Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Junjou Romantica

#1
[Imagine: 5708.jpg]

Misaki are anumite probleme si anume examenul de admitere la un colegiu renumit. Ceea ce pareau doar simple meditatii, in realitatea ii vor schimba complet viata, mai ales ca tutorele lui, Usami este cel mai bun prieten al fratelui sau.Usami, un barbat ce-si decoreaza camera cu animalute de plus, este un scriitor renumit, scriind carti si despre baieti. In momentul in care Misaki gaseste una dintre aceste carti si citeste o fraza...se enerveaza de cate ori isi aminteste.

Personaje:

Misaki Takahashi: http://cdn.myanimelist.net/images/characters/9/9163.jpg
Akihiko Usami: http://cdn.myanimelist.net/images/charac...0/9164.jpg
Hiroki Kamijou: http://cdn.myanimelist.net/images/charac.../12124.jpg

Ce parere aveti despre acest anime?
Care este personajul vostru preferat?

Puteti viziona episoadele aparute pana in prezent si pe Extra Animezup, accesand acest link.
Doar membrii V.I.P. au acces!
Vizionare placuta
[Imagine: Untitled-1.png]

#2
Este putin cam ciudat.Are trei one shot`uri in acelashi anime.Macar personajele se leaga intre ele cat de cat.Adica din ce scrie pe wikipedia is trei Junjou:Junjou Romantica(Misaki si Akihiko),Junjou Egoist(Hiroki si Nowaki) si Junjou Terrorist(Miyagi si Shinobu) Macar astea trei se leaga prin personaje.Adica,Hiroki si Akihiko sunt prieteni din copilarie deci Egoist si Romantica se leaga,iar terrorist se leaga cu egoist prin Hiroki si Miyagi care sunt amandoi profesori de literatura.Sper c`am inteles bine..
Asa..deci Junjou Romantica mi se pare cea mai reusita,cea mai dragutza,cute,kawaii cum vreti s`o luati.
Egoist mi s`a parut cam ciudatel.Adica intre cei doi exista un nr mare de ani si bla bla(si`au schimbat locurile) si nush.Ciudat..dar mi se pare un cuplu foarte funny
Cat despre terrorist,am vazut numa pana la ep 11..12 nu este pe extra.Pana acum mi`am dat seama k Miyagi s`a indragostit de Shinobu cat de cat.Sper k si 12 sa fie Terrorist,daca nu Romantica.
[Imagine: FES_Icon_by_ShardRenzi.jpg]

#3
Ah..pur si simplu iubesc anime-ul asta!4 ...mai ales ca e shonen/yaoi...:X
Iubesc incurcatura personajelor21 prima data era sa mai refuz sa-l mai vad ca nu intelegeam in al 3-lea episod park ,crede-am ca Hiro este Misaki peste cativa ani si m-am speriat ca yo vroiam sa ramana cu Usagi-san>.< ...dar apoi am urmarit in continuare si mi-am dat seama ca ala era alt cuplu NowakixHiro ...deci cuplul meu preferat este MisakixUsagi-san ....personajul preferat cred ca-i Akihiko:X...ce dulce era cand era mic4...daca n-ar avea si momentele alea prea perverse...ar fi fost si mai bine4...nu ma refer cand e romantic momentul...ci de exemplu ...nu mai stiu ce episod era park 6sau 7 :? ...cu ce e cu adevarat "lovers"21 ..atunci cand s-a prefacut ca doarme..mai bine se prefacea in continuare si vedea ce face Misaki...de preferat sa se puna langa canapea si sa se uite la el ingandurat4...mi-a placut si Junjou Terorist[i-a ales foarte bine numele21] ...mi-a placut cum ca intr-un final si ala mare[nu mai stiu cum il cheama] s-a indragostit de celalalt4...fara sa-si dea seama24 ...
Concluzie: JR e un anime super si astept sezonul 2 in octombrie..

