Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Kuroshitsuji I & II - OVA-ul favorit

#1
Pai, Kuroshitsuji I are un singur OVA, iar Kuroshitsuji II are 5 OVA-uri. Acum intrebarea mea: Care este favoritul vostru?

Sa le amintesc:

OVA 1 - Ciel in Wonderland Part 1
OVA 2 - Welcome to the Phantomhive’s
OVA 3 - The Making of Kuroshitsuji II
OVA 4 - Ciel in Wonderland Part 2
OVA 5 - The Tale of Will the Shinigami
OVA 6 - Spiders Intention

Cred ca mi-a placut mult cel cu Grell si Will. Mai ales ca atunci Grell arata mai a "barbat". Mi-a palcut cand tipul blond a fost calcat de acea caleasca parca, desi m-a intristat putin. Toate mi-a placut prin felul lor. Imi palce Sebastian si nu se afla cam deloc (daca imi amintesc bine) in Ova-ul cu Grell. Si Spiders Intention a fost bine realizat, ca celelalte de altfel. Dar The Tale of Will the Shinigami ramane preferatul.

Psycho XD

#2
Ah, Kuroshitsuji, man abia astept noul sezon, uh...dar pana atunci, OVA preferat, da. Ciel in Wonderland este, a fost si va ramane preferatul meu. Ma descurc cu seriozitatea, Grell cu par lung si rosu e perfect pentru mine, Grell incercand sa il seduca pe Sebastian, ca de obicei, Grell fiind Grell pana la urma. In adancul piesei gasesti tristetea lui Ciel si vezi cum Seby il poate manipula, il poate arunca la suprafata, il poate scoate din adancimea gandurilor in care se scufunda adesea. Piesa a fost foarte amuzanta, absolut tot, ador tot. Dupa atata seriozitate in aceasta serie, o OVA in care toti reusesc sa se distreze cat de cat e mai mult decat bine-venita xD.
[Imagine: ak8THBQ.png]




Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Kuroshitsuji live action movie DeDal N. 0 2.615 10-06-2014, 03:05 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.
  Kuroshitsuji III DeDal N. 1 3.039 12-04-2014, 02:11 PM
Ultimul răspuns: Ali12
  Cum ati inceput sa urmariti Kuroshitsuji? SooMin 27 16.973 15-03-2014, 09:01 PM
Ultimul răspuns: Queen of Darkness
  Kuroshitsuji nolazy 14 13.146 02-08-2012, 01:16 PM
Ultimul răspuns: dopamine
  Kuroshitsuji II ending SooMin 6 5.599 26-04-2011, 11:32 PM
Ultimul răspuns: Drama Queen
  Kuroshitsuji vs Kuroshitsuji2 DeDal N. 4 4.400 02-03-2011, 11:49 AM
Ultimul răspuns: Grella.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)