Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Kuroshitsuji II ending

#1
Aici vom posta parerea despre sfarsitul celei de a II a serii din Kurohsitsuji.Probabil ca sunt printre primele persoane care a vazut deja finalul deci daca nu va plac spoilerele NU CITITi!!!

Nici nu stiu ce sa mai zic de fericire,este cel mai perfect final de anime,este aproximativ cum ma asteptam,mai putin la partea in care Ciel devine demon.
Aww pe Yana nu o lasa inima ca animeul sa sfarseasca rau pentru Ciel .
OMG OMG!!!! *faints* cu ce sa incep XDDDDD cu CIEL si SEBBY pe vecie,IMPREUNA?? * faints*

Edit:
Deci, o sa incep cu Hannah leganandu-l pe Cielois in poala pe barca cu Sebastian & Claude. Revenind la Hannah, acasta canta un cantec de leagan infiorator si apoi le spune ca datorita lui Alois ca a incheiat un contract cu ea, Ciel nu va putea sa se arate pana cand semnarea contractului nu este completa,iar ea nu va spune dorinta lui Alois drept pentru care fie Sebastian fie Claude trebuie sa moara X__X (flashback mai incolo am vazut ca dorinta lui Alois era nici unul dintre cei 2 majordomi sa nu aiba sufletul lui Ciel,si sa devina demon) asa ca ei ajung pe Insula Mortii,Demon Sanctuary bla bla same shit XD .
Dupa asta umat actiunea, cei doi demoni se lupta, Sebastian l-a injunghiat pe Claude* yay avem un invingator* si eu care credeam ca demonii nu mor,se pare ca m-am inselat XDDD ehehe.
>< M-a enervat Claude,cum doamne el moare pentru un suflet atat de superb ca al lui Ciel >.> mdeaah cam mult vorbeste pentru un om care e pe moarte,vorba lui Sebastian 24.

Mai mult mi-a placut de fapt ce se petrecea in constiinta lui Ciel, cand el si Alois stateau spate in spate si discutau ca atunci cand contractul va fi complet Alois va muri si ii va reda corpul iar asta e ca o pedeapsa pentru Ciel din moment ce Sebastian si Claude il iubesc :X.
Mai incolo, mi s-a facut mila de fata nefericita a lui Sebastian pentru ca a devenit majordomul lui Ciel pentru eternitate,la cat l-a ingrijit merita si el ceva dar intr-un fel ma bucur pentru Ciel ca n-a mai sfarsit asa cum parea in prima serie.

O alta faza frumoasa a fost scena in care a murit Claude XDDD ,ma refer la cea in care Hannah se duce la locul unde acesta era mort,l-a luat de mana si a "adormit" si ea langa el apoi i-a unit pe Alois si Luka.Practic au murit fericiti Smile* bineee poate nu si in cazul lui Claude ehem*

Si in sfarsit urmeaza scenele mele favorite adica cea in care Ciel devine demon,peisajul acela cu trandafirii albi si albastru ultramarin a fost mirific!!! iar faptul ca Ciel era in bratele lui Seby,mi-a facut sa imi creasca pulsul de imi sarea inima din piept XDDDDDDD + ca mai aveam si pielea de gaina. Sa nu uit si de scena cu Lizzy in care ii zice ca e prea dark 21) iar el ii raspunde:"Atunci ar trebui sa ma schimb,ca pana acum XD? iar Elizabeth isi da seama ca lui Ciel i-a revenit memoria si danseaza XD.
~~~~~~
Ce parere aveti despre final?S-a terminat dupa cum va asteptati?
~~~~~~

"My angel,my sunSHINe <3.
"
[Imagine: 16lh2lj.gif]
"I still look at you"
[Imagine: 257estt.jpg]