#4
Am vazut doar cateva episoade din acest anime, si nici pe alea nu le-am vazut prea bine...Imi place mult ca este yaoi...iar ceea ce nu prea imi place la acest anime, este felul in care sunt desenate personajele 39 asta chiar nu imi place...in rest, este un anime foarte ok.
Si dupa ce stau mult si bine sa ma hotarasc intre Usagi si Misaki...cred ca pot spune ca personajul meu preferat este Misaki 39 Ceea ce imi place mult la el, este ca e extrem de dulce :X

#5
Avand in vedere ca sunt o mare fana Yaoi, pot sa psun ca acest anime este super! prea amuzant, de al primul episod m-a captivat, si mereu sa vad ce se intampla ce se intampla...Cam incurcata treaba si cu celelalte grupuri, dar cel mai mult mi-a placut de grupul principal Misaki si Usami(merue imi vine sa zice Usagi). Personajul meu preferat este Misaki, cam tembel copilu ala 21 dar super cute! E prea dragut! adica asa fata lui nu stiu mi se pare asa mai deosebita. Si o personalitate de te da gata. AS vrea sa am si eu un barbat ca al ain casa care sa imi gateasca...zau asa ! TT_TT nu prea mai gasesti in zilele noastre asa ceva.
[Imagine: Celestia_III2C_Spsasasaac1651sca-1.jpg]

#6
Hihi...in sfarsit,dupa multe ezitari(din cauza timuplui),am inceput si yo sa vizionez JR.Inca de la primul episod am ramas asa...cand Misaki l-a prins pe Usagi-san cu fratele lui.Am ras la faza cand s-a transformat intr-un cub de gheata.Si am fost mai socata sa vad camera scriitorului...plina de ursuleti si jucarii.Misaki a intrat in camera lui..tipand de mama focului ca cei din carte sunt Usami si fratele lui.Ahh...ce perv e Usagi-sama!:X:X.Un anime foarte tare...chiar...tare!
Personaj preferat?Oare cine daca nu my perv..Usagi.Privirea tipului este hipnotizanta...si imi place atitudinea care o are.Ah..sa nu uit...e scriitor:X.Tipu asta e bun...la scris!
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#7
aham.. so am trecut si y pe aici 10 ... am treminat de vizionat si sezonul 1 dar si ce de al doilea sezon O.O Woa .. imi place mult mult! Oare se va face si un al 3-lea sezon? ar fi Cool!! Dar poate nu se va intampla 20.......Ori cum ii ador pe tori , sunt foarte Kawaii , toate 3 cuplurile , toturi in cel de-al treilea Junjou terrorist , sincer copilul ala e foarte direct! O.O , cand am vazut ca spune asa dintr-o data ...Adik cuvintele acelea sunt importante , multi nu stiu ce inseamna ...:p .. totusi..I ori ce caz I love JR!!!!!! :chuu:
[Imagine: post-1-1210617101.jpg]
In the world the sky is the same !!

#8
Well eu am vazut primul sezon din acest anime si 6 episoade din cel de-al doilea sezon.
Anime-ul este foarte interesant si very touching.Imi plac toate personajele din acest anime,si toata povestea este destul de induiosatoare si mai ales acele ipostaze hot ^^
O sa vad si celelalte episoade din sezonul 2 si apoi cu siguranta si eu voi astepta un cel de-al 3 lea sezon.Anime-ul este foarte interesant si te indeamna sa vizionezi fiecare episod.
Au fost unele scene in care,wow imi venea sa plang dar si unele amuzante.Povesetea nu este chiar foarte complexa dar este destul de conturata.
Ador acest anime :love:

#9
Bai, ce imi place anime-ul asta! De fapt, de pe forumul asta am aflat de el. Am vrut sa incerc niste yaoi si ghiciti ce am ales! Am laut un anime la intamplare...Bah, da' ce misto e! Am ajuns la episodul 24...Acum l-am terminat...Nu am cautat informatii despre anime pe wikipedia sau ceva ca sa vad, totusi, cate episoade are...Si cand tastez 25...supriza...
De ce trebuia sa se termine??20
A fost asa misto...Preferatii mei sunt Misaki si Usagi. Misaki e asa sweet si Usagi e cel protector, cel matur.....cel pervers....21....
Chiar mi-a placut...Am vazut anime-ul asta in 4 zile, la naiba. Aveam de gand sa stau 6 ore la el in weekend. Mai vreaaaauuu!!!
Sper sa apara si sezonul 3...altfel...Zuppy08
[center][Imagine: 10d6vc2.png][/center]

#10
Al doilea anime yaoi la care m-am uitat [evident dupa gravitation 21 ]
E bestial :X
Imi place mai mult decat Gravitation,asta mai mult din cauza grafici e mult mai buna.[Am pitici pe creier cu grafica 9 21 ]
Ii ador pe Misaki si Usagi si ma cam enerveaza ceilalti 21),In loc sa apara M&U apar ei grr.
Sunt debea la primul sezon 9
[center][Imagine: 33cvyaf.jpg][/center]





Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)