa iti enumar tot ce mi-a placut si ce nu mi-a placut:
1. Unde ai lasat descrierea.... capitolul asta e format absolut si in intregime format din dialog:)).
2. Mi-au placut extraotdinar de mult partile astea:
'' -Auu! Stiam eu ca timpul e impotriva mea dar nici chiar asa.'' si
'' -Sunt pedepsit pentru ca vroiam sa merg cu tine la scoala.''
3. Ai grija la greselile de tastatura:P
4. '' Leooon.''... aci trebuia semnul exclamari:))
5. '' opservat''... eu stiam ca se scrie cu b :))
6. Capitolul a fost prea scurt pentru mine:((
Asta-i tot:*:bye:



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Demon si inger DanteObs3ssion 1 2.156 30-06-2013, 03:52 PM
Ultimul răspuns: CyBeR
  [Yaoi] Inger cazut.. Rissu. 2 2.278 19-08-2012, 12:39 PM
Ultimul răspuns: Peppers
  Inger fara aripi Kyandi. 2 2.230 31-03-2012, 10:32 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  Demonul devine inger ohaio_angel 5 3.114 08-03-2012, 10:22 PM
Ultimul răspuns: Me_Samy
  Aripile unui inger cazut sia 1 2.317 03-05-2011, 11:37 PM
Ultimul răspuns: Dragonz Eyez
  Sub Aripile unui inger! IngerulCuAripiFrante 9 6.279 01-05-2011, 03:30 PM
Ultimul răspuns: IngerulCuAripiFrante
  Rolul unui inger Aimi 1 2.174 13-09-2010, 04:55 PM
Ultimul răspuns: matzaplouata
  Inger Vs Demon yaoi maniac 0 1.982 27-06-2010, 05:46 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  Un vals si-un tango cu un inger mort Crazy Person 2 3.392 13-05-2010, 10:54 PM
Ultimul răspuns: Erina Ozaki
  Destinul unui inger [hentai] Hitman 42 57.053 24-07-2009, 06:38 PM
Ultimul răspuns: Angel~Of~Dark


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)