#2
Deci,finalul a fost asaaaa de EPIC 8 Si cand ma gandesc ca (,) cu doua zile inainte de a vedea episodul am citit un fanfic pe deviantart,in care Ciel devenea demon xD Demon!Ciel e asaaaaa de EPIC.Chiar imi pare rau de Sebastian,vreau sa spun,a vrut sufletul lui Ciel asa de mult,si pana la urma s-a ales cu nimic 2
Iar Claude si-a dat seama numai cand era pe moarte ca sufletul lui Alois era foarte pretios,la fel ca a lui Ciel Dx Singurul lucru care ma deranjeaza e ca sigur nu mai exista un alt sezon,pentru ca sezonul II a terminat povestea,nu ar mai putea fi continuata cu nimic Dx Daaar,Demon!Ciel e asa de EEEPIC xD *fangirling like crazy* Siii,ca Sebastian & Ciel sa fie impreuna pentru eternitate xD Damn,that is soo damn naaais x333 Iar cum s-a terminat episodul,cu replica aceea mareata "Yes,My Lord" x3333 Deci,acesta a fost cel mai EPIC anime eveeer x333
[Imagine: girlsignature.png]

Kiss me, k-k-kiss me
Infect me with your love,
And fill me with your poison.
Take me, t-t-take me
Wanna be your victim,
Ready for abduction.
Boy, you're an alien,
Your touch is foreign
It's supernatural, extraterrestrial.


[Imagine: ilikemusicsignature2.png]
A painter paints pictures on canvas.
But musicians paint their pictures on silence. ~L. Stokowski



#3
Doar o secunda sa imi revin....ok, gata.
Kuroshitsuji e, cel mai sigur, singurul anime care m-a facut sa exclam:"Sa fiu a naibii !!!" Acum, despre final. Mi-a placut foarte mult, in primul rand pentru ca Seby a ramas cu Ciel, pentru eternitate, daca am inteles bine :X. Cand Seby castigase batalia de pe insula impotriva lui Claude, mi-am zis: "Gata !". 21 Cat despre Hannah, din toata seria, ea a fost singurul personaj ce m-a inspaimantat 4 nu am idee de ce.
Insa, sincer, finalul nu a fost cum ma astepta, cu happy end pentru Sebastian. Adica, chiar vream sa ii consume sufletul lui Ciel si vream sa vad cum 21. Poate mi s-a parut mie, dar Seby era destul de trist pentru ca nu putuse sa o faca...
Insa, chiar daca finalul nu a fost cum speram sa fie, pot sa spun sincer ca e unul dintre cele mai incredibile finaluri, nu credeam asta:X
[Imagine: ak8THBQ.png]


#4
Mereu mi-am dorit ca Ciel sa devina demon, dar nu ca Sebastian sa ramana majordom pentru o eternitate si mai ales vroiam ca Ciel sa raman cu Lizy ... but hey 'maybe we'll meet again' they said..
Cat despre Claude vs Sebastian ... let's face it, cine a crezut ca Sebastian va pierde???
Dar planul lui Alois a fost genial, l-am subestimat enorm pe pusti, dar mi-a parut asa de rau pentru fratele lui,era prea cute, pana si Hannah a fost de acord cu mine intr-un fel ...
Sincer mi s-a parut cam funny cand Ciel l-a certat pe Sebastian pentru ca a vrut sa il omoare imediat ce a devenit demon ... I think Ciel will have his revenge for that ... desi nah el teoretic trebuia sa fi murit deja.. Zuppy22
Desi Sebastian + Ciel pentru totdeauna nu suna rau pentru noi, pentru Sebastian a avea un stapan rasfatat trebuie sa fie o tortura!
Finalul propriu-zis chiar a fost trist pentru ca au aratat o foaie pe care scria data morti lui Ciel .. and that was traumatizing!
So yup it is EPIC!!!
[Imagine: Anime_Vector_Signature_by_iNegacion.jpg]

#5
Hmm, mie sincer nu mi-a placut finalul. Adica stiu ca toata lumea e fericita pentru ca Ciel a ramas cu Sebastian pe viata! Voi nu stiti ce simte Sebastian! A avut grija de sufletul lui si a asteptat pentru a-l devora, si cand a aflat ca Ciel a devenit demon cred ca i-a picat fata! Si asta numai din cauza lui Alois! Ca el a vrut sa fie asa, ca Ciel sa fie demon si nici Claude nici Sebastian sa aiba sufletul lui. Si acum asteptand sufletul pentru nu stiu cati ani, acum trebuie sa aiba grija toata viata de demon de el 22.
Eu una am plans la final.. pentru ca Ciel a vrut sa dea vestea ca el a murit 2 ... si i-a abandonat pe toti . Finalul acesta a fost pentru mine o lovitura in cap.
HOT. SEXY. and POWERFUL.

#6
FInalul a fost pe masura. Yana - san a avut o idee geniala si una chiar foarte frumoasa din punctul meu de vedere. A fost atat de mult mister si totul parca incepea sa se imbarlige, dar raza de lumina a a parut. Ma bucur ca sfarsitul nu a fost plictisitor si ca am avut la ce ma uita. Ciel mi s-a parut cam arogant dupa ce si-a revenit din starea lui. Nu stiu maybeh he thought he'll have Sebeh forever and that's why. Maaaaaayyybeee Yana - sama a stiut ca dupa revenirea lor, Seby and Ciel gonna make pr0n ,__________,'' My mind iz bleeding, but my nose o ia inainte :]] cand ma gandesc ce picanterii puteau face cei doi. Este singurul cuplu yaoi dupa I.and S. pe care il suport realmente si fara ezitari. Cred ca cei de pe ff.net au luat-o inainte cu ficurile and there I can find some hotness, desi nu neg ca Seby este este teh hotness insusi. Mi-a parut rau de Alois. Ador personajul si nu merita, desi ii infig una'n bot lu' nenorocitu de Claude.
-

#7
Inainte de toate o sa dau putin in off topic. Grella spusese ca lui Sebas chan i-a picat fata iar eun nu m-am putut abtine sa nu imi imaginez asta...rezultatul e ca am dat cu capul rau de tot intr-o portiune mai tare a canapelei (doare)

On topic:

Finalul m-a facut sa plang, ceea ce eu nu prea obisnuiesc. Se vede clar ca Sebby nu e prea fericit din cauza faptului ca va fi majordomul lui Ciel pentru eternitate ( chiar el a recunoscut asta). Totusi, cel putin dupa parerea mea, Ciel simte ceva pentru Sebby de i-a cerut sa ii ramana majordom ( deja incep sa aberez).
A fost de-a dreptul emotonant cand Alois ( geniul) i-a spus lui Luka: Uite, Claude si Hannah sunt cu noi, de acum nu mai suntem singuri ( sau ceva de genul asta).
Iar la faza cu cartonasul pe care scria numele lui Ciel, data mortii sale si varsta pe care o avea cand a murit plangeam cu sughituri.


In consecinta, nu poate sa fie si un sezon 3 in care Sebby si Ciel sa fie impreuna? ( daaaaa...yaoi) *laughs*
[Imagine: fgdhdr.png]

Tnx Nibbles


Stay by my side . I won\' t let you down . I\' ll never betray you . Call my name and I\' ll save you from the dark . You know I\'m never far .

I\' ll say it as many time as you need : I love you . You are my superstar <3

Nothing can\' t stop me from loving you



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Kuroshitsuji live action movie DeDal N. 0 2.616 10-06-2014, 03:05 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.
  Kuroshitsuji I & II - OVA-ul favorit Zyklon 1 3.319 19-05-2014, 07:52 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.
  Kuroshitsuji III DeDal N. 1 3.041 12-04-2014, 02:11 PM
Ultimul răspuns: Ali12
  Cum ati inceput sa urmariti Kuroshitsuji? SooMin 27 16.979 15-03-2014, 09:01 PM
Ultimul răspuns: Queen of Darkness
  Kuroshitsuji nolazy 14 13.148 02-08-2012, 01:16 PM
Ultimul răspuns: dopamine
  Kuroshitsuji vs Kuroshitsuji2 DeDal N. 4 4.401 02-03-2011, 11:49 AM
Ultimul răspuns: Grella.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